Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Miejska i wiejska dżungla

Miejska i wiejska dżungla 2018/03/05 09:31 #107352

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44005
Masz rację, że z daliami to różnie! jedna odmiana w jednym roku wielka i cudownie kwitnąca, w kolejnym roku jakaś mizerota. mam kilka niezawodnych odmian, ale mam je dopiero 3 sezony wiec nie wiem, co będzie w tym roku.
Najważniejsze, żeby miały dostęp do światła przez większą część dnia. No i sadzić trzeba w dobrą glebę i podlewać, jak jest sucho.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zuzanna2418

Miejska i wiejska dżungla 2018/03/05 14:27 #107386

  • Tamaryszek
  • Tamaryszek Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • "Ogrodnictwo w zgodzie z naturą jest łatwiejsze, niż przeciwko niej"
  • Posty: 245
  • Otrzymane podziękowania: 134
Witaj Zuzanno! Ciekawa jestem, jak Twoje dalie przetrwają. Przeczytałam o polecanych przez Ciebie krzewach, potwierdzam, w moich trudnych warunkach też się sprawdziły. Poza dereniami - wyraźnie im w mojej słabej i suchej ziemi kiepsko idzie, niestety.
U mnie teraz w domu festiwal kłaków, jak napisałaś, nie nadążam ze sprzątaniem, bo pies beze mnie do ogrodu nie bardzo chce iść. A jak tu iść, jak cały czas mróz?
Wspomniałaś, że W. będzie 10. III w RwO - ja też będę! Tzn. mój ogród. Ale zbieg okoliczności.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, zuzanna2418, nowababka, zanetatacz


--=reklama=--

 

Miejska i wiejska dżungla 2018/03/05 14:43 #107389

  • beatrix+
  • beatrix+ Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Czarownica z tych czarujących...:)
  • Posty: 3021
  • Otrzymane podziękowania: 5273
Zuzulku, śniłaś mi się.... byłyśmy razem w Chinach, na jakiejś wycieczce .;)
Ty zachwycona ichnią kuchnią, a ja z obrzydzeniem patrzyłam na prażone pędraki...

Ło matko! Mam nadzieję, żeś zdrowa... w
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zuzanna2418

Miejska i wiejska dżungla 2018/03/06 22:51 #107603

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4643
  • Otrzymane podziękowania: 8409
Zuziu, Siberko, dziękuję za wyjaśnienie kwestii pochodzenia Haskich
Naprawdę nie wiedziałam, że one są z Syberii
Muszę oglądać RwO bo nie mogę przegapić dwojga znajomych

Iza, nic się nie pochwaliłaś :patel
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zuzanna2418

Miejska i wiejska dżungla 2018/03/08 20:38 #107842

  • Wiolinek
  • Wiolinek Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
  • Posty: 45
  • Otrzymane podziękowania: 29
Dobrze, że mogłam się dowiedzieć kto będzie 10.03 w RwO. clap bo W. bardzo lubię
a szczególnie jego entuzjazm i ....szykowne nakrycie głowy.
Też ustawiam przypomnienie w telefonie.
Zielona Wiola
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zuzanna2418

Miejska i wiejska dżungla 2018/03/09 13:13 #107909

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3577
  • Otrzymane podziękowania: 13858
Danusiu u nas już "pocieplenie" wyraźne. Chyba w weekend coś ruszę na odcinku badyli... Teraz jest taka faza ohydki: fafluch pozimowy, miny pochodzenia zwierzecego i zero oznak wiosny wśród roślin.
Miłko tak, myślę, że te donice ustawię przy tarasie- tam jest słonecznie i zacisznie. Podlewanie z nawozem i może im się spodoba.
Tamaryszku masz rację, derenie marnie nam wyglądały w sezonie dramatycznej suszy chyba 3 lata temu. Ale wtedy wszystko wyglądało fatalnie, zdjęcia z sierpnia są w zasadzie w kolorze sepii
Obecnie głównym dawca futra jest kot. Wańka jeszcze trzyma kożuszek. O Zębasie nie wspominam, bo to, co ma na sobie trudno w ogóle nazwać futrem :D
Rety! To super, że będzie Twój ogród! clap
Beti Ty jak nasza Bożenka...jak jej się coś przyśni z nami, to dzwoni i pyta, czy u nas wszystko OK :D W Chinach nie byłam, więc tamtejszą kuchnię znam tylko z wersji serwowanej w naszych restauracjach. Białko owadzie jest teraz przedmiotem dużego zainteresowania i UE pracuje nad przepisami w tym zakresie, więc kto wie co nam przyjdzie jeść w przyszłości... wink-3
Margosiu ano nie bez przyczyny rasa nazywa się Siberian husky :-) Wańka pozdrawia! :spacerek
Wiolu dziękuję w imieniu W.! On musi wprosić się do Bożenki na telewizję, bo siedzi na wsi i zrębkuje oraz tnie. A my tam telewizora nie mamy.
W ogóle to zapraszam na profil Fb AWR ogrody niebanalne. W. ostatnio zapoznał się z tym wynalazkiem i zaczął zamieszczać wpisy od początku tego roku :D Ponieważ ma dość dowolny stosunek do zasad pisowni i interpunkcji, więc od razu proszę o wybaczenie. Czasem wyedytuję i poprawię, ale nie zawsze.

W. pokochał kolejne narzędzie, po kosiarce bijakowej. Mianowicie pilarkę na wysięgniku. Poza niewątpliwą zaletą, jaką jest łatwiejszy dostęp do wyższych gałęzi, cięcie krzewów nadające kształt można robić z pewnej odległości i od razu obserwować efekt "całokształtny".
Na Podlasiu Pd. jeszcze wionie zimą, ziemia na kamień skuta. Ale da się sad prześwietlić i wyściółkować część rabat. Zabrał taki ładunek zrębek, że sporo da się zrobić.
Ja niestety musiałam zostać, bo w robocie mam po kokardę, ale za dwa tygodnie już jedziemy w kolektywie (ja, W. oraz zwierzyniec)
Zobaczymy, co Wańka powie na wiejską rezydencję.

Obejrzałam fotki z ubiegłego roku i wychodzi mi, że 30 marca miałam już kwitnące pierwsze tulipany...No to chyba w tym roku tak dobrze nie będzie.
Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Ostatnio zmieniany: 2018/03/09 13:16 przez zuzanna2418.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, VERA, zanetatacz

Miejska i wiejska dżungla 2018/03/09 19:01 #107960

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11339
  • Otrzymane podziękowania: 20950
Zuziu ja od trzech dni śnieg rozrzucam po podjeździe żeby szybciej się topił i żebym mogła coś zacząć przycinać bo przecież jutro wytyczne dostanę wink-3 szkoda ze mnie ma mnie na FB ale postaram się zaglądnąć jak córcia będzie :)
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zuzanna2418

Miejska i wiejska dżungla 2018/03/10 08:36 #108014

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2997
  • Otrzymane podziękowania: 5874
Ogrodnik Niebanalny jak zwykle profesjonalny clap Przyjemnie było i słuchać i patrzeć :-)
Pierwszy raz słyszałam, jak ktoś powiedział głośno, że drzewa nie lubią cięcia i że ludzie robią to dla siebie recourse
Ostatnio zmieniany: 2018/03/10 08:37 przez Siberia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zuzanna2418

Miejska i wiejska dżungla 2018/03/10 09:15 #108017

  • aguskag
  • aguskag Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 738
  • Otrzymane podziękowania: 985
Coś w tym jest :P Ja uwielbiam ciąć i chyba zaraz się wezmę za winogrona. Jeśli tylko wygramolę się z wyrka :diabelek

Brawo dla W.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zuzanna2418

Miejska i wiejska dżungla 2018/03/10 10:18 #108022

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44005
A ja oczywiście włączyłam telewizor jak pani z pięknym uśmiechem powiedziała, że to by było na tyle! 2smiech
Ale nadrobię, w necie obejrzę! Nie przepuszczę takiej okazji! Pozdrowienia dla W!

PS. Obejrzałam! clap
Ostatnio zmieniany: 2018/03/10 11:39 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zuzanna2418

Miejska i wiejska dżungla 2018/03/10 17:28 #108060

  • whoanita
  • whoanita Avatar
O kurde, zapomniałam... :unsure: :mur Miałam wpisać w telefon i też zapomniałam. Mam dobrą pamięć, niestety krótką. Poszukam w necie. :grabie
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Miejska i wiejska dżungla 2018/03/10 17:47 #108063

  • nowababka
  • nowababka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • A na drogę w nieznane - nadzieję…
  • Posty: 3677
  • Otrzymane podziękowania: 11692
Ja też obejrzałam w necie, szkoda, że tak mało Twojego W. bo moim zdaniem kamera go kocha. Czekam na kolejne :-)
Ja też uważam, że cięcie jest wbrew naturze, dlatego u nas z sekatorem chodzi mąż 2smiech
pozdrawiam (◕‿◕✿)
Marysia [a.k.a olibabka]
"Jeśli masz dwa bochenki chleba, sprzedaj jeden i kup liliowca" - przysłowie chińskie
:tup u mnie
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zuzanna2418

Miejska i wiejska dżungla 2018/03/10 19:30 #108075

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3577
  • Otrzymane podziękowania: 13858
No tak... 2/3 materiału poszło w kosmos. Ale taka formuła programu. Poszatkowane tematy jak w Teleexpresie.
Dzięki kochane za ciepłe słowa! To dla W. bardzo wiele znaczy. :kocham
Ale z wielką przyjemnoscią obejrzałam ogród Tamaryszka i posłuchałam Izy, mając do tej pory do czynienia tylko ze słowem pisanym. Nawet zimą ogród ma mnóstwo uroku i tajemniczości. A Gospodyni swobodna przed kamerą, opowiada tak ciekawie, że MJ niewiele miał do gadania :-)

W. chlasta sad na wsi, a ja po dwóch i pól godzinie w lesie z psami poszłam w ogród, bo pogoda zrobiła się naprawdę wiosenna.
Co prawda póki co usuwam suche badyle, bo jednak głębsze warstwy ziemi miejscami zmarźnięte i nie ma co się napinać na jakieś nie wiadomo jakie prace, ale nieźle przejaśniało na rabatce od biskupina vel domku ogrodnika (wielce niebanalny domek, tak jak i ogrodnik) przez różankę do kompostownika.Tu najwiecej badyli z sadźca, dzielżanów, jakichś zabłąkanych spartyn, floksów, marcinków i rudbekiii.

Teren działania



Kopczyki na różach na razie zostają. Przyciełam jeszcze kilka pwojników i hortensji bukietowych.

Musimy jakoś zabezpieczyć rabatę frontową, bo Wańka dewastuje ją straszliwie, a przy okazji wnosi czarnoziem na łapskach do domu.
A wygląda tak poczciwie


Wiosna póki co w powijakach


Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Ostatnio zmieniany: 2018/03/10 19:43 przez zuzanna2418.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, takasobie, VERA, inag1, nowababka, zanetatacz, nelu-pelu

Miejska i wiejska dżungla 2018/03/11 16:56 #108167

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3577
  • Otrzymane podziękowania: 13858
Dziś sprzątanie pozimowe part tu. Arlington i przyległości, 2/3 kwasolubnej i gratis rozminowywanie trawnika przed zadnią. Trochę cięcia, ale bez szaleństw. W wygrabianiu zimowego miazmatu pomagaja mi mini grabki wachlarzowe.



Pąki ciemierników w połowie pomarznięte, pąki na kalinie bodnańskiej też jakieś takie podejrzanie szarawe.
Opuncje chyba nieźle


Cieplutko i miło.
Póki co z kwitnących mamy przebiśniegi








Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Ostatnio zmieniany: 2018/03/11 16:58 przez zuzanna2418.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, takasobie, VERA, beatrix+, nowababka, zanetatacz

Miejska i wiejska dżungla 2018/03/11 16:59 #108169

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44005
Mi pomarzły przebiśniegi. :mur
To się napracowałaś. Ja dziś też pomachałam grabiami i sekatorami. W słońcu było ponad 20!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zuzanna2418

Miejska i wiejska dżungla 2018/03/11 18:54 #108189

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11339
  • Otrzymane podziękowania: 20950
Zuziu powiedz W że jest świetny mimo że oczywiście było Go za mało choć z drugiej strony może dobrze bo znów by mi roboty nawymyślał rotfl aaaa i powiedz że w zbliżeniu w tej czapce z ładnie wystrzyżoną bródka to jak z Ogniem i mieczem -wyjęty :)
Ja mam nadzieje że jutro pogoda się utrzyma bo też chciałabym poprzycinać :)
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zuzanna2418

Miejska i wiejska dżungla 2018/03/17 14:50 #108857

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3577
  • Otrzymane podziękowania: 13858
Miłko u mnie przebiśniegi OK, te posadzone jesienią śmiesznie wyglądają, pojedyncze kwiatki w równych odległościach od siebie. A myślałam, ze je tak malowniczo rozrzucam :D
U mnie z kolei pomarzła większośc pąków ciemierników :unsure:
Danusiu dziekuję w imieniu W. :) Bródkę zaczął pielęgnować od momentu, jak dostał od naszej znajomej zestaw olejków, jakichś pomad i specjalny grzebień!
I jak, udało sie pociachać? Bo u nas nawrót zimy.

W zasadzie można by piernik nastawiać, bo pogoda jakby Boże Narodzenie miało być a nie Wielkanoc.
Ogród zatem chwilowo nieczynny, a my dotleniamy się w lesie








Najwidoczniej zajeżdziłam psy, bo miałam przystąpić do odkurzania, ale się nie da



Na Dzień Kobiet dostałam bukiet tulipanów i część z nich wciąż jest ładna. Przycięłam tylko krótko, bo się jakos tak powyginały.
Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, Efkaraj, takasobie, VERA, beatrix+, nowababka, zanetatacz, Danusia

Miejska i wiejska dżungla 2018/03/17 18:02 #108881

  • whoanita
  • whoanita Avatar
Ile śniegu u Was... :woohoo: U nas ledwo co widać i większość już stopniała na dzisiejszym ostrym słońcu.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Miejska i wiejska dżungla 2018/03/19 10:55 #109123

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44005
Zazdraszczam Wam takiego spaceru! U nas nie było śniegu, straszny mróz i wiatr, a ja odpoczywałam po rodzinnej imprezie i na spacer siły nie miałam, ale obiecałam sobie regularne marsze od następnego tygodnia, jak się nieco ociepli, bo po chorobie nie mam odwagi spacerować w tak ekstremalnych warunkach.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Miejska i wiejska dżungla 2018/03/19 13:20 #109134

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3577
  • Otrzymane podziękowania: 13858
Anitko Śnieg sypał mocno kilka godzin od piątkowego popołudnia. Ale wiem od koleżanek np. z Dolnego Śląska, że tam było jeszcze fajniej...
Miłko muszę się ruszać, bo w pracy na d...siedzę i rzeczona d...rośnie. Wszelkie siłownie, fitnessy odpadają, nie lubię ćwiczeń w grupie, w zamkniętej sali.
A tu i dla psów radocha i dla mnie pożytek :-)
Ty po chorobie póki co zastartuj delikatnie!
mintros zamiast "karaganty" polecam karaganę :D
Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Danusia
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.188 s.