Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Strefa cienia

Strefa cienia 2017/07/14 10:10 #76200

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6631
  • Otrzymane podziękowania: 14381
Monik :witaj
Wyjazdu zazdroszczę!

Patrząc na Twoje fotki, zastanawiam się czy aby prawdą jest to co mówiłaś o wielkości
swojego ogródka... tyle różności się w nim mieści... :)

Lilie widzę się udały, też wsadziłam trochę, ale bez przekonania i chyba dlatego coś mi się nie
odwdzięczają... :P
A aranżacje bardzo udane są, nie mogę się napatrzyć, wszystko masz bardzo przemyślane.
Same ochy i achy wychodzą mi z klawiatury ( :) ), ale jak tu się nie zachwycać, skoro wszystko
śliczne, a już te maluszki hostowe to po prostu się uśmiechają...

Życzę Wam pogody, nie tylko tej za oknem, pozdrowienia dla M.
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): th

Strefa cienia 2017/07/21 22:41 #77341

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11260
  • Otrzymane podziękowania: 20702
Odpoczywaj a w ogródku roślinki sobie na pewno poradzą :)
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): th


--=reklama=--

 

Strefa cienia 2017/07/22 22:25 #77418

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9729
  • Otrzymane podziękowania: 20849
nadrobiłam zaległości ....,napodziwiałam kwiatki i listki i paprotki i życzę udanego wyjazdu :hejka
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): th

Strefa cienia 2017/07/30 01:48 #78705

  • th
  • th Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Posty: 5707
  • Otrzymane podziękowania: 15075
Czy wszystko, co dobre musi się kończyć? Bo mi się skończyły wakacje a... jeszcze bym chciała... :P acz przyznaję, że zmęczona jestem na maksa, no ale jak się lubi taki wypoczynek, że nie ma dnia, by człek się nie wspinał, chodził czy choćby dreptał, to tak to już jest... nic to... odpocznę w ogródku :silly:

W domowe pielesze wracam jutro i już w mej głowie kłębi się szereg myśli i pytań, co też zastanę... czy opuchlaki już się rozhulały na rodkach? czy gąsienice tradycyjnie przemaszerowały mi po liściach host? czy ślimaki pożarły, co pożreć mogły... ech... no i czy trawa urosła po pierwszym koszeniu w sezonie polewkamax


Tymczasem kilka wakacyjnych impresji z drogi na Orlicę... najwyższy szczyt po polskiej stronie Gór Orlickich :)











Strefa cienia... zapraszam... Monika :)
Ostatnio zmieniany: 2017/07/30 03:06 przez th.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, takasobie, Gosia1704, zuzanna2418, chester633, Semper, zanetatacz, nelu-pelu, Isia

Strefa cienia 2017/07/30 08:00 #78708

  • Semper
  • Semper Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2303
  • Otrzymane podziękowania: 5589
Wczoraj szwendałem się trochę po parku i mieście-bo fajna impreza u Nas była.
Zastanawiałem się czy Monika jest jeszcze w Kudowie.
Widzę, że jagody w Zieleńcu już sa.
Jesteś pierwszą zlotowiczką, która tutaj wróciła :bravo
Temat został zablokowany.

Strefa cienia 2017/07/31 21:14 #78913

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11260
  • Otrzymane podziękowania: 20702
Monisiu to czekam na relacje z ogrodu ja na wakacje wybieram się za tydzień do koleżanki Gosi czyli dalej będziemy szaleć w ogródku wink-3
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Temat został zablokowany.

Strefa cienia 2017/08/01 08:14 #78941

  • chester633
  • chester633 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1179
  • Otrzymane podziękowania: 3078
Monika będziesz rywalizować z Markiem(Amarantem) o Złotą Hostę pt.,,jak upchnąć 1000 roślin w Mini ogrodzie''.....nie śmieję się tylko chylę czoła recourse vishenka
Jesteś wielka :bravo
Temat został zablokowany.

Strefa cienia 2017/08/01 08:26 #78943

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14463
  • Otrzymane podziękowania: 43401
Ale pięknie! Położyłabym się obok tych jagódek!
Temat został zablokowany.

Strefa cienia 2017/08/01 11:05 #78960

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8384
  • Otrzymane podziękowania: 24992
A ja bym zebrała te jagody i położyła się na tej wykoszonej łące :woohoo:
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Temat został zablokowany.

Strefa cienia 2017/08/01 14:17 #78989

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7463
  • Otrzymane podziękowania: 16257
Moniczko, widzę, że zaserwowałaś sobie powtórkę z rozrywki :lol: . Nie wiedziałam, że Praying Hands tak pięknie kwitnie :woohoo: , ale Pinky to Ci chyba nie podaruję :nie_wolno . Jak można nie zachwycić się tak piękną hortensją :blink: .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Temat został zablokowany.

Strefa cienia 2017/08/01 16:05 #79000

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13501
  • Otrzymane podziękowania: 31377
Monia, najważniejsze to udany wypoczynek. Nad morzem też całe mnóstwo borówek (to po krakowsku) i nikt ich nie zbiera. Ludziska wolą kupić na stoisku :blink: Alem się objadła nimi :mniam

Piękne kwiecie :)
Temat został zablokowany.

Strefa cienia 2017/08/01 21:43 #79036

  • Gosia1704
  • Gosia1704 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2193
  • Otrzymane podziękowania: 2555
Widoczki śliczne, śliczne, śliczne… a ja we wrześniu jadę do Rabki :P .
Monia, następna trójsklepka ma pączki. zdziwko
Chyba trzeba było je postraszyć.
Pozdrawiam Wszystkich
:witaj
Zapraszam na
Kwiecisty groch z kapustą
Ostatnio zmieniany: 2017/08/01 21:45 przez Gosia1704.
Temat został zablokowany.

Strefa cienia 2017/08/04 05:39 #79283

  • th
  • th Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Posty: 5707
  • Otrzymane podziękowania: 15075
Melduję, że ogród po wakacjach ma się - ku memu zadziwieniu - znakomicie... :) ale i podlewało - wedle zapewnień sąsiadki - regularnie jak nie w dzień, to w nocy i to widać... clap ofkoz są też pewne rzeczy, które mnie zmartwiły (tradycyjnie magnolia i niespodziewanie hortensja), jednak to pierwszy sezon od lat, gdy nie płaczę na widok rodkowych liści... ślady żeru opuchlaków widzę, ale są one doprawdy minimalne... odpukać! Hosty z kolei nieco nadwyrężone przez ślimory, ale jeszcze bez dramatu... a gąsienice nie przemaszerowały wcale... ciekawe, czy się przyczaiły, czy zmieniły marszrutę think:

I przywitała mnie różyczka 'Rose de Resht'... acz nadal nie wiem, czy się lubimy :silly:





I ostatnie lilie, Palazzo x2... tu wątpliwości co do swych uczuć nie mam :kocham





No i sezon borówkowy uważam za otwarty :)





A to co się dzieje w pogodzie teraz... krecigl ja osobiście ledwo żyję i na nic siły nie mam... od poniedziałku usiłuję wsadzić 4 hosty od Jana, które przybyły do mnie w ostatniej chwili przed wyjazdem i zdołałam je tylko na szybciora zadoniczkować... no i rozmyślam, gdzie... i tak sobie wsadzam w zabójczym tempie 1 na dzień... polewkamax ale co jedną wsadzam, to inną wysadzam i liczba do wsadzenia wciąż ta sama gwizdac
Strefa cienia... zapraszam... Monika :)
Ostatnio zmieniany: 2020/01/04 01:42 przez th.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, Gosia1704

Strefa cienia 2017/08/04 08:06 #79287

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14463
  • Otrzymane podziękowania: 43401
No właśnie! U mnie także Rose de Resth na nowo obsypała się kwiatami! Cudowności!
Moje hosty pożarte są straszliwie, pomimo czynnej wali z mojej strony! Więc gratuluję!
Borówki! Mmmmmmmmmmmmm!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): th

Strefa cienia 2017/08/04 08:15 #79288

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8384
  • Otrzymane podziękowania: 24992
To ja się nawet nie biorę za wsadzanie zadoniczkowanych bo wiem że przy okazji i wykopki jakieś bym poczyniła a siły mi już w tym upale odjęło zupełnie :blink:
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): th

Strefa cienia 2017/08/04 15:31 #79328

  • Gosia1704
  • Gosia1704 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2193
  • Otrzymane podziękowania: 2555
No dziewczyny, to mnie pocieszyłyście. Ostatni raz byłam na działce we wtorek, a teraz myślę jak się tam mają przesadzone przeze mnie pierwiosnki Paris '90, ale odwagi wyjść nie mam.
Moniś wszystkie zdjęcia śliczne.
Pozdrawiam Wszystkich
:witaj
Zapraszam na
Kwiecisty groch z kapustą
Ostatnio zmieniany: 2017/08/04 15:32 przez Gosia1704.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): th

Strefa cienia 2017/08/06 00:51 #79498

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1012
  • Otrzymane podziękowania: 1974
HAHA, rozbawiła mnie Twoja metoda sadzenia..1 w dołek, 1 na bok 2smiech

Ja ostatnio na szczęśćie sadzenie mam w puste miejsca, ale jak przypomnę sobie takie roszady, że kupno jedej rośliny oznaczało przeprowadzkę dla połowy rabaty krecigl Niektórych robota lubi wink-3

W strefie cienia tez taki upał..a sądziłam, że akurat u Ciebie ogród daje wytchnienie- z racji położenia.

Borówki- klasa!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): th

Strefa cienia 2017/08/06 01:01 #79502

  • th
  • th Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Posty: 5707
  • Otrzymane podziękowania: 15075
Hejka Monia! :witaj No popatrz, co za zgranie... obie kliknęłyśmy posty w tej samej minucie :silly:

Niestety cień nijak nie chłodzi przy 38'C (we wtorek)... przy 28'C (w środę) da się już oddychać i rozmyślać... a przy 23'C (dziś) to nawet wena wróciła do łopaty... Ty siałaś trawnik a ja go właśnie ociupinkę okroiłam zwyc
Strefa cienia... zapraszam... Monika :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Strefa cienia 2017/08/06 01:16 #79504

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1012
  • Otrzymane podziękowania: 1974
Ha! Widziałam, jak się zgrałyśmy z odwiedzinami zwyc

Mąz to się nie zastanawia, co się u Was z trawą dzieje 2smiech że co chwilę jej ubywa.
U mnie w większości obrzeża ułozone na półsuchym betonie, więc nie do ruszenia..i w sumie dobrze, bo nie kusi mnie dzięki temu :grabie

Jakaś dziwna jestem pod tym względem, ale zupełnie nie przychodzi mi do głowy poszerzanie rabat- kształty wybrane i w ich zakresie się poruszam..co najwyżej z bólem serca rezygnując z jakiejś rosliny..albo wciskam na siłę, jeśli absolutnie nie umiem jej "nie miec".. polewkamax

Chociaż..gdyby się rabata poszerzyć miała dla borówek, to czemu nie.. Ależ to musi byc radocha- móc zrywać własne borówki w ogrodzie :kocham
Temat został zablokowany.

Strefa cienia 2017/08/06 01:48 #79506

  • th
  • th Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Posty: 5707
  • Otrzymane podziękowania: 15075
Monia... bo Ty szerokie rabaty masz, to i poszerzać ich nie musisz... jeszcze :P żarcik! :silly: A w istocie Ty do tematu podeszłaś po prostu z głową... bo ja na przykład, zaczynając zabawę w zielone, nie miałam pojęcia, że hosty i inne takie tam... rosną... no w górę, ale wszerz? No jakże to?! polewkamax Tak więc teraz, co roku wręcz, wiedzę swą koryguję... acz niedługo chyba dojdę do ściany gwizdac

Borówki Ci cały czas polecam... odmiany 'Bluecrop' i Chandler'... przesmaczne! :mniam

Co do trawy zaś... to po powrocie z wakacji przejęłam rząd nad kosiarką i zrobiłam koszenie numer dwa (nader pilne, bo łąka była!) oraz numer trzy w tym sezonie... :woohoo: i moja Ci ona... :P już ja męża do niej nie dopuszczę... howgh! polewkamax A czemu ja się tej kosiarki do tej pory cykałam, zachodzę w głowę... think: polewkamax w każdym razie mąż na trawę tudzież trawnik nie spogląda... paskudny on jest, taka prawda... kępy co 10cm, teraz jeszcze wyrżnięte... no rżysko albo coś w ten deseń... gwizdac za to ostatnio zapatrzył mi się w dal... dal w moim ogródku, rzecz nader względna... polewkamax i rzekł, że się czuje jak w Polanicy... no zasłodził mi że hej! :silly: :silly: :silly:

Kilka migawek z Polanicy - Zdrój gwizdac













Więcej >>> w wątku o rododendronach w starych parkach <<<

Zdjęcia tego kompletnie nie oddają... a i pora już wieczorowa, było po 19, gdy je robiłam... w dodatku w trybie japońskiego turysty czyli szybko, bo mi tupali najmilejsi nad głową... krecigl więc są, jakie są... gwizdac ale to wrażenie !!!

Mega !!! Mega !!! Mega !!! :kocham

To było coś fantastycznego i niezapomnianego !!! Iść parkową alejką i... nagle wrosnąć w ziemię! Z zachwytu !!! :kocham :kocham :kocham

Bo że w Polanicy jest enklawa różaneczników wiedziałam... ba! jeszcze przed zlotem oglądałam na youtubie filmik kręcony w okresie, gdy kwitną... tyle, że będąc w Polanicy o tym... zapomniałam... kolejna z zagadkowych rzeczy, która mi się podczas wakacyjnego urlopu zdarzyła... :glupek bo pierwsza to umieszczenie naszego kolegi Sempera (ofkoz tylko w mym mniemaniu) w Kłodzku a nie w Kudowie, w związku z czym nie odwiedziłam jego ogrodu, czego niewymownie żałuję :glupek

Męża widok olbrzymich rodków (zna już ten skrót :P ) też - w ten czy inny sposób - poruszył, gdyż spytał mnie, czy nasze też takie będą? Pocieszyłam go, że owszem... za jakieś 100 lat 2smiech

A co synowi w Polanicy podobało się najbardziej? gwizdac



Każdemu coś miłego :lol:

A wracając jeszcze do polanickich rodków i mego męża... to powiem... :na_ucho że widząc mą nieszczęśliwą - na skutek konieczności opuszczenia dopiero co odkrytego skarbu - minę, obiecał mi, że tu wrócimy... :woohoo: na weekend przełomie maja i czerwca... clap i zamieszkamy w Willi Zameczek i będziemy z balkonu gapić się na kwitnące rodki... do oporu... ewentualnie punkt odnośnie Zameczku, ja zasugerowałam... :silly: co wszak zaakceptowane zostało :woohoo: hu_rra
Strefa cienia... zapraszam... Monika :)
Ostatnio zmieniany: 2017/08/06 05:22 przez th.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, Gosia1704, Semper, zanetatacz, nelu-pelu
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.194 s.