Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Magda w ogrodzie .

Magda w ogrodzie . 2019/02/05 19:18 #148224

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8458
  • Otrzymane podziękowania: 25430
No widzisz, to teraz już wiem, bo ja nie wpadłam na to by je spróbować, może je trzeba trochę potłuc i wrzucić do karmnika think:
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Magda w ogrodzie . 2019/02/06 05:22 #148309

  • kryzysowa
  • kryzysowa Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 735
  • Otrzymane podziękowania: 1841
Madziu, przespacerowałam się po Twoim ogrodzie i jestem pod wielkim wrażeniem.. :bravo
Jak to możliwe, że ciągnęło Ciebie do miasta? :blink:
Spędzam w wielkie aglomeracji kilkanaście godzin na dobę, i to jest max, jaki jestem w stanie wytrzymać w hałasie i smrodku, czyż gwar ptaszydeł nie jest przyjemniejszy? :kocham
Udało się Tobie stworzyć miejsce o jakim ja marzę, równowaga między zielonym, a kolorowym, przy tym kontrasty, naprawdę cudnie.. :kocham , no i te piwonie.. :woohoo:
Czy je karmisz? B) Kocham te stare, "babcine" odmiany, ale jakoś słabo miłość moją odwzajemniają :unsure:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.


--=reklama=--

 

Magda w ogrodzie . 2019/02/06 08:37 #148314

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14794
  • Otrzymane podziękowania: 44898
Dziś rano przeglądałam forum w fonie bez okularów i tytuł Twojego wątku przeczytałam "Magda na głodzie" 2smiech
Wiesia napisała, że nie ma lasu w pobliżu. Kowaliki niekoniecznie mieszkają w lesie. U mnie pośród dojrzałych ogrodów z wysokimi drzewami też się gnieżdżą.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, magdala

Magda w ogrodzie . 2019/02/07 21:09 #148543

  • magdala
  • magdala Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 453
  • Otrzymane podziękowania: 797
Miłko :P
Może to nawet lepszy tytuł dla wątku ? polewkamax A każdy z osobna mógłby sobie dopowiedzieć o jaki głód może chodzić ...Teraz na pewno słońca i wiosny :)
Co do głodu, tak się najadłam chleba, że aż strach...ale taki chrupiący jest i dobry. Wiosna przyjdzie, a "obałki" w pasie będą się wylewały. :mur
Ptaków nieco mniej, bo śnieg schodzi, ale i tak ubywa jedzenia w karmnikach.
Za to częściej bywa krogulec w karmniku, jakim jest dla niego mój ogród.

Kasiu
:witaj
Bardzo dziękuję za miłe słowa :) Piwoniom chyba bardzo pasuje gleba w moim ogrodzie, bo wcale za dużo przy nich nie robię. Jak nie zapomnę to wiosną sypię im nawóz, jakąś saletrę (amonową czy potasową, kurcze nie pamiętam).
A jeśli myślę o mieście, za którym tęskniłam, to nie o zgiełku na ulicach, tylko o tym, że mogłam w ciągu pół godziny pieszo dojść nad morze, poruszać się rowerem zamiast samochodem, wyskoczyć do sklepu za tzw róg :) To było najfajniejsze.
Teraz bez sprawdzenia na mapach jak wygląda sytuacja na drogach, nie ruszę się samochodem. Korki ustawiają mi plan dnia :) Na szczęście moje dzieci już dorosłe i nie grozi mi wożenie ich na baseny, języki, tańce i takie tam...Bo bym się chyba załamała krecigl Pamiętam ile czasu zajmowały te różne zajęcia, ale to było właśnie w mieście i dziewczyny same sobie chodziły.
Cały rok zajęło mi, żeby polubić zmianę miejsca, widocznie tak mocno tam tkwiłam.
Do tego jest śmiesznie, bo w moim sprzedanym mieszkaniu jest teraz...fryzjer :) :) Salon piękności. Mogłabym tam pójść, ale chyba lepiej nie...

Kasiu, oczywiście moje obecne miejsce jest najlepsze do życia :) Zawsze o tym marzyłam i na pewno właśnie tu powinnam być, tylko musiałam się jakoś "oderwać ".
Może wytłumaczy to fakt, że to była moja ...pierwsza przeprowadzka :woohoo:

Wiesiu :)
Kupiłam w biedronie fistaszków i będę kusić ptaszyska, bo po zejściu śniegu już tak ochoczo nie przylatują.
Może orzechy są ratunkiem :P
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, zanetatacz, Danusia, a.nia

Magda w ogrodzie . 2019/02/08 09:04 #148569

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14794
  • Otrzymane podziękowania: 44898
Nie martw się, ja też mam słabość do dobrego chleba!
Jutro rano będę piekła taki mieszany na zakwasie z ziarnami. Na samą myśl dostaję ślinotoku.
A jako właścicielka kilku oponek uważam, że chleb nie ma nic do tego! Najgorsze są słodycze i tłustości w mięsach! No i umiar we wszystkim zachować i się ruszać jak najwięcej.
Krogulca zazdraszczam. U mnie był, bo pióra zostawił po ofierze, ale nigdzie nie siedzi, żeby go sfocić :mur
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): magdala

Magda w ogrodzie . 2019/02/10 18:39 #148853

  • magdala
  • magdala Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 453
  • Otrzymane podziękowania: 797
Miłko, nie wiem tylko czy mój chleb można nazwać "dobrym" chlebem... :unsure: To był taki sklepowy, pewnie chemiczny z polepszaczami itp.
Ja jeszcze nie piekę chlebów, chociaż noszę się z zamiarem od kilku lat rotfl
Co do słodyczy - masz świętą rację. Mam za sobą okres rygorystycznej diety bez cukru (z powodu refluksu), brak cukru czyni cuda!
Teraz za bardzo sobie pozwalam i trochę ciasta jem, ale i tak najgorsze z najgorszych są słodycze przemysłowe - batoniki, ciastka itp. sama chemia .
Muszę zebrać się w sobie i ponownie rzucić cukier . :)

Byliśmy dzisiaj w lesie na dwugodzinnym spacerze, przepiękna pogoda! Słońce, ptaki śpiewały, już tak bardzo wiosennie.
Spłoszyliśmy jakiegoś ogromnego ptaka drapieżnego. Kiedy odlatywał z drzewa wydawało się, że rozpiętość skrzydeł ma jak duży facet...
Jakie duże ptaki zamieszkują lasy bukowo sosnowe na Pomorzu ?

Nie chciałabym już powrotu zimy, tak jest dobrze, człowiek już miałby ochotę posprzątać w ogrodzie, a ptaszki do karmników i tak przylatują, mimo tego, że śniegu już nie ma. :)

W oczekiwaniu na aktualne obiekty do fotografowania wrzucam starocie (żeby nie było nudno w wątku ;-)
Kiedyś miałam taką piękną szachownicę perską, kwitła ze trzy sezony, potem zniknęła, może cebule zgniły?
Uwielbiałam ją, muszę jesienią gdzieś zdobyć porządne, duże cebule.










Ostatnio zmieniany: 2019/02/10 18:42 przez magdala.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel, piku, edulkot, VERA, Zielona Ania, zanetatacz, nelu-pelu, basik, a.nia

Magda w ogrodzie . 2019/02/10 18:54 #148857

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10085
  • Otrzymane podziękowania: 23287
Magda fajnie kwitła Ci ta szachownica :woohoo:
Ja kupiłam sobie aż 4 cebule kilka lat temu i ani razu nie widziałam kwiatów choć każdej wiosny piórka liści wychodziły z ziemi, a przy wykopywaniu okazało się zostały tylko marne, pół zgniłe resztki :(
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Magda w ogrodzie . 2019/02/10 19:06 #148862

  • magdala
  • magdala Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 453
  • Otrzymane podziękowania: 797
Majko Tak pięknie zakwitła mi dwa razy, trzeci rok to też wyszła sama łodyga i listki. Najpierw miałam ją pod sosnami, w suchej piaszczystej ziemi, tam właśnie zakwitła najlepiej.
Potem ją przesadziłam i kwitnienie się skończyło :( Cebule też zupełnie zniknęły.
A w ogóle cebule posadziłam do doniczki, bo nie chciałam, żeby zjadły je jakieś myszowate.
Ciekawe czy kiedykolwiek uda mi się zobaczyć ponownie tak kwitnące szachownice, były zjawiskowe !
Ostatnio zmieniany: 2019/02/10 19:07 przez magdala.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Magda w ogrodzie . 2019/02/10 19:46 #148871

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14794
  • Otrzymane podziękowania: 44898
Pomorze zamieszkuje wiele ptaków drapieżnych! wink-3 Ale o tej porze mógł to być myszołów (choć z opisu wynika, że był większy) albo bielik. One czasami siadają na drzewach na skraju lasu, w pobliżu wody.
Szachownicę masz piękną!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Magda w ogrodzie . 2019/02/10 19:52 #148875

  • magdala
  • magdala Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 453
  • Otrzymane podziękowania: 797
Miłko, wody w moim lesie rzeczywiście dużo. Jest małe jezioro i sporo mniejszych i większych bajorek, aż mi serce zabiło jak napisałaś o bieliku ... nigdy się nie dowiem.
Wielki był.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Magda w ogrodzie . 2019/02/12 15:03 #149124

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11431
  • Otrzymane podziękowania: 21239
Magdo cudeńko ta szachownica ale odpuściłam sobie bo u mnie nawet korony cesarskie kwitły tylko rok a teraz to już tylko liście pewnie im moja ziemia nie odpowiada .
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Magda w ogrodzie . 2019/02/12 15:35 #149129

  • markita
  • markita Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4380
  • Otrzymane podziękowania: 8097
U mnie ta ciemna szachownica mnoży się jak głupia, co roku coraz więcej cebulek, szkoda tylko, że coraz mniejsze i wcale nie kwitną :angry: . Wiem, że to ona, bo w pierwszym roku po zakupie kwitła. Daleko jej było do Twojej, ale kolor się zgadzał. Widzę też, że jej nie polepszyłam wsadzając w górkę kompostową krecigl . Chociaż wcześniej rosła właśnie pod sosną i też jej było źle. Bardzo kapryśna roślinka :dry:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Magda w ogrodzie . 2019/02/13 20:39 #149306

  • Gabriel
  • Gabriel Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Rośliny moją radością
  • Posty: 730
  • Otrzymane podziękowania: 2375
Piękna szachownica, niestety u mnie też nie chciała rosnąć, zmarzła już pierwszej zimy, bo nie wierzę w zgnicie w moich piaskach, nawet raz jej nie zobaczyłem.
U mnie ptaki już tracą zainteresowanie jedzeniem, mam nadzieję że to zwiastun wiosny :)
Pozdrawiam, Gabriel
Ogród nadal moją radością
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Magda w ogrodzie . 2019/02/14 20:30 #149454

  • magdala
  • magdala Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 453
  • Otrzymane podziękowania: 797
Danusiu,
u mnie również korony cesarskie nie chciały kwitnąć, miałam tą żółtą i pomarańczową, wypuszczały tylko liście.

Marta,
kapryśne są, to prawda.
Może jakieś znaczenie ma też fakt, że cebule szachownicy perskiej kupiłam nie w sklepie, ale od jakiejś ogrodniczki na allegro. To były dorodne, porządne cebule, prosto z ogrodu czy działki.

Gabrielu,
bardzo chciałabym jeszcze raz takie kwitnienie zobaczyć, bo to naprawdę było zjawisko :)
U mnie też niby mniej ptaków, ale tłustych przysmaków szybko ubywa, czyli jednak popyt jest :)

Ostatnio dzięcioł nawet przylatuje poskubać sobie różności.










W końcu mam świeże zdjęcia z ogrodu :) Nieco niewyraźne, bo było już szarawo, ale za to już trochę wiosenne.




















Ostatnio zmieniany: 2019/02/14 20:36 przez magdala.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, takasobie, edulkot, VERA, zanetatacz, a.nia

Magda w ogrodzie . 2019/02/14 20:43 #149458

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11431
  • Otrzymane podziękowania: 21239
Magdo ale piękne już wiosenne oznaki u Ciebie normalnie aż mnie zazdrość ściska jak prawie w każdym wątku już jakieś oznaki są tylko u mnie na biało rotfl
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Magda w ogrodzie . 2019/02/14 21:10 #149470

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3045
  • Otrzymane podziękowania: 6127
Powiedziała co wiedziała,tylko u niej polewkamax

Bardzo dekoracyjny ten ciemiernik w dużej kępce. Muszę się z moim rozmówić :lol:
Ostatnio zmieniany: 2019/02/14 21:12 przez Siberia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Magda w ogrodzie . 2019/02/14 21:16 #149474

  • magdala
  • magdala Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 453
  • Otrzymane podziękowania: 797
Czyżby u Was ciągle śnieg leżał ? Ja, co prawda przedwczoraj skrobałam szyby w aucie z grubej warstwy lodu, więc zima tak zupełnie nie odpuściła, ale jednak wokół jest zielono :)
Gdyby nie było zimno, to poszłoby się z grabiami w ogród :P

A ten ciemiernik to akurat jest od Wiesi :)
Im większy, tym bardziej mi się podoba, chcę mu posadzić jakieś zimozielone tło, może bukszpan?
Ostatnio zmieniany: 2019/02/14 21:18 przez magdala.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Magda w ogrodzie . 2019/02/14 21:41 #149480

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3045
  • Otrzymane podziękowania: 6127
Leży, leży, gdzieniegdzie nawet dosyć grubą warstwą. Ale kilkadziesiąt metrów trawnika w najbardziej słonecznych miejscach już czaruje zielenią hu_rra
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Magda w ogrodzie . 2019/02/15 08:44 #149511

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14794
  • Otrzymane podziękowania: 44898
Ale piękny dzięcioł! U mnie bardzo dawno nie widziałam, choć widziałam jak przelatywał.
I taki wypasiony ciemiernik! Moje maja wiele lat, ale takie piękne nie są. No może cuchnący jeszcze jakoś wygląda think:
Miłka zazdraszczam, ale ja sobie dałam spokój z drobiazgami, bo marnuję koncertowo!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Magda w ogrodzie . 2019/02/15 21:55 #149591

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11431
  • Otrzymane podziękowania: 21239
Siberko no teraz mnie pocieszyłaś że nie tylko u mnie jeszcze tyle śniegu rotfl
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.224 s.