Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Kwiecisty groch z kapustą

Kwiecisty groch z kapustą 2017/06/13 11:46 #70633

  • Gosia1704
  • Gosia1704 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2193
  • Otrzymane podziękowania: 2555
Miłka, słowo honoru, że obracałam się jak mogłam. U mnie Be a Sport też wyszła, choć później sadziłam. Powsadzałam wszystkie „poodpadane”, może będzie tam Cafe au Lait. Od Ciebie to jeszcze tylko Dad's Favorite się ociąga.
Znowu będzie zabawa z nazwami, bo nie wszystkie znane. Dalie podostawały inne miejscówki. Nie wiem dlaczego w tamtym roku nie posadziłam wzdłuż parkanu. Czy York & Lancaster też jest na wierzchu?
Pozdrawiam Wszystkich
:witaj
Zapraszam na
Kwiecisty groch z kapustą
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kwiecisty groch z kapustą 2017/06/13 13:14 #70641

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14462
  • Otrzymane podziękowania: 43383
Nawet nie wiem! :oops: Chyba tak, bo na polu, gdzie rośnie nie stwierdziłam luk tzn ubytków wink-3
A Ty się Gosiu już nie tłumacz! Przecież jesteś już usprawiedliwiona i rozgrzeszona! vishenka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gosia1704


--=reklama=--

 

Kwiecisty groch z kapustą 2017/06/13 22:17 #70728

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11260
  • Otrzymane podziękowania: 20700
Gosiu :witaj cieszę się że pierwiosnki dobrze zniosły podróż i niech rosną i wstydu nie przynoszą :)
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gosia1704

Kwiecisty groch z kapustą 2017/06/13 22:54 #70747

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9720
  • Otrzymane podziękowania: 20835
Gosiu -irysy1 ,3,5 marzenie -cudowne, i lilie kwitnące :kocham
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gosia1704

Kwiecisty groch z kapustą 2017/06/15 02:17 #70925

  • Gosia1704
  • Gosia1704 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2193
  • Otrzymane podziękowania: 2555
:burza Ile ja mam roboty, a dziś tylko podlałam i zasiliłam hortensje. Muszę jeszcze opisać irysy, które pamiętam, może dam radę coś przesadzić :bezsil (szczerze…, to wątpię ale będzie trochę porządku).
Wszędzie chwasty, chwasty, chwasty i susza. Tak sobie myślałam, może ktoś by wymienił ciut gliny na mój piaseczek? polewkamax
Już wiem, że ta moja peonia to Madame Furtado.



Śliczna peonia to i imię śliczne. Jakoś tak bardzo mi do niej pasuje. Furtado… jakby piórka furkotały na wietrze. Ona też wydaje mi się taka dynamiczna.
Wejście do mojego ogródka – róża pnąca nn. Kwitnie tylko raz, ale bardzo długo. W tamtym roku powtórzyła kwitnienie ( :na_ucho może pięcioma kwiatuszkami). Nie miałam jej kiedy podwiązać więc zwieszają się girlandy róż i bronią dostępu do środka.



Została do rozpoznania jeszcze ostatnia peonia, która zakwitła w tym roku.
Edit. Już wiem, to Sarah Bernhardt,







Zasadniczo martagonom pączki kwiatowe pozasychały (przymrozek), ale od czasu do czasu coś się pokazuje, jednak wielkoludów jak w tamtym roku – brak.



No i Smolinosy – te wręcz brylują. Późno wyszły, wcześnie zakwitły :bravo .



Nieśmiało zaczynają się pojawiać różyczki. Nieśmiało, z wyjątkiem Augusty Luise. Ta to pokazuje się na całego :kocham – jak wejście to wejście.



Natomiast Ingrid Bergman na początek skromnie.





Niby skromnie, ale trudno jej nie zauważyć.
Już tęsknię za zapachem My Girl. Pączków na niej mnóstwo. Starsze pędy dużo sztywniejsze niż we wcześniejszych latach, ale te młode jak utrzymają ogromne kwiaty?



Queen of Violets służy do degustacji – zarówno kwiaty jak i liście. Najwyraźniej musiałam zapomnieć ją opryskać :burza .



Na koniec mini dzwoneczki nn, bo są odzyskiem z kwiatowej doniczki. Rosną w ziemi już 3. rok.



Pozdrawiam Wszystkich
:witaj
Zapraszam na
Kwiecisty groch z kapustą
Ostatnio zmieniany: 2017/06/20 13:28 przez Gosia1704.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, edulkot, chester633, Dagusia, zanetatacz

Kwiecisty groch z kapustą 2017/06/15 10:22 #70945

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11260
  • Otrzymane podziękowania: 20700
Gosiu pieknie kolorowo a ja dalej kukam na moje różane pączki wink-3 :tup
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kwiecisty groch z kapustą 2017/06/15 11:49 #70960

  • Gosia1704
  • Gosia1704 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2193
  • Otrzymane podziękowania: 2555
Danuśka, nie mów, u ciebie w ogrodzie wszystko ślicznie rośnie, burza kwiatów, wszystko uporządkowane, to ja robię zdjęcia na tle chwastów, a robota w polu.
Pozdrawiam Wszystkich
:witaj
Zapraszam na
Kwiecisty groch z kapustą
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kwiecisty groch z kapustą 2017/06/15 12:48 #70964

  • Gosia1
  • Gosia1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 480
  • Otrzymane podziękowania: 1308
Małgosiu ślicznie pokazały się Twoje różyczki :bravo :bravo :bravo
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kwiecisty groch z kapustą 2017/06/15 15:57 #70984

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13501
  • Otrzymane podziękowania: 31377
O! Gosia, przypomniałaś mi tymi zdjęciami, że miałam się w smolinosy zaopatrzyć. To takie cudowne, swojskie lilie i pasowałyby mi do moich zwykłych rabatek. Do tego świecą tym pomarańczem tak jak lubię :kocham
Pięknie jest :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kwiecisty groch z kapustą 2017/06/15 20:55 #71039

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11260
  • Otrzymane podziękowania: 20700
Gosiu ja żadnych chwastów u Ciebie nie widza za to pełno pięknych różyczek a smolinoski u mnie zastrajkowały w tym roku i chyba będa dwa kwiatki
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kwiecisty groch z kapustą 2017/06/15 21:24 #71054

  • Lukrecja
  • Lukrecja Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 904
  • Otrzymane podziękowania: 1930
Oj tam, chwast też człowiek, tez chce żyć 2smiech A tak bardziej poważnie - ciekawe dlaczego, te rośliny "rasowe" zasilamy, podlewamy, śpiewamy im piosenki a one kapryszą, a taki chwast to sobie urośnie wszędzie i rośnie aż do nieba, tylko nam się nie podoba 2smiech
Pnąca nn imponująca, choć nie przepadam za czerwienią, to muszę przyznać że urzekająca!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kwiecisty groch z kapustą 2017/06/16 16:18 #71150

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Piękne piwonie ,a irysy zdziwko Jeden mnie urzekł szczególnie ,mianowicie Indulgence o ile dobrze zapamiętałam .Przecudny :mniam Moja Nostalgia jeszcze nie kwitnie ,ale co roku na nią czekam :)
Jestem w niej bez pamięci zakochana i jeżeli już się całkiem zestarzeje ,to od razu kupię drugą albo i dwie .Pierwsza różana miłość :kocham
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kwiecisty groch z kapustą 2017/06/16 21:29 #71218

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 9995
  • Otrzymane podziękowania: 22871
Gosiu kolekcję irysów i peonii masz śliczną clap clap clap
Różyczki też ładnie startują, a ta czerwona nn na bramce to pewnie Flammentanz ona czasami powtarza kilkoma kwiatuszkami.
Lilie już kwitną :woohoo: moje powolutku dzielą pączki na sztuki, jeszcze troszkę i pewnie wczesne zaczną kwitnąć. Martagony mam w doniczkach, wiosenne sadzenie. Kilka cebul wcale nie ruszyło, kilka ususzyło pączki, a kilka wytrwale rozwija pączusie, może jakaś zakwitnie zwyc
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kwiecisty groch z kapustą 2017/06/18 09:55 #71467

  • dobra nuta
  • dobra nuta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1106
  • Otrzymane podziękowania: 1168
Wejście Augusty jak wejście smoka :tup Ja na moją czekam o ile to nie będzie pomyłka, bo całe jedno moje zamówienie było dziwaczne :silly: I mnie smolinosy bardzo się spodobały, własnie takie zwyczajne i fajne flower Piwonie masz cudne ! Życzę Ci Gosiu przede wszystkim odpoczynku :slonko :buziak
pozdrawiam - ania
mój wątek


Jedyną pewną metodą unikania porażek jest nie mieć żadnych, nowych pomysłów. - Albert Einstein
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy. - Albert Einstein
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kwiecisty groch z kapustą 2017/06/18 23:58 #71632

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14462
  • Otrzymane podziękowania: 43383
Cudowne lilie i róże!
Narzekasz, że tyle roboty, a ja na wyjeździe na ptakach jeszcze do jutra jestem i boję się wracać do ogrodu... think:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kwiecisty groch z kapustą 2017/06/19 01:51 #71637

  • Gosia1704
  • Gosia1704 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2193
  • Otrzymane podziękowania: 2555
Dzięki wszystkim za odwiedziny i wpisy. Ja to wiecie nie jestem za bardzo wielo-zadaniowa. Muszę przemyśleć jak sobie lepiej rozplanować dzień, żeby być efektywniejszą w ogrodzie.
Tyle mam do opowiedzenia, że chyba za jednym razem nie dam rady.
Byłam dziś na działce, ale właściwie nic nie zrobiłam. Tylko zauważyłam, że nie wychodzą mi dwie dalie – Monarch of the East i Yellow Sunburst. Ślimaki opędzlowały mi dalię Star's Favourite do gołej łodyżki – posypałam granulki i profilaktycznie sypnęłam po innych daliach. Akcję granulkową zrobiłam już wcześniej pierwiosnkom, bo zobaczyłam przy latarce oślizłe potwory kręcące się przy moich doniczkach z sadzonkami i siewkami.
W oczach mi marnieje pierwiosnek Petticoat, być może za sprawą mrówek. Problem mam zamiar rozwiązać radykalnie, może już jutro. Poza tym zdecydowanie jutro będę pryskać na grzyba, bo za dużo jest przyżółkłych pierwiosnkowych liści. Chciałam poczekać do momentu kiedy skończę oznaczać i robić porządki z irysami, ale to może być za późno.
Plany mam ogromne tylko z realizacją kłopoty. Tak jak dziś – pojechałam, postałam, posiedziałam i wróciłam do domu.

Poza tym ostatnio znacznie powiększyła mi się kolekcja pierwiosnków – różnych, różnistych. Moje siewki kwitną jeszcze pojedynczymi kwiatuszkami.
Pierwiosnek kwiecisty od Danusi wypuścił już małego listka. Cieszy mnie to bardzo, bo mój własny kwiecisty nie wytrzymal tych kwietniowo-majowych przymrozków. Pierwsze go zwarzyły, wypuścił wtedy listki jeszcze raz, ale te drugie, późne przymrozki załatwiły go na amen. Od Danusi :przytulam dostałam jeszcze inne pierwiosnki, które też mają się doskonale.
Marta (Markita) kupiła i przysłała mi „brudaska” vishenka , czyli pierwiosnek Alpicola hu_rra . Przyszedł do mnie z ciut zmęczonym kwiatuszkiem, ale był tak świetnie zapakowany, dotarł w tak doskonałym stanie, że wypuszcza nowy pęd kwiatowy. :owady



Od Wiesi (Piku) dostałam via Monika Th m.in. pierwiosnek wyniosły, ten „prawdziwy”, czyli czysty gatunek. Kilka razy próbowałam go kupić, ale za każdym razem trafiałam na ten „fałszywy”, który też jest nazywany wyniosłym, ale tak na prawdę jest krzyżówką pierwiosnka wyniosłego (gatunek) i pierwiosnka lekarskiego.
Ja wiem, że to taka dewiacja, ale teraz mam jednego i drugiego. clap
Od Wiesi dostałam jeszcze prześliczne, pięknie ukorzenione sadzonki dwóch Brunner. Jak wy to dziewczyny robicie, że rośliny ogrodowe pięknie wam rosną w doniczkach?
Mnie się to tak pięknie nie udaje. Jak wysadzam rośliny z doniczek to po prostu odczuwam ulgę. Próbowałam przezimować siewki pierwiosnków w doniczkach (zadołowane) i mi się to nie udało, a w gruncie wszystkie mi pięknie przezimowały. Nawet te auricule wyciągane przez ptaki i wsadzane przeze mnie z powrotem do ziemi (patrz Merlin Stripe :jupi ).

Dostałam też piękne sadzonki pierwiosnków od Beatki (lelumpolelum). Beatkę to zbajerowałam obiecankami (bez macanek).

Jak odbierałam te dary od Moniki Th, która nawiasem mówiąc kupiła mi trzy pierwiosnki w Wojsławicach, to jej powiedziałam, że mam wobec dziewczyn tyle zobowiązań, że muszę się trzymać, żeby je zrealizować i nie wyjść na świnię. Przy okazji powiem, że pierwiosnki od Moni wzięłam, podziękowałam, ale nie oddałam jej za nie pieniędzy. Przygarnęłam jeszcze mimochodem jej cebule tulipanowe.
No ja to jestem starowna. rotfl

Słuchjcie, miałam okazję obejrzeć śliczny ogródek Moni. Wszystko takie wypielęgnowane, świetnie skomponowane. No nie dodam nic ponad to, że zaczęłam się zastanawiać czy nie rosły by u mnie jakieś hosty. No macie pojęcie :ohmy: . U Moniki to wszystko tak ślicznie wygląda zdziwko . Zdjęcia host jakoś do mnie tak nie przemawiają, ale na żywo… :mniam

Gosiu1, ogólnie jestem zadowolona ze swoich różyczek. Muszę się tylko bardziej pochylić nad Reine des Violettes. Wisną musiałam jej nie opryskać, jak innych więc wygląda wręcz żałośnie, i to teraz kiedy jest obsypana kwiatami. Kwiatki wyglądają na podwiędniete i wiele z nich jest nadjedzone, aż mi wstyd. Nie wspomnę o listkach w dziurki :angry: .
Przy głównej ścieżce siedzą jej koleżanki, kiedy ona w innej części ogródka jest zapyziała i opuszczona.

Ingrid Bergman.



Aquarell.



Papa Meilland (jeśli to ona).





Danuśka, a jakie masz Smolinosy. Czy u nich w kącikach liści rosną cebulki przybyszowe, czy nie? Ja mam dwa podgatunki. Takie z cebulkami nad listkami i bez. Te, które nie mają cebulek nad liśćmi też mi nie zakwitły.

Ewa (Efkaraj), jeśli będziesz miała kłopot ze zdobyciem cebul Smolinosów, to postaram się zebrać ze swoich cebulki przybyszowe i ci wyślę, bo to warte przypomnienia lilie. Niech zachwycają coraz więcej osób, może znów się staną popularne.

Lutka, muszę ci powiedzieć, że miałam takie same przemyślenia, kiedy byłam młodą dziewczynką (nie lekarką 2smiech ). Tak na prawdę lubię mlecze, koniczynę czy powój. Kiedyś robiłam z nich wianki na głowę wink-3 . Kiedy jednak duszą lub wrastają w moje różyczki czy pierwiosnki to budzą się we mnie atawistyczne uczucia :nie_wiem .

Majka, mówisz, że na bramce mam Flammentanz? Ona z bliska wygląda tak:



a nieco dalej



Ma taki dziwny kolor – ni to mocny róż, ni czerwień. Nie pachnie. Miło by było nazwać ją imieniem :zielony .

Ewciu (Nowinko), ja też jestem w Nostalgii zakochana każdej wiosny. Na jesieni już troszkę mniej, kiedy jej kwiaty stają się mniejsze i bardziej kuliste. Wtedy sobie myślę, cz to rzeczywicie TA róża (zwłaszcza, że nie pachnie). Na wiosnę jednak miłość do niej znów rozkwita (jak jej kwiaty).
Mówisz o starzeniu się róży. Powiem, że nie rozumiem. U mnie rosną 3 róże z lat 60.–70. i mają się świetnie.

Aniu (dobra nutko), dziękuję Ci bardzo za życzenia :przytulam . Powiedz, czy ty chciałabyś cebulki przybyszowe Smolinosów?

Miłka, czekam na śliczne, nowe zdjęcia. Zawsze oglądam je z zachwytem. Nie masz pojęcia, jaka ja jestem ciekawa tego nowego sezonu daliowego. Odnalazłam na niektórych kłączach stare numerki Stanisława, choć wiesz, że to niewiele znaczy, ale zawsze coś. Wyobraź sobie, że dalia Anna Marie przyszła od niego. Ciekawa jestem jak się inne pokażą, bo myślę, że w tym roku będą miały lepsze miejsca.

Na koniec jeszcze martagon. W tym roku lilie są troszkę poszkodowane, bo Ula pokazała ile u mnie jest larw biedronek, więc nie pryskałam na robaka, jakoś nie mogłam. Nie wiem, czy w przyszłym roku też tak zrobię, bo straty liliowych pączków są znaczne think: .



Pozdrawiam Wszystkich
:witaj
Zapraszam na
Kwiecisty groch z kapustą
Ostatnio zmieniany: 2017/06/19 13:06 przez Gosia1704.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, edulkot, chester633, Dagusia, zanetatacz

Kwiecisty groch z kapustą 2017/06/19 08:04 #71653

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8385
  • Otrzymane podziękowania: 24992
Gosia1704 napisał:

Od Wiesi dostałam jeszcze prześliczne, pięknie ukorzenione sadzonki dwóch Brunner. Jak wy to dziewczyny robicie, że rośliny ogrodowe pięknie wam rosną w doniczkach?

Gosiu, one nie rosły w doniczkach tylko zostały odkopane z większej kępy i wsadzone w doniczki :) . W doniczkach to ja mam tylko małe siewki żeby ich w gruncie nie zjadły ślimaki :unsure:
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kwiecisty groch z kapustą 2017/06/19 09:06 #71664

  • Gosia1704
  • Gosia1704 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2193
  • Otrzymane podziękowania: 2555
No to troszkę mnie pocieszyłaś. :zielony
Sadzonki prześliczne.
Wiesiu czy nadal chcesz kawałek mojej peonii Alice Crousse?
Muszę wszystko dograć, bo ta moja peonia musi wywędrować spod czereśni, gdzie się tylko męczy. Kawałek, który sobie zostawiłam i przesadziłam w inne miejsce, jak widzisz już kwitnie. Reszta niech cieszy innych. :)
Wiesz, na co jeszcze w przyszłości będę miała ochotę? Na fiołek wonny ciemno-różowy. Dostałam różowego fiołka, ślicznego z resztą, od Inag, ale patrząc po listkach to chyba nie jest wonny.
Widzę więc świetlaną przyszłość przed naszymi wymianami. gwizdac

Pozdrawiam Wszystkich
:witaj
Zapraszam na
Kwiecisty groch z kapustą
Ostatnio zmieniany: 2017/06/19 09:11 przez Gosia1704.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kwiecisty groch z kapustą 2017/06/19 09:12 #71665

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8385
  • Otrzymane podziękowania: 24992
Piwonię jak najbardziej Gosiu :buziak , ale to chyba najwcześniej w sierpniu think:
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gosia1704

Kwiecisty groch z kapustą 2017/06/19 22:24 #71770

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14462
  • Otrzymane podziękowania: 43383
Ja też się niecierpliwię, czekam na dalie! Ale róże tak pięknie teraz kwitną, że umilają nam czas oczekiwania!
Widzę, ze cudownie też Ci też cudownie kwitnąć!
Martagon zjawiskowy!

Mój nie zakwitnie, coś czubek się nie rozwija. Chyba mam pecha...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.197 s.