Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogród takisobie

Ogród takisobie 2024/07/14 13:07 #325175

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 15220
  • Otrzymane podziękowania: 46880
I jeszcze kilka zdjęć z wczoraj.
Udało nam się wieczorem przerobić jabłka. Już rureczka fermentacyjna pyka.





Ostatnio zmieniany: 2024/07/14 13:09 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Kalmia, halszka, Semper, Ave, nowababka, nelu-pelu, Danusia, Gosia1, a.nia ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2024/07/14 15:05 #325188

  • Gosia1
  • Gosia1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 637
  • Otrzymane podziękowania: 1884
Przyznaje bez bicia że też zauważyłam brak formy u siebie i ogólne zmęczenie.Nie wiem czy brak sił zganiać na wiek,na pogodę czy przestać szukać przyczyny i zaakceptować.Temperatury zniechęciły do pracy w ogródku więc chwastów i roślin do wycinania mam sporo ale czekam na lepszy czas.Cudne kaktusy masz
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie


--=reklama=--

 

Ogród takisobie 2024/07/15 09:51 #325233

  • Semper
  • Semper Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2404
  • Otrzymane podziękowania: 5943
Przy tej temperaturze to tylko siedzieć w cieniu i zimne piwko popijać.
Oczywiście tylko dla ochłody.
Ostatnio sporo popadało i chwasty przeszły do ofensywy.
Niestety ślimaki też. Starszy pan już niestety też mniej wydajny.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, zanetatacz, dultom

Ogród takisobie 2024/07/15 21:01 #325259

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4976
  • Otrzymane podziękowania: 9475
Psze Pani przepiękne zdjęcia.
Mogłabyś spokojnie do książek przyrodniczych dawać te zdjęcia

Ja mam Panasonica Lumix FZ45.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Ogród takisobie 2024/07/16 07:40 #325272

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 15220
  • Otrzymane podziękowania: 46880
Gosiu! Bardzo dziękuję! Do książek przyrodniczych dają lepsze zdjęcia - albo gorsze jak kasy brak. Moje się nie nadają. Sprawdziłam Twój aparat. Z powodzeniem możesz robić nim zdjęcia, jakie tylko chcesz, ale trzeba użyć dostępnych w aparacie funkcji. gwizdac Spróbuj nastawić na "A" i pokrętłem zmniejszyć wyświetlaną wartość przysłony na 2,8.(na wyświetlaczu powinno być widać) I zrób kilka zdjęć kwiatom np.

Tak Jureczku! Tylko ja po trzech łykach piwa jestem wstawiona a nie schłodzona :heart Jestem znanym producentem chwastów w okolicy. Ale codziennie mam żniwa więc chwastów ubywa! Ale mi się rymło! 2smiech

Gosiu 1! Zaakceptować trzeba koniecznie. Robić nieco mniej, nieco wolniej, ale robić nadal i mieć z tego przyjemność. Już powoli przestałam udawać, że jestem młoda i sprawna, i deleguję wiele prac, z którymi miałabym problem.

W ogrodzie pięknie pachnie liliami, otwierają się dalie, ja zbieram dereń na ocet i konfitury. Zbieramy jabłka na cydr, zjadam z drzewek ostatnie wiśnie, które zazwyczaj zbierałam dopiero pod koniec lipca.

Na dziś:




Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Kalmia, halszka, edulkot, Semper, Ave, nowababka, zanetatacz, Danusia, Gosia1 ten użytkownik otrzymał 4 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2024/07/16 21:23 #325295

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4976
  • Otrzymane podziękowania: 9475
Jeszcze masz lilie?
U mnie juz wszystkie przekwitły. Została chyba jedna. W tym roku mam strasznie dużo poskrzypki. Liście poszatkowane strasznie.
Też już mam pierwszą dalię clap
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, Ave

Ogród takisobie 2024/07/17 21:07 #325347

  • Elsi
  • Elsi Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1671
  • Otrzymane podziękowania: 5057
U mnie wiśnie tego roku przemarzły, więc nie wiem, czy wcześniej dojrzały, ale zauważyłam, że czerwone porzeczki zaczynają przejrzewać, no za szybko. Chwasty to temat rzeka, nie przeszkadza im za sucho czy za gorąco, zawsze dają radę. Właśnie dziś zauważyłam, że przydałoby się przepielić, no wszędzie, ale jednak nie w taką pogodę, jaka obecnie panuje. W pewnym wieku, to prace z głową w dół nie dłużej niż 40 minut i przerwa na odpoczynek konieczna - tak radzi moja lekarka, więc trzeba mi się do tej rady dostosować wink-3 . Na Twoich fotkach Miłko chwastów nie widać, muszę i ja zacząć takie "zadymione" fotki robić wink-3 .
Pozdrawiam, Elżbieta

Od wiosny do wiosny .....
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2024/07/17 21:31 #325352

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 6870
  • Otrzymane podziękowania: 27681
Elsi napisał:
. Na Twoich fotkach Miłko chwastów nie widać, muszę i ja zacząć takie "zadymione" fotki robić wink-3 .

A widzisz Elu. teraz mi uświadomilaś, jak jest z tymi fotkami. Miłka po prostu kamufluje chwast... i tak jej w krew weszło, ze pełnego widoku nie uświadczysz ;) :lol:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2024/07/17 21:41 #325354

  • Elsi
  • Elsi Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1671
  • Otrzymane podziękowania: 5057
Tomku, nie chciałam, aby to miało taki wydźwięk (wybacz Miłko :) ), ale przed Tobą to nic się nie ukryje :) .
Pozdrawiam, Elżbieta

Od wiosny do wiosny .....
Ostatnio zmieniany: 2024/07/17 21:42 przez Elsi.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2024/07/17 22:29 #325364

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 15220
  • Otrzymane podziękowania: 46880
Elu! Jestem (jak wcześniej pisałam Jurkowi) znanym producentem chwastów w okolicy i wcale mnie to nie martwi. Nie mam ambicji posiadania "czystego" ogrodu za wszelką cenę. wink-3 Staram się sadzić wszystko dość ciasno, by chwasty nie miały gdzie rosnąć. To zawsze było celowe. I dlatego chwastów nie widać. 2smiech No i zawsze podkreślałam, że fotografia daje mi możliwość manipulowania rzeczywistością. B) Kwestia głębi ostrości :fotka

Tomku! Postaram się kolejne fotki zrobić z samymi chwastami, wybiorę jakieś ładne :kocham

Gosiu! Kwitną jeszcze dwie. Te wysokie plus ta tygrysia pełna, ale ona nie pachnie. Ale te trąbkowe już kończą. U mnie poskrzypki zjadły powie wszystkie liście Regale. Gratuluję dalii, u mnie otwierają się po kolei

Dziś tez czekam na kaktusa. Za godzinkę muszę zajrzeć do niego, czy się otworzył. Niezła frajda 2smiech
A tak robię ocet z mirabelek, dziś zbierałam u koleżanki. Bo swoich nie mam. Gdzieniegdzie na ugorach rosną. W zeszłym roku zbierałam z ugorów wink-3
Rozkwitają kolejne dalie, zaczynają dzielżany:

Creme de Cassis


Pinneland Princess? Nie wiem, mam od Kasi. Może ona mi podpowie?
Philothea


Mambo


Sword Dance




Lifestyle
Ostatnio zmieniany: 2024/07/18 08:11 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, halszka, edulkot, Ave, nowababka, Danusia, a.nia, Maryna44, dultom, ewakatarzyna

Ogród takisobie 2024/07/18 15:47 #325400

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 15220
  • Otrzymane podziękowania: 46880
Kaktus otworzył się nad ranem, a ja za późno wstałam, żeby mu przyzwoite zdjęcia zrobić, ale coś tam wyszło. Myślałam, że powtórzę sesję po południu, ale już przekwitł i skapcaniał.








I obiecane chwasty moje piękne ulubione specjalnie dla Tomka








Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, edulkot, nowababka, zanetatacz, Danusia, a.nia, dultom, ewakatarzyna

Ogród takisobie 2024/07/18 18:09 #325407

  • Elsi
  • Elsi Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1671
  • Otrzymane podziękowania: 5057
E, tam... takie chwasty, to nie chwasty wink-3 .
To się nie liczy.
Dzisiaj wydarłam dwa wiaderka chwastnicy i czegoś do niej podobnego oraz wiaderko skrzypu.
Pozdrawiam, Elżbieta

Od wiosny do wiosny .....
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2024/07/18 18:59 #325410

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 15220
  • Otrzymane podziękowania: 46880
2smiech
Ja dzisiaj wyniosłam na kompost 4 skrzynki traw wszelakich, chwastnicy również. Ona paskudnie się trzyma podłoża :mur Ale mam dobre rękawice i idzie nieźle.
Elu! Jesteśmy dzielne! :grabie
Ja jeszcze walczę z chmielem i wiesiołkami. Aaa! Jeszcze przymiotno i lebioda. Ponoć wg chwastów można określić jakość gleby. B) W tym roku wyjątkowo mało gwiazdnicy.
Mam jeszcze kilka zakątków takich dość zarośniętych, ale coraz mniej tego. Byle tylko dać miejsce daliom i innym kwiatom późnego lata, a potem odpuszczę.

Dziś ciąg dalszy pielenia, podwiązywanie róży Flemmentanz (cała jestem podrapana), jeżyn, powbijałam kilka podpór dla dalii. Dziś kolejne tłoczenie jabłek na cydr więc biegnę do altany.










Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Kalmia, edulkot, nowababka, zanetatacz, nelu-pelu, Danusia, a.nia, dultom, ewakatarzyna

Ogród takisobie 2024/07/18 21:57 #325426

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11644
  • Otrzymane podziękowania: 21946
Cudne te Twoje ulubienice :kocham :kocham
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2024/07/19 12:37 #325456

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 15220
  • Otrzymane podziękowania: 46880
Oj powiem Ci Danusiu, że już się nakręcam. Mam w tym roku wiele nowych odmian, ileś mi tam wypadło więc jestem ciekawa, co będzie się działo.

Na dziś:















Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, halszka, edulkot, Semper, Ave, nowababka, zanetatacz, Danusia, a.nia, dultom ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2024/07/25 12:52 #325782

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 15220
  • Otrzymane podziękowania: 46880
Po wczorajszej burzy znów przyszło słońce. Obrabiam jabłka na musy i cydr. Pielę pomiędzy daliami. Kwitną jedna po drugiej.
Wzięłam tez pędzelki do ręki i maluję kwiatki na wystawę. Mało na to czasu, ale wzięłam dwa dni urlopu "wypoczynkowego" 2smiech
Deszcz niby wczoraj padał, ale mam miejsca suche. Za mało padało. Już musiałam dziś rano podlewać. :mur

Na dziś:















Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Kalmia, halszka, edulkot, Semper, Elżbieta, zanetatacz, Danusia, a.nia, dultom ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2024/07/25 12:59 #325784

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 15220
  • Otrzymane podziękowania: 46880
I trochę jeszcze z ogródka dalii i innych kwiatków:
Gallery Art Nouveau


Tamburo


Kenora Wow


AC Kunz











Ostatnio zmieniany: 2024/07/25 13:01 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Kalmia, halszka, edulkot, Semper, Elżbieta, zanetatacz, Danusia, a.nia, dultom ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2024/07/27 14:44 #325866

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 15220
  • Otrzymane podziękowania: 46880
W Jucce byłam, kupiłam sobie ostróżki i jeżówkę.







I dalii kilka

Kenora Wow


Creme de Cassis


Alstergruss
Ostatnio zmieniany: 2024/07/27 14:46 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Kalmia, halszka, edulkot, Semper, zanetatacz, nelu-pelu, Danusia, a.nia, dultom ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2024/07/28 19:57 #325934

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11644
  • Otrzymane podziękowania: 21946
Uwielbiam te Twoje portrety :bravo :bravo :bravo
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, zanetatacz

Ogród takisobie 2024/07/28 20:32 #325940

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 15220
  • Otrzymane podziękowania: 46880
Dziękuję Danusiu! :buziak Tak już wyszło, że jest ich najwięcej. Kwiaty aż się pchają w obiektyw.

Wczoraj podczas pielenia znalazłam gąsienicę zmrocznika gladysza. Żeruje na wiesiołkach więc buszowała w moich chwastach:






Cały dzień padało z małymi przerwami więc mam podlane. Wycisnęłam w przerwie kolejne wiadro soku z jabłek na cydr. I jeszcze przed wieczorem cyknęłam kilka zdjęć:

















Ostatnio zmieniany: 2024/07/28 20:35 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Kalmia, edulkot, Pani Bestia, Semper, zanetatacz, Danusia, a.nia, dultom, DorotaZ ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.257 s.