Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Rustykalny ogród Siberii ;-)

Rustykalny ogród Siberii ;-) 2016/06/02 15:43 #841

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3020
  • Otrzymane podziękowania: 5951
U Siberii w ogródku kwitną właśnie młode rododendrony, a wokół nich nabierają masy hosty, żeby godnie zastąpić kolorowe krzewy, gdy oklapną im ostatnie płatki :lol:
Stan ten może nastąpić w każdej chwili, bo od dwóch tygodni trwa susza... :(

Rhododendron catawbiense 'Album'



Rododendrony 'Haaga' i 'Helsinki University'



Rododendron NN, ale podejrzewany o bycie 'Alfredem' i młoda h. 'Atlantis'



Azalia japońska 'Geisha Orange'



Hosty i paprocie :kocham




Mutująca 'Hiacynthina'



Cudownie zmienna h. 'Paul's Glory'




Do tego pachnący bez...




Bujna tawuła...




I inne małe cuda natury...








Żyć, nie umierać :woohoo: I wyrywać chwasty :lol:
Ostatnio zmieniany: 2017/12/17 17:06 przez markita.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma, Amarant, edyta, th, Gabriel, piku, Krzysia, edulkot, affa, VERA ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

Rustykalny ogród Siberii ;-) 2016/06/02 15:48 #844

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10017
  • Otrzymane podziękowania: 22980
U Siberii w ogródku będę bywać dość często. :lol: Wygląda na to żem jest pierwszym gościem :P
Catawbiense "Album" całkiem podobny do mojego 'Album novum", który właśnie teraz wygląda najładniej.
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Temat został zablokowany.


--=reklama=--

 

Rustykalny ogród Siberii ;-) 2016/06/02 16:28 #855

  • trzynastka
  • trzynastka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 431
  • Otrzymane podziękowania: 792
Ależ piękne masz okazy :) i racja hosta Paul's Glory nieustannie zadziwia mutuje zmienia się :) też ją lubię :)
Temat został zablokowany.

Rustykalny ogród Siberii ;-) 2016/06/02 18:26 #879

  • affa
  • affa Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 326
  • Otrzymane podziękowania: 1068
Przyszłam się przywitać :kiss:
Pozdrawiam, Anka.
Temat został zablokowany.

Rustykalny ogród Siberii ;-) 2016/06/02 18:28 #881

  • aguniada
  • aguniada Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1186
  • Otrzymane podziękowania: 1632
Siberko, cuda, Pani, cuda!
W tym roku dosadziłam kilka różaneczników między którymi jest pusto... ja już wiem, jak zapełnię te przestrzenie - hostami!

Pozdrawiam gorąco...
W doskonałej fotografii chodzi o głębię uczucia, nie głębię ostrości - Peter Adams.
Zapraszam: Ogród w cieniu brzóz oraz AD Photography
Temat został zablokowany.

Rustykalny ogród Siberii ;-) 2016/06/02 20:31 #956

  • Gabriel
  • Gabriel Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Rośliny moją radością
  • Posty: 730
  • Otrzymane podziękowania: 2375
Witam :)
Siberio, zawsze z radością zaglądałem do Twojego ogrodu i mam zamiar czynić to nadal :silly:
Coraz gęściej u Ciebie :woohoo:
Pozdrawiam, Gabriel
Ogród nadal moją radością
Temat został zablokowany.

Rustykalny ogród Siberii ;-) 2016/06/02 21:48 #1025

  • Daniela
  • Daniela Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 222
  • Otrzymane podziękowania: 492
(tytuł wątku) ;) ... jak zwykle przepięknie. :)
Zobaczyłam u Ciebie kwitnącego rh 'Helsinki University' - bajeczny, a widziałam go w sklepie i T mnie odciągnął skutecznie. Już mu powiedziałam, że żałuję z perwersją pokazując mu Twoje zdjęcie. :whistle:
Temat został zablokowany.

Rustykalny ogród Siberii ;-) 2016/06/02 21:53 #1036

  • markita
  • markita Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4368
  • Otrzymane podziękowania: 8017
Matko święta, jak Ty to ogarniasz :ohmy: , nawet wątek zdążyłaś założyć :woohoo: . Bardzo dobrze zresztą, bo byłam ciekawa jak wygląda susza na Suwalszczyźnie :silly:
Temat został zablokowany.

Rustykalny ogród Siberii ;-) 2016/06/02 22:00 #1043

  • Amarant
  • Amarant Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1436
  • Otrzymane podziękowania: 2719
Iwonko :)
U Ciebie zawsze ogród jest piękny.
Jak Ty to robisz? :whistle:
Pozdrawiam
Marek

Markowy Ogródek Hostowo-Żurawkowy
Zaprasza
Temat został zablokowany.

Rustykalny ogród Siberii ;-) 2016/06/02 22:24 #1085

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5972
  • Otrzymane podziękowania: 24823
Rodki i hosty cudowne.
Rzęsistego i spokojnego deszczu życzę - Vera
Temat został zablokowany.

Rustykalny ogród Siberii ;-) 2016/06/02 22:30 #1094

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 986
  • Otrzymane podziękowania: 2258
Na wieczorny spacerek przyszłam :) , pozdrowienia zostawiam.
Temat został zablokowany.

Rustykalny ogród Siberii ;-) 2016/06/03 10:40 #1278

  • rispetto
  • rispetto Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Homo hortulus
  • Posty: 1460
  • Otrzymane podziękowania: 3348
Czy ja dobrze widzę, że tawuła na ostatnim zdjęciu ma takie dwukolorowe liście?
Temat został zablokowany.

Rustykalny ogród Siberii ;-) 2016/06/04 20:45 #1724

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Siberko dobry wieczór :) Dziwnie tak jakoś witać się z Tobą na innym forum .Fajnie to wszystko wygląda i podejrzewam że ludzie chętnie tu dołączą .Ja dziś zrobiłam zdjęcia wszystkim swoim hostom ,muszę wstawić ,to może jakiś dobre ludzie rozpoznają te moje nn -ki .Ale póki co zostawiam Ci pozdrowienia i życzenia powodzenia we wszystkich Twoich zamysłach . rad_sl
Temat został zablokowany.

Rustykalny ogród Siberii ;-) 2016/06/05 14:52 #1954

  • Dagusia
  • Dagusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1729
  • Otrzymane podziękowania: 7062
Witaj Iwonko w Twoim ogrodzie nie można się nudzić rad_sl vishenka recourse
Temat został zablokowany.

Rustykalny ogród Siberii ;-) 2016/06/05 15:23 #1958

  • Roma
  • Roma Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2477
  • Otrzymane podziękowania: 2424
Czy niektórzy ludzie nie potrzebują snu question czy może na Suwalszczyźnie doba ma więcej godzin question
Piękny ogród,wolontariat,tworzenie nowego forum o śpiewaniu nawet nie wspomnę ;) Jak Ty to wszystko dziewczyno ogarniasz :ohmy:
edit:
Iwonko, poproszę o miniaturkę ogrodu w wym.160x120 do ilustrowanego spisu,po wykorzystaniu mój wpis wraz z miniaturką usunę
Ostatnio zmieniany: 2016/06/05 21:51 przez Roma.
Temat został zablokowany.

Rustykalny ogród Siberii ;-) 2016/06/06 00:28 #2178

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3020
  • Otrzymane podziękowania: 5951
Kochani, niczego nie ogarniam :-) Biegam z taczką i nie mam czasu jej rozładować krecigl

Pomalutku uczę się zarowk różnych dziwnych rzeczy tu na forum dizzy

Fotki na drugim laptopie krecigl Straciłam apetyt clap
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dagusia

Rustykalny ogród Siberii ;-) 2016/06/06 07:34 #2194

  • lucy09
  • lucy09 Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 208
  • Otrzymane podziękowania: 365
O to nie ładnie! Trzeba o siebie zadbać - bo jak stracisz zdrowie to kto to będzie ogarniał? Nie chcę słyszeć, że nie jesz!
A jak nabierzesz sił to poproszę zdjęcie z perspektywą twoich włości. A tak nawiasem mówiąc chciałabym takich roślin podczas suszy. U mnie wyglądałoby to inaczej...
Temat został zablokowany.

Rustykalny ogród Siberii ;-) 2016/06/06 08:57 #2204

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8426
  • Otrzymane podziękowania: 25223
Jakiś taki pastelowy i stonowany kolorystycznie zrobił się Twój ogród Siberko :) , gdzież się podziały słoneczne barwy :silly:
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Temat został zablokowany.

Rustykalny ogród Siberii ;-) 2016/06/06 10:05 #2227

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26119
  • Otrzymane podziękowania: 68893
piku napisał:
Jakiś taki pastelowy i stonowany kolorystycznie zrobił się Twój ogród Siberko :) , gdzież się podziały słoneczne barwy :silly:

Bo Siberka, jak sama przyznaje, poszła nieco bardzo w różowe kolorki. Ale nasadzi kilka różaneczników typu 'Balalaika' , doda tu i ówdzie słoneczne bylinki i wróci siberkowska słonecznośc.

Siberko, melduję Ci - tak na marginesie tego, co napisałam - że jestem Balaliką zachwycona ( rozmawiałyśmy niegdyś o tym ). Kolor, wspaniały, ciepły.jak mi się utrzyma net, wstawię dzis wąteczek w Rh. rad_sl
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku

Rustykalny ogród Siberii ;-) 2016/06/06 11:01 #2254

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3020
  • Otrzymane podziękowania: 5951
To tylko złudzenie, Wiesiu, spowodowane zbyt mała ilością fotek ;-)

Ogród jest kolorowy... chwilowo z przewagę niebieskiego jednak, bo prawie wszędzie kwitnie len polewkamax Uwielbiam go i wybaczam, że musze myc hosty z jego opadających płatków krecigl

Lucynko, to że jest susza, nie znaczy, że roślinom brakuje wody. Podlewam co drugi dzień cały ogród, a gliniana gleba nieźle trzyma wilgoć... choć wierzchnia warstwa wygląda... fuj :blink:
Coś zaraz postaram się pokazać :buziak

Romciu, od śpiewania chwilowo zrobiłam sobie przerwę gwizdac ale segregator z utworami wciąż jeździ ze mną samochodem, więc sytuacja może nagle się zmienić :lol:
Miniaturkę wymyślę i podrzucę :buziak

Dagusiu, o tej porze roku to chyba w żadnym ogrodzie nudzić się nie można hu_rra Każdego dnia coś nowego rozkwita flower Uwielbiam ten czas!!!

Nowinko, Internet jest jeden, więc daleko chodzić do siebie nie musimy :lol: Na szczęście... bo kto ma teraz czas na długie spacery??????
Bardzo się cieszę, że wreszcie pokażesz swoje hosty :woohoo:

Pawełku, mam dwie takie wielobarwne tawuły B) Ukorzenić??? Bo wiesz, ja lubię takie magiczne praktyki :lol:

Zielona Jagódko, to tylko 9 arów, więc spacerek nie będzie męczący :lol: Zapraszam częściej B)

Verko, cierpliwie czekam na deszcz. Chwilowo jest tylko lekkie ochłodzenie, dobre i to, a w prognozach zero szans na opad w tym tygodniu. Teoretycznie załamanie pogody ma być w następy poniedziałek. No cóż, przynajmniej pomidory są szczęśliwe wink-3

Marku, pewnie umiejętnie ogród fotografuję polewkamax W rzeczywistości spora część rabat nie nadaje się do publikacji :lol: ale mam plan co przesadzić a co opleć zarowk

Markito, wątek napisałam już 30 maja i miał być pierwszym wpisem na Zielonych, ale po próbie wysłania wiadomości otrzymałam info, że jest w nim za dużo linków (do Piccasy) . A że pilnie musiałam lecieć do domu z pracy :lol: skopiowałam sobie wpis do Worda i wstawiłam w następnej wolnej chwili czyli 2 czerwca pukpuk
Zapewniam Cię, że rododendrony z pierwszego wpisu dawno pozbawiłam suchych kwiatostanów, a azalii wielkokwiatowych nie zdążyłam nawet sfotografować, bo miałam aparat w naprawie w międzyczasie :silly:
Widać zbyt rzadko je podlewałam :( Nic tylko hosty i hosty krecigl

Danielo, po Twoim wpisie w Stylowych ogrodach przypomniałam sobie, że kiedyś miałam tytuł wątku Rustykalny ogród Siberii i zaraz mam zamiar do tego pomysły sprzed 7-8 lat wrócić zarowk
Rododendron 'Helsinki University' to mój najstarszy rodek, kupiony chyba w 2012 jako dorodny, zdrowy krzew. Kwitnie niezawodnie, ma fajne liście. Oberwałam mu teraz 34 kwiaty. Tylko zimą jest zwisły, skompaktowany. To taki jego chytry sposób na zimę i mrozy do -39 stopni.

Gabrielu, bardzo liczyłam na to, że nas odnajdziesz dance To fakt, jest coraz gęściej, tak jak lubię, a odkryłam jeszcze jeden cudny sposób na zagęszczenie nowych miejscówek - pewna cudna trawa!

Madziu, ja niby najbardziej lubię czarne hosty (na mojej patelni prawie niemożliwe do uzyskania) :lol: ale od czasu do czasu jakiś nowy popapraniec też bardzo cieszy :woohoo:
Wiesz, że nawet do host nie mam czasu zajrzeć? :blink: Wczoraj zajrzałam przed drugą w nocy na chwilę krecigl Koniec świata...

Aguniu, a wolne miejsca między hostami i rododendronami ładnie wypełniają niektóre bodziszki polewkamax Mam takie miejsca, że chwast nie ma już żadnych szans!!! dance

Aniu affo, welcome i macham liściem hosty wink-3

Celinko, mam dwie Paul's Glory. Na początku sezonu wyglądają identycznie, a teraz ta na słonecznym stanowisku zaczyna czynić cuda z kolorami :woohoo: I choć, podobno, najbardziej lubię czarne hosty polewkamax to ta jest na podium moich ulubienic teacher (Gdzie emotka z serduszkami??????????? Zaraz dodaję!) :oops:

Majeczko, dzięki za info o Albumach :lol: W takim razie przyjrzę się obu odmianom rodków i być może zweryfikuję stan swego posiadania :lol:
Gość w dom, Bóg w dom!

Poluś, miło czytać, że ludziom rodki dobrze rosną i cieszą oczy B) ja jednego (doniczkowca) tej zimy zamordowałam :blink: Goldflimmera :S Zgniły mu korzonki. Nigdy więcej doniczek zimą w ogrodzie. Parę hostasów też szlag trafił, nie mówiąc o licznych moich sieweczkach. Na szczęście część przytomnie zdążyłam wetknąć do ziemi...

To teraz fotki :lol:

Mój number one, choć NN B)
Liczę na Andrzeja, że będzie wiedział co u niego kupiłam polewkamax Wiecie, że zarejestrował się i działa na Zielono zakręconych? hu_rra



Moja ukochana trawa - Śmiałek darniowy :woohoo: Haniu, żądaj za niego czego tylko zapragniesz :buziak Hostki dla Cię oddzielone czekają na lepsze czasy :lol:



W podcieniu rotfl



Revolution w cieniu lnu :lol:



Rzadko pokazuję tablicę do kosza, moją zmorę polewkamax



Jak się dzieci zestarzeją, szerzej rozwinę skrzydła wink-3

No niestety, nie wysłał się z domu do netu folder z kolorowymi kwiatami think: Ale, przecież wiecie, co się odwlecze to nie uciecze teacher

Buziaki dla wszystkich :buziak :buziak :buziak
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma, Daniela, Amarant, Gabriel, piku, Krzysia, edulkot, Dagusia, Danuta
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.183 s.