Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogród takisobie

Ogród takisobie 2024/06/22 16:48 #323615

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 15265
  • Otrzymane podziękowania: 47049
No jasne Tomku, zawsze możesz przywieźć więcej! I więcej. Tylko nie jakieś rarytasy, bo pereł przed wieprze się nie rzuca! 2smiech Potem i tak zapomnę, jak się nazywają. Pęchciłyśmy z Halszką pod paprotami i znalazłyśmy labelki, ale one zostały tam przez przypadek. Z reguły wszystko zamiatamy grabiami rotfl








Ostatnio zmieniany: 2024/06/22 17:26 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, th, halszka, Efkaraj, edulkot, VERA, nowababka, zanetatacz, Danusia, Shalina ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2024/06/23 07:51 #323639

  • halszka
  • halszka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2138
  • Otrzymane podziękowania: 6685
Pani Bestia napisał:
Miłko, niestety żelazowy preparat na ślimactwo trzeba kupować w opakowaniach dla rolników (20kg). Jest 3 razy mocniejszy, o połowę tańszy i działa jak należy. Nie wiem czemu tak drastycznie obniżono normę dla amatorów. think:

Chyba chodzi o preparat o nazwie Vitrol, w którym substancją aktywną jest pirofosforan żelaza o zawartości 24g/kg (2.4%) . Występuje w dużych opakowaniach, ale jest też i w małych (np. 1 kg, 250g) z tą samą zawartością pirofosforanu żelaza. W innych eko jest fosforan III żelaza.
Pozdrawiam
Halina
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, edulkot, Elżbieta, elakuznicom


--=reklama=--

 

Ogród takisobie 2024/06/23 23:38 #323686

  • Pani Bestia
  • Pani Bestia Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert niezależny
  • Posty: 125
  • Otrzymane podziękowania: 138
Używam Sluxx HP.
"Na początku był Smok..."

Renia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): halszka, takasobie, edulkot

Ogród takisobie 2024/06/24 07:54 #323694

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 15265
  • Otrzymane podziękowania: 47049
Reniu, dziękuję! :buziak Pewnie zadziałam w kolejnym sezonie. Teraz nie za bardzo mogę wydać jednorazowo taką kwotę, ale jest o czym myśleć. Nie czuję się komfortowo stosując coś nieekologicznego.

Halszka, no i co? Skuteczne? W katalogu producenta nie napisali, jakie stężenie w jakich opakowaniach. Chyba słabo szukałam.

Mam teraz kilka opakowań kilera i opakowanie nie-kilera. Bedę stosować w zależności od intensywności. Teraz najgorsze minęło. Dalie są duże i niewiele im zagraża, cynie i aksamitki też. Bazylię chyba też uratowałam. Nie analizuje tego, czego nie uratowałam, bo tylko ryczeć się chce.

W weekend uporałam się z większością jednorocznych. Radośnie siedzą w gruncie i już sobie wyobrażam, jak będą pięknie kwitnąć niebawem. Pierwsza dalia dziś rozkwitła (rano nie zrobiłam fotki, ale może uda się po południu). To Sarah Raven, która zainfekowana rośnie osobno i przez to nie mogłam podzielić jej i rozdać. Zrobiłam sadzonki wierzchołkowe, dwie się przyjęły, ale zobaczymy, co dalej.

Zabrałam się w weekend do przesiewania ziemi liściowej (tzn przesiewam sobie ze spokojem, kiedy mi się zachce) i w dwóch workach mam mrowisko. Nie wiem, co robić. Częściowo wysypałam do skrzynki z nadzieją, że się wyniosą, ale to mi opóźnia prace. Jednak trzeba czasami przerzucać tą ziemię, bo nieruszane wory mogą właśnie stać się siedzibą niechcianych gości. :mur

Na dziś:


Pink Anabelle od Danusi :buziak


Sarah Raven z przedwczoraj i dziewanna austriacka
Ostatnio zmieniany: 2024/06/24 07:55 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, halszka, edulkot, VERA, Pani Bestia, nowababka, Elżbieta, zanetatacz, Danusia

Ogród takisobie 2024/06/24 08:07 #323697

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10241
  • Otrzymane podziękowania: 23874
Poczytałam o tych preparatach, ten Sluxx to rzeczywiście w pola bo takie wielkie opakowania, trzeba rolnika namówić i jego zakup, pewnie wokół pól rzepaku będą używać. Tak kiedyś każdego roku miałam rolniczy środek, który działał bardzo dobrze i się nie rozpuszczał.
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, Elżbieta

Ogród takisobie 2024/06/24 09:31 #323705

  • halszka
  • halszka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2138
  • Otrzymane podziękowania: 6685
Miłko, jeszcze nie wiem, dopiero zamówiłam, będę testować. Ten Vitrol też jest do użytku profesjonalnego i wyczytałam, że jako jedyny (z tak dużą dawką substancji czynnej) został dopuszczony do użytku amatorskiego.
Czy mogę się zapisać na nasiona dziewanny dziewanny austriackiej recourse ?
Pozdrawiam
Halina
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2024/06/24 09:48 #323709

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 15265
  • Otrzymane podziękowania: 47049
Nie możesz Halinko! Dostaniesz siewki, bo nasion nie będę zbierać. Ona jak się sama nie zasieje, to kiepsko. Jak nie zapomnę, odsadzę Ci kilka do doniczek. Szkoda, że wcześniej nie umówiłyśmy się, to byś już miała. Potem napisz, jak ten vitrol.

Majka! Jakoś nie mam się z kim podzielić i kogo namówić na zakup. Wiem, gdzie rzepak rośnie, ale chyba tam nie sypią. Jest kilku rolników w okolicy, ale osobiście znam tylko jednego i w dodatku z widzenia tylko.


Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, halszka, edulkot, VERA, chester633, Semper, Elżbieta, Danusia, dultom, DorotaZ ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2024/06/24 10:25 #323714

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10241
  • Otrzymane podziękowania: 23874
Miłko każdy rolnik zaraz po zasiewie rzepaku sypie pas nabrzeżny tego rzepaku naokoło całego pola, nie całe pole, to taka stołówka żeby tam zostały. Oczywiście jak w okolicy bywają ślimaki.
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, takasobie, Pani Bestia, Elżbieta

Ogród takisobie 2024/06/25 13:25 #323803

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 15265
  • Otrzymane podziękowania: 47049
To muszę zaczepić kogoś Majeczko. Może się uda... think:

Dziś ciepło ale pochmurno. Czekam na kwiaty kolejnych dwóch dalii, bo pąki zaawansowane, ale na dziś:

Sarah Raven:



i inne:





Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, halszka, edulkot, VERA, chester633, Semper, nowababka, Danusia, a.nia, DorotaZ ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2024/06/25 21:54 #323835

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4993
  • Otrzymane podziękowania: 9519
Jak ja uwielbiam te Twoje zdjęcia.
Od razu wieczór jakiś milszy się robi.
Zazdroszczę pracy w ogrodzie.
Nie mam okazji, a ogród zarasta.
Powinnam wszystko wysadzić i posadzić od nowa, bo coraz gęściej, a chwasty mimo to się sieją.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2024/06/26 21:47 #323892

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 15265
  • Otrzymane podziękowania: 47049
Gosiu, to codzienne takie zwykłe utrapienia ogrodniczki wink-3 Już przestałam szaleć w ogrodzie, nie pielę, coś powinnam pomiędzy daliami gdzieniegdzie. Reszta zarośnięta w pieruny, ale taki urok naturalny...
Cieszę się, ze zdjęcia Ci się podobają. :buziak Musisz mi jeszcze raz napisać jakim aparatem robisz zdjęcia i ja Ci powiem co jak ustawić i sobie też popróbujesz. Może tym razem wyjdzie. B)

Dziś wieczorem czekam na kwiatka kaktusa z drabiny, bo cholera kwitnie nocą i poprzednich dwóch kwiatów nie złapałam. Rano już był flak. I teraz rozkwita. Poczekam jeszcze godzinę. A jak nie da rady, to o 5.00 spróbuję.
Kwitną kolejne liliowce, dalia pięknie się rozwinęła. Kolejne dwie rozwiną się na dniach. Bardzo wcześnie w tym roku.








Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, edulkot, VERA, chester633, nowababka, Elżbieta, Danusia, Gosia1, a.nia ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2024/06/27 09:51 #323924

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 15265
  • Otrzymane podziękowania: 47049
Nocne zdjęcia kaktusa. Wytrzymałam prawie do północy, ale możliwe, że później rozwinął się bardziej:


Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, edulkot, VERA, Pani Bestia, nowababka, Elżbieta, Danusia, Gosia1, a.nia ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2024/06/27 10:20 #323929

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 15265
  • Otrzymane podziękowania: 47049
I inne ogródkowe z wczoraj:




Ostatnio zmieniany: 2024/06/27 10:20 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, edulkot, VERA, chester633, Semper, nowababka, Elżbieta, zanetatacz, Danusia ten użytkownik otrzymał 5 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2024/06/30 19:54 #324192

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 15265
  • Otrzymane podziękowania: 47049
Miało u nas padać, ale wszystko przeszło bokiem. Cały dzień było +32st. Upiec się można było. Od wczoraj tylko podlałam pomidory i dalie w donicach i nic więcej nie robiłam. Za to w nocy było znośnie i zrobiliśmy sobie ognisko.

Na dziś:













Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, halszka, edulkot, VERA, Semper, zanetatacz, Danusia, a.nia, dultom, DorotaZ ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2024/07/01 11:36 #324261

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 15265
  • Otrzymane podziękowania: 47049
Po lekkim wieczornym deszczyku temperatura znacznie spadła. dziś zapowiadają deszcze i burze. Ale pewnie znów kłamią ...
Ja przesiałam sobie kolejny worek ziemi liściowej i podlewam. Nie mogę wziąć się za pielenie, to chyba mnie przerasta 2smiech Ograniczam się tylko do donic z daliami. Niestety zeszłoroczny kompost ma sporo nasion :mur

Na dziś




Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, halszka, edulkot, VERA, Semper, nowababka, zanetatacz, Danusia, a.nia, dultom ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2024/07/01 12:32 #324262

  • nowababka
  • nowababka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • A na drogę w nieznane - nadzieję…
  • Posty: 3893
  • Otrzymane podziękowania: 12693
Piękne zdjęcia, jak zwykle :buziak
A u mnie od dawna nie padało, wzięłam się więc za mycie okien - może spadnie ulewa 2smiech Pamiętam, że kiedyś wysprzątałam okna na błysk i przyszła taka nawałnica, ze liście na szybach poprzyklejało wink-3
pozdrawiam (◕‿◕✿)
Marysia [a.k.a olibabka]
"Jeśli masz dwa bochenki chleba, sprzedaj jeden i kup liliowca" - przysłowie chińskie
:tup u mnie
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, zanetatacz

Ogród takisobie 2024/07/01 21:20 #324353

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11653
  • Otrzymane podziękowania: 21963
Miłeczko nadrobiłam wreszcie zaległości rotfl cudnie Ci wszystko kwitnie w ogrodzie a do tego przepięknie uchwycone :kocham
Cieszę się że anabelka zakwitła i wstydu nie przyniosła :buziak
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2024/07/01 21:56 #324366

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 15265
  • Otrzymane podziękowania: 47049
Danusiu! Dziękuję! :buziak Ja tą Anabelkę uwielbiam, bo ona delikatna jak koroneczka. Jest bardzo fotogeniczna i taka w moim stylu. Jak na nią patrzę, to o Tobie myślę. Staram się pamietać co od kogo mam, ale nie zawsze się udaje, pomimo, że zapisuję 2smiech

I jak Marysiu? Okna umyte? Deszcz był? Cieszę się, że zdjęcia Ci się podobają. :buziak

Bo ja dziś podlałam dalie i pomidory i spadł ładny deszcz bez wichury i burzy jakiejś wielkiej. Pojemniki napełnione hu_rra











Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, halszka, edulkot, VERA, Pani Bestia, nowababka, zanetatacz, Danusia, Gosia1 ten użytkownik otrzymał 5 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2024/07/02 08:47 #324413

  • nowababka
  • nowababka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • A na drogę w nieznane - nadzieję…
  • Posty: 3893
  • Otrzymane podziękowania: 12693
Nie wszystkie okna umyłam i wczoraj tylko pokropiło wink-3 Za to teraz właśnie pada, może trochę to potrwa ... mam nadzieję :)
edit: jak to mówią - nadzieja matką głupich :glupek
pozdrawiam (◕‿◕✿)
Marysia [a.k.a olibabka]
"Jeśli masz dwa bochenki chleba, sprzedaj jeden i kup liliowca" - przysłowie chińskie
:tup u mnie
Ostatnio zmieniany: 2024/07/02 11:52 przez nowababka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, zanetatacz

Ogród takisobie 2024/07/02 22:06 #324469

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 15265
  • Otrzymane podziękowania: 47049
To powinnaś umyć wszystkie do błysku, to będzie ulewa Marysiu! wink-3

Dziś wyrwałam się do LM i kupiłam paprocie na wyprzy. Zatkam dziury po częściowej wymianie płotu przez sąsiada. Będzie pięknie. Nawet nie wiem, co do koszyka włożyłam. Dopiero w domu dobrze przeczytałam. wink-3 Tak się cieszę, bo ja rzadko paprocie kupuję, a potem upycham bez opisu, żeby było jak w poszyciu lasu :kocham Jedną już dziś posadziłam, korzystając z tego, że wczoraj porządnie podlało.



I na dziś:









Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, halszka, edulkot, Pani Bestia, Semper, zanetatacz, a.nia, DorotaZ, ewakatarzyna
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.227 s.