Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Kwiecisty groch z kapustą

Kwiecisty groch z kapustą 2016/08/11 10:54 #19504

  • piku
  • piku Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8398
  • Otrzymane podziękowania: 25086
Oj nie bądź taka powściągliwa Gosiu, bo ślicznoty pokazujesz :woohoo:
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gosia1704

Kwiecisty groch z kapustą 2016/08/16 14:56 #20384

  • bejka1970
  • bejka1970 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
  • Posty: 56
  • Otrzymane podziękowania: 151
Gosiu oglądam,podziwiam i normalnie nie wierzę że to wszystko mieści się w małym działkowym ogródku :woohoo:
Cudowne dalie ,mieczyki ,róże,a lilie to już po prostu wymiatają :heart a do tego jeszcze ogromna wiedza ogrodniczki :bravo Dziękuję ci serdecznie za rady :buziak i jeśli pozwolisz będę częstym gościem :)
Pozdrawiam serdecznie -Beata
Trzy rabatki kiedyś w ogród zmienię
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gosia1704


--=reklama=--

 

Kwiecisty groch z kapustą 2016/08/17 23:45 #20621

  • Gosia1704
  • Gosia1704 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2193
  • Otrzymane podziękowania: 2558
Dziękuję wszystkim, którzy przybłąkali się tu (dzięki Edytko, Agu, Wiesiu i Beatko oraz tym, którzy zajrzeli, a nie zostawili śladu - jeśli tacy byli welcome ) i przepraszam, że dawno nie byłam, ale trochę się wałęsałam i naprzykszałam w wątkach tematycznych. Poza tym uganiałam się za mączniakiem, złamałam jednego mieczyka wyginając się, żeby zrobić ładne zdjęcia daliom. Najnowszych zdjęć nie mam tylko takie sprzed co najmniej dwóch dni, ale że mnie dawno tu nie było…
To od czego zacząć?
Może od lilii, bo sezon zamknęła u mnie, rozkwitając, lilia wspaniała biała czyli Lilium Speciosum Alba (pączki czerwonej nadżarła ostępka i odpadły :( , taka gapa ze mnie :mur ).



Lilie jednak żyją. Zobaczcie jak wyglądają u mnie lilie św. Józefa (Lilium Candidum) - przepiękne pióropusiki z których jestem dumna.



No a ja teraz koniecznie muszę zbudować rabatkę dla lilii kwasolubnych. Już naszykowałam na tę okazję torf kwaśny (pH 3,5–4,5). Powyrywałam chwasty rosnące po pas w tamtym miejscu. Mam obornik granulowany i ziemię kompostową też. Teraz w weekend tylko łopata do ręki i do dzieła.
Nawiozę też po raz ostatni swoje rośliny dolistnie nawozem o obniżonej zawartości azotu (N<10% i zwiększonej zawartości P i K, czyli fosforu i potasu) - żeby im w korzonki poszło. No takie mam plany.
Może teraz dalie?
Chyba dalia Promise - żółte kurczaczkowe piórka.



Dalia Painted Madam, której olbrzymi (17–18 cm), „napakowany” kwiat pochylił się pod własnym ciężarem - wygląda jakby nad czymś myślała.



Dawno nie pokazywana śliczna dalia Ivona.



No i jeszcze dalie - na pierwszym planie Ludvik Mühlstein, nieco dalej Yellow Sunburst (wcale jeszcze nie pokazał swojej pełnej tężyzny), a między liśćmi ukryta Pineland's Princess. Spojrzenie z obu stron, by można oszacować wielkość jeszcze nie całkiem rozwiniętego kwiatu Yellow Sunburst. On jest ol-brzy-mi.



Jeszcze niezwykła debiutantka – dalia Alauna Bragance. Zwróćcie uwagę na te ciemniejsze smugi na płatkach - to nie są światłocienie, tylko właśnie ciemniejsze smugi. No i końcówki płatków - różowo zakończone smugą. Czerwona dalia z ciemnymi i jasnymi różowymi smugami gwizdac .





Pokażę jeszcze jednego „dzidziusia”, też bynajmniej nie małego bursztynka - Monarh of the East - konkuruje wielkością z sąsiadem (Yellow Sunburst), tamten jednak na finiszu był poprzednio ciut 2smiech większy.



Teraz schodzimy powoli z wielkością ale nie z urodą - Vassio Meggos



oraz śliczna i w końcu nie pogryziona – Striped Duet.



Tutaj mam dalię, tę co to pamiętacie - troszku mi się złamała przy korzonku. Czekam na jej kwiat, bo to może być Dzivite. Cóż ona na to ciągłe podglądanie - ano pokazała mi po prostu fuck'a.



Na tę też czekam, ale ona się wcale nie spieszy. Bałam się wypowiedzieć jej imię – Be a Sport na głos, żeby nie zapeszyć (no żeby była, bo wiecie jak to bywa).



Może to na tyle, bo taki długaśny post. Mieczyki następnym razem. Czy może lepiej mieszać, a nie być takim monotematycznym?
Pozdrawiam Wszystkich
:witaj
Zapraszam na
Kwiecisty groch z kapustą
Ostatnio zmieniany: 2016/12/05 02:08 przez Gosia1704.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, Krzysia, edulkot, VERA, Baba z psami, zanetatacz

Kwiecisty groch z kapustą 2016/08/18 09:38 #20663

  • piku
  • piku Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8398
  • Otrzymane podziękowania: 25086
Nie mieszane są wątki tematyczne więc myślę że w swoim ogrodzie możesz mieszać do woli :lol:
'Be a Sport' zapowiada się ciekawie :woohoo: . Powiedz jeszcze czy te piękności nie przewracają Ci się pod ciężarem kwiatów? A jeżeli tak to zdradź tajemnicę jak sobie z tym radzisz :)
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kwiecisty groch z kapustą 2016/08/18 09:53 #20666

  • markita
  • markita Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4364
  • Otrzymane podziękowania: 7992
Aż poleciałam pogrzebać pod moją Józefką ;) , bo żadnych pióropuszy jeszcze nie ma. Znalazłam kiełek, znaczy pióropusz będzie :P
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kwiecisty groch z kapustą 2016/08/18 20:27 #20743

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5966
  • Otrzymane podziękowania: 24734
Gosiu, z ogromną przyjemnością zaliczyłam spacer po Twoim ogrodzie...................
Zrobię tylko tak :bravo :bravo :bravo

Pozdrawiam cieplutko :przytulam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kwiecisty groch z kapustą 2016/08/18 20:41 #20747

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10011
  • Otrzymane podziękowania: 22955
Gosiu już Ci rozkwitła Speciosum Album :woohoo: jakaż ona śliczna, moja ciągle jeszcze w pączkach, no ale ma sporo cienia więc się nie spieszy.
Rubrum koniecznie muszę dokupić, może już tej jesieni.
Wczoraj rozkwitła mi ostatnia OT i potwierdziła się że jest Anastasią, czyli mam aż 2 cebulki clap

Dalie podziwiam bo rzeczywiście masz je cudne zdziwko
I ponawiam pytanie Wiesi - jak zabezpieczasz je przed wywrotką question
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kwiecisty groch z kapustą 2016/08/18 23:41 #20812

  • Gosia1704
  • Gosia1704 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2193
  • Otrzymane podziękowania: 2558
Dziewczyny, odwiedziłyście mnie to przyleciałam najpierw tutaj, bo później jak wsiąknę w wątki merytoryczne…
Dzisiaj byłam na działce o takiej porze, że jeszcze dałam radę zrobić „trochę” zdjęć, a później do nocy z konewką śmigałam, żeby chociaż pierwiosnki podlać i dalie co zaczęły się już smętnie zwieszać.

Wiesiu, mam dużo więcej dalii niż planowałam, ale takie piękne. Sporo z nich posadzone jest przy siatce i to je wspiera, poza tym mam jeszcze dalie posadzone w dwóch grupach (za gęsto, bo posadziłam w trzech rzędach ale brak mi było doświadczenia, bo mama dalii nie uprawiała).
Ja to do podwiązywania stosuję stary maminy sposób. Postaram się w weekend zrobić poglądowe zdjęcia. Otóż sama (oraz córka jest zobowiązana) zbieram zużyte skarpetki rajstopowe i rajstopy. Mam je w torebce, dużo miejsca nie zajmują. W razie potrzeby (a wykorzystuję je do różnych celów) sięgam tam ręką i tnę na około centymetrowe paski, nie przecinam. Tymi rajstopowymi paskami zawiązanymi w ósemkę podwiązuję wszystko, łącznie z różami. Gdy opaska jest za krótką - łączę dwie lub więcej razem. Takie wiązanie jest elastyczne, a jednocześnie naddaje się, gdy roślina rośnie. Później gdy nie jest potrzebne przecinam i bez żalu wyrzucam - żadna strata. Dzięki łatwemu łączeniu mogę podwiązywać nawet dość odległe rośliny. Mam więc kilka palików (różnych) i tak podwiązuję. :)

Martusiu (moja córka też Marta - piękne imię) - ja też się zdziwiłam na te pióropusze tak wczesne ale dobrze im doprawiłam glebę, więc są. Patrzyłam w internecie ofertę w niesławnym sklepie - ta lilia po 18 zeta za sztukę, no powariowali. Z drugiej strony się cieszę, że ludzie jej szukają, bo to piękny kwiat. Często go niestety tracimy - „zanikają”, bo zapominamy, że potrzebują zasadowej ziemi i ochrony przed grzybami, bo ich liście są zimozielone - łatwo tam grzyby zimują. Ja pozwoliłam sobie na dwie cebule z wyprzedaży (rok po roku), więc się cieszę, że mi tak ładnie wypuściły liście - będą kwitły w przyszłym roku, a i odrosty już są B) .
Marta odnośnie wątków to już o tym trochę myślałam, może w odpowiednim czasie uruchomię taki - Rośliny cebulowe w naszych ogrodach wiosną - taki, żeby tam było wszystko do pooglądania, a nie tylko poszczególne gatunki. Wydaje mi się, że to też ciekawe. zwyc

Vera, ja do Twojego ogródka chodziłam nie tylko tutaj i podglądałam (szachownice też i liczę na zdjęcia w wątku, bo wiem, że masz bardzo ciekawe). Tworzysz prześliczne otoczenie, ale cóż ja mogę wiecej powiedzieć - śliczne, piękne - to nudne. Wierz jednak, że Twoje kolejne ogrody mnie zachwycają. Wnusi bardzo zazroszczę, też chciałabym być babcią, ale na horyzoncie nic nie widać. Jaka to przyjemność oglądać taką małą istotkę.

Majko, tak jej wyglądałam, bo była w moim ogrodzie lata temu (czerwona - Uchida). Też cebule kupiłam na wyprzedaży - czerwoną i białą. Białą to pierwszy raz na żywo widzę kwitnącą - podobno jest delikatniejsza od czerwonej. Sadziłam późno w tamtym roku - na łapu-capu, teraz wszystkim kwaśnolubnym liliom szykuję rabatę - one też tam powędrują.
Odnośnie podwiązywania, częściowo odpowiedziałam Wiesi. Po niedzieli instrukcja ze zdjęciami.

A teraz pokażę Wam żartownisię (tę dalię, co ją ułamałam), a ona się przyjęła i właśnie zakwitła. Zobaczcie oszukanicę



ale się ze mną bawi w ciuciu-babkę. Widzicie z lewej strony na dole ten biały płatek? Tak to jest Dzivite, tylko taki karnawał przebierany sobie urządziła dla mnie.
Teraz pierwsza prezentacja dla Was, a szczególnie dla Wiesi. Jest, Be a Sport :mniam :kocham hu_rra :heart





I słuchajcie odnalazłam przypadkiem jedną ze swoich nn - to też nowość z Hameryki - oficjalnie przedstawiam dalię Clara Marie





No i nie mam zielonego pojęcia co się z tego wykluje: :omg



troszeczkę róż (żeby nie było monotematycznie. Moja ulubiona róża - Róża Albrechta Dürera. Ciągle malutka, ale odkryłam że nornice zrobiły między jej korzeniami korytarz :mur .



I drugie kwitnienie rozpoczęła Peace (Gloria Dei). Rośnie dużo lepiej odkąd wygoniłam z jej korzeni mrówki.



Teraz to pokażę Wam troszkę mieczykowych śliczności.
Z miksu od p. Stanisława Smolenia



415 M, Elegant, Lelek, 2009?



Teraz od Anitki









Jeszcze Jason



i Zita



Zakwitł mi też mieczyk z rocznej bulwki od Rotosa (mieczyki najczęściej zaczynają kwitnąć z dwuletnich bulwek).



No, to na razie. flower
Pozdrawiam Wszystkich
:witaj
Zapraszam na
Kwiecisty groch z kapustą
Ostatnio zmieniany: 2016/12/05 05:10 przez Gosia1704.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, piku, Krzysia, edulkot, VERA, inag1, dorcia7, haw5, Danuta

Kwiecisty groch z kapustą 2016/08/18 23:57 #20814

  • markita
  • markita Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4364
  • Otrzymane podziękowania: 7992
Moją pierwszą Józefkę zeżarły nornice :angry: , a juz taka duża była. Teraz posadziłam na rabacie w środku ogrodu, gdzie jeszcze nie dotarły :angry:

Wątki o wiosennych cebulowych już Tabaaza jakieś zakładała :) , widziałam hiacynty i tulipany botaniczne. Ale oczywiście jest tego masa i myślę, że wiosną, na bieżąco będziemy pokazywać :P
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kwiecisty groch z kapustą 2016/08/19 00:16 #20816

  • Gosia1704
  • Gosia1704 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2193
  • Otrzymane podziękowania: 2558
Ja już Tabci bardzo podziękowałam, bo Cebulowe i bulwiaste to ogromny dział, a ja się tylko na bieżąco oganiam, nie ogarniam. Materiały są tworzone, że tak powiem w czasie rzeczywistym, czyli na bieżąco, a przecież sezon jest.
Ja swoje dwie Józefki otoczyłam wianuszkiem Smolinosów, które są trujące, dla gryzoni też :diabelek , bo mi pierwsza też zniknęła krecigl .
Pozdrawiam Wszystkich
:witaj
Zapraszam na
Kwiecisty groch z kapustą
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kwiecisty groch z kapustą 2016/08/19 08:04 #20833

  • piku
  • piku Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8398
  • Otrzymane podziękowania: 25086
'Be a Sport' przecudnej urody jest :woohoo: :kocham a i mieczyk z rocznej bulwki wielce urokliwy :kocham jak się więcej napatrzę to pewnie zacznę myśleć intensywnie nad odpowiednim miejscem w ogrodzie ;). A będzie to nie lada dylemat bo jak dotychczas dale są u mnie świetną pożywką dla ślimaków :unsure:
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gosia1704

Kwiecisty groch z kapustą 2016/08/22 10:03 #21453

  • Gosia1704
  • Gosia1704 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2193
  • Otrzymane podziękowania: 2558
Zrobiłam zdjęcia insruktażowe, jak wykorzystuję stare skarpetki, rajstopy (jedno z zastosowań), ale może najpierw kilka zdjęć roślinek.
Najpierw dalie.
Dzivite i Be a Sport. Widzicie jaki pierwszy kwiatek ma Dzivite? Ciekawa jestem, jaki będzie drugi (może biały lub biały podpalany?). Trzeci, wydaje się, że będzie taki jak powinien być.



To miało być na tyle z daliami, ale Monarh of the East wyszedł mi wyjątkowo przystojny.



Teraz róże - Tourbillon. Wyjątkowo rzadko udaje mi się zrobić jej ładne zdjęcie - te duże kontrasty kolorystyczne.



Z Double Delight jest dokładnie tak samo.



Przez te dwa dni po prostu miałam sesje zdjęciowe dla „trudnych” róż - nie za dużo słońca.
Moja prześliczna Astrid Grafin von Hardenberg.





Słuchajcie czekałam na informacje o samochodzie, a teraz muszę lecieć, więc instrukcja wieczorem (i jeszcze troszkę zdjęć kwiatkowych). :witaj
Pozdrawiam Wszystkich
:witaj
Zapraszam na
Kwiecisty groch z kapustą
Ostatnio zmieniany: 2016/12/05 05:46 przez Gosia1704.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, piku, Krzysia, edulkot, VERA

Kwiecisty groch z kapustą 2016/08/22 22:20 #21573

  • Gosia1704
  • Gosia1704 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2193
  • Otrzymane podziękowania: 2558
Rano szybko wybiegłam z domu, a chciałam Wam jeszcze kilka kwiatków pokazać, czasami takich, nie do końca na „salony” kwiatowe flower .
Ten to na salon może spokojnie pójść - Jason (udał mi się).



Następne zdjęcie mi się też podoba - taki mieczyk, nie-mieczyk, taki trochę dziki ptak wypatrujący niebezpieczeństwa.



Następnego dnia już wyglądał tak - Jiři Václavík, po prostu mieczykowa arystokracja



Levandulova Rapsodia - słodziutka jak cukiereczek





Następny, po prostu brak mi słów - czerwony ze srebrną koronką na dolnym płatku. U Anity chyba już nie było w ofercie, a tu masz - trafił mi się w miksie hu_rra . Ile ja mu zdjęć narobiłam, na żadnym nie wygląda tak pięknie jak w rzeczywistości - Kerkira Exotic.



No i jeszcze taka piękność - Tajemnice Nocy.



Już chyba pokazałam co miałam, to teraz co ja robię ze skarpetkami i rajstopami pończochowymi.
Najpierw przygotowuję półprodukty (one nie są brudne,tylko wcześniej wkładałam w nie cebulki do moczenia w chemii) czyli



Później łączę je w taki sposób.



Jeśli wiązanie ma być mniej elastyczne to biorę po dwa obwarzanki na wiązanie.
W ósemkę wiążę w ten sposób.



Na zakończenie słodko-różowa Zita.

Pozdrawiam Wszystkich
:witaj
Zapraszam na
Kwiecisty groch z kapustą
Ostatnio zmieniany: 2016/12/06 03:54 przez Gosia1704.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, edyta, piku, Efkaraj, Krzysia, edulkot, inag1, zanetatacz

Kwiecisty groch z kapustą 2016/08/27 10:55 #22284

  • Gosia1704
  • Gosia1704 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2193
  • Otrzymane podziękowania: 2558
Powstawiam troszkę zdjęć, żeby mieć ładnie i nie zapomnieć.
Ślicznotka od Anity



Polonez PL od p. Stanisława.





Sunny Day.



Piękna nieznajoma.





I jeszcze więcej - Smutny Akant.



I bardzo podobna do niego nieznajoma (311 Esperanto 97 M Bates?).





I zjawiskowa Ó Sahara!





No to jeszcze pyknę prześliczną dalię Be a Sport.



I nowo odnalezioną Incandescent - płonącą, jaśniejącą i olśniewającą rotfl .





Chyba nie pokazywałam u siebie Czarnej Wrony zdziwko .



Na koniec ostatnia lilia tego sezonu - lilia wspaniała (L. speciosum alba).

Pozdrawiam Wszystkich
:witaj
Zapraszam na
Kwiecisty groch z kapustą
Ostatnio zmieniany: 2016/12/06 21:42 przez Gosia1704.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, Krzysia, edulkot, VERA, Danuta

Kwiecisty groch z kapustą 2016/08/27 14:13 #22297

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7488
  • Otrzymane podziękowania: 16415
Śliczne są te mieczyki :kocham . Może powinnam posadzić kilka wiosną think: ?
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gosia1704

Kwiecisty groch z kapustą 2016/08/27 19:49 #22305

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10011
  • Otrzymane podziękowania: 22955
Gosiu dzięki za instrukcję wiązaniową :buziak
Żeby unieruchomienie pędu było stabilne to jeszcze potrzeba jakiegoś koła do którego da się delikwentkę przywiązać. Przywiązywałam do najzwyklejszego bambusa, ale pod ciężarem liści i grubaśnych pędów położyła się razem z bambusem. I mówię tu o dalii bo takowe też posiadam polewkamax ale takie najzwyklejsze kundelki, które traktuję jako zapchajdziurę lub parawanik dla wrażliwców rosnących w doniczkach.

Moja Speciosum Album też już rozkwitła pierwszym kwiatkiem, to już znak że lato dobiega do końca :(
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gosia1704

Kwiecisty groch z kapustą 2016/08/28 00:22 #22335

  • Gosia1704
  • Gosia1704 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2193
  • Otrzymane podziękowania: 2558
Oh, dziewczyny, Edytko ja też się szczypałam z mieczykami, ale jak się oprzeć?

















No i jak można czegoś takiego w ogrodzie nie podziwiać?

Majka, powiem szczerze, że ja bambuski to ewentualnie na mieczyki. Koła (takie regulowane z wpinanymi 3 bambuskami) to mam na peonie, już trzeci rok. Na Lilie i dalie to kupiłam takie metalowe, dość długie pręty pokryte plastikiem. Zastanawiałam się, ale cena niewiele wyższa niż bambusy tej samej wysokości think: . Że też nie pomyślałam o wykorzystaniu kółek z peonii do dalii :patel .
Majeczko, nie rozumiem co to daliowe kundelki :blink: , nie cieszą Cię? Ja w tym roku pierwszy rok przechowywałam dalie w piwnicy i było OK, ale ten rok rzeczywiście będzie dla mnie wyzwaniem think: . Już zbieram papierowe torby (takie po prezentach) i kontenerki wszelkiej maści.
Troszkę daliowego festiwalu...
Be a Sport. Niesamowita - młody kawiat ma więcej białego, a taki rozwinięty, biały ma tylko koniuszek zdziwko .



Wydaje mi się, że to Faraon - feeria kwiatów.
Edit: już wiem. To dalia Wtteman's Best. Musi - sklepowa pomyłka bo u p. Stanisława nie ma w katalogu.
Edit: to jednak Faraon, podejrzałam u p. Stanisława Lipienia :kibic .



Incandescent - kształt delikatny, ulotny, a kolor wręcz się na Ciebie agresywnie rzuca :mniam .



No i tutaj jeszcze coś będzie... vishenka







Tylko co? 037 .
:witaj
Pozdrawiam Wszystkich
:witaj
Zapraszam na
Kwiecisty groch z kapustą
Ostatnio zmieniany: 2016/12/07 02:32 przez Gosia1704.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, piku, Krzysia, edulkot, VERA

Kwiecisty groch z kapustą 2016/09/11 21:40 #24234

  • aguskag
  • aguskag Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 738
  • Otrzymane podziękowania: 985
Gosiu :)
Cudowne masz te mieczyki. Strasznie je kocham, choć teraz nie mam ich w ogrodzie. U mnie chorują i są brzydkie, ale kupuję sobie do wazonu na targu, bo nie mogę im się oprzeć. Takich jednak cudnych jak Twoje u nas nie sprzedają :kocham
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gosia1704

Kwiecisty groch z kapustą 2016/09/12 00:31 #24258

  • Gosia1704
  • Gosia1704 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2193
  • Otrzymane podziękowania: 2558
Agunia, mieczyki są brzydkie, kiedy dopadną je wciornastki. Wyglądają wtedy jakby miały choroby grzybowe. Kwiaty się nie rozwijają tylko zasychają. Ja miałam w piątek pryskać środkiem owadobójczym, ale jak popodlewałam pierwiosnki, to zrobiło się tak ciemno, że nie widziałam roślin, więc dałam spokój - popryskam jutro.
Postanowiłam również, że na przyszły sezon kupię tabliczki zawierające feromon zwabiający te szkodniki. Mam nadzieję, że to ograniczy konieczność oprysków i jednocześnie pozwoli na określenie, kiedy dokładnie należy pryskać (kiedy pojawiają się wciornastki).
Ja w tym roku nie byłam tak na prawdę dobrze przygotowana do sezonu. Miałam opóźnienie w sadzeniu mieczyków bo musiałam przygotować na nie miejsce. Pojawiające się teraz kwiatostany usuwam (żeby już rosła bulwa zastępcza, a nie wysilała się na kwitnienie).
Jutro mam zamiar pryskać środkiem owadobójczym systemicznym, one są najskuteczniejsze w sezonie. Mam nadzieję znacznie ograniczyć populację wciornastka i zapobiec składaniu jajeczek, które by zimowały na bulwach (no w każdym razie ograniczyć).
Będę miała w tym roku trochę więcej roboty, bo mam dużo odmian (oznaczonych) oraz miksów.
Miksy chcę rozdzielić (te, które rozpoznałam). Reszta, która nie kwitła, pozostanie jako miks.
Dla Ciebie gladiole, których nigdzie indziej nie pokażę, bo były zaatakowane (ale wierz mi, że w bardzo małym stopniu), są jednak śliczne, gdy odpowiednio chronione.

















Pozdrawiam Wszystkich
:witaj
Zapraszam na
Kwiecisty groch z kapustą
Ostatnio zmieniany: 2016/12/11 18:44 przez Gosia1704.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, Krzysia, edulkot, VERA, Olga1234, zanetatacz, Danuta

Kwiecisty groch z kapustą 2016/09/21 09:01 #25524

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44007
Super! Daliowy
Podziwiam Twoje komentarze nt kwiatów. Ja to sobie czasami tak pomyślę, ale pisanie nie zawsze wychodzi :oops:
Mieczyków masz moc! Czy masz patent, żeby się nie przewracały, bo ja mam - ścinam szybko do wazonu 2smiech
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gosia1704
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.236 s.