Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Kwiecisty groch z kapustą

Kwiecisty groch z kapustą 2016/09/29 09:27 #26560

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14602
  • Otrzymane podziękowania: 44109
No co Ty! Gdzie ma to niby posadzić? 2smiech Najchętniej bym połowę wyrzuciła roślin, żeby uporządkować mój busz 037 Nie mam peonii z premedytacją. Mam tylko takie ogrodowe, kilka odmian, ale jakoś się specjalnie nimi nie pasjonuję.
A taki typ zaproponowałam, bo natknęłam się na nią gdzieś w necie i wydawało mi się, ze ktos szuka nazwy odmiany i przypomniałam sobie o Tobie. Mam dobrą pamięć wzrokową, co często mnie strasznie męczy wink-3
Ostatnio zmieniany: 2016/09/29 09:27 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kwiecisty groch z kapustą 2016/09/29 12:16 #26582

  • Gosia1704
  • Gosia1704 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2193
  • Otrzymane podziękowania: 2558
Miłeczko, te moje to też wszystkie są ogrodowe. Weż swoje troszeczkę podtucz. Mogą być w ogrodzie ładną kolorową plamą przed daliami i to w dodatku pachnącą (stare francuskie odmiany ogrodówek).
Masz peonie ogrodowe?... a jakie odmiany? (patrz: piesek?... a jaka rasa?)
Edulis Superba - pachnie jak stare róże. Red Charm - delikatnie tylko pachnie, ale ma prawie bordowe (aparat nie łapie koloru) ponad 25. cm kwiaty bomby. Jeanne d'Arc też cudnie pachnie, Krystyna - najciemniejsza polska odmiana (niestety szara pleśń ją kocha) - pachnie.
Najcudniejszy jednak zapach ma Duchesse de Nemours - zapach liliowo-konwaliowy, daleko się rozchodzący. Po zapachu się też ją bezbłędnie identyfikuje. Płatki kwiatu - lekko zielonkawe w środku, prześwitujące pod słońce jak cienkie delikatne płótno - cudo.
Żadnej z Corali nie polecam jednak wąchać (produkt amerykański) - duże ładne kwiaty, zmieniające kolor podczas kwitnienia (od różowo-koralowego do ecru pod koniec), ale jak to moja córka mówi - to ta co tak "fishy" (odleżały surowy dorsz).
Neon - ta chyba nie pachnie, ma jednak tak swoisty kolor (aparat go nie odda) lila-róż, a płatki połyskują jak satyna. Wyobraź sobie (lub looknij) tego koloru płatki otaczające liliowo-złotą kulę. Ta peonia pod względem wyglądu została oceniona najwyżej przez odwiedzających.
Mam jeszcze peonie, które mam nadzieję, że zakwitną w przyszłym roku - jedna - perłowy, świetlisty róż, budowa kwiatu jak u stulistnej róży (pachnąca); druga (znacznie późniejsza) jasny róż z przebłyskami ciemnego różu - pachnąca, kwiat wielkości piłki do nogi.

Wrzuć mi tutaj asap te swoje peonie, niech je popodziwiam. :mniam
Pozdrawiam Wszystkich
:witaj
Zapraszam na
Kwiecisty groch z kapustą
Ostatnio zmieniany: 2016/09/29 12:20 przez Gosia1704.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.


--=reklama=--

 

Kwiecisty groch z kapustą 2016/09/29 14:05 #26600

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14602
  • Otrzymane podziękowania: 44109
Nie wiem, jakie mam. Rosną pod płotem, tzn bliżej niego, a potem wokół nich rozwijają się dalie i ich nie widać. One maja jeść, co roku podsypuje kompostem i obornikiem. Nawet jakis popiół sypałam i coraz lepiej idzie im kwitnienie:




i druga
Ostatnio zmieniany: 2016/09/29 14:07 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gosia1704, Dagusia

Kwiecisty groch z kapustą 2016/09/29 16:44 #26615

  • Gosia1704
  • Gosia1704 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2193
  • Otrzymane podziękowania: 2558
Pierwsza piękna, śnieżno-biała jak łabędź ale nie wiem, druga na pewno Festiva Maxima i ślicznie pachnie, a trzecia to może być Sorbet.
Pocieszyłaś mnie, że kwitną. Ja dalie posadziłam częściowo tuż za peoniami i się martwiłam. Też dam im świeżego kompostu. Na wiosnę podlewam pokrzywą i gołębiakiem. W drugiej połowie czerwca dostają siarczan potasu i superfosfat. Jak zobaczę, że dalie ich nie objadły, to znowu tam powędrują.
Pozdrawiam Wszystkich
:witaj
Zapraszam na
Kwiecisty groch z kapustą
Ostatnio zmieniany: 2016/09/29 16:59 przez Gosia1704.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Kwiecisty groch z kapustą 2016/09/29 20:58 #26654

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Przepiękne masz kwiaty :kocham dalie i piwonie .......wszystkie cudne aż się w oczach kolorowo robi :slonko
W moim ogrodzie tez rośnie kilka piwonii ,no bo jak bez nich ,ale takich cudeniek jak Twoje nie mam .Przyjemnie Tobie hodować ,a nam oglądać vishenka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kwiecisty groch z kapustą 2016/10/02 10:28 #27078

  • Gosia1704
  • Gosia1704 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2193
  • Otrzymane podziękowania: 2558
Nowinko, jakie tam cudeńka, to są wszystko, tak zwane tanie zakupy. Miałam tylko szczęście, że odmiany peonii się nie powtarzają. Byliny to często prezenty (tak jak i w większości cebulowe) tylko, że starannie przeze mnie wybrane.
Każdy kwiatek jest śliczny jeśli na niego popatrzymy z uczuciem. I jak widzę umiesz na nie patrzeć z uczuciem. Swoim roślinkom robisz piękne zdjęcia. Cudowny cały ogród, a dzielżany jakie.
Nie wiem jak Twój wątek przegapiłam, ale już nadrabiam. To pewno wina pełni sezonu. Już nie odpuszczm i będę Cię odwiedzać. :przytulam
Tylko tych swoich peonii nie pokazałaś :unsure: . Rozumiem, że może w zimę wspominkowo. zarowk
Pozdrawiam Wszystkich
:witaj
Zapraszam na
Kwiecisty groch z kapustą
Ostatnio zmieniany: 2016/10/02 10:30 przez Gosia1704.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Nowinka

Kwiecisty groch z kapustą 2016/10/03 20:07 #27290

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
A wiesz Gosiu ,że ja chyba nawet nie mam peoniowych zdjęć .Czasem tak się zdarza ,że nie zrobię na czas i rośliny zdążą przekwitnąć .A wszystko przez ten nawał prac ogrodowych i to ciągłe podlewanie ,jakie miało miejsce w tym sezonie :na_ucho
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kwiecisty groch z kapustą 2016/10/03 23:01 #27353

  • Gosia1704
  • Gosia1704 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2193
  • Otrzymane podziękowania: 2558
A tam, a tam nadrobimy w przyszłym roku B) . U mnie powinno więcej zakwitnąć. :buziak
W tym roku peonie tak szybko przeleciały, że niektórym też nie zdążyłam zrobić odpowiednio dużo zdjęć.
Dla Ciebie zdjęcia z 2015 peonii Coral Sunset. W tym roku nie mam takiej pełnej dokumentacji, tak szybko przekwitła.







Pozdrawiam Wszystkich
:witaj
Zapraszam na
Kwiecisty groch z kapustą
Ostatnio zmieniany: 2016/12/12 04:32 przez Gosia1704.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, Krzysia, edulkot, VERA, Dagusia, annawu

Kwiecisty groch z kapustą 2016/10/04 08:56 #27384

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8426
  • Otrzymane podziękowania: 25223
To ta Coral Sunset później taka jasna się robi?
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kwiecisty groch z kapustą 2016/10/05 07:26 #27613

  • Gosia1704
  • Gosia1704 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2193
  • Otrzymane podziękowania: 2558
Tak Wiesiu, wszystkie Corale tak mają - zmieniają kolor podczas kwitnienia.
:slonko
Pozdrawiam Wszystkich
:witaj
Zapraszam na
Kwiecisty groch z kapustą
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku

Kwiecisty groch z kapustą 2016/10/05 08:22 #27621

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14602
  • Otrzymane podziękowania: 44109
To są chińskie, prawda? Pokazały się takie w Kauflandzie, ale nie kupiłam, bo oczy może z próżności chciały, ale przy moich i tak przeładowanych rabatach to przesada!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kwiecisty groch z kapustą 2016/10/06 09:08 #27911

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Kupiłam sobie kiedyś tę Coral bo mi się bardzo ona podoba .Ale niestety tyle miała z Coralem ,co ja z baletem .Okazała się być zwykłą różową .Choć w zasadzie piwonie wszystkie są niezwykłe :kocham
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kwiecisty groch z kapustą 2016/10/07 08:34 #28111

  • Gosia1704
  • Gosia1704 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2193
  • Otrzymane podziękowania: 2558
Miłka, Ewa, Corali jest kilka - wszystkie rodem z Ameryki. To peonia ogrodowa chińska. Moja niestety jeszcze za mała, żeby dawać sadzonki. Miałam z peoniami na tyle szczęście, że te kupione były różne, ale ich jakość była na prawdę marna.
Chętnie bym się nimi podzieliła, ale jeszcze są za małe. :slonko
Pozdrawiam Wszystkich
:witaj
Zapraszam na
Kwiecisty groch z kapustą
Ostatnio zmieniany: 2016/10/07 08:34 przez Gosia1704.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kwiecisty groch z kapustą 2016/10/07 09:08 #28117

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14602
  • Otrzymane podziękowania: 44109
Gosiu! Masz wielkie serce, ale ja nie będę sadzić piwonii, może na emeryturze, jak już nie będę miała siły dalii sadzić ;) Ale rzeczywiscie są urocze i warte uwagi.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kwiecisty groch z kapustą 2016/10/07 09:24 #28119

  • Gosia1704
  • Gosia1704 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2193
  • Otrzymane podziękowania: 2558
Miłka, do Twojej emerytury dorosną na tyle, że już na pewno się będę mogła nimi podzielić :P .
Jedne kwiaty nie wykluczają drugich jak widzisz u mnie. :mniam
Pozdrawiam Wszystkich
:witaj
Zapraszam na
Kwiecisty groch z kapustą
Ostatnio zmieniany: 2016/10/07 09:24 przez Gosia1704.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kwiecisty groch z kapustą 2016/10/12 08:38 #29201

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
To ja mam przekichane ,bo już jestem na emeryturze 2smiech Co tam u ciebie Gosiaczku ? vishenka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gosia1704

Kwiecisty groch z kapustą 2016/10/18 18:14 #30520

  • Franusiowa
  • Franusiowa Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3906
  • Otrzymane podziękowania: 13642
Gosiu, zwiedziłam Twój cały ogród i nadziwić się nie mogę jak Ty, to wszystko pomieścisz.
Przepiękne lilie ,dalie ,mieczyki i nawet róże -wszystko, to w jak najlepszym porządku.
Dalie i mieczyki będę podziwiała u Ciebie jeśli oczywiście pozwolisz, nie mam warunków na ich przechowywanie .
A lilie - w tym temacie będę zawsze zwracała się do Ciebie,ponieważ masz wiedzę o wszystkich gatunkach :bravo .
Zresztą sama kazałaś, żebym szukała Twojego opisu w necie -więc znalazłam Cię i jestem /nie wiem czy kojarzysz/
Róże, też masz piękne nawet historyczne tak można powiedzieć o dwóch od Twojej mamy. :woohoo:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gosia1704

Kwiecisty groch z kapustą 2016/10/18 19:16 #30545

  • Krzysia
  • Krzysia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2772
  • Otrzymane podziękowania: 7407
Gosiu :buziak zabłądziłam w Twoim ogrodzie, trudno tu jednak nie stracić głowy 2smiech . Do dalii nie mam serca, owszem podobają mi się, lubię na nie patrzeć, lubię mieć w wazonie, ale u mnie nie ma na nie miejsca, dosłownie i w przenośni. Mieczyki to co innego, kiedyś je uprawiałam, potem przez piwniczkę poszły rury do ogrzewania zakładu męża i powstał problem z zimowaniem, a teraz i ze słonecznymi rabatami.
Piwoniami jestem oczarowana, muszę przyznać, że od zawsze mi się podobały i od zawsze z żalem przyznaję, że one nie dla mnie :placz , a Ty mi piszesz o odmianie Krystyna :mur akurat piwonia 'Krystyna' krecigl .... i co ja teraz zrobię :nie_wiem . Gdzie bym ją mogła posadzić think:... Idę szukać sadzonki i miejsca :diabelek .
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gosia1704

Kwiecisty groch z kapustą 2016/10/18 23:48 #30663

  • Gosia1704
  • Gosia1704 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2193
  • Otrzymane podziękowania: 2558
Dziewczyny, strasznie się cieszę, że mnie odwiedziłyście, widzicie, ja trochę nadrabiam pracy moderatorskiej, bo zaległości multum.
Jednak z Waszych odwiedzin trudno się nie cieszyć - nie zapominacie o mnie, choć czasem ja sama o sobie zapominam.
W ten weekend mimo nawału prac w ogrodzie, byłam na rodzinnym spotkaniu - ludzie ważniejsi niż roślinki. Już tęskniłam za takim spotkaniem, bo latem nie udało się nam (tzn. mnie z nimi wszystkimi na raz) spotkać.
Na łono przyrody wzięłam nawet swojego filcora.
Wolał podziwiać i smakować trawki, niż pozować, więc zdjęcia tylko takie.









Nowinka, nic nie masz przekichane. W przyszłym roku mogę się z Tobą podzielić peonią Jeanne d'Arc - jeśli masz dla niej miejsce. Mam jeszcze jedną do podziału - spod czereśni. Nie ma tam szans na zakwitnięcie. W to miejsce posadziłam już ciemierniki, tylko ta ostatnia się ttam ostała, ale mi jej szkoda tam męczyć. Ja już sobie ją w inne miejsce posadziłam, ale w tym roku nie kwitła, bo bukszpan ją opijał z wody. Każda łodyga była zakończona pączkiem i niestety żadnego kwiatka. Już podcięłam z tamtej strony korzenie bukszpanowi i powtórzę to samo na wiosnę.
Nowinko ta peonia jest na pierwszym zdjęciu TUTAJ. Wbacz, że tak, ale nie chcę aż tyle razy powtarzać zdjęć w wątku.
Nowinko, narcyzy lubisz?
Mój śliczny nn



Franusiowa Majeczko, stworzyłaś, a raczej stworzyliście z mężem wspaniały, czarowny ogród. Czy Cię kojarzę?, jestem szczęśliwa, że o mnie pamiętałaś i zadałaś sobie tyle trudu, by mnie odnależć. Witam Cię jeszcze raz serdecznie i będę szczęśliwa, jeśli te moje liliowe zmagania pomogą Ci w czymkolwiek.
Dla Ciebie tamtegoroczne zdjęcie lilii, której już niestety nie mam.
Eastern Moon



Krzysiaczku, na tym samym zdjęciu, które wskazałam Nowince, jest też peonia Krystyna (kawałek w dolnym prawym rogu). Niestety podzieliła los sąsiadki - ją też bukszpan wysuszył. To peonia, którą dostała jeszcze moja mama. Nie jestem na 100% pewna czy to Krystyna, ale wszystko na to wskazuje - jest bardzo ciemna i pachnie. Krystyna jest najciemniejszą polską odmianą, pachnącą.
Jeśli będziesz miała takie życzenie to w przyszłym roku na jesieni mogę wysłać Ci kawałek kłącza (mam nadzieję, że w przyszłym sezonie będziemy podziwiać jej kwiaty).
Dla Ciebie - pierwsza u mnie pachnąca peonia - Red Charm



Pokażę, Wam jeszcze ostatnie zdjęcia, jakie zrobiłam w sobotę rano przed wyjazdem.
Krokus jesienny - niestety miejsce w którym rośnie, to o tej porze roku nie tzw. „patelnia”, więc marne szanse, żeby kwiaty się otworzyły - do przesadzenia w czerwcu, w nowym sezonie.





Pełnik chiński Golden Queen nadal mi kwitnie - kocham pełniki - to takie słoneczka w ogrodzie.



Dalie jeszcze na posterunku
Dzivite (to kwiat na odroście od bulwy)



Dalia Faraon, która ma nadal tyle kwiatów, że ledwo widać liście



Dalia Vassio Meggos, która ma zawsze takie wejście..., że oh



Dalia York & Lancaster, przez którą te wszyskie inne dalie się zdarzyły



No i chce mi zakwitnąć pierwiosnek omszony (czyli mu dobrze)



Zakwitł mi też Pierwiosnek Belarina Cobalt Blue (no ślinię się do tych niebieskich).


.
Pozdrawiam Wszystkich
:witaj
Zapraszam na
Kwiecisty groch z kapustą
Ostatnio zmieniany: 2016/12/12 05:05 przez Gosia1704.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, piku, Krzysia, edulkot, VERA, chester633, Dagusia

Kwiecisty groch z kapustą 2016/10/19 09:13 #30688

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Cudne dalie :kocham moje już na strychu obsychają :nie_wiem .Szkoda ,że dla nich sezon tak krótko trwa .No ale inne też zdobią więc mówi się trudno .Narcyzy uwielbiam ,zwłaszcza te stare gatunki .Są bardziej trwałe no i ten zapach .Nie da się z niczym porównać .Gosieńko ,kotek Twój cudeńkowy .Jak bym go złapała w swoje ręce ,to koniec .Zagłaskałabym na amen :mniam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.188 s.