Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogród już nie weekendowy

Ogród już nie weekendowy 2023/07/20 23:17 #299597

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4695
  • Otrzymane podziękowania: 8574
Róże podziwiam, ale bardzo podobają mi się Twoje cieniste zakątki.
Wyglądają super
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ave

Ogród już nie weekendowy 2023/07/21 22:50 #299650

  • Ave
  • Ave Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1382
  • Otrzymane podziękowania: 3604
Dzięki Gosiu :buziak
W tych upalnych czasach też zaczęłam doceniać, że mój ogród staje się bardziej cienisty. wink-3
Patelnię mam przy miejscu z paleniskiem i jakoś nas tam nie ciągnie, za to tu, bardzo lubimy sobie posiedzieć




A po różach pozostało już tylko wspomnienie, bo te upały przyspieszyły ich przekwitanie







Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Efkaraj, takasobie, Krzysia, VERA, Semper, nowababka, Margo2, zanetatacz, Franusiowa ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych


--=reklama=--

 

Ogród już nie weekendowy 2023/07/23 14:58 #299722

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14711
  • Otrzymane podziękowania: 44544
U mnie też róże szybko przekwitły , a niektóre po deszczu zmieniły się w mumie.
Piękna ta różowa lilia. :kocham
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ave

Ogród już nie weekendowy 2023/07/26 19:27 #299967

  • Ave
  • Ave Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1382
  • Otrzymane podziękowania: 3604
Sezon przetworów rozpoczęty...odkąd sadzę ogórki nie kupuję ich na rynku. Zbiór z 20 krzaczków wystarcza mi na zimowe zaopatrzenie. Fakt, że to lekko upierdliwe, że nie robię słoików "za jednym zamachem" i spokój, ale za to moje ogórki się nie psują, bo "wiem co jem" wink-3
Co dwa dni robię 5-6 słoików







Przy ogórkach posadziłam ...no w sumie to nie wiem co ja kupiłam na rynku......ale ma tylko malusieńkie kwiatki i nic więcej... chyba będzie ozdobą, bo ładnie się pnie.. :diabelek




Reszta warzyw, podlewana daje radę. Przykryłam kapustę i marchew siatką i mam nadzieję na warzywka bez robali






Za to groszek wyszedł ładnie, ale potem susza go załatwiła i z groszku były nici. Szkoda, bo lubię go dodawać do zupy warzywnej.




Na koniec trochę kolorku

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Kalmia, Efkaraj, Krzysia, VERA, Semper, Margo2, zanetatacz, Danusia, DorotaZ ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Ogród już nie weekendowy 2023/07/26 19:40 #299971

  • nowababka
  • nowababka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • A na drogę w nieznane - nadzieję…
  • Posty: 3713
  • Otrzymane podziękowania: 11890
Ewa, ja to ślepak jestem i nie do końca rozpoznaję na zdjęciu, ale to co kupiłaś to może cyklantera :nie_wiem - jeśli tak to ona tylko tak wygląda, że nie ma owoców bo kryja się pod liśćmi i trudno je zobaczyć :lol: U nas też ogórki obrodziły :mniam
pozdrawiam (◕‿◕✿)
Marysia [a.k.a olibabka]
"Jeśli masz dwa bochenki chleba, sprzedaj jeden i kup liliowca" - przysłowie chińskie
:tup u mnie
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród już nie weekendowy 2023/08/07 08:49 #300644

  • Ave
  • Ave Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1382
  • Otrzymane podziękowania: 3604
No właśnie Marysiu, chyba pod taką nazwą kupiłam sadzonki... tylko, że to w ogóle nie ma żadnych owoców...tylko drobniutkie kwiatki na samej górze. Miałam już ja wyrwać, ale jeszcze chwilę zaczekam. Zobaczymy. think:

Na razie od kilku dni popaduje :deszcz beczki pełne. Trzeba się brać do pielenia, bo ogród zarósł strasznie. A tak mi się nie chce... bo znalazłam sobie nową zabawę... wyklejam haftem diamentowym obrazki hu_rra








Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Kalmia, Efkaraj, Krzysia, VERA, zanetatacz, nelu-pelu, Franusiowa, Danusia, DorotaZ ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Ogród już nie weekendowy 2023/08/07 08:54 #300645

  • nowababka
  • nowababka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • A na drogę w nieznane - nadzieję…
  • Posty: 3713
  • Otrzymane podziękowania: 11890
Ewa, nie wyrywaj cyklantery! Ona owocuje do października a mozna dodawać do sałatek też liście. Ja wprawdzie nie próbowałam, ale ponoć cała roślina jest jadalna i bardzo zdrowa. Poczytaj w necie, albo :popatrz_tu u nas na forum wink-3 .
Pokaż co wyklejasz, proszę
pozdrawiam (◕‿◕✿)
Marysia [a.k.a olibabka]
"Jeśli masz dwa bochenki chleba, sprzedaj jeden i kup liliowca" - przysłowie chińskie
:tup u mnie
Ostatnio zmieniany: 2023/08/07 09:05 przez nowababka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ave

Ogród już nie weekendowy 2023/08/07 12:43 #300660

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8458
  • Otrzymane podziękowania: 25398
I ja jestem ciekawa diamentowych obrazków think: , a cyklenterę polecam i do zjadania na surowo i do sałatek tylko zrywaj młode owoce to można je zjadać w całości a z takich bardziej dojrzałych trzeba wyjmować pestki. Podziwiam twój warzywnik i cukinię w donicy :woohoo: , u mnie ogórki ślimaki zjadły a cukinia ma same męskie kwiaty :unsure:
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ave

Ogród już nie weekendowy 2023/08/07 19:19 #300674

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13685
  • Otrzymane podziękowania: 32363
Ewciu, ja też podziwiam warzywnik zdziwko Sałata - olbrzym, cukinie w donicy sprytnie się poukładały :)
Moje cukinie zeżarte przez ślimaki, dynia Muscat, też raczej oddaje ostatni oddech... może choć hokaido da radę, bo przesadziłam pod sam dom.

I paprocie ślicznie skomponowane :bravo
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ave

Ogród już nie weekendowy 2023/08/07 23:00 #300713

  • Elsi
  • Elsi Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1601
  • Otrzymane podziękowania: 4817
Warzywka palce lizać cook . Dobrze, że przypomniałaś o opryskach drożdżowych, niewiele kosztuje i nie zaszkodzi. A u mnie na ogórkach jakieś plamy mają liście. Mam za to nadurodzaj cukinii, obdarowuję każdego, kto nie ucieka, piekę pasztety o zróżnicowanych dodatkach oraz placuszki na ostro i do dżemu. A jeśli chodzi o chwasty latem, to jest taki myk- usuwamy tylko z brzegów rabat i od razu pięknie :lol: .
Pozdrawiam, Elżbieta

Od wiosny do wiosny .....
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ave

Ogród już nie weekendowy 2023/08/09 00:25 #300800

  • Ave
  • Ave Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1382
  • Otrzymane podziękowania: 3604
Marysiu, nie wyrwałam, bo sobie poczytałam, faktycznie niesamowita roślina recourse i widzę, że ma parę owocków hu_rra Teraz czekam aż podrosną.

Na razie zrobiłam 2 obrazki. Mają rozmiar 40x60 cm... Będą oprawione wantyramy. Mam jeszcze dwa obrazki z tej serii, więc będzie galeria kobiet z ptakami wink-3



a ta dama czeka na swoją kolejkę...



Słabo wychodzą zdjęcia tych obrazów, bo diamenciki są lekko świecące i odbijają błysk lampy ...

Pikutku, cukinia w donicy daje radę, jednak ta posadzona w gruncie ma jednak większe owoce.

Efciu - u mnie dynia hokkaido obdarowła mnie 3 dyniami, a reszta owoców gdzieś przepadła... albo została przez coś pożarta...
Wyobraź sobie, że moja/nasza paprota przesadzona spowrotem do donicy ożyła i ma 3 listki. Malutkie, ale są hu_rra
Zastanawiam się co z nią zrobić na zimę... wysadzić w grunt czy zadołować z donicą ?

Ela, świetny pomysł na chwasty... napewno spraktykuję polewkamax
U mnie po tych deszczach też się pokazały plamy na ogórkach. Ale znacznie później niż w poprzednich latach. Zresztą mam już dość przetworów, więc mało mnie to boli wink-3
Ostatnio zmieniany: 2023/08/09 00:29 przez Ave.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Kalmia, piku, takasobie, Krzysia, VERA, Semper, nowababka, zanetatacz, Danusia

Ogród już nie weekendowy 2023/08/09 08:05 #300804

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8458
  • Otrzymane podziękowania: 25398
Ciekawe te obrazki ale praca żmudna :unsure: . A cukinię w donicy wypróbuję w przyszłym roku bo w gruncie ślimaki ucztują i nie jestem w stanie skosztować :unsure:
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ave, nowababka

Ogród już nie weekendowy 2023/08/09 09:52 #300811

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14711
  • Otrzymane podziękowania: 44544
Koniecznie pokaż swoje cudne prace w wątku o dzierganiu i malunkach :-)

Ty masz złote ręce do warzyw. Cukinie dwie w donicy i tyle owoców. ja moim dałam piękne miejsce i jedzenie, a się ociągają :mur Może ja wszystko za późno sadzę?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ave

Ogród już nie weekendowy 2023/08/09 13:06 #300825

  • Ave
  • Ave Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1382
  • Otrzymane podziękowania: 3604
Miłka, ja w tym roku sadziłam strasznie późno, a niektóre warzywa to nawet po 2 albo 3 razy. Strasznie dziwny jest ten rok. Moja córka też strasznie narzeka na to co sie dzieje i jak rośnie w jej warzywniku.

Pikutku, spróbuj hodowli w donicy, lepiej tak niż w ogóle nie pojeść własnej cukini.


Moja ulubiona dalia... piękne ma kolorki.




Moje zakupy daliowe uważam jednak za porażkę. Te które wsadziłam, ale wątpiłam, że w ogóle wyjdą, wyszły... ale wyglądają tak



Póki co kwiatów brak, niektóre w ogóle padły. Czy to jest jakaś choroba ?
Ostatnio zmieniany: 2023/08/09 13:08 przez Ave.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, takasobie, VERA, Danusia, ewakatarzyna

Ogród już nie weekendowy 2023/08/09 16:23 #300830

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14711
  • Otrzymane podziękowania: 44544
To może być mozaika, albo jakiś problem ze składnikami podłoża. Nie wiem. Przy mozaice górna cześć rośliny tak jakby karłowacieje, twardnieje.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA, Ave

Ogród już nie weekendowy 2023/08/09 18:12 #300835

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13685
  • Otrzymane podziękowania: 32363
Ewuniu, co do paproci, to powiem, że nie wiem co Ci doradzić. Ja bym pewnie zadołowała ją w donicy, bo mam złe doświadczenia z przetrzymywaniem w domu roślin przez zimę. Jak trzymałam w domu paproć od Moni, to potem cały rok się zbierała, żeby z siebie coś wykrzesać, aż Monia myślała, że całkiem mi padła. Dopiero po ziemie w gruncie. pokazała na co ją stać :)
Do zimy jeszcze trochę czasu jest, więc Twoja nerecznica powinna jeszcze podrosnąć co nie co. A kłącza to one miały dość spore, więc może jednak na zewnątrz think:

Obrazy diamentowe cudowne :bravo Ale bardzo to misterna praca, podziwiam :kocham
Ostatnio zmieniany: 2023/08/09 18:17 przez Efkaraj.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA, Ave

Ogród już nie weekendowy 2023/08/10 20:42 #300930

  • Ave
  • Ave Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1382
  • Otrzymane podziękowania: 3604
Efciu, to na razie niech sobie rośnie, a na zimę zadołuję z donicą w zacisznym miejscu.
Przy obrazkach dłubanina, i straszny "złodziej czasu" bo się oderwać nie mogę, a czas leci.... polewkamax ale dla mnie to odstresowywacz.

Miłka, coś może być na rzeczy, bo te dalie z plamami jakieś karłowate właśnie są... i miały te plamy od początku, jak wypuściły liście, Więc to raczej nie kwestia podłoża.
Te które mają zdrowe liście bujnęły w górę bez problemu.
Czy te "dziwne" dale należy wyrzucić teraz czy po sezonie ?





Moja nowa rabata przy altance zaczyna wyglądać...




I zaczynają też hortensje

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Kalmia, Efkaraj, VERA, Semper, Margo2, Danusia, ewakatarzyna

Ogród już nie weekendowy 2024/01/04 11:08 #309555

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3036
  • Otrzymane podziękowania: 6071
Nadreptałam się i naczytałam do woli :tup Pięknie ogród dojrzewa i nawet jest już na czym wieszać budki lęgowe :kocham

Powzięłam u Ciebie postanowienie przyłożenia się do uprawy wielkokwiatowych azalii, bo posadziłam na pustyni i z każdym rokiem ich mniej... a takie mogą być piękne, że dech zapiera.
Czy Ty Ewciu masz oczko, bo chyba nie znalazłam nic na ten temat, ale jedna fotka taka jakby oczkowa?
Ostatnio zmieniany: 2024/01/05 06:31 przez Siberia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ave

Ogród już nie weekendowy 2024/01/05 01:48 #309614

  • Ave
  • Ave Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1382
  • Otrzymane podziękowania: 3604
Hejka Siberio :witaj
No wyobraź sobie, że popełniłam dziurę w ziemi zwaną oczkiem 2smiech
W sumie to kastra budowlana wypełniona wodą i roślinkami wodnymi.
Ale jak zobaczyłam w niej żabę...to postanowiłam w tym roku powiększyć wodny areał i dziura w ziemi pewnie się poszerzy :woohoo:
Może wtedy zamieszkają tam 2 żaby :zielony
Fajnie, że znowu jesteś .
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Siberia

Ogród już nie weekendowy 2024/01/05 06:37 #309617

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3036
  • Otrzymane podziękowania: 6071
Ja mam od 4 lat wykopany spory dół na oczko, ale zabrakło zapału, sił itp. na dokończenie dzieła. Dla drobnej fauny ogrodowej mam 3 akweniki z wkopanych w ziemię mis. Ale mam plan rozwinąć się w tym kierunku wink-3
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ave
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.209 s.