Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogród Markity

Ogród Markity 2018/05/13 07:46 #116968

  • nowababka
  • nowababka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • A na drogę w nieznane - nadzieję…
  • Posty: 3674
  • Otrzymane podziękowania: 11687
Pięknie kwitną azalie u Ciebie :woohoo: Że Irene Koster wyrózniona serduszkiem to rozumiem, ale czemu Fanny? think: Która z ich najładniej pachnie? Wprawdzie od kilku dni mam problem z wąchaniem, katar gigant mnie dopadł, ale marzą mi się pachnące azalie - pontyjska na ten przykład :silly:
Twoja niepokazywana wink-3 krzewuszka faktycznie pięknie zakwitła a u mnie krzewuszka jak co roku, ładnie, ale w tym roku też pięknie kolkwicja chińska :kocham
To, że klientów przybywa, to dobrze, ale że więcej masz pracy i mniej czasu to niedobrze 2smiech
pozdrawiam (◕‿◕✿)
Marysia [a.k.a olibabka]
"Jeśli masz dwa bochenki chleba, sprzedaj jeden i kup liliowca" - przysłowie chińskie
:tup u mnie
Ostatnio zmieniany: 2018/05/13 07:47 przez nowababka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2018/05/14 22:17 #117265

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11339
  • Otrzymane podziękowania: 20949
Martusia ale dałas po oczach :bravo ja mam trzy azalie a całe dwie kwitną wink-3
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.


--=reklama=--

 

Ogród Markity 2018/05/15 11:31 #117376

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44000
Nowe auto powiadasz.... think: Też mi by się przydało, ale nie będę ryzykować Twojego sposobu... wink-3

Festiwal barw i kształtów! Cudowne kwitnienia azalek! I krzewuszka już jedzie z koksem! Ale fajnie!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2018/05/16 18:56 #117618

  • chester633
  • chester633 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1182
  • Otrzymane podziękowania: 3086
Martuś tylko pogratulować że biznes się kręci :bravo ,azalie bardzo urokliwe :kocham , chyba u ciebie pada i jeszcze 24h będzie padać hu_rra .
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2018/05/18 19:19 #118066

  • inag1
  • inag1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1938
  • Otrzymane podziękowania: 2352
Marta, dużą kolekcję azalek nazbierałaś a co jedna to piękniejsza. Tylko szkoda, że tak szybko w tym roku przekwitają.
Bardzo się cieszę, że firma się rozwija. :bravo
Pozdrawiam- Ina

Ogród Iny
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2018/05/26 18:02 #119369

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Popadało u Ciebie ? bo ja się trochę doczekałam .Wiem ,że to kropla w morzu ,ale jak to przyjemnie posłuchać tego szumu spadających kropel .Można się rozmarzyć .Moje azalki już nadają się tylko do skubania :nie_wiem było ,minęło .Na szczęście zaczynają róże i jakoś leci .Pozdrawiam Cię pracowitko i ostrzegam ,że od ciężkiej pracy dostaje się kociej mordy 2smiech :przytulam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2018/06/01 22:06 #120289

  • markita
  • markita Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4364
  • Otrzymane podziękowania: 7991
Ale ten czas leci :glupek , niby wiedziałam, że tak będzie, ale liczyłam jednak na częstsze wizyty we własnym wątku :glupek

Żanetko azalki już dawno oskubane ;), nie wiadomo kiedy nadszedł czas irysów i minął... a teraz już róże się panoszą na całego :blink:
Pracy wciąż sporo i oby tak dalej hu_rra

Ela ależ ja się cieszę tymi kwitnieniami ;), tylko czasem nie zdążę fotki zrobić, bo jak dwa dni jestem w pracy, to nie zdążam :glupek
Kolejek jeszcze nie mam, ale kto wie, kto wie rotfl

Ewa ja też się cieszę, że się rozwija :P , zwłaszcza, że zarobione środki mogę przeznaczać choćby na tak potrzebne sprzęty jak krawędziarka do trawnika clap . Koniec z wrednym i czasochłonnym kancikowaniem :woohoo:
Tylko deszcze jak mijały, tak mijają :placz

Marysiu Fanny dostała serduszko, bo zakwitła bardzo obficie, trzymała się dzielnie na palącym słońcu i dawała piękną plamę koloru :kocham . Najładniej pachną (oprócz Irenki ;) ) Soir de Paris, Chanel, a także Sarina, Jolie Madame, Satomi i Raimunde. Właściwie na pewno nie pachnie tylko Doloroso, reszta mniej lub bardziej pachnie.
Z tym bywaniem, to wiesz jak jest, coś za coś ;)

Danusia w swoim ogródku masz reprezentacje wszystkich grup roślin i o to chodzi zwyc

Miłko sposób na nowe auto nie był może najszczęśliwszy ;), ale rezultat jest niczego sobie :P , siedzę wysoko, pakuję mnóstwo sprzętu lub doniczek i generalnie chwalę sobie rotfl

Paweł powiem Ci, że obserwuję na swoim rynku straszny głód usługodawców wszelakich :blink: . Każdy szuka jakiegoś fachowca, a czekac trzeba, jak Ela napisała do 2019. Na usługi w naszej branży jest też wielki popyt i szczerze mówiąc nie mam pojęcia dlaczego zrezygnowałeś, bo ja nie wiem w co mam ręce włożyć, a ktoś taki jak Ty strasznie by mi się przydał, bo dysponuję zaledwie siłą niewykwalifikowaną, której trzeba wszystko palcem pokazać krecigl .
Deszcz był u mnie ostatnio 2 tygodnie temu, oczywiście trafił na pilną realizację, którą musiałam rozkładać w czasie, na co wybredna klientka źle zareagowała krecigl
W każdym razie dawno już o nim zapomniałam i leję wodę po 12 godzin dziennie :mlotek

Ino azalki to ledwie kolekcyjka ;) i raczej nie będzie powiększana, bo widzę, że z upływem czasu one jednak nie czują się u mnie najlepiej :(

Ewcia jak pisałam Pawłowi, dawno i nieprawda ;) , leję wode od świtu do nocy i tak codziennie :mlotek
Kocią mordą rozbawiłaś mnie do łez 2smiech , chociaż nie mam pojęcia, jak ona wygląda polewkamax . Może jakiś opis chociaż ;)






Nie wiem, co mam pokazać, tyle się dzieje, sami wiecie ;). Ja w każdej wolnej od pracy chwili ryję u siebie, warzywnik odłogiem, pazie się pasą na moim koperku ;) , poczekalnia zakupowa stoi jak zaklęta :glupek , nastawiona gnojówka śmierdzi jak szatan, ale jak lać, kiedy taka susza krecigl
No trochę "takich tam", bo co mi pozostało rotfl




















Ostatnio zmieniany: 2018/06/01 22:10 przez markita.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, piku, takasobie, edulkot, chester633, Iwona1311, nowababka, zanetatacz, ewacz ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Ogród Markity 2018/06/01 22:17 #120296

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11339
  • Otrzymane podziękowania: 20949
Matrusia no powiem Ci że tez jestem zawiedziona że tak mało pokazujesz Twój cudny ogród le ciesze się tym co jest i będe podziwiac te Twoje cudne -takie tamy wink-3 a ostatnia fotka dla mnie cuuuudoooo :buziak
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2018/06/01 22:23 #120298

  • Elsi
  • Elsi Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1587
  • Otrzymane podziękowania: 4752
Marta, a pokażesz różę perfumeryjną z bliska question - nie musisz teraz lecieć z aparatem, poczekam :P .
Róże, szczególnie ciemniejsze, trochę podpieczone na słońcu, dziś po pracy miałam na zachodnim termometrze 51 stopni, to nie ma się czemu dziwić :silly:
Ja także podlewam, muszę dokupić jeszcze linii kroplujących na następny sezon, bo chyba nam się klimat zmienił na dobre i co roku gorzej sucho.
Postałam chwilę ze zwykłym wężem, to wampiry chciały mi krew wyssać, ot, urok czerwcowego wieczoru po upalnym dniu gwizdac .
Pozdrawiam, Elżbieta

Od wiosny do wiosny .....
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2018/06/01 22:31 #120305

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7488
  • Otrzymane podziękowania: 16415
I to wszystko? Po takim czasie gwizdac ?
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2018/06/01 23:02 #120317

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10008
  • Otrzymane podziękowania: 22946
Twoje takietamy jak zwykle wspaniałe clap clap clap te hektolitry wylanej wody teraz dają cudny efekt zdziwko u mnie też nie pada już od połowy maja, ale ja stosuję suchy odchów więc takich efektów brak 2smiech a że ciągle brak czasu to się wcale nie dziwię :przytulam
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2018/06/02 17:44 #120391

  • Lukrecja
  • Lukrecja Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 904
  • Otrzymane podziękowania: 1930
Wszystkie foty fajne. I takie tamy i te inne też.
Kasacji współczuję. Margo chyba ma rację, że coś jest na rzeczy, mnie ostatnie tez zawodowy kierowca wjechał e d..sko. Podobno mnie nie zauważył, choć jechałam przed nim.
U mnie tylko tył cały do wymiany, bo przygrzmocił ostro. To chyba te upały, ludzie są bardzo rozkojarzeni.
Co do idealistycznego podejścia - musze Ci przyznać rację, chyba wszyscy tu takie mamy.
Coraz więcej moich znajomych pyta mnie czy ładnie zrobili sobie ogródek - a ja widze tylko kamienie i te biedne rośliny w nie wbite. I gryzę się w jęzor, bo w końcu naobrażam wszystkich.
Pozdrawiam i życze Ci dużo sił i cierpliwości do ludzi.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2018/06/09 21:57 #121371

  • markita
  • markita Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4364
  • Otrzymane podziękowania: 7991
Danusiu mało casu kruca bomba ;) , czasem wracam do domu tak padnięta, że nie mam siły palcem kiwnąć gwizdac . A tu zdjęcia trzeba zrobić, potem je pozmniejszać i przeselekcjonować, potem wszystkim odpowiedzieć coś sensownego ;) - czasem to ponad moje siły :silly:
Rabatka z ostatniej fotki dziś rano wyglądała tak



A o 14 już wszystkie kwiatki były usmażone :mlotek

Ela proszę bardzo, Kazanlik z bliska :P





U mnie smażą się wszystkie równo :angry: , ciemne, jasne, nawet całkiem białe też smażone :angry: . Najlepiej wyglądają te o drobnych, pojedynczych kwiatach typu Bukavu.
O podlewaniu już mi nawet nie mów, leję po kilkanaście godzin dziennie :mur

Edyta jakoś tak wyszło ;). Wiesz, jak się tego nie robi na bieżąco, to potem wszystko wydaje się już nieaktualne i nieciekawe. A z tych aktualniejszych ciężko wybrać coś fajnego...

Majka wiem, że i Ty się złamałaś w kwestii suchego odchowu i lejesz linią kroplującą ;). I słusznie, to oszczędność czasu i kasy, można lać nawet w upał, no i nasze roślinki, nieraz zdobywane z trudem, będą mogły przeżyć :lol: . Bo o ładnym wyglądzie to raczej mogą zapomnieć w tych upałach, to raczej walka o przeżycie krecigl

Nelu dziękuję :przytulam
Przedwczoraj trafiłam do kolejnego klienta za szmatą i kamieniem krecigl . W dodatku w tych "pięknych" okolicznościach nasadził sobie dużych i drogich drzew. Drogich z racji wielkości, nie rzadkości, bo większość pospolita. No i to wszystko nie chce mu rosnąć, choruje, niektóre uschły już całkiem. I klient zrozpaczony, bo chciał przed kolegami zabłysnąć ;) , a tu zonk :blink: . Podlewania jakiegokolwiek brak, trawnik zakładał dwa razy i dalej go nie podlewa, za to dziwi się dlaczego taki kiepski, w końcu kosztował majątek :diabelek . Ręce opadają krecigl . Dostałam karkołomne zadanie uratowania ile się da ;)




No to jedziemy dalej z różami, bo w tym roku nie wiadomo ile potrwa to kwitnienie ;), liliowce gonią, pąki na liliach coraz większe, floksy zaczynają, teraz to dopiero będe mieć zaległości 2smiech

Alissar Princess of Phoenicia



Souvenir du Docteur Jamain



Aspirin Rose



Bordure Magenta



Super Excelsa



Pirouette, po dwóch chudych latach wreszcie się pozbierał :kocham



Angela



Foxy Flower Circus, nowość sadzona jesienią



Gartentraume



Chantal Morieux



Korpinka, też sadzona jesienią w ilości 9 sztuk, sprawuje się bardzo ładnie





i dla zmiany tematu grupa akrobacyjna Biało Czerwonych Iskier :lol: , chłopaki chyba wiedzieli, że chciałam zobaczyć pokaz w Świdniku, ale nie dałam rady, to mnie odwiedzili rotfl . Jutro pokaz grupy akrobacyjnej Żelazny, może też wpadną :silly:

Ostatnio zmieniany: 2018/06/09 22:07 przez markita.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, edyta, th, edulkot, chester633, Iwona1311, nowababka, zanetatacz, nelu-pelu, Franusiowa ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Ogród Markity 2018/06/09 22:16 #121378

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9815
  • Otrzymane podziękowania: 21221
Marto -róże piękności same masz i cudnie wyglądają na fotkach,wszystko w tym roku szybko przekwita,ach ten skwar.....
Jęczmień mi się nie wysiał :placz za to kłosowca mam sporo hu_rra ,deszczyku życzę :hejka
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2018/06/09 22:32 #121386

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10008
  • Otrzymane podziękowania: 22946
Martuś złamałam się z kroplowaniem ze względu na azalki i rodki, już dawno planowałam ale ciągle były ważniejsze wydatki, w końcu zięć kupił mi rolkę i kropluję 2smiech ale muszę dalsze rozłożyć pod dębami dla nowych rodków i host. Stare róże całkiem dobrze sobie radzą choć pewnie kwitły by obficiej jakby miały więcej wody. Ale na wielkim ogrodzie róże były sadzone wzdłuż linii rozsączowych więc one mają głęboko ciągły dopływ wody, a czasami większy jak w końcu popada :deszcz
Powiedz co to za zestaw różyczek na pierwszym zdjęciu, one tak gęsto posadzone że tworzą jeden szeroki krzak :ohmy:
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2018/06/10 14:38 #121457

  • nowababka
  • nowababka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • A na drogę w nieznane - nadzieję…
  • Posty: 3674
  • Otrzymane podziękowania: 11687
Fajna odmiana, zamiast rabat kwiatowych - niebo i samoloty :lol: Kwiaty jak zwykle piękne a Gartentraume :woohoo: :kocham

Mam takie pytanie co do linii kroplujących - bo moja woda jest bardzo twarda, wszystkie sprzęty AGD regularnie odkamieniam, czy takie dziurki w liniach też mi się szybko zapchają?
pozdrawiam (◕‿◕✿)
Marysia [a.k.a olibabka]
"Jeśli masz dwa bochenki chleba, sprzedaj jeden i kup liliowca" - przysłowie chińskie
:tup u mnie
Ostatnio zmieniany: 2018/06/10 14:43 przez nowababka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2018/06/11 05:24 #121545

  • ewacz
  • ewacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1079
  • Otrzymane podziękowania: 5063
Marta, jak zawsze u Ciebie cudne kwitnienie różnych roślin. Róże wspaniałe, ale niestety masz rację co do gotowania się kwiatów w tym upale. Jeszcze trochę i obie zapomnimy jak wygląda i co to jest deszcz :P Życzę Ci dalszego rozwoju firmy.
Pozdrawiam, Ewa
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2018/06/11 14:46 #121597

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7488
  • Otrzymane podziękowania: 16415
Nade mną też latali :lol: .Róże są piękne w tym roku, nawet ja na nie nie narzekam :lol: .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2018/06/12 07:34 #121690

  • chester633
  • chester633 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1182
  • Otrzymane podziękowania: 3086
Martuś ja już po zmianie pracy :glupek ,od 1.06 pracuję w mojej starej firmie clap (bez nocy) hu_rra clap , pogoda powala z nóg ,twoje różyce mega ładne - chyba że robiłaś zdjęcie bladym świtem a potem wszystko usmażone.Moje róże nawet się nie rozwinęły tylko zasychają w pąku :placz - dramat aż serce boli.......biegasz,chuchasz,dbasz a potem bach pogoda prostuje ,,banana'' :bezsil
ja już wody nie zakręcam - leję non stop a na dokładkę jeszcze mam inwazję kretów :diabelek
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2018/06/12 10:41 #121716

  • Lukrecja
  • Lukrecja Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 904
  • Otrzymane podziękowania: 1930
Martusia, współczuję zmęczenia. Do tego jeszcze ta pogoda, nawet gdyby nic nie robić, to i tak człowiek zmęczony. Tych "nowoczesnych" klientów, którzy chcieliby zabłysnąć współczuję. No jak tu współpracować? Musiałabyś chyba tłumaczyć od zera, że jak ma rośliny to trzeba podlewać. Czasami mam wrażenie, choć nie chcę tu nikogo urazić, że większość naszego społeczeństwa to jednak bezmózgie istoty, a myślenie (nawet to najprostsze) bardzo boli.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.191 s.