Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogród takisobie

Ogród takisobie 2021/10/03 21:46 #250441

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8425
  • Otrzymane podziękowania: 25215
Twórczość liści hostowych będę na razie podziwiać u Ciebie bo jakoś natchnienia mi brak :unsure: , a te patyczki to w jakim celu tam tkwią?
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2021/10/03 21:55 #250443

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14598
  • Otrzymane podziękowania: 44104
To są ogonki od host. W sumie już liście są już teraz odklejone i odwrócone. Jutro zdobię zdjęcia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku


--=reklama=--

 

Ogród takisobie 2021/10/03 22:37 #250454

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11359
  • Otrzymane podziękowania: 21001
Miłeczko podziwiam Twoje ślicznotki cały czas :buziak
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2021/10/03 22:55 #250458

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6720
  • Otrzymane podziękowania: 14691
Miłko no i się doczekałaś..! flower

Możemy podziwiać je razem z Tobą..
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2021/10/04 08:53 #250466

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14598
  • Otrzymane podziękowania: 44104
Nelu! Doczekałam się i niech to trwa. Prognozy na ten tydzień są optymistyczne więc będziemy mogli się cieszyć daliami. Wiele z nich ma jeszcze pąki więc trzymaj kciuki, żeby zdążyły się rozwinąć.

Danusiu! Dziękuję :buziak parę słonecznych dni i zdołam jeszcze pokazać z kilkanaście odmian, które jeszcze nie zakwitły. Może się uda think:

Glenbank Honeycomb

Wizard of Oz

Wyn's Mauve Mist

Muchacha

Mingus Leroy
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, Efkaraj, VERA, Ave, nowababka, nelu-pelu, Franusiowa, a.nia, dultom ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2021/10/05 08:45 #250530

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14598
  • Otrzymane podziękowania: 44104
Po ściągnięciu liści wygląda to tak. Już wiem, że jednak trzeba było luźniejszy beton dać. Te luźniejsze o niebo ładniejsze. Maciej powiedział, że te brzydkie da się w przyszłym roku pomiędzy dalie, żeby można było chodzić, a nie będzie nic widać.



I inne takie tam:



Ostatnio zmieniany: 2021/10/05 10:41 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, Olusia, VERA, Ave, nowababka, zanetatacz, nelu-pelu, Franusiowa, Danusia ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2021/10/05 09:30 #250537

  • Olusia
  • Olusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3929
  • Otrzymane podziękowania: 10520
Jakieś warsztaty z robienia betonowych liści by się przydały :owady
Potrzebny materiał zabiorę ze sobą .
OLUSIA !!
Zapraszam do podziwiania: Moje hosty od A do Z
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Ogród takisobie 2021/10/05 10:39 #250544

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14598
  • Otrzymane podziękowania: 44104
Trzeba kupić beton "szybki" (25kg/ 19zł w np Leroju) Do tego potrzebny chłop silny, który by to zmieszał w kuble. Jak wcześniej wspomniałam, powinien być dość luźny. Potem potrzeba na taki worek betonu ok 13-14 dużych liści . Nakładanie, wyrównywanie (jak ciasto lub zamek z piasku, bezproblemowe, małą kielnią) i niestety muszą 2 dni poleżeć bez ruszania, bo Maciej był niecierpliwy i jeden liść mu się pokruszył (widać w tyle na zdjęciu). Dlatego też warsztaty musiały by trwać 3 dni 2smiech Nie wiem, czy nalewek by starczyło! :zdrowko
Ostatnio zmieniany: 2021/10/05 10:42 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, VERA, zanetatacz, nelu-pelu, dultom, DorotaZ

Ogród takisobie 2021/10/05 10:49 #250546

  • dultom
  • dultom Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2861
  • Otrzymane podziękowania: 12361
Zaczynam tęsknić za daliami. Dłużej jest kolorowo w ogrodzie. Floksy ładne, ale wcześniej przekwitają i często padają łupem grzyba. W sumie chyba najlepiej trochę tego, trochę tamtego. Tak czy owak mam - na razie niezbyt silne - postanowienie, by choć kilka dalii sobie przysposobić. :silly: U Ciebie pięknie.
Pozdrawiam, Tomek

Mój ogród jest mym najpiękniejszym arcydziełem (Claude Monet)

Ogród na kółkach
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Efkaraj, takasobie

Ogród takisobie 2021/10/05 12:58 #250549

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4243
  • Otrzymane podziękowania: 16413
takasobie napisał:
Dlatego też warsztaty musiały by trwać 3 dni 2smiech Nie wiem, czy nalewek by starczyło! :zdrowko
Gdybym się załapała na te warsztaty to ręczę, że nalewek by wystarczyło rotfl
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, Franusiowa

Ogród takisobie 2021/10/05 15:07 #250554

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14598
  • Otrzymane podziękowania: 44104
Aniu! Słyszałam, słyszałam... rotfl Potrzebuję przepis na tą hyćkową z arcydzięglem... No i informację, skąd wziąć arcydzięgiel think:

Tomku! No właśnie dlatego je między innymi mam. Nie lubię astrów więc dalie są w sam raz, żeby przedłużyć lato. Dalie mogę Ci podesłać wiosną, jak coś sobie upatrzysz i wymyślisz.








Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, VERA, nowababka, zanetatacz, nelu-pelu, Franusiowa, Danusia, a.nia, dultom

Ogród takisobie 2021/10/05 17:04 #250557

  • e-genia
  • e-genia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2374
  • Otrzymane podziękowania: 7692
Miłoko dzięki daliom masz jeszcze bardzo kolorowo w ogrodzie .
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2021/10/05 19:20 #250569

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14598
  • Otrzymane podziękowania: 44104
Geniu! Nie wiem już czy wolę wiosenny ogród pełen krokusów, pierwiosnków i tulipanów, czy jesienny z daliami, rudbekiami i nawłocią. Dalie w tym roku bardzo kiepsko kwitną, ale doczekałam stanu akceptowalnego i niech to trwa, Nadal sporo pąków, codziennie się coś otwiera.




Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, VERA, Ave, nowababka, zanetatacz, Franusiowa, Danusia, a.nia, dultom

Ogród takisobie 2021/10/06 00:22 #250586

  • e-genia
  • e-genia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2374
  • Otrzymane podziękowania: 7692
Miłko ja wolę wiosnę ,z krokusami,przylaszczkami,pierwiosnkami a przede wszystkim z irysami
Ostatnio zmieniany: 2021/10/06 00:24 przez e-genia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2021/10/06 10:11 #250591

  • dultom
  • dultom Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2861
  • Otrzymane podziękowania: 12361
takasobie napisał:
Tomku! No właśnie dlatego je między innymi mam. Nie lubię astrów więc dalie są w sam raz, żeby przedłużyć lato. Dalie mogę Ci podesłać wiosną, jak coś sobie upatrzysz i wymyślisz.

Miłko, bardzo dziękuję za ten (nomen omen) miły gest. Masz tyle ciekawych odmian, że tym chętniej się zastanowię. Dotąd miewałem tylko niskie dalie, kuszą mnie te wyższe, żeby można nimi trochę poprzetykać inne rośliny na rabatach. Mam trochę czasu na główkowanie, także nad sposobami powstrzymania ślimaków, żeby mi ich nie skonsumowały, kiedy już zaistnieją. :zdrowko
Pozdrawiam, Tomek

Mój ogród jest mym najpiękniejszym arcydziełem (Claude Monet)

Ogród na kółkach
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2021/10/06 19:21 #250613

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14598
  • Otrzymane podziękowania: 44104
Tomku! To dobry pomysł. Lubię mieszać dalie z innymi kwiatami. U mnie w niektórych miejscach rosną pomiędzy floksami (jak te przekwitną, to zaczynają kwitnąć dalie, a czasami kwitnienie jest równoczesne), różami, szarłatem, szczeciami, trawami, pasują do wielu miejsc, zwłaszcza , że można je dobrać kształtem i kolorem. Ślimaki tłukę i ręcznie bez litości i czasami niestety chemicznie. Dobrą metodą jest usunięcie wokół dalii różnych zakamarków typu kępy liści przy ziemi, chaszcze jakieś, gdzie ślimaki mogłyby się chować na dzień. U mnie łupem padła rabata z daliami grzybieniastymi, gdzie ślimaki rezydowały pod sąsiadującą tojeścią rozesłaną.

Geniu! Wiosna jest jak wybuch wulkanu ze swoim światłem, barwami i zapachem ziemi! Jak zakwitają krokusy dostaję amoku. Potrafię leżeć przed nimi na trawie i patrzeć jak pszczoły zbierają pierwszy pyłek. A jak kwitną tulipany, to biegam od kępy do kępy. Kupiłam kolejne 100 tulipanów i drugie tyle innych cebul. Tak, wiosna zdecydowanie jest cudowna i magiczna, ale to co teraz jest, to dla mnie dojrzałość, złoto, słońce na babim lecie i zapach opadających liści. Też pięknie. :kocham

Kupiłam sobie wczoraj roślinkę mięsożerną - kapturnicę. Taka była marna w Kauflandzie, ze nie mogłam jej tam zostawić. Nad zlewem ją postawiłam, zeby owocowki żarła:




Spadł nareszcie deszcz. zapełnił mi cały pojemnik na deszczówkę. Dalie odżyły, ale też kilka się pogięło. Ale pąki nie połamane więc kwiatów jeszcze będzie sporo.






Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, Efkaraj, VERA, nowababka, zanetatacz, nelu-pelu, Danusia, dultom, DorotaZ

Ogród takisobie 2021/10/06 20:47 #250636

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8425
  • Otrzymane podziękowania: 25215
Co do pór roku w ogrodzie to lubię wiosnę w kwitnących cebulowych i młodych pastorałach paproci. Jednak gryzonie pozbawiają mnie tej radości zjadając większość posadzonych tulipanów które tak kocham :unsure: . Dlatego też większą radość sprawia mi jesień z wiechami traw które są moją miłością od początku ogrodowania z kwitnącymi daliami choć to nie tak dawna miłość i dość trudna przez z roku na rok większe plagi ślimaków :(
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, dultom

Ogród takisobie 2021/10/07 11:24 #250672

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9843
  • Otrzymane podziękowania: 21347
Miłeczko -dziękuję za szersze plany ,dołączam do zachwytów daliowych ,cudowną masz kolekcję-zdjęcia fantastyczne .Sporo cebul już kupiłaś -wiosną będzie co podziwiać hu_rra
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2021/10/07 13:43 #250675

  • jugo
  • jugo Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4279
  • Otrzymane podziękowania: 15063
Miłko od dawna już podziwiam twój talent do robienia zdjęć i innych artystycznych wyczynów.
Dali nie posiadam ,choć twoje pomponowe mnie urzekły.Moja mama staruszka, do dziś sadzi dalie w ogrodzie,
i często jak do niej przyjeżdżam ,ma je w bukiecie na stole.Tak że jakiś sentyment jest.
Najbardziej przeraża mnie ich wykopywanie i ponowne wsadzanie wiosną.
Ale, nie można odmówić im uroku,posiadają taką jesienna nostalgie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2021/10/10 19:55 #250930

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14598
  • Otrzymane podziękowania: 44104
Gosiu! Moja mama pewnie też by dalie sadziła, gdyby jeszcze miała ogród. Co prawda sama niewiele się działką zajmowała, raczej była kwatermistrzem wink-3 , ale pod jej wskazówki tato sadził warzywa i kwiaty. Teraz ja sadzę dalie i musze mamie na imieniny i urodziny przynieść bukiet. Ja się już przyzwyczaiłam do sadzenia i wykopywania dalii. Dopóki będę miała siły, będę to robiła. A jak siły mnie opuszczą - będę sadziła jedną na widoku, żebym mogła patrzeć, jak rośnie i kwitnie. Dziękuję Ci za podziwianie moich zdjęć i artystycznych wyczynów. :buziak To bardzo mnie motywuje.

Żanetko! Cebule posadzę, jak wykopie dalie. Do tego czasu musze przemyśleć co i gdzie posadzić. No i obejrzeć zdjęcia z wiosny, żeby popatrzeć, gdzie już tulipany i krokusy są. Cieszę sie, ze zdjecia dalii ci się podobają. Próbowałam jakoś zmanipulować rzeczywistość, bo dalii i tak jest o wiele mniej niż w zeszłym roku, choć posadziłam więcej. 2smiech

Wiesiu! Nasze ogrody prawie cały rok nawiedzają plagi egipskie. Do ślimaków i gryzoni można dodać u mnie szkodniki drzew owocowych, szczawika, koty które toczą walki w moich hostach :mur Tylko w sumie gryzoni mam niewiele, może właśnie przez te wredne koty szkodniki 2smiech

Nocny przymrozek oszczędził moje dalie. Jeśli uda mi się tej nocy, to wyrok odroczony, ale dziś ucięłam kilka lekko podmrożonych kwiatów. Liście nietknięte.



Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, VERA, zuzanna2418, Elżbieta, jugo, zanetatacz, nelu-pelu, Danusia, dultom ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.292 s.