Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogród takisobie

Ogród takisobie 2018/03/15 09:34 #108630

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14558
  • Otrzymane podziękowania: 43903
Polu! To był cudowna niedziela. Cieszyłam się z tych pszczół jak dziecko! też mam nadzieje na rozsianie ranników. Zresztą nie tylko ich. Ale od poniedziałku pogoda się stopniowo psuje. Dziś było 0st.C i czarno widzę jutrzejszą prace w ogrodzie. Ale na pewno się pokrzątam, bo każda godzina jest cenna, zwłaszcza jak pracy sporo. Mam mniejszy areał, mniej roślin niż Ty więc mam łatwiejsze zadanie.
Właśnie zobaczyłam, ze na piątkowe popołudnie zapowiadają śnieg! :mur

Danusiu! ujrzenie pierwszych kwiatów w ogrodzie to najpiękniejszy moment! Ja co roku jestem zaskoczona, bo przez cały rok zapomnę gdzie co rośnie! wink-3

Swieta! Masz rację! Ranniki są bardzo energetyczne! Po tylu miesiącach szarości zobaczyć takie słoneczka! hu_rra Ciemierniki tylko pokazuje te ładne, bo nieciekawe i uszkodzone przez jakieś szkodniki, patogeny i mróz też posiadam.
Cieszę się, że Ci się podobają zdjęcia! :buziak

Kupiłam nasiona nasturcji w tym pełnych oraz czarnuszki orientalnej. Tak na poprawę humoru. Zeszłoroczne nasturcje były zjawiskowe więc musze ich mieć dużo i w tym roku! Mam jeszcze nieco nasion kwiatów ale muszę zorientować się jak co kiedy siać.
Jutro mam wolne, pobiegam po ogrodzie z sekatorem, od razu lepiej się poczuję.
Stwierdziłam, że jesienią mogę ze swoboda zakupić z 500 cebul krokusów i tulipanów, bo jest jeszcze wiele miejsc, gdzie mogę je posadzić. Tylko żebym nie zapomniała o tym jesienią think:




Ostatnio zmieniany: 2018/03/15 09:34 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kalmia, piku, Krzysia, VERA, zuzanna2418, zanetatacz, Franusiowa

Ogród takisobie 2018/03/15 11:17 #108645

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11327
  • Otrzymane podziękowania: 20864
Miłeczko ja w zeszłym roku trochę nakupiłam a tez stwierdzam że spokojnie drugie tyle by sie zmieściło rotfl u mnie coraz chłodniej ale i tak musze siedzieć w domu.
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Ostatnio zmieniany: 2018/03/15 11:17 przez Danusia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.


--=reklama=--

 

Ogród takisobie 2018/03/16 08:36 #108711

  • Semper
  • Semper Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2320
  • Otrzymane podziękowania: 5622
Widzę, że nie tylko Ja zachwycałem się w niedzielę widokiem ranników i pszczołami :bravo
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/03/17 12:25 #108833

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14558
  • Otrzymane podziękowania: 43903
Jureczku! Wszyscy się zachwycamy! Teraz jest ten czas, chociaż bardzo zimno się zrobiło!

Danusiu! Zrobiło się tak zimno, że ja pomimo wolnego piątku, nie zrobiłam niczego w ogrodzie, no może oprócz kilku zdjęć ;-) A "trochę" dosadzonych cebulek to stanowczo za mało 2smiech

Dziś piękne słońce, ale wiatr paskudny i -4stC. Wyszłam na ogród tylko w celu nakarmienia ptaków (jeszcze mam na kilka dni ziarna) oraz zrobienia kilu zdjęć. Dziś mam gości na urodzinach syna więc siedzę w sałatkach, piekę chleb i inne bigosy. Chleb żytni mi kompletnie nie wyszedł, chyba coś z zakwasem nie tak. Coś ostatnio mi się nie udaje. :mur Teraz drugi drożdżowy rośnie. Ten jest niezawodny.

Na dziś:








Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, Krzysia, VERA, zuzanna2418, Ness, Elżbieta, zanetatacz, nelu-pelu, Danusia

Ogród takisobie 2018/03/17 18:32 #108890

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9790
  • Otrzymane podziękowania: 21101
Udanej imprezy -życzę i zdrówka dla solenizanta......zdjęcia zdziwko
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2018/03/17 21:05 #108925

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
Miłka masz dalię Blue Bayou?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/03/18 08:22 #108959

  • kluska
  • kluska Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 113
  • Otrzymane podziękowania: 227
Hej Miłko :)
Też wczoraj piekłam chleb i też mi nie wyszedł bo... zapomniałam włączyć grzanie w piekarniku polewkamax .Ale po godzinie, kiedy zadzwonił timer to już włączyłam i niestety był przegarowany. Ale mimo wszystko wyszedł pyszny i właśnie go pogryzam śniadaniowo :) Uwielbiam domowy chleb! Znowu coś nas łączy :)
Szkoda, że tak zimno, bo rzeczywiście pracy w ogrodzie dużo i mimo, że piękne słońce, to wiatr przegania do domu. Już się nie mogę doczekać przygotowywania rabat pod dalie, ale to dopiero po świętach, a jak tu myć okna przy takiej temperaturze? Chyba dzisiaj zacznę podpędzać dalie z nudów, może zacznę od tych czarnych, bo ja prawie wszystkie przytargałam do domu już z miesiąc temu :)
Niedzielne pozdrowienia :slonko
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2018/03/18 20:35 #109054

  • Franusiowa
  • Franusiowa Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3899
  • Otrzymane podziękowania: 13597
Miłko chleb może Ci nie wyszedł /nie wiem ,bo nie jadłam/ ale te ostatnie zdjęcia, po prostu BOSKIE zdziwko zdziwko
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/03/19 10:11 #109118

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14558
  • Otrzymane podziękowania: 43903
Majka! Chleb to totalny pumpernikiel mi wyszedł! 2smiech Tylko ja go jem i bedę go jadła chyba przez tydzień. Skórkę ma przepyszna, a tą glinę w środku jakoś przeżyję/przeżuję! wink-3 Dzięki! :buziak

Kluseczko! Zakochana pewnie jesteś! :kocham Wole przegarowany niż zakalec! Może uraczysz mnie odrobiną swojego zakwasu (jeśli masz), bo u mnie totalnie wszystko wskazuje na lipny niedojrzały zakwas. Dalii jeszcze nie ruszyłam. Zrobię to po świętach, jak ładnie będzie.

Ewuniu! Nie mam "Blue Bayou". Mam 'Dad's Favorite', ale nie mam pojęcia, czy będzie do podziału, bo mizerna była. Molestuj mnie po świętach, please!

Żanetko! Dziękuję! Impreza się udała, wczoraj odpoczywałam. Cieszę się,z e zdjęcia się podobają! :buziak

Na biurowych parapetach kiełkują pomidory. Wystawa świetna, będą ładnie szybko rosły. jeszcze muszę kwiaty posiać. nie zaglądałam do szklarni, ale pewnie pomarzły moje wschody, no może oprócz szpinaku.
Przez to zimno nawet mi się nie chce o ogrodzie gadać, bo ręce świerzbią, robota czeka, a nie można niczego robić, ryczeć się chce! :mur

Na dziś:





Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysia, zuzanna2418, zanetatacz

Ogród takisobie 2018/03/19 13:27 #109136

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3577
  • Otrzymane podziękowania: 13856
No to Mazowsze zapóźnione haniebnie, krokusy w powijakach (i pod śniegiem)...O iryskach nie wspomnę.
Nawrót zimy i mi pokrzyżował szyki, ale pierwsza pszczołę na przebiśniegu zdążyłam zobaczyć!
Najlepsze życzenia dla potomka!
Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2018/03/19 14:42 #109139

  • Pani Bestia
  • Pani Bestia Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert niezależny
  • Posty: 118
  • Otrzymane podziękowania: 129
Miłko, a może Twój zakwas za słabo odżywiony i zapadł w letarg? think: Podokarmiaj go intensywnie przez kilka dni, małymi porcjami, w miarę możliwości regularnie - co 12h, w ciepłym miejscu, oczywiście. Powinien się wzmocnić.
No i teraz się wydało, że skrytopodczytuję... B)
"Na początku był Smok..."

Renia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2018/03/19 18:47 #109184

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11327
  • Otrzymane podziękowania: 20864
Miłeczko cuuudne fotki :bravo u mnie wszystko pod śniegiem więc znów trochę potrwa zanim to wszystko zniknie :(
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/03/19 18:57 #109195

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
Miłka, no ja nie w celu molestowania 2smiech podobna ta dalia zdziwko może taka sama nawet gwizdac ja tez jestem wściekła na pogodę :placz
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/03/19 20:30 #109228

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13598
  • Otrzymane podziękowania: 31815
Miłko piękne zdjęcia oglądam z radością, ale tak sobie myślę, że jakoś dziwnie mi wyglądają te roślinki bez śniegu. Zwłaszcza, że piszesz, że masz mrozik krecigl
W ubiegłym roku też u nas dzieciaki na Wielkanoc zające ze śniegu lepiły. Za dwa dni wiosna :jupi
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/03/20 08:45 #109259

  • Olusia
  • Olusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3928
  • Otrzymane podziękowania: 10518
Astronomiczna wiosna nastała już dzisiaj !!!! :slonko i na minusie ( jeszcze ).
OLUSIA !!
Zapraszam do podziwiania: Moje hosty od A do Z
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/03/21 09:52 #109397

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14558
  • Otrzymane podziękowania: 43903
Olusiu! Wiosna tylko w śpiewach ptasich! I w krokusach mrożonych! 2smiech

Ewka! Niestety mrozi strasznie, a śniegu niet! Nie wiem, jak będzie, ale jestem optymistka. Chyba się rośliny dostosują. Gorzej jak pomrozi później, kiedy np zakwitną wiśnie... :( Wiosna jest, ale jaka to wiosna! Fusy mi w wiaderkach pomarzły, nie mogę rozsypać. think:

Ewa! No to jak będzie do podziału - podzielę się! jest piękne i moja ulubiona! Kontrabanda z USA! 2smiech

Danusiu! Tylko się ciesz na śnieg! Fotki dziękują! wink-3 A snieg stopnieje szybko i wiosna wybuchnie w ciągu 2 dni, bo ma nogi w blokach!

Reniu! Podczytuj, zaglądaj ile wlezie! Ja tak samo mam, ze czytam dużo, a napisze, jak mam coś do powiedzenia! :buziak Dzięki za radę! Spróbuję trochę cierpliwiej do tego podejść i dam znać, jak mi poszło! cook

Zuza! Dzięki! Potomkowi nie przekazałam, bo po urodzinach jeszcze ani razu nie wrócił o przyzwoitej porze. To jego właśnie poznałaś. Młodszego to w ogóle nie widuję, muszę sobie jego zdjęcie zrobić i oglądać! 2smiech
Zima trzyma, ale ledwie pazurami, resztę zaraz wywieje wiosna, czuje to, ptacy też! 2smiech

Nadal wszystko skute lodem. Obiecuję sobie, że chociaż hortensje przytnę i owoce stare na różach. i chyba zrobię to dziś, tak mnie wzięło. Kupiłam w biedrze różę Kronenburg. Po raz trzeci. Może tym razem się uda :nie_wiem

Na dziś:





Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, Krzysia, VERA, Pani Bestia, inag1, Elżbieta, zanetatacz

Ogród takisobie 2018/03/21 12:27 #109410

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8385
  • Otrzymane podziękowania: 25020
takasobie napisał:
Wiosna tylko w śpiewach ptasich! I w krokusach mrożonych! 2smiech

Niestety to prawda :unsure: , choć twoje krokusy wyglądają całkiem wiosennie :woohoo:
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/03/21 19:49 #109458

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11327
  • Otrzymane podziękowania: 20864
Miłeczko też tak myslę bo dzisiaj jak w południe wyszło słonko to ze śniegu zaczeły krokusiki wychodzić z pączkami :)
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/03/21 21:40 #109478

  • ewa f
  • ewa f Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1080
  • Otrzymane podziękowania: 5027
Miłka ,a jak tam ptaki ? Lecą już do nas czy zastopowały?
Ogród irysowy Ewy F
Zapraszam , Ewa
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/03/25 17:30 #109947

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14558
  • Otrzymane podziękowania: 43903
Ewa! Ptaki lecą do nas i od nas! Sikory modre i czyże lecą na północ, a do nas przyleciały już szpaczki, słyszałam nawet chyba pleszkę. Zaraz zleci się reszta.


Danusiu! Krokusy otwierają się coraz to nowsze! Już wiem,z e z 300 sztuk dosadzę jesienią i chyba wiem gdzie. Teraz widać, gdzie puste miejsca są. Tylko, żebym to zapamiętała!

Wiesiu! Moje krokusy były z poprzednich dni. Teraz to dziwnie, bo w nocy przymrozek, a w dzień ciepło dość.

Dziś piękny dzień, słoneczny i ciepły. Mąż wędzi na święta. Będą szyneczki i różne takie tam. Ja też trochę wyszłam i się pokrzątałam, ale trochem chora więc nie mogę specjalnie pracować. Do świąt przymusowy odpoczynek, zobaczymy jak będzie z przygotowaniami, ale będę musiała wiele prac delegować. think:
Biedronkowa róża nadal nie posadzona, ale to chyba też wydeleguję. Mam nawet fajne miejsce z przygotowaną ziemią wink-3

Na dziś:










Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, Krzysia, edulkot, VERA, Elżbieta, zanetatacz
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.195 s.