Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogród takisobie

Ogród takisobie 2024/06/15 15:57 #323052

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 6912
  • Otrzymane podziękowania: 27981
takasobie napisał:
Ja towarzysząc mu posprzątałam za altaną, bo bajzel się tam zrobił. Zreszta mało powiedziane. Kasik widział i chyba przemilczał z grzeczności, Aśka zreszta też 2smiech Ale teraz tam można przejść!

Nie no , bajzel za altaną to był odkąd pamiętam, Każdy Miłko widział gwizdac ...ale co mieliśmy sie odzywać...jeszcze zamiast kawy zagoniłabyś do sprzątania :lol:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, Danusia

Ogród takisobie 2024/06/15 16:38 #323053

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 15274
  • Otrzymane podziękowania: 47096
Kurde! Dobry pomysł! A że ja na to nie wpadłam! 2smiech Tomku! kiedy będziesz w Poznaniu? gwizdac Ale nie teraz, bo tera posprzątane. Ale za pół roku jak znaloz! :czarownica
Mam jeszcze osiem worów ziemi liściowej do przesiania B)












Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, edulkot, Semper, Ave, nowababka, Elżbieta, zanetatacz, Danusia, a.nia, DorotaZ ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych


--=reklama=--

 

Ogród takisobie 2024/06/15 17:13 #323057

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 6912
  • Otrzymane podziękowania: 27981
Miłko, przyznam się, ze i u mnie za altaną jest bajzel...i tak sobie pomyślalem, że jak Ci tak dobrze poszło z porządkami to mogłabyś ruszyć abecadło i zrobić podobny u mnie :buziak Ja w ramach rewanżu zabiorę Cię do jaskini 'Raj' :i do ogrodu 'Na rozstajach' :przytulam
Trzymaj te wory z ziemią...może się wybiorę pod koniec lata. Maciej bedzie trzzymał sito, a ja sypał . Szybko to ogarniemy ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, Danusia

Ogród takisobie 2024/06/15 21:45 #323080

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11661
  • Otrzymane podziękowania: 22012
Miłeczko cudna będzie ta ścieżka ,piękne te betonowe liście :kocham :kocham
Odnośnie porządków to może taki dzień był bo Piotrek też dzisiaj w mojej altance roboczej powkrecał mi ładnie śrubki do powieszenia wszystkich łopat ,grabek i innych narzędzi żeby mi nie przeszkadzały wink-3 wink-3
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2024/06/16 12:58 #323132

  • dultom
  • dultom Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3065
  • Otrzymane podziękowania: 13574
Miłko, przyjąłem meldunek i ze swej strony melduję, że Woodland's Wildthing właśnie ruszyła i to kilkoma pędami. Będzie musiała nadganiać za innymi, ale ważne, że już jest. zwyc
Fotki, jak zwykle, piękne.
Pozdrawiam, Tomek

Mój ogród jest mym najpiękniejszym arcydziełem (Claude Monet)

Ogród na kółkach
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2024/06/16 13:25 #323137

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3070
  • Otrzymane podziękowania: 6257
I u nas trwały wczoraj prace przy nowej ścieżce i porządkowaniu narzędzi rotfl Tylko kto to dokończy? Przez Euro mąż popołudniami przestaje być dyspozycyjny krecigl
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2024/06/16 14:36 #323141

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 15274
  • Otrzymane podziękowania: 47096
Iwonko! Dlatego mój mąż zaczął od rana, by do popołudnia się wyrobić. Potem mecz po meczu. I tak do finału. Skomentował to tak, że to zemsta za moje zimowe oglądanie skoków narciarskich. 2smiech

Tomku! Same dobre newsy! Oby przetrwały. One raczej z tych trwałych. Wiele sezonów u mnie. Wiele innych poszło w niwecz. Najważniejsze, że jest, nadrobi i zakwitnie, pewnie późno.

Danusiu! Chyba masz rację, coś wisiało w powietrzu. A może to mecze, jak w przypadku mojego małżonka? wink-3 Liście fajne są, będziemy jeszcze pewnie robić kilka sztuk, bo maławo.

Tomku! Do Raju, mówisz? think: I na rozstaje od razu? Zaraz bierę miotłę i przylatam :czarownica A liściową chyba sama ogarnę. Od wczoraj dwa wory przesiałam. Ja to tak na spokojnie, łopata za łopatą. I bajzlu nie narobię kolejnego wink-3

Słoneczko świeci, ciepło się zrobiło, pewnie znów będzie burza. Dziś odpoczynek. No ale i tak sadziłam paprykę od Asi i przycinałam jarzębinę, bo warzywnik mi przysłoniła. Róże poprzycinałam po kwitnieniu. Nadal nie posadzone jednoroczne z rozsady gwizdac

Na dziś












Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, edulkot, Pani Bestia, Semper, Elżbieta, zanetatacz, Danusia, Shalina, a.nia, dultom ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2024/06/17 21:45 #323280

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 15274
  • Otrzymane podziękowania: 47096
Dziś kolejny dzień cięcia gałęzi. Przez te deszcze krzewy się rozbisurmaniły. Musiałam znów sypnąć na ślimaki, bo albo się wykluło kolejne pokolenie, albo przelazły od sąsiada.

Na dziś:











Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, th, edulkot, Pani Bestia, nowababka, Elżbieta, zanetatacz, Danusia, a.nia, dultom ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2024/06/17 23:00 #323285

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 6912
  • Otrzymane podziękowania: 27981
takasobie napisał:
Dziś kolejny dzień cięcia gałęzi.

Miłko, to chyba tniesz piłką w scyzoryku ? think: Przecież Twój ogród to w 3 godziny można ogarnąć ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2024/06/18 06:10 #323294

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 15274
  • Otrzymane podziękowania: 47096
Tomku! Nożyczkami do paznokci tnę! Maleńkie gałązki tnie się maleńkimi narzędziami wink-3 Jeszcze mam takie szkolne nożyczki do papieru kolorowego. Te są specjalne do wisienek.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, th

Ogród takisobie 2024/06/18 07:23 #323299

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10242
  • Otrzymane podziękowania: 23883
Praca wre aż wióry lecą, kiedyś trzeba zrobić porządki w zakątkach. Ja miejsce pokompostownikowe ogarnęłam już chyba miesiąc temu, został metalowy stół z betonowym blatem tylko siłaczy brak żeby go rozebrać i przenieść, no i na stole jakieś listewki leżą aż zgniją od deszczu i śmieci.
Ślimory na bieżąco wcinają dalie i biedne nie umią dobrze wystartować.
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2024/06/18 09:36 #323309

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 10260
  • Otrzymane podziękowania: 23151
Też ostatnio cięłam kalinę ,żeby rodki bardziej doświetlić bo po deszczach mocno opuściła gałęzie i ciemnica pod nią była ......robota w ogrodzie się nie kończy albo ja taka powolna się zrobilam krecigl
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, dultom

Ogród takisobie 2024/06/20 22:49 #323509

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 15274
  • Otrzymane podziękowania: 47096
Żanetko! Te gałęzie tak porosły, że trzeba ciąć, podwiązywać i kombinować. W zeszłym roku wystarczyło, że przycięłam budleję, a w tym roku gąszcz się zrobił.

Majeczko! Trzeba wytłuc szkodniki i tyle. Szkoda dalii. Ja przez pierwsze dwa miesiące sypałam granulki eko, to które poleżałaś z żelazem, ale one nie dawały pożądanego rezultatu. W końcu musiałam rozsypać kilera :mur
Jak to dobrze, że zawsze zostają zakątki do posprzątania. One mnie nakręcają do roboty. Jakby tego nie było, dyndałabym na hamaku cały czas... gwizdac

Dziś wpadła do mnie Halszka, pochodziłyśmy po ogródku, pogadałyśmy, podziwiałyśmy jak pięknie wyrosły paprocie od Tomka. Ja wtedy, jak zamawiałam, nie przypuszczałam, że na tej mojej ciemnej pustyni cokolwiek przetrwa. A jednak przetrwały. Języcznik mizerny, ale reszta bryluje. Może trzeba języcznikowi miejsce zmienić. :nie_wiem

na dziś:









Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, halszka, edulkot, Pani Bestia, Semper, nowababka, Elżbieta, zanetatacz, Danusia, a.nia ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2024/06/20 22:52 #323510

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 15274
  • Otrzymane podziękowania: 47096
I jeszcze kilka:



Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, th, edulkot, Pani Bestia, Semper, nowababka, Elżbieta, zanetatacz, Danusia, dultom ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2024/06/20 23:58 #323516

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 10260
  • Otrzymane podziękowania: 23151
Miłeczko -podziwiam Twoją pracowitość w tym sezonie -ciągle sobie robotę wymyślasz a czasami i w hamaku trzeba podyndać 2smiech ,na Twouch zdjęciach każda roślina jest gwiazdą :bravo :bravo :bravo
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2024/06/21 10:05 #323530

  • Pani Bestia
  • Pani Bestia Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert niezależny
  • Posty: 125
  • Otrzymane podziękowania: 138
Miłko, niestety żelazowy preparat na ślimactwo trzeba kupować w opakowaniach dla rolników (20kg). Jest 3 razy mocniejszy, o połowę tańszy i działa jak należy. Nie wiem czemu tak drastycznie obniżono normę dla amatorów. think:

Bardzo fajne masz te kompostowniki!
Mój daliowy sezon otworzył w tym tygodniu Tartan. :kocham
"Na początku był Smok..."

Renia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): halszka, takasobie

Ogród takisobie 2024/06/21 10:08 #323531

  • halszka
  • halszka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2139
  • Otrzymane podziękowania: 6686
Potwierdzam - Tomkowe paproty pięknie wyglądają, inna roślinność zresztą też :kocham . Spacer po Miłkowym ogrodzie to uczta dla oka, a jak dalie zakwitną :tup
Pozdrawiam
Halina
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, th, takasobie

Ogród takisobie 2024/06/21 13:12 #323538

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10242
  • Otrzymane podziękowania: 23883
Miłko tłukę te obślizgłe gady na okrągło, trutkami i mechanicznie bo prawie zawsze mam sekatorek ze sobą i robię ciach, ale za dużo rabat jest nie posprzątanych po zimie, leżą liście i suchelce, teraz przerośnięte siewkami i w tym mają cudne kryjówki. Dzisiaj przy przycinaniu róż od razu wyrywam siewki i zgarniam resztki, a ile tam uśmierciłam ślomaków to straciłam się w liczeniu.
Gaura różowa mi zakwiła z tych od Ani, sama sobie chodzi gdzie chce.
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2024/06/22 15:02 #323605

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 15274
  • Otrzymane podziękowania: 47096
Masz rację Majeczko! Liście niezagrabione i różne zakamarki to miejsce, gdzie ślimaki przebywają za dnia. tez tam zaglądam i tłukę.
tez bym chciała, żeby mi się gaura siała czy tam rozłaziła. Niestety przed laty zabiłam i już do niej nie wracałam.

Halszka! Teraz trochę je obskubałam i wyglądają jeszcze lepiej. To dobry sezon dla paprotki, bo pada.

Reniu! Może trzeba zamówić taki wór, podzielić na paczki i podzielić. Już nie wiem, bo mam dylemat, żeby sypać kilera... :mur
Pokaż tego Tartana w daliowym wątku, please! :kocham
A kompostawinik rzeczywiście zgrabny, to królestwo mojego męża, sam zrobił, sam dba.

Żanetko! Żaden ze mnie wyjątkowy pracuś. Myślę, ze taki normalny, przeciętny. wink-3 Jak mi się chcę, to robię, jak nie - odpoczywam.
Dziękuję! :buziak Oczywiście w imieniu moich "gwiazd"!

Powoli odgrzebuję się z sadzeniem i przesadzaniem. Jak tak wszystko podeszczu porosło. jedne rośliny zasłoniły drugie więc przesadzenie okazało się niezbędne. Ale i kilka doniczek z rozsadą jednorocznych poszło w grunt. Zostały nasturcje i dwie doniczki cynii. I tytonie od Kluski. I mam porządeczek, tzn nie do końca 2smiech

Na dziś:













Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, halszka, edulkot, Pani Bestia, zanetatacz, Danusia, ewakatarzyna

Ogród takisobie 2024/06/22 16:09 #323612

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 6912
  • Otrzymane podziękowania: 27981
halszka napisał:
Potwierdzam - Tomkowe paproty pięknie wyglądają, inna roślinność zresztą też :kocham .

Miłko, z tego co pamiętam, to miejsca z cieniem masz całkiem sporo. Czyli paproci, można Ci w razie czego dowieźć więcej ?;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.226 s.