Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Bzik liliowcowy … z winnicą

Bzik liliowcowy … z winnicą 2023/02/07 09:41 #286311

  • nowababka
  • nowababka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • A na drogę w nieznane - nadzieję…
  • Posty: 3674
  • Otrzymane podziękowania: 11687
Dziewczyny, dół zasypany, ale to nie koniec prac na tym terenie :unsure: Może tam jeszcze jeżdzić ciężki sprzęt :( Nie mamy naprawionego ogrodzenia...
Co do zrębków, to panowie przekonali M. że mogą zawierać jakieś patogeny, czy grzyby :nie_wiem - nie pamiętam co mu powiedzieli. Ale mają jeszcze sporo cięcia u nas, długi żywopłot z cyprysików... i planujemy te już zostawić. Ta firma być może będzie robić nam drogę dojazdową do winnicy, mają to też w swojej ofercie. Jakiekolwiek nasadzenia przewiduję najwcześniej w kwietniu think: a może jeszcze później...
Tymczasem mamy zimę, śnieg i mróz

pozdrawiam (◕‿◕✿)
Marysia [a.k.a olibabka]
"Jeśli masz dwa bochenki chleba, sprzedaj jeden i kup liliowca" - przysłowie chińskie
:tup u mnie
Ostatnio zmieniany: 2023/02/07 09:43 przez nowababka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Kalmia, takasobie, Krzysia, edulkot, VERA, Ave, Margo2, zanetatacz, Danusia ten użytkownik otrzymał 4 podziękowań od innych

Bzik liliowcowy … z winnicą 2023/02/07 10:31 #286312

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7488
  • Otrzymane podziękowania: 16415
Marysiu, czy to znaczy, że już wszystkie pracy przy gazociągu zakończone :woohoo: ? Jak stopnieje śnieg będziecie wreszcie mogli ogarnąć sobie ten teren :tup .
Psiaki razem żyły i prawie razem odeszły...
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): nowababka


--=reklama=--

 

Bzik liliowcowy … z winnicą 2023/02/07 12:01 #286316

  • DorotaZ
  • DorotaZ Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1524
  • Otrzymane podziękowania: 4833
A to dziady! Ci panowie od zrębków. Zabrali i sprzedadzą.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): nowababka

Bzik liliowcowy … z winnicą 2023/02/07 17:12 #286338

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5965
  • Otrzymane podziękowania: 24731
Zasypali nareszcie clap clap clap
Wiosną zapraszam po rośliny hu_rra
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): nowababka

Bzik liliowcowy … z winnicą 2023/02/07 22:35 #286365

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 43999
To już kolejny etap za Tobą! teraz będzie z górki ;-)
Kuzynka do paneli wycięła świerki w pień, trochę poczuła ulgę, bo nie miała wcześniej pretekstu, żeby usunąć dość potężne już drzewa.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): nowababka

Bzik liliowcowy … z winnicą 2023/03/21 12:18 #289396

  • nowababka
  • nowababka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • A na drogę w nieznane - nadzieję…
  • Posty: 3674
  • Otrzymane podziękowania: 11687
Dawno nie pisałam, jakoś nie mam o czym :oops: ...Dziewczyny, prace przy gazociągu zakończone, ale teren nadal nie jest uporzadkowany, jak pisałam wcześniej M. planuje nawieżć jakiegoś utwardzacza i zrobić drogę dojazdową do winnicy. Nasz grunt jest taki, że jak mokro a ziemia goła, to można utopić samochód. Kiedyś, na poczatku jak było dopiero po budowie domu to wyciągali nam Poloneza traktorem z podwórka :glupek
Ta sama ekipa od wycinania może zjawi się w tym tygodniu ( Dorota - specjalnie nie zależało nam na tych zrębkach, niech im będzie ;-) )
Veruś - :buziak , ale chyba jeszcze nieprędko, chociaż paluszki już swędzą do kopania i przesadzania :lol:

U nas dzisiaj ponuro i kropi deszcz, ale ja tradycyjnie popełniam wpis w pierwszy dzień wiosny ( wydaje mi się, że w tym roku trochę opóźniona think: )
kilka fotek
















:mniam - jedzonko


Dereń jadalny już kwitnie, wczoraj widziałam - nie zrobiłam fotki. Kiedyś czytałam, że to znak, że przyszła wiosna fenologiczna
pozdrawiam (◕‿◕✿)
Marysia [a.k.a olibabka]
"Jeśli masz dwa bochenki chleba, sprzedaj jeden i kup liliowca" - przysłowie chińskie
:tup u mnie
Ostatnio zmieniany: 2023/03/21 12:47 przez nowababka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, Krzysia, VERA, zuzanna2418, Semper, Ave, zanetatacz, nelu-pelu, basik ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

Bzik liliowcowy … z winnicą 2023/03/21 18:14 #289427

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11339
  • Otrzymane podziękowania: 20948
Marysiu chłodno jest to i roślinki się nie wyrywają :) :)
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): nowababka

Bzik liliowcowy … z winnicą 2023/03/21 20:14 #289452

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13598
  • Otrzymane podziękowania: 31835
Marysiu, opóźniona wiosna? U mnie jeszcze sasanek ani widu, ani słychu, to samo z żonkilkami....
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): nowababka

Bzik liliowcowy … z winnicą 2023/03/26 16:23 #289911

  • nowababka
  • nowababka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • A na drogę w nieznane - nadzieję…
  • Posty: 3674
  • Otrzymane podziękowania: 11687
Danusiu, i znowu ma być zimno, brr.
Ewa, chyba jednak podobnie u Was, widziałam Twoją kwitnącą forsycję :)

Dzisiaj przyjechali do nas panowie z firmy ogrodnieczej ( mają tyle pracy, że czas tylko w niedzielę krecigl ) - będzie się dużo działo, głownie będą wycinać i przycinać, mielić i zrębki mają nam zostawić.
Ale też staliśmy nad tym pobojowiskiem po gazownikach i wnioski są takie, że tam jeszcze czeka nas dużo pracy z uzdatnieniem terenu. Sterczą z ziemi badyle, trzeba wyzbierać resztki betonowej podmurówki z ogrodzenia a poza tym prawdopodobnie ziemia na wykopie osiadzie jeszcze :(
Według jednego z panów, nie ma co tam sadzić przed jesienią :placz :mur

Na pocieszenie kilka wiosennych fotek - były czyże :woohoo: - fotki koszmarne więc nawe nie wklejam w ptasim wątku :oops:









i takie drobiazgi







pozdrawiam (◕‿◕✿)
Marysia [a.k.a olibabka]
"Jeśli masz dwa bochenki chleba, sprzedaj jeden i kup liliowca" - przysłowie chińskie
:tup u mnie
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, Krzysia, edulkot, VERA, zuzanna2418, Semper, Ave, zanetatacz, nelu-pelu ten użytkownik otrzymał 7 podziękowań od innych

Bzik liliowcowy … z winnicą 2023/03/26 17:23 #289916

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6694
  • Otrzymane podziękowania: 14572
Marysiu takie drobiazgi, ale jakże cieszą... :)
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): nowababka

Bzik liliowcowy … z winnicą 2023/03/26 17:58 #289918

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5965
  • Otrzymane podziękowania: 24731
Takie drobiazgi po zimie potrafią rozgrzać serducho i zmobilizować do wiosennej harówki w ogrodzie :diabelek
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ave, nowababka, ewakatarzyna

Bzik liliowcowy … z winnicą 2023/03/26 19:35 #289937

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13598
  • Otrzymane podziękowania: 31835
Marysiu, no to roboty jeszcze przed Wami krecigl

Wystarczyło dwa dni słonka i ciepła i wiosna przyszła do mnie :) Forsycja obsypała się kwieciem, żonkilki malutkie rozwinęły pąki, już coraz więcej kwitnie :)
Ostatnio zmieniany: 2023/03/26 19:53 przez Efkaraj.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): nowababka

Bzik liliowcowy … z winnicą 2023/03/26 19:50 #289941

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11339
  • Otrzymane podziękowania: 20948
Marysiu no to że ziemia będzie osiadać to na pewno u nas jak kopali pod kanalizacje to nadsypałam więcej i po roku juz teraz wszystko się ładnie wyrównało ale ja miłam tylko mały kawałeczek do przerobienia :)
Zimnica niestety wróciła na szczęście u mnie roślinki w tyle więc może większych strat nie będzie :przytulam
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): nowababka

Bzik liliowcowy … z winnicą 2023/03/27 21:28 #290081

  • Elsi
  • Elsi Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1587
  • Otrzymane podziękowania: 4752
Marysiu, skoro na razie miejsce po wykopie nie będzie zagospodarowywane, to może warto tam zasiać jakieś rośliny na poprawę gleby, np. łubin, potem znowu coś, nie znam się na tym, trzeba poczytać, popytać.
Jak znam życie, to tak tam wymieszali glebę, że żyznej ma wierzchu już nie ma.
Pozdrawiam, Elżbieta

Od wiosny do wiosny .....
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ave, nowababka, zanetatacz, ewakatarzyna

Bzik liliowcowy … z winnicą 2023/03/28 18:35 #290146

  • nowababka
  • nowababka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • A na drogę w nieznane - nadzieję…
  • Posty: 3674
  • Otrzymane podziękowania: 11687
Elu, no szlag mnie trafia, bo to wszystko nie takie proste :angry: Gazownicy niby się zobowiązali, że zostawią nam uporządkowany ogród, ziemię wyrównają i zasieją trawę :glupek Tylko, że wszelki słuch o nich zaginął krecigl I nawet nie wiadomo kogo szukać :angry: Jak były wykopy i pytaliśmy o coś to była jedna odpowiedź: " ja nic nie wiem, my tylko...." - ekip było wiele, każdy robił tylko jakiś zakres robót i znikał. I szukaj wiatru w polu. A ziemia jest pełna gruzu i badyli z tego mielenia gałęzi po wycince drzew :fotka



Danusiu, no własnie, a my mieliśmy ponad 4 metrowe wykopy krecigl - ile się zapadnie ?




Ewa a pomocników trudno znależć :( mieliśmy takiego młodego chłopaka co nam w zeszłym roku czyścił oczko, ale przepadł bez wieści :dry:

Wiosna przeplata się z zima, u nas dzisiaj padał śnieg, wiał lodowaty wiatr, więc...Czekamy :slonko
Veruś, Nelu - no cieszą drobiazgi - ja najbardziej o tej porze lubię bratki, ale te kupiłam gotowe :)

pozdrawiam (◕‿◕✿)
Marysia [a.k.a olibabka]
"Jeśli masz dwa bochenki chleba, sprzedaj jeden i kup liliowca" - przysłowie chińskie
:tup u mnie
Ostatnio zmieniany: 2023/03/28 18:37 przez nowababka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, Efkaraj, Krzysia, edulkot, VERA, Semper, zanetatacz, nelu-pelu, Danusia ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

Bzik liliowcowy … z winnicą 2023/04/13 12:48 #291212

  • nowababka
  • nowababka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • A na drogę w nieznane - nadzieję…
  • Posty: 3674
  • Otrzymane podziękowania: 11687
Coś się u nas dzieje :) Wczoraj pojawił się człowiek odpowiedzialny za naprawę płotu ( jest to około 40 metrów) i obiecał, że wywiozą gruzowisko po wyrwanym



Dzisiaj myślałam, że dostanę zawału :angry: Plewiłam sobie spokojnie, nagle tuż obok mnie pojawił się ogromnie kudłaty owczarek alzacki, skoczyłam przestraszona a wtedy on się przestraszył i zaczął na mnie warczeć i atakować zdziwko Znam te psy, bo za chwilę zjawił się drugi, odkąd nie ma ogrodzenia często u nas spacerują, raz zaatakowały małego pieska sąsiadów, ale im uciekł. Może wreszcie przestaną nas straszyć gdy zamkniemy ogród :diabelek
Kilka wiosennych fotek :)


morela











I jeszcze zamelduję, że pod koniec marca była firma ogrodnicza, która poprzycinała nam zywopłoty, podcięła ogromną tuję ... i narobiła górę zrębków 2smiech



pozdrawiam (◕‿◕✿)
Marysia [a.k.a olibabka]
"Jeśli masz dwa bochenki chleba, sprzedaj jeden i kup liliowca" - przysłowie chińskie
:tup u mnie
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, Efkaraj, takasobie, Krzysia, edulkot, VERA, Ave, zanetatacz, nelu-pelu ten użytkownik otrzymał 6 podziękowań od innych

Bzik liliowcowy … z winnicą 2023/04/13 20:36 #291251

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8398
  • Otrzymane podziękowania: 25075
Niezły urobek :woohoo: , myślę że to już wykorzystasz w ogrodzie :) . A wiosna radzi sobie nieźle mimo lokalnych trudności flower . Natomiast co do psów to jakiś wyjątkowo nieodpowiedzialny właściciel krecigl
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): nowababka

Bzik liliowcowy … z winnicą 2023/04/13 20:38 #291253

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13598
  • Otrzymane podziękowania: 31835
Ale dobroci, Marysiu :kocham
Też uważam, jak Wiesia, że właściciel bardzo nieodpowiedzialny. Nie ma na niego siły?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): nowababka

Bzik liliowcowy … z winnicą 2023/04/14 14:04 #291302

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 43999
Rzeczywiście zawału można dostać. Mnie czeka wymiana płotów granicznych, bo zaraz się pokruszą ze starości. Nie wyobrażam sobie tego. Chyba sama będę ten płot wymieniać 2smiech
Cóż takiego taks licznie kwitnie o tej porze? Morele jakoweś?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): nowababka

Bzik liliowcowy … z winnicą 2023/04/15 09:44 #291404

  • nowababka
  • nowababka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • A na drogę w nieznane - nadzieję…
  • Posty: 3674
  • Otrzymane podziękowania: 11687
Miłko, tak kwitnie morela, zostały tylko dwa drzewa, ta jest wcześniejsza,ale mniej smaczna - nie znam odmiany, nazywam ją roboczo " czubajka" bo owoc ma czubek wink-3
Wiesiu, Ewa - właściciel psów nieodpowiedzialny, ale wiem sama jak czasami trudno upilnować psy :oops: Nawet nie wiem skąd one przychodzą a pierwszy raz widziałam je u nas w lipcu zeszłego roku, zwykle są spokojne i przyjacielskie :) Tyle, że duże, mają takie futro jak niedźwiedż, długi włos.

W nocy u nas padało, teraz jeszcze mokro, ale poprzednie dwa dni było :slonko i trochę podziałałam w ogrodzie, ale robota nie do przerobienia wink-3
Moje zeszłoroczne siewki liliowców nieźle przetrwały zimę i zastanawiam się czy już je ruszać, czy niech siedzą w donicach - jest ich kilkadziesiat think: :fotka



Teraz w pełni kwitnienia są narcyzy, uwielbam je za ich radosny kolor i niekłopotliwość - nic ode mnie nie chcą, co roku pojawiają się w ofitości! Super kwiaty!













pozdrawiam (◕‿◕✿)
Marysia [a.k.a olibabka]
"Jeśli masz dwa bochenki chleba, sprzedaj jeden i kup liliowca" - przysłowie chińskie
:tup u mnie
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, Efkaraj, takasobie, Krzysia, edulkot, VERA, Ave, nelu-pelu, basik, Puszek ten użytkownik otrzymał 4 podziękowań od innych
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.196 s.