Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogród Markity

Ogród Markity 2018/07/09 21:40 #124691

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
Lilie imponujące, w tym roku nawet moje kilka sztuk wylazło i kwitnie a zapach :woohoo:
Robale są i u mnie, trochę je przerzedziłaś i bardzo dobrze, ja juz mam gnojówę z ubeigłorocznego suszu a kilka kęp dojrzewa, bardzo dorodne są, takie czasy, że chwasty trzeba hodować :diabelek
Susza? potworna....... :mur w tymr oku żaden deszcz nie dociera do gleby, ile razy padało w ciągu ostatnich 2 tygodni a wszystko wywraca się, trawa znów wypalona :nie_wiem szkoda, że nie firm oferujących deszcz, zamawiasz ilośc, termin i leją............ 2smiech
Zapomniałabym, jaki ten floks od Ciebie cudny, nazwa w kajecie, dobrze, że posadziłam go na samym przedzie bo innego miejsca nie było, jak będziesz kiedyś dzielic go to ja chcę jeszcze.......boski.
Ostatnio zmieniany: 2018/07/09 21:42 przez sierika.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2018/07/09 21:42 #124693

  • nowababka
  • nowababka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • A na drogę w nieznane - nadzieję…
  • Posty: 3633
  • Otrzymane podziękowania: 11478
Waw , ale piękne lilie :woohoo: Wyobrażam sobie jak pachną.
U mnie z siewek jeżówki pojawiły się odmiany białe :) I to nawet trzy, w różnych miejscach rosną. Ja dzisiaj plewiłam w moim zaniedbanym i beznadziejnym warzywniku i też wykopałam kilka robali. A kilka siewek liliowców nie przeżyło, jak sprawdziłam były pod nimi tunele :angry:
Nie tylko susza je wykończyła.
pozdrawiam (◕‿◕✿)
Marysia [a.k.a olibabka]
"Jeśli masz dwa bochenki chleba, sprzedaj jeden i kup liliowca" - przysłowie chińskie
:tup u mnie
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.


--=reklama=--

 

Ogród Markity 2018/07/10 10:17 #124759

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14461
  • Otrzymane podziękowania: 43375
A ptaki się nie zleciały do świeżo rozrytej ziemi? Ja po każdym pieleniu mam kilka kosów i wróbli wink-3
Lilie faktycznie pachną - aż tu u mnie!
Ja mam jedną taka pachnącą i w dodatku zakwitła jednym kwiatkiem, ale wieczorem pachnie na 4 ogródki. Wyobrażam sobie jak musi być u Ciebie... gwizdac
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2018/07/11 12:09 #124875

  • Lukrecja
  • Lukrecja Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 904
  • Otrzymane podziękowania: 1930
Martusia, współczuję tej tytanicznej pracy przy odtwarzaniu trawnika i walki z robalami. Że też nie może nigdy być tak prosto, a wszystkie sukcesy trzeba okupić nerwami i pracą. A jednak to chyba dobry pomysł ze zrobieniem niskiej rabatki, tam gdzie trawa i tak byłaby kiepska. Kwiecie cudne, a zapachy lecą aż do mnie! :kocham
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2018/07/11 21:32 #124933

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7463
  • Otrzymane podziękowania: 16253
Martuś, czy dokładnie przeczytałaś ulotkę Polyversum? Z 50 g proszku, przy zastosowaniu maksymalnych stężeń powinnaś uzyskać 100 litrów zawiesiny a nie 2 litry gwizdac.
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2018/07/11 22:17 #124948

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9720
  • Otrzymane podziękowania: 20834
cudowne liliowe kępy masz hu_rra clap hu_rra ,lilii i ja mam sporo ,ale Twoje w grupach lepiej wyglądają ,spora rabata będzie i wiem ,że będzie pięknie....
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2018/07/17 21:48 #125474

  • markita
  • markita Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4361
  • Otrzymane podziękowania: 7977
Danusia pojedynczy przedstawiciele z czasem rozrastają się w wielkie kępy ;). Ja zwykle kupuję po 2 sztuki, bo tak sprzedaje pan Pajda rotfl . Ale czasem los takiej kępy zmienia jedna zima...
Tyle mi zostało z 23 pędów Nympha, specjalnie liczyłam w tamtym roku :placz . To oczywiście nie sama zima, tylko gryzonie :angry:



Ewa lilie w tym roku przechodzą same siebie :kocham , nic nie wymarzło, nic wiosną nie podmarzło, wreszcie mam okazję zobaczyć, co nakupiłam w tamtym roku, a tegoroczne nowości z wyjątkiem jednej tez już się pokazały. Gdyby nie myszy, które zeżarły wielką kępę Nympha i taką samą Triumphatora, to byłby rok idealny.
W tamtym roku rozbiłam gnojówkę z suszonego wrotyczu i była jakas nieskuteczna think: . Wydaje mi się, że suszony trzeba zaparzać i robić wywar, gnojówka ma skuteczność tylko ze świeżego.
Nie mam pojęcia o jakim floksie piszesz, brałaś kilka ;), może jednak zajrzyj do kajetu :lol:

Marysiu lilie pachną bosko :kocham , mogłabym po całych dniach tylko się przechadzać i wąchać :silly:
Z jeżówkowych siewek tylko jedna mi się trafiła inna niż wszystkie, bo pełna



Cała reszta zwykła różowa, różnią się tylko wysokością.
Robactwa u mnie wciąż sporo, ale już pierwsza partia gnojówki z wrotyczu wylana :diabelek , a dwie następne się robią :diabelek

Miłko ptaszki boją się moich kotów :( , widuję czasem, ale żeby jakaś większa ilość przyleciała do rozkopanej ziemi, to jednak nie...
Z powodu lilii mam w ogrodzie perfumerię 2smiech , zapach roznosi się faktycznie daleko, a w domu wystarczy uchylone okno, żeby upajać się bajecznymi woniami :kocham

Nelu praca przy odtwarzaniu nie była taka znów tytaniczna, bo po zmianie trawnika zostało bardzo mało ;). A w narożniku, gdzie miała być rabatka z niskimi roślinkami, posiałam w końcu... mikrokoniczynę :woohoo: . Torebka nasion została u mnie po kręceniu ostatnich zdjęć do Mai - oczywiście materiał o koniczynie nie dotyczył mojego ogrodu, ale załapałam się przypadkiem na dokrętkę do ostatniej Akademii Ogrodnika i rekwizyty zostały już u mnie, więc skorzystałam :P . Sama jestem ciekawa, co z tego wyniknie, trawa nie chciała tam rosnąć, może koniczyna się przyjmie? A może nawet rozprzestrzeni? Nie miałabym nic przeciwko ;).

Edyta zorientowałam się w swojej pomyłce podczas kupowania mniejszego opakowania :oops: . Nie wiem jak to się stało i naprawdę nie wiem jak ja to czytałam, że zrobiłam 2 litry oprysku z całego opakowania :glupek . W każdym razie róże to przeżyły i mają się nawet nieźle rotfl . Najbardziej ucierpiała moja kieszeń :diabelek

Żanetko takie kępy, to kilka lat czekania ;) i modłów, żeby jakiś gryzoń się nie dobrał :diabelek . Ale jak się uda, to widok i zapach taki, że klękajcie narody :woohoo:





Duża ilość pracy oraz niespodziewane i wymuszone zmiany w moim ogrodzie sprawiają, że czasem już nie wiem jak się nazywam krecigl . Ale jakoś powoli posuwam się do przodu. Z pomocą studentki na praktyce założyłam na rozkopanym fragmencie nowy trawniczek :P



to było w czwartek, czyli niecały tydzień temu. A dzis jest wtorek i trawka wyłazi :P



Oczywiście nie łudzę się, że tak już będzie pięknie do końca sezonu, pewnie jeszcze będę ją przeklinać, że muszę podlewać :diabelek

W weekend zaliczyłam szkółking w miłym towarzystwie, ale choć pogoda nie sprzyjała łupy wyglądają całkiem obiecująco :glupek



Dziś jeszcze robiąc zakupy dla klienta dokupiłam sobie glediczję Rubylace, cyprysika nutkajskiego Klipert i płożącego jałowca wysoko szczepionego do zatkania jednej dziury na górce ;).
Oczywiście cała poczekalnia stoi i pewnie jeszcze postoi, żeby nabrać mocy urzędowej 2smiech
Tymczasem u mnie całkiem porządnie podlało, chwast szaleje niemożliwie i naprawdę nie wiem, jak ja to wszystko ogarnę krecigl

Jakieś ostatnie migawki z ogrodu :)













Ostatnio zmieniany: 2018/07/17 21:51 przez markita.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, takasobie, inag1, chester633, Ness, zanetatacz, wojtek

Ogród Markity 2018/07/17 21:56 #125478

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7463
  • Otrzymane podziękowania: 16253
Ale pięknie zdziwko , ale bujnie zdziwko . Po prostu cudnie :kocham .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2018/07/17 22:00 #125479

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9720
  • Otrzymane podziękowania: 20834
Marto-cieszę się ,że i u Ciebie w końcu popadało -ten sezon bardziej sprawiedliwy w wodę i w suszę też :diabelek a ogród przepiękny jak zawsze i jeszcze fajne zakupy hu_rra
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2018/07/17 22:41 #125493

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4600
  • Otrzymane podziękowania: 8272
Czyli zmniejszyłaś trawnik.
I słusznie. Jesli on nie chciał współpracować to po Ci on?
Faktycznie wszystko u Ciebie jakoś bujniejsze nić u mnie
Floksy ledwo się rozrastają, lilie małe, ledwo kwitną
Jedynie z jeżówek jestem zadowolona, ale tylko z tych najzwyklejszych
Z tym koleżeństwem różnie bywa. Na razie cisza, ale jeszcze musze popracować nad znajomością programu.
No i bardziej boję się samodzielnej pracy, czy podołam z projektowaniem.
Gdybym jeszcze prowadziła ekipę wykonawczą może czuł;abym się pewniej.
Na razie na pewno nie ma o tym mowy. Z pracy wyszłam dzisiaj o 20.
Czekam na zmiany
Ostatnio zmieniany: 2018/07/17 22:44 przez Margo2.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2018/07/18 09:21 #125531

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14461
  • Otrzymane podziękowania: 43375
Trawka dzielna! Niebawem będzie piękny dywan! zwyc
Zakupy - obfite i jak widać udane! Zazdroszczę! :buziak
Czy to jest jakiś specjalny gatunek mikołajka? U mnie rośnie na 120cm think:
Ostatnio zmieniany: 2018/07/20 09:53 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2018/07/18 09:22 #125532

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11260
  • Otrzymane podziękowania: 20700
Martusia ja wiem że one maja się rozmnażać i też mam od Pajdy bo to brat mojej sąsiadki ale u mnie niektórym chyba glina nie służy bo tylko ze trzy są ze mną już kilka lat a reszta najczęściej po roku ,dwóch wypada :( zobaczymy co będzie z tymi tegorocznymi może tym wreszcie spasuje bo pierwsza już kwitnie i też pięknie pachnie mimo że to dopiero dwa pędy z kwiatami :)
Jeżówkowe siewki polubiłam bo u mnie każda rózowa ma inny odcień albo ułożenie płatków :)
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2018/07/19 22:23 #125738

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
W kajecie cos pokręcone, zrobie fotkę, taki lawendowy fiolet :nie_wiem
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2018/07/23 23:41 #126118

  • artam
  • artam Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 104
  • Otrzymane podziękowania: 119
Pięknie jest! Tak się zastanawiam, czemu mając tak piękne rosliny, tyle uwagi poświęcasz trawnikowi? :) Przecież nikt rozsądny, mając po bokach tyle cudów, nie będzie patrzył na dywan :) Ja tam patrzę tylko na moje cuda hu_rra i podobnej wrażliwości oczekiwałabym od gosci :lol:
Mam nadzieję, że tyle trudu nie pójdzie na marne i trawnik będzie wzorcowy, żadne pędraki nie ośmielą się tam grasować, no!
Jeżówka z siewu wręcz niemożliwa :) , gratulacje!
Dodam jeszcze, że mam Twoją salaterkę pobrzoskwiniową, jestem gotowa w każdej chwili oddać :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2018/07/23 23:53 #126120

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
No właśnie, co tam trawnik, usycha tylko i zawsze z nim kłopot 2smiech szkoda, że mój M ma inne zdanie w tej kwiestii :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2018/07/24 22:03 #126171

  • ewa f
  • ewa f Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1080
  • Otrzymane podziękowania: 5027
Ja też mam wrażenie ,ze trawnik u Marty to etap przejściowy do ogrodu beztrawnikowego :) Ale jest coraz piękniej! A brzoskwinie i mnie smakowały, ale żeby od razu zabierać salaterkę!
Ogród irysowy Ewy F
Zapraszam , Ewa
Ostatnio zmieniany: 2018/07/24 22:05 przez ewa f.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2018/07/29 18:45 #126551

  • markita
  • markita Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4361
  • Otrzymane podziękowania: 7977
Edyta bujnie to jest ;), zwłaszcza w niższych piętrach od chwastów :diabelek

Żanetko chyba za wcześnie pochwaliłam pogodę :unsure: , teraz znów mnie deszcze omijają krecigl . Poprzednie opady bardzo pomogły, wszystko się dźwignęło w sposób nieprawdopodobny, a tu znów upały i susza :mlotek

Małgosiu to nie ja zmniejszyłam trawnik, to pędraki :diabelek . Wierz mi, że nigdy nie porwałabym się na zmniejszanie trawnika w środku bardzo pracowitego sezonu, w dodatku na taką skalę :diabelek . Ale widzę przez płot, że sąsiedzi mają gorzej :silly:



Z pracą czytałam, że Ci się poprawia, to i na samodzielność przyjdzie czas zwyc . Na pewno na początku trzymałabym się koleżanki, zwłaszcza podczas rozmów o pieniądzach rotfl

Miłko trawka urosła nie wiedzieć kiedy :woohoo: , szykuje się pierwsze koszenie :P . Cieszę się, bo już ciężko się przemieszczać tą stroną ogrodu.



Mikołajek to odmiana Blue Hobbit, taki maluszek mikołajkowy :P

wysyłam ile napisałam, bo jakaś burza mnie straszy :ohmy:

nie do wiary, przed rozpoczęciem posta byłam w ogrodzie i przysięgam, że nic nie wskazywało takiego obrotu sprawy :blink:



normalnie ściana deszczu :blink: , ale już po wszystkim ;)

Danusiu skoro pan Pajda to poniekąd Twój sąsiad, to może udałoby się dowiedzieć skąd tyle pomyłek w ostatnich latach w jego liliach krecigl . Ale cenowo nadal pozostaje poza konkurencją, więc i tak zamawiamy ;). Glina faktycznie nie służy cebulom, ale jakbyś im troszkę drenażu nasypała na dno dołka, to by się odwdzięczyły :lol:

Ewa to zrób fotkę, będziemy dochodzić, co on za jeden ;)
Co do trawnika, masz świętą rację, same z nim kłopoty :diabelek . Ale nie stać mnie na razie na inne ścieżki, więc musi zostać :silly:

Marta miałaś jakieś zdjęcia z wystaw pokazać, czy coś ;), no i gdzie one? Nie zgub hasła znowu :diabelek
Musze Cię zmartwić, że goście jednak patrzą na trawnik i wcale mnie to nie cieszy, bo też bym wolała go, mówiąc brzydko - olać, na rzecz różnych cudów na rabatach :diabelek
Salaterka nie zając zwyc

Ewa jak tylko będę na tyle majętna, żeby wymienić trawnik na jakieś inne nawierzchnie, mniej kłopotliwe, to na pewno go wywalę na dobre :diabelek
Klęskę urodzaju na brzoskwini po dwóch tygodniach opanowałam ;)




Nie odzywałam się ostatnio między innymi z powodu cholernej brzoskwini ;), mimo rozdawania wiadrami i skrzynkami, wciąż zostawało tyle, że nie nadążałam przerabiać krecigl . Dżemów mam kilka rodzajów, od kompotu mnie już mdli, ale sorbet wychodzi boski :kocham :mniam

Trochę dzisiejszych, porannych widoczków :)









i moje ulubione trio ostatnio :lol:

Ostatnio zmieniany: 2018/07/29 19:14 przez markita.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, takasobie, Krzysia, chester633, nowababka, zanetatacz, Lukrecja, Danusia, Zawszewiosna

Ogród Markity 2018/07/29 20:56 #126569

  • Elsi
  • Elsi Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1580
  • Otrzymane podziękowania: 4729
Marta, masz taką bujność kolorową na rabatach, że te pasy zielonego trawnika jednak uspokajają i są potrzebne - moim skromnym zdaniem.
Mam taki sam problem z trawnikiem jak u Ciebie, zdarłam już sporo, ale jeszcze trochę mi zostało do zrobienia, łącznie to będzie ok. 100 m kw. :mur
Jeszcze nie wiem, jaka trawę posieję, ja wolałabym uniwersalną [była tu boiskowa przedtem] a mój M. napiera na mieszankę z koniczyną, a tam zdarza nam się chodzić boso [tzna. ja chodzę ] ....i te kwiatuszki z pszczółkami nie bardzo mi pasują..

Mam pytanie odnośnie zakupów na wyjeździe, jaką to różę kupowaliśmy, bo nie zapisałam nazwy, nieróżana ARTAMKA ją nawet kupiła 2smiech , ja też :mlotek , choć już nie mam miejsca na róże.

[Jakby Atamka czytała to moja rutewka jednak zakwitła 'double' , choć drobniutka jest ]

W towarzystwie, to zawsze się coś kupi, choć muszę się pochwalić, że miałam zaledwie 8 doniczek, [nie licząć wykopków u Ciebie - aha, zapomniałam poszukać siewek lnu :mlotek ].

Doniczka do doniczki i się zbierze, jak widać;






A ..przypomniałam sobie. jeszcze z ostatniego letniego objazdu szkółek ......nie zawsze warto jeździć na skróty i wierzyć GPS 2smiech







Chyba pomogłam Ci trochę w pozbyciu się brzoskwiń ... moje dzieci smakowały je w Krakowie :P
Teraz u mnie klęska urodzaju na renklodzie, wcześniej miałam tak z porzeczką i wiśniami, nie ma równowagi, w ubiegłym roku owoców nie było wcale - przez przymrozki .
Pozdrawiam, Elżbieta

Od wiosny do wiosny .....
Ostatnio zmieniany: 2018/07/29 22:04 przez Elsi.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Zielona Ania, nowababka, Lukrecja

Ogród Markity 2018/07/29 21:54 #126574

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
Jakieś nowe ujęcia widzę na fotkach, urodziwe bardzo a jaka to brzoskwinia wydała tyle owoców? :mniam czy pigwa tez ugina się?
Nowy szkólking, bardzo fajnie a co tam nakupiłyscie? jakąś boska różę czytam, Marta Artam i róża :woohoo: świat sie kończy 2smiech musi być wyjatkowa :) Ale, ale...ktos tu miał do mnie jechac i ja miałam... think:
a jest jak zwykle........ :nie_wiem
Ostatnio zmieniany: 2018/07/29 21:54 przez sierika.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2018/08/01 18:57 #126860

  • Zielona Ania
  • Zielona Ania Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 294
  • Otrzymane podziękowania: 1000
Marta, obiecane parę fotek.
Takiej temperatury w lipcu na szkółkingu lubelskim jeszcze nie mieliśmy.



Pogoda nie była najlepsza i parasole były wyciągane dość często, ale nie przeszkadzało to w nawiedzaniu zacnych szkółek.







A na koniec Daglezja w Rykach...






Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma, edyta, takasobie, chester633, nowababka, Elżbieta, zanetatacz, wojtek
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.203 s.