Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogród Markity

Ogród Markity 2020/07/28 08:15 #209051

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14578
  • Otrzymane podziękowania: 44008
Nieźle Wojtek zeskanował teren! Bujność niezwykła! Cudownie! Ale padłam przy jukkach!Takie kępy urocze!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): wojtek

Ogród Markity 2020/07/28 20:17 #209114

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5969
  • Otrzymane podziękowania: 24766
Wygląda na to, że Wojtek w tym sezonie jest kołem ratunkowym w opóźnionych wątkach właścicieli 2smiech
Cudowny busz Marto :bravo :bravo :bravo
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): wojtek


--=reklama=--

 

Ogród Markity 2020/07/28 20:33 #209119

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11345
  • Otrzymane podziękowania: 20966
Martuś dobrze że wpadają goście bo Ty coś ostatnio skąpisz zdjęć z ogrodu a nie wolno ukrywać takich cudnych rabat i kwiatów teacher Wojtku dziękuję za kolejna cudna relację z pięknego ogrodu :)
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): wojtek

Ogród Markity 2020/07/28 21:56 #209151

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8398
  • Otrzymane podziękowania: 25094
Podziękowania dla Wojtka za piękną fotorelację :) :fotka a dla Marty gratulacje :bravo , jest co podziwiać :kocham , tylko czemu skąpisz nam tak pięknych widoków :dry:
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): wojtek

Ogród Markity 2020/07/29 22:12 #209228

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10011
  • Otrzymane podziękowania: 22957
Chłopaki bardzo Wam dziękuję za pokazanie tak skrywanego a jakże pięknego ogrodu :buziak :buziak :buziak :buziak
W końcu widać ile tam jest kolorów i form, pięknie clap clap clap
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2020/07/29 22:49 #209236

  • markita
  • markita Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4364
  • Otrzymane podziękowania: 7992
No już naprawdę nie wypada nie wstąpić do siebie, jak taka dokumentacja zdjęciowa mnie poprzedza 2smiech
Chłopaki, jak ja Wam się odwdzięczę recourse recourse recourse . Zrobiliście piękna robotę, niektóre ujęcia mocno mnie zadziwiły, bo nigdy bym nie wpadła na to, jak przedstawić pewne miejsca, aby wyglądały atrakcyjnie. A Wy potraficie :bravo :bravo :bravo . Nawet kompostowniki się załapały rotfl

A teraz zaległości ;)

Verko minął miesiąc i już dawno o deszczu zapomniałam, a mój ogród tym bardziej. Nawet jak były jakieś opady w moim województwie, to mnie tradycyjnie ominęły. Dobre czasy się skończyły...
Dziękuję zażyczenia i Tobie również najlepszego :przytulam

Żanetko jak może jęczmień wyginąć :blink: ??? Właśnie napełniłam dwa 80 litrowe wory mega przestrzennymi pozostałościami jęczmienia krecigl . Wszędzie widzę rozsypane kłosy i nie idzie tego wyzbierać, może chcesz trochę 2smiech >

Miłko właśnie napisałam Żanetce jak się obecnie morduję z jęczmieniem :diabelek . Lubicie go, bo jest fotogeniczny, ale to prawdziwa zmora ogrodowa :diabelek

Marysiu wtedy lało, teraz upał i komary, nie wiadomo co gorsze :nie_wiem . Owszem, nie mam chwastów wystających nad rośliny, ale to jedyne czego nie mam z problemów 2smiech . Moje rzekome panowanie nad ogrodem jest mocno złudne ;)

Majko no to sobie pooglądałaś widoków aż nadto rotfl . Obecnie jest dużo mniej kolorowo, trawa już nie jest zielona, a bałagan się wzmógł rotfl . W dobrym momencie te zdjęcia zrobione ;)

Edyta myślałam, że to Alden Biesen będzie wyglądał najbardziej reprezentacyjnie, Ballerina mnie pod tym wezględem zaskoczyła pozytywnie :). Ciekawe, co pokażą w przyszłym sezonie :silly:

Ela czekam na drugie kwitnienie, między innymi Chipka, to zdam relację, czy zmiany się cofnęły.
Zakupy posadzone? Ja ani jednej doniczki jeszcze nie wsadziłam, tylko dzwonka od Wojtka :oops:

Danusia pisałam tak pokrętnie, bo cisza wyborcza była 2smiech . No niestety stało się, to co się stało, widocznie ten kraj inaczej nie umie, musi na własnych błędach wszystko przepracować. Trudno/świetnie jak mówi Marzenka 2smiech

Wiesiu to dziwne, skoro maki się sieją, to jęczmień też powinien. Nie do wiary, ile osób by go chciało, a ja worami wyrzucam krecigl
Co do mojego skąpstwa ;), to po prostu notoryczny brak czasu :oops: . Do tego problemy z forum. Rano, kiedy ładnie śmiga, to ja nie mam czasu, a wieczorem, kiedy mam jeszcze siłę, to zdjęć nie da wstawiać krecigl

Orszulko w Lublinie też widziałam na trawnikach coś jęczmienio-podobnego. Raczej to nie był grzywiasty, ale co to było, do tej pory nie wiem, widziane jedyne z samochodu :nie_wiem

Małgosiu maki rozłogami? To by było coś nowego, wyrywając je widziałam długi korzeń palowy, żadnych rozłogów. Może masz inne maki?
Niektóre odmiany floksów faktycznie kiepsko rosną, a nawet cofają się w rozwoju. Ale większość przyrasta ładnie, a nawet za ładnie :diabelek i do tego się sieje. No i ten jęczmień, wypasł się na deszczach, a teraz nie ogarniam nasion krecigl

Tomasz to był ostatni moment, kiedy trawniki wyglądały ładnie ;). Teraz już nie wyglądają 2smiech . A raczej wyglądają, tak jak zwykle o tej porze lata :diabelek . Nie wiem sama co gorsze, spalony trawnik, czy koniecznośc koszenia co 5-6 dni krecigl



Na dziś to będzie tyle, zdjęć na szczęście jest wystarczająco clap , bo o tej porze u mnie nie wchodzą... Ale obiecuję wpaść wcześniej niż za miesiąc zwyc
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, MarzenaSantaFe, piku, takasobie, edulkot, VERA, nowababka, Elżbieta, zanetatacz ten użytkownik otrzymał 4 podziękowań od innych

Ogród Markity 2020/07/30 22:11 #209307

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9819
  • Otrzymane podziękowania: 21239
Marto-brak słów co do miejsca ,które stworzyłaś zdziwko zdziwko zdziwko hu_rra clap hu_rra ,
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2020/08/01 00:55 #209377

  • parano-ja
  • parano-ja Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forowicz
  • Posty: 21
  • Otrzymane podziękowania: 23
Piękny ogród. Taki jakie lubię najbardziej ,kwiecisto-krzaczasty z pojedynczymi iglakami uspokajającymi kolory. A kolory fantastyczne, świetnie dobrane i spójne.Trawy też robią dobrą robotę .
I ciekawa jestem czy faktycznie nie masz żółtych kwiatów bo ich nie widać. Bo ja nie mam, jakoś mi nie pasują nie licząc oczywiście żółtych krzewów i narcyzów wiosną.
W Twoim ogrodzie jest moc :)
Pozdrawiam
Anka
Ostatnio zmieniany: 2020/08/01 01:01 przez parano-ja.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): nowababka

Ogród Markity 2020/08/01 18:30 #209400

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7488
  • Otrzymane podziękowania: 16415
Ale cudnie :kocham :kocham :kocham.
Chłopaki, wielkie dzięki :buziak.
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2020/08/02 22:25 #209487

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
No właśnie, dobrze, że Pogotowie Zdjęciowe dojechało bo inaczej posucha 2smiech bujność u Marty zawsze mnie zachwyca i zadziwia, floksy w ogromnych kępach bajeczne a ten na 6 fotce od dołu to? przesliczny, a ten mój od Was? Strannika pamiętam ale tego drugiego nie :mur moim floksom daleko do takich widoków :oops: i reszcie też 2smiech
Po tygodniu upałów z silnym wysuszającym wiatrem kiepsko :bezsil
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2020/08/03 18:57 #209540

  • markita
  • markita Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4364
  • Otrzymane podziękowania: 7992
Żanetko bardzo Ci dziękuję :przytulam , szkoda tylko, że znów przyszło mi walczyć o przetrwanie, bo jak zwykle leje wszędzie, tylko nie u mnie krecigl

Aniu chyba jesteś u mnie po raz pierwszy? Witam serdecznie vishenka
Z tymi dobranymi kolorami to jednak nie jest za dobrze ;), mam zdecydowanie za dużo liliowców żółtych, lub wpadających w żółć, bo swego czasu szukałam białego liliowca. Zdecydowałam, że wszystkie żółte znajda nowe domy, ja nie będę dokarmiać ślimorów (żółte smakują im najbardziej :angry: ) i zrobię miejsce na kolory, które mi zdecydowanie w duszy grają. Czyli zimne fiolety :tup
Za to nie mam pomarańczy i czerwieni :P , czyli pozostałych kolorów z ciepłej palety.
A tak w ogóle to ja lubię żółte liście i żółte igły, tylko z kwiatami mi nie po drodze ;), narcyzy sadziłam wiele lat, ale ciągle ginęły, do dziś nie wiem, czy mucha narcyzowa, czy coś innego. A szkoda, bo bardzo je lubię.

Edyta :przytulam

Ewa ten floks 6 od dołu to Drakon, nie wiedzieć czemu niższy niż w tamtym roku, za to bujniejszy. W towarzystwie widać go na fotce 5 od dołu.
Twój niebieski to prawdopodobnie Franz Schubert. Jak go kupowałam, to nie był podpisany, ale na szkółkingu u Piecha był taki sam i tam mi powiedzieli, że to Franz.
TEż mam już armageddon pogodowy krecigl , susza i wiatr, wiatr i susza, do tego ponad 30* w cieniu. Po mokrym maju i czerwcu rośliny przezywają szok, nawet bym powiedziała, że jest gorzej, niż kiedy cały rok jest suchy. Podlewam po 14 godzin dziennie, jak jestem w domu i dodatkowo latam z konewkami i wylewam resztki resztek deszczówki interwencyjnie :bezsil

Nie wiem, co mam pokazać, bo chłopaki już wszystko pokazali 2smiech . Może trochę liliowców, bo to ich czas

Bela Lugosi


Chocolate Cherry Dream



Facepaint



Francis of Assisi



Janice Brown, to co ona wyprawia z ilością pąków, to jest prawie perwersja. Ma kilka lat do nadrobienia, kiedy tkwiła pod tulipanowcem w tłoku ;). Nie pasuje mi kolorystycznie, ale wigor ma taki,. że jej nie ruszę ;)



Karpaty



Lake Effect



Little Felow i Joan Senior



Longfields Glory i kubanica



Must be Heaven :kocham :kocham :kocham . Jeśli każdemu kwiatkowi musze zrobić zdjęcie, to znaczy, że to jest to :lol:



Nie wiem, co to, ale zmieni dom, bo mocno mi nie pasuje. A obiektywnie, to piękny i bardzo obficie kwitnący liliowiec, wyższy, widac go z daleka, bardzo wdzięczny, ale podjęłam decyzję o większym rygorze kolorystycznym ;)



Priscilla's Dream



Victorian Christmas



Triple Tickle



Russian Rhapsody

Ostatnio zmieniany: 2020/08/03 19:06 przez markita.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, piku, takasobie, edulkot, VERA, parano-ja, nowababka, Elżbieta ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

Ogród Markity 2020/08/03 20:08 #209548

  • nowababka
  • nowababka Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • A na drogę w nieznane - nadzieję…
  • Posty: 3679
  • Otrzymane podziękowania: 11709
Czasami przesadzenie liliowca jest dla niego bodźcem i daje mu kopa 2smiech U mnie tak było z Andrzejem Bobolą, marniał i produkował dwa kwiatki na krzyż, a po przesadzeniu hu_rra U mnie Must be Heaven beznadziejnie rośnie - muszę go pilnie przesadzić think:
A susza i u mnie, niestety :placz
pozdrawiam (◕‿◕✿)
Marysia [a.k.a olibabka]
"Jeśli masz dwa bochenki chleba, sprzedaj jeden i kup liliowca" - przysłowie chińskie
:tup u mnie
Ostatnio zmieniany: 2020/08/03 20:09 przez nowababka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2020/08/03 21:55 #209570

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8398
  • Otrzymane podziękowania: 25094
Ja chyba wszystkie liliowce lubię :lol: , ale Must be Heaven faktycznie barwy ma prześliczne a tego niechcianego z wielką chęcią przygarnę bo takie co widać z daleka u mnie mają pierwsze miejsce :lol: , bo moje rabaty najlepiej oglądać z daleka B)
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2020/08/03 22:05 #209574

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10011
  • Otrzymane podziękowania: 22957
A do mnie liliowce nie przemawiają, mam kilka i wcale nie pragnę więcej wink-3
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2020/08/04 21:18 #209672

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11345
  • Otrzymane podziękowania: 20966
Martus ja tak jak Wiesia kocham wszystkie liliowce rotfl
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2020/08/04 21:21 #209674

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
Takie buty, ja byłam przekonana, że to ten jest Strannik 2smiech a za Franza dużo buziek, szukałam go kilka lat i nigdy nie trafiłam :buziak no to cieszę się potrójnie hu_rra clap

Liliowce prześliczne, lubię je ale nie mam wypasionych, poza tym zawsze róże je przywalą i zero efektu, przypominają nalesniki gdy zetnę róże po kwitnieniu :glupek :P teraz szykuję im nowe miejscówki, tzn. obmyslam zaledwie :dry: w ogóle zdemolowałam rabaty/przy pomocy nornic krecigl /
Ostatnio zmieniany: 2020/08/04 21:25 przez sierika.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2020/08/05 08:37 #209705

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14578
  • Otrzymane podziękowania: 44008
I ja uwielbiam liliowce, ale chyba nie bardzo umiem o nie dbać. Coś mi liście żółkną i nie doszłam do tego, czy z powodu suszy, czy z powodu wilgoci. wink-3
U Ciebie z lubością oglądam! Mam też fajne odmiany i siewki, ale u Ciebie niezłe pięknotki!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród Markity 2020/08/13 10:55 #210225

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1012
  • Otrzymane podziękowania: 1974
Wczorajszy dzień spędziłam we wspaniałym, bujnym i niezwykle kolorowym ogrodzie..

Martuśka, dziękuje za zaproszenie i poświęcony czas. Te kilka godzin zadziałało lepiej, niż SPA i sanatorium razem wzięte.
Mam wrazenie, ze mimo kilkukrotnego spaceru miedzy wysepkami kolorowych wspaniałości, nie wszystko jeszcze widziałam..
Rzadko mam okazje bywać w odwiedzinach, ogromnej ilości roślin nie znam..a ta wtopa z usychającym drzewem.. 2smiech wybacz vishenka
Kilka roślin wpadło mi w oko, niestety w większości ogromne, imponujące w swojej masie. Jakaż tk radość, mieć tyle miejsca i możliwości, żeby rabaty sprawiały wrazenie ciągnących się aż po horyzont..

Dziękuje za lawendowy pokaz, z większą odwagą i wiedzą rozpocznę uprawę u siebie.
Niedawno kupiłam kilka sztuk, miałam posadzić plamkę po przekątnej, jednak po wizycie doszłam dk wniosku, ze mini szpaler będzie lepszym rozwiazaniem.

Zresztą, co będę opowiadać. Kilka widoczków, robionych w trudnych warunkach południowego słońca.













Marty ogrod jest tak pełen kolorów, rabaty aż nimi kipią..ze prawie nie zwracałam na zdjęciach uwagi na drzewa..a one są..i to jakie!
Wielki tulipanowiec.


Catalpa



Extra iglak!






Cudeńko nad oczkiem




















Jaki powojnik..muszę to mieć wink-3

Ostatnio zmieniany: 2020/08/21 22:17 przez th.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, markita, edulkot, VERA, inag1, nowababka, Elżbieta, zanetatacz, Danuta ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Ogród Markity 2020/08/13 11:23 #210227

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1012
  • Otrzymane podziękowania: 1974
Dziękuje bardzo za zaproszenie!!!


Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, markita, edulkot, nowababka, Elżbieta, Danusia, dultom

Ogród Markity 2020/08/13 20:24 #210243

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
Monika dzięki za śliczne fotki, jestem w szoku, że Marta ma rosliny w takiej kondycji przy obecnej pogodzie :woohoo: u mnie wszystko usycha :mur powojniki zdychaja, róże wycięte w pień niemal a floksy albo grzyb albo.. krecigl podlewanie nie poprawia sytuacji, jednak Marta czaruje :czarownica :P
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.319 s.