Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2018/10/10 23:02 #134010

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7488
  • Otrzymane podziękowania: 16415
Romciu, żebym ja jeszcze miała jakiś wyraźny pożytek z tych chłopców gwizdac . M, nie powiem, coś mu się porobiło, bo sam mnie nękał o zagospodarowanie terenu koło garażu i prawie samodzielnie (z niewielką moją pomocą) przerzucił zakupioną ziemię.
Na początku było tak:


Wczoraj wieczorem było tak:





A dzisiaj ja ruszyłam do akcji. Wstałam przed siódmą, zawiozłam dzieci do szkoły, zrobiłam zakupy i wróciłam do domu. Pełna energii do pracy w ogrodzie, szybko wstawiłam pranie, nastawiałam obiad, posprzątałam kuchnię, ogarnęłam kuwety - ponieważ w międzyczasie skończyło się pranie, przerzuciłam je do suszarki i nastawiłam kolejną pralkę. Przeprałam torbę, bo coś z zakupów przeciekło, powyrzucałam śmieci i segregacje, wyciągnęłam z pralki kolejne pranie... czy mam pisać dalej? Większość forumowiczów to kobiety, więc chyba nie muszę gwizdac . Suma summarum, po szybkim ogarnięciu rzeczy najpilniejszych, nastała godzina 12:30. Na 15:00 do pracy, a jeszcze córkę ze szkoły trzeba odebrać, wykąpac sie przed pokazaniem ludziom i ułożyć włosy teacher . Biegając z prędkością torpedy zdołałam tyle zdziałać:









Te kamienie rzucone luzem przed dereniem raczej tam nie zostaną. Zaznaczyłam w ten sposób teren, który będzie wysypany kamykiem.

Elu, ja tez zachwycam się jesiennymi kolorami. Uwielbiam ten widok z okna kuchennego:



I w zbliżeniu na wprost:





Lewa strona:


I jeszcze bliżej domu:


Z prawej strony jest altana przy której rośnie m.in. hortensja everbloom Blue Wonder:



Moniczko, dziękuję za odpowiedź :buziak i transport, z którego korzystałam nie wiem już który raz :oops: :buziak . Powiem Ci, że faktycznie promienie słońca w jesiennym ogrodzie graja zaiste mistrzowsko :kocham .

Maggie, miskant Memory faktycznie należy do zestawu obowiązkowego. Zebrinus to klasyka, ale czy jest moim ulubieńcem think: ? Chyba bardziej lubię Variegatusa . Do zestawu must have dorzuciłabym jeszcze Morning Light.

Wiesiu, przyznaję, ze odgapiłam trochę ten owadzi hotel od Ciebie, ale wyczytał, że jednak powinien mieć tylną ściankę i dorobiłam. nie wiem czy Twój ma think: ? Paparocie będą tez na nowej rabatce i przyznaje, że bardzo dużo wysiłku kosztuje mnie powstrzymanie się od jesiennych zakupów :tup . Wiem jednak, ze bezpiecznej dla roślin będzie, jeśli przyjadą wiosną :mur .

Gosiu- Margo, nowa rabata znajduje się w miejscu osłoniętym od 3-ech stron ścianami. Niestety, wolna przestrzeń jest od strony południowo - zachodniej gwizdac . Planuję jednak od tej strony posadzić drzewa . A jeśli będzie taka konieczność, to rozciągnę na wysokości dachu cieniówkę :P . I oczywiście zapraszam :lol: . Niezmiennie :lol: .

Markitko, ale Ty też masz klona czerwonego. Nie przebarwia się?

Vero, i słusznie z tymi miskantami :P .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Ostatnio zmieniany: 2018/10/10 23:23 przez edyta.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, takasobie, zanetatacz, nelu-pelu, wojtek

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2018/10/10 23:09 #134011

  • markita
  • markita Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4364
  • Otrzymane podziękowania: 7992
Opis zajęć zanim możemy wyjść do ogrodu - w dychę zwyc . Przyznam się, że ja często pomijam punkt "nastawić obiad" 2smiech , ale codziennie się nie da rotfl
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz


--=reklama=--

 

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2018/10/11 00:43 #134019

  • Elżbieta
  • Elżbieta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2644
  • Otrzymane podziękowania: 7003
Edytko, jak się ma takie widoki w ogrodzie, recourse to nic dziwnego, że ma się energię, ale Ty jesteś turbo lux torpeda. recourse
Nowa rabata, na pewno będzie imponująca, jak każda w Waszym ogrodzie. :kocham
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2018/10/11 08:54 #134029

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44007
Widok płomienia na końcu ogrodu bezcenny! :kocham
Dziekuję Ci, że napisałaś o babskiej bieganinie. Nie wiem dlaczego tak jest, ale jest. I chyba musi być, bo jakby ten świat bez nas wyglądał? think:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2018/10/11 11:27 #134046

  • inag1
  • inag1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1938
  • Otrzymane podziękowania: 2352
Samo czytanie tego co zrobiłaś zmęczyło mnie. ;) A do tego jeszcze do pracy zawodowej, jak ja się cieszę , że to ostatnie zajęcie jest już u mnie tylko we wspomnieniach. wink-3
A widoki z okna i nie tylko :bravo :bravo :bravo
Pozdrawiam- Ina

Ogród Iny
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2018/10/11 16:14 #134055

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13598
  • Otrzymane podziękowania: 31842
edyta napisał:

A dzisiaj ja ruszyłam do akcji. Wstałam przed siódmą, zawiozłam dzieci do szkoły, zrobiłam zakupy i wróciłam do domu. Pełna energii do pracy w ogrodzie, szybko wstawiłam pranie, nastawiałam obiad, posprzątałam kuchnię, ogarnęłam kuwety - ponieważ w międzyczasie skończyło się pranie, przerzuciłam je do suszarki i nastawiłam kolejną pralkę. Przeprałam torbę, bo coś z zakupów przeciekło, powyrzucałam śmieci i segregacje, wyciągnęłam z pralki kolejne pranie... czy mam pisać dalej? Większość forumowiczów to kobiety, więc chyba nie muszę gwizdac . Suma summarum, po szybkim ogarnięciu rzeczy najpilniejszych, nastała godzina 12:30. Na 15:00 do pracy, a jeszcze córkę ze szkoły trzeba odebrać, wykąpac sie przed pokazaniem ludziom i ułożyć włosy teacher .

No bo jak się siedzi pół dnia w domu, to dużo mozna zrobić 2smiech

A tak powaznie, to faktycznie, robota Ci się Edytko w rękach chyba zapaliła :bravo :bravo :bravo
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): nelu-pelu

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2018/10/11 18:10 #134066

  • Maggie
  • Maggie Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 377
  • Otrzymane podziękowania: 677
No to koleżanka zadała mi ćwieka z tym Variegatusem... gwizdac
Widok z okna do pozazdroszczenia :bravo
Pozdrawiam
Czereśniowa 17
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2018/10/11 18:17 #134067

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7488
  • Otrzymane podziękowania: 16415
Dzisiaj też szłam później do pracy (na 14-tą). Żeby uniknąć powtórki wczorajszego dnia kupiłam obiad do piekarnika (wrobiłam to zapobiegawczo już wczoraj :diabelek ), ominęłam wzrokiem kosz na brudną bieliznę, bez sprawdzania przyjęłam założenie, że wczorajsze zakupy starczą także na dzisiaj gwizdac i o 7:30 ruszyłam do ogrodu :diabelek .
Córka szła do szkoły na 10-tą, więc jeszcze spała ;).
Oto kolejne etapy pracy. Powoli wyłania się konkretny kształt hu_rra :







Efciu
, jak mam na później do pracy to zawsze wpadam w ostatniej chwili lub chwilę po gwizdac .

Ino, powiem Ci, że wczorajszy dzień w pracy też dał mi popalić. Pierwsze dziecko, które miałam umówione w pracy, krzyczało w gabinecie równą godzinę krecigl .

Miłko, nie jest to taki znowu koniec ogrodu. Od klonu do ogrodzenia jest jeszcze blisko 15 metrów ;).

Elu, mało działałam w tym roku, bo jakoś mi się nie chciało. Ale wkręciłam się w ta rabatę i nie mogę doczekać się efektu końcowego :tup .

Martuś, ja też co jakoś czas korzystam z gotowych, ale u mnie dzieci młodsze, więc zależy mi na tym, żeby zdrowo się odżywiały :P . Czy Twój klon przebarwił się?
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel, takasobie, inag1, Elżbieta, zanetatacz, Franusiowa, wojtek

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2018/10/11 18:20 #134068

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7488
  • Otrzymane podziękowania: 16415
Maggie, pisałyśmy w tym samym czasie ;). Mam dla Ciebie rozwiązanie: kup oba - i Zebrinusa i Variegatusa 2smiech rotfl .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2018/10/11 18:59 #134078

  • Maggie
  • Maggie Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 377
  • Otrzymane podziękowania: 677
I chyba tak zrobię Edytko... polewkamax
Nowa rabata wygląda coraz ciekawiej zwyc
Pozdrawiam
Czereśniowa 17
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2018/10/11 19:00 #134079

  • markita
  • markita Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4364
  • Otrzymane podziękowania: 7992
Ja już nie mam żadnego klona czerwonego, więc nie ma się co przebarwiać ;). Dlatego tak Ci zazdroszczę :diabelek
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2018/10/11 19:44 #134096

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11345
  • Otrzymane podziękowania: 20963
Edytko ślicznie się zapowiada już nowa rabata jak ja żałuje że już nie mam większego pola manewru :) a widok z okna przepiękny :bravo :bravo
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2018/10/11 20:53 #134113

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6699
  • Otrzymane podziękowania: 14598
Ale z Ciebie speedy Gonzales..! rotfl
Cudne widoki.. nowa rabata jak wszystkie u Ciebie na pewno będzie super.. clap
Mam pytanie.. może to złudzenie, ale niektóre miskanty wydają sie być niewysokie..
Jakiego najniższego byś mi poleciła..? :blink: Czy mam zapomnieć o nich całkiem..?!! gwizdac
Moja przyszła 'trawiasta' jest całkiem mała jak cały mój ogródek..
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2018/10/11 21:01 #134119

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7488
  • Otrzymane podziękowania: 16415
Nelu, najniższy miskant to Cute One. nie mamy go w spisie, bo nie mam jeszcze zdjęcia, ale podejrzewamy, że kupiony przez Wojtka miskant pod nazwą Gnom jest właśnie Cute One'm ;). Z kwiatostanem osiąga nie więcej niż 1 metr wysokości :lol: . Poza tym jest sporo niewysokich, osiągających z kwiatostanem 1,4-1,6 m. Bardzo lubię np. Huron Sunrise. Nawiasem mówiąc wiosną dzieliłam gwizdac i nadal mam w doniczkach gwizdac , i miałam ochotę Ci dać, ale nie chciałaś żadnego :P .

Danusiu, u mnie jeszcze kawał niezagospodarowany gwizdac . Nie wiem jednak czy należy się tym cieszyć czy martwić gwizdac .

Martuś, a co się stało z Red Sunset (bo tego chyba miałaś)?.

Maggie, słuszna decyzja zwyc .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Maggie

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2018/10/11 21:15 #134124

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6699
  • Otrzymane podziękowania: 14598
.. no blondynka jestem.. :mlotek
rotfl
jednak między 'metr' a 'półtora' - jest spora różnica.. B)
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2018/10/11 21:27 #134133

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7488
  • Otrzymane podziękowania: 16415
nelu-pelu napisał:
.. no blondynka jestem.. :mlotek
rotfl
jednak między 'metr' a 'półtora' - jest spora różnica.. B)
To prawda ;). Nie mam Cute One. Najniższy posiadany przeze mnie to Gnom. Dorasta do 140 cm z kwiatostanem ;).
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2018/10/11 21:29 #134134

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6699
  • Otrzymane podziękowania: 14598
Dzięki Edyta, będę się rozglądać na wiosnę!
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2018/10/11 21:30 #134135

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7488
  • Otrzymane podziękowania: 16415
Nelu, jeśli będziesz chciała coś z moich to mów śmiało. Muszę je w końcu podzielić zwyc .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): nelu-pelu

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2018/10/11 22:50 #134182

  • markita
  • markita Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4364
  • Otrzymane podziękowania: 7992
Tak, miałam Red Sunset, dawno i nieprawda :diabelek . Pierwszej zimy mocno podmarzł, potem w pamiętne lato 2015 prawie usechł, następnej wiosny go przesadziłam, ale nie zdecydował się odbić. No i tak zakończyła się moja przygoda z czerwonym klonem :diabelek
A ostatnio jak wracałam z Raszyna, zajrzałam do Kordusa i były całkiem spore drzewka po stówce. Nie powiem, miałam chwile zawahania ;), ale w końcu skończyło się na kalinie Watanabe rotfl
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2018/10/13 21:07 #134283

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44007
No widzisz jaka spostrzegawcza jestem! 2smiech
Lubię patrzeć, jak prace zdecydowanie idą do przodu. Z moich planów sadzenia na razie nici, bo wiecznie mam coś innego do roboty!
Pięknie będzie!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.203 s.