Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Rustykalny ogród Siberii ;-)

Rustykalny ogród Siberii ;-) 2016/06/20 09:10 #5902

  • Pamelka
  • Pamelka Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 108
  • Otrzymane podziękowania: 86
Sroki polewkamax 2smiech i jak sobie poradziliście?
Z tym deszczem Marta ma rację, leje i leje u mnie, do Ciebie już poszło, więc spokojnie.
Wczoraj upalnie, dzisaij deszczowo, będa rosły te Twoje sieweczki hu_rra
Temat został zablokowany.

Rustykalny ogród Siberii ;-) 2016/06/20 10:41 #5918

  • Krzysia
  • Krzysia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2772
  • Otrzymane podziękowania: 7407
Z tym deszczem Marta ma rację, leje i leje u mnie, do Ciebie już poszło, więc spokojnie.

Ta chmura Białystok już ominęła, skręciła na zachód, więc raczej i do Iwony nie dotrze, może pojawi się następna think: .
Temat został zablokowany.


--=reklama=--

 

Rustykalny ogród Siberii ;-) 2016/06/20 16:50 #5991

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13609
  • Otrzymane podziękowania: 31921
Chyba sroki ... 2smiech
Cudownie, tylko może niech one nie szukają miejsca pod powałą na gniazdo. Ja tam wiem, podobno jaskółki szczęście przynoszą, ale może nie w pokoju, coooo??? Do talerza jeszcze coś wpadnie 2smiech

Hosta cudowna :)
Ostatnio zmieniany: 2016/06/20 16:51 przez Efkaraj.
Temat został zablokowany.

Rustykalny ogród Siberii ;-) 2016/06/20 21:16 #6059

  • Gosia1704
  • Gosia1704 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2193
  • Otrzymane podziękowania: 2558
Uwielbiam takie ogrody. Jak u Ciebie zielono. zdziwko
U mnie głównie pył i chwasty.
Hosta zmieniająca kolory, no kurczę, jeszcze trochę i się przekonam. zwyc
Pozdrawiam Wszystkich
:witaj
Zapraszam na
Kwiecisty groch z kapustą
Ostatnio zmieniany: 2016/06/20 21:16 przez Gosia1704.
Temat został zablokowany.

Rustykalny ogród Siberii ;-) 2016/06/20 22:36 #6100

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10021
  • Otrzymane podziękowania: 22988
Fajne te sroki polewkamax jak już dwie się wprosiły to uważaj bo pewnie szukają miejsca na gniazdo ;)
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Temat został zablokowany.

Rustykalny ogród Siberii ;-) 2016/06/21 08:17 #6165

  • rispetto
  • rispetto Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Homo hortulus
  • Posty: 1460
  • Otrzymane podziękowania: 3348
Siberia napisał: Zdradź mi Iwonko tajemnicę co robić, żeby piwonie tak pięknie prosto stały ... U mnie znowu wyległy i jestem bliski pozbycia się ich ;)
A sroki niezłe 2smiech Przejrzyj, czy w biżuterii nie ma jakichś braków 2smiech Ze dwa lata temu mieliśmy podobną sytuację z wróblem. Wleciał sobie do domu, usiadł na szafce, poleciał na telewizor, przycupnął na łóżku Hani, poskakał sobie po nim, nawet oko zmrużył i po chwili jak gdyby nigdy nic wyleciał przez drzwi tarasowe 2smiech
Temat został zablokowany.

Rustykalny ogród Siberii ;-) 2016/06/21 08:30 #6174

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Cześć Siberuś vishenka U Ciebie ciekawie ,jak zwykle .To ,że do Ciebie ptaki wlatują do domu ,to jakoś mnie nie dziwi .Ale że wlatują do mojego domu ,zwłaszcza gdy w nim jestem ,to już zakrawa na fenomen .Goszczę u siebie sikory i rudziki ,które chyba są już domowe .Kompletnie się nie boją i nawet moje koty ze zdziwienia na nie nie polują .U mnie cichutko i spokojnie ,może dlatego .Pozdrawiam Iwonuś :heart
Temat został zablokowany.

Rustykalny ogród Siberii ;-) 2016/06/22 23:18 #6474

  • trzynastka
  • trzynastka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 431
  • Otrzymane podziękowania: 792
No nieźle jak takie "sroki" ci się zlatują do pokoi rotfl szczęśliwy ten dom gdzie ptaki są :)
wow piękny "terminator" co to za hosta?
Temat został zablokowany.

Rustykalny ogród Siberii ;-) 2016/06/26 10:09 #7326

  • aguniada
  • aguniada Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1186
  • Otrzymane podziękowania: 1632
Halo, Pani!
Piwonie już przekwitły - poprosimy o ogrodowy up-date :)
W doskonałej fotografii chodzi o głębię uczucia, nie głębię ostrości - Peter Adams.
Zapraszam: Ogród w cieniu brzóz oraz AD Photography
Temat został zablokowany.

Rustykalny ogród Siberii ;-) 2016/06/26 22:37 #7535

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7500
  • Otrzymane podziękowania: 16463
Widać Siberko, że ornitolog Ci pod dachem rośnie 2smiech .
A Memory brać kazałam, bo ma same zalety: wcześnie zakwita (w sierpniu), ma przepiękne kwiatostany, jest wytrzymały, szybko się rozrasta, ale w kępie (nie daje rozłogów) . Czy można go nie kochać :heart ?
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Temat został zablokowany.

Rustykalny ogród Siberii ;-) 2016/06/27 08:52 #7614

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3020
  • Otrzymane podziękowania: 5952
Edytko, nauczyłam się słuchać dobrych rad :buziak bo w moim ogrodzie wciąż rządzą pewne rośliny, które bez przerwy mi przypominają, że w przeszłości byłam naiwna i kilku rad nie posłuchałam 2smiech

Aguniu, ostatnia piwonia, o dziwo, jeszcze trwa na posterunku przy furtce :diabelek
A nowych zdjęć praktycznie nie mam, bo nie mam sprzętu do focenia :placz :placz :placz
Mam coś z czasu, kiedy ostatni aparat działał :lol: Specjalnie dla kibiców polskiej reprezentacji na Euro 2016 :lol: Begonie - pamiątka z Torunia :lol:



Pawełku, zakwitły mi w tym roku 3 piwonie i tylko ta jedna trzymała kwiaty w zasięgu wzroku :blink: Reszta zaplątała się w okoliczne chaszcze i nie dała się dobrze sfotografować krecigl

Pawełku cuda na glinie może kiedyś będą, jak wyrwę chwasty 2smiech O matko, co ja sobie i swemu ogródkowi zrobiłam :blink: Mam tydzień na ogarnięcie przed kolejnym wyjazdem krecigl Na szczęście popsuła się cudna pogoda, więc jest dla mnie nadzieja :diabelek
Czy link w podpisie wystarczy zanim znajdę foteczkę na ikonę ogrodu??? think:

Celinko, określenie "terminator" odnosiło się do pewnego miskanta (już poprawiłam mój niejednoznaczny wpis), ale hosta też jest silna i piękna, a jest to moje wydanie Paul's Glory na słonecznym stanowisku :diabelek
Co prawda Romek tę nazwę oprotestował (gdzie jest nasz Romek????????????????????) ale zanim tu nie przyjdzie i jej nie nazwie, mam zamiar upierać się przy tym imieniu 2smiech

Nowinko, u Ciebie w ogrodzie jest niewątpliwie raj dla ptaków, ale podziwiam, że Twoje pierzaste uprawiają też domowy tryb życia. Musisz im, nieustannym swoim pieleniem, zapewniać na pokojach niezwykły spokój 2smiech
Moje "sroki" były względnie spokojne, zanim nie weszłam do domu i nie wyjęłam aparatu :silly: Natychmiast tego pożałowałam, bo zaczęły szukać drogi ucieczki i walić w szyby krecigl

Ewo z Raju, ja też uważam, że ptactwo w domu to nadmiar szczęścia 2smiech Raz na jakiś czas to i owszem, ale na stałe??? :woohoo:
Tym razem na szczęście nie zdążyły zostawić po sobie gorszych pamiątek niż nieostre fotki wink-3

Pamelko, poradziłam sobie z ptactwem zasłaniając okna w pokoju i otwierając jedno kuchenne, gdzie chwilowo ptaszki przycupnęły. Przytomnie na otwarte skrzydła okienne narzuciłam też brązową narzutę, która skierowała spanikowane stworki wprost w okno otwarte na wolność krecigl

Majeczko, stanowczo wolę ptactwo w ogrodzie. Drzewa urosły i wciąż rosną i spokojnie można wić gniazdka w ich koronach :lol:
A parka jaskółek czy też jeżyków ma u mnie porządne okapy do dyspozycji B) Czekam na lokatorów welcome

Gosiu, nie przejmuj się, u mnie też głównie chwasty :diabelek I, jak znam życie i ludzi, moje są lepsze i dorodniejsze 2smiech
Ostatnio wyrwałam kilka naręczy, ale to kropla w morzu potrzeb wink-3 Chciałam napisać, że ważne, że zdrowe jesteśmy, ale po wczorajszej zmianie pogody jeden staw odmówił współpracy polewkamax
No nic, śmiech to zdrowie 2smiech
Do host to się przekonuj szybko (i to w dziale hostowym), bo one wolno rosną i na ich urodę czeka się czasem latami!!! Ale warto!!!
Krzysiu, tamten deszcz nie dotarł. Wczoraj coś moczyło, ale zasadniczo liczę na siebie teacher
Wkurza mnie tylko, że mój wąż nie sięga do końca ogrodu :lol: i w ostatni kąt 3 metry muszę biegać z konewkami/wiaderkami.
Chyba pora kupić nowy :woohoo:
Teraz jednak pilniejszy jest aparat, bo te co mam leżakują w serwisie przeważnie krecigl Dramat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Chyba wszystkim :buziak odpisałam??? think:

Zdjęć praktycznie nie mam, bo "nowy" leży i czeka na część zamienną, w starociu zepsuł się wyświetlacz 2smiech
Cykanie "w ciemno" przy palącym słońcu daje naprawdę marne efekty 2smiech

Tak więc tylko Frances Williams :heart



i Summer Snow :heart

Ostatnio zmieniany: 2016/06/27 08:56 przez Siberia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, aguniada, edulkot, chester633, Nowinka

Rustykalny ogród Siberii ;-) 2016/06/27 11:20 #7646

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13609
  • Otrzymane podziękowania: 31921
Siberia napisał:
Co prawda Romek tę nazwę oprotestował (gdzie jest nasz Romek????????????????????) ale zanim tu nie przyjdzie i jej nie nazwie, mam zamiar upierać się przy tym imieniu 2smiech

Wysłałam pw do Romka zaraz na początku ZZ, ale coś mi nie odpisał, choć jakiś Roman się wtedy zarejestrował ;)
Temat został zablokowany.

Rustykalny ogród Siberii ;-) 2016/06/27 11:35 #7650

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3020
  • Otrzymane podziękowania: 5952
Ja też napisałam do Romka, ale nie mogłam odczytać odpowiedzi (o ile żyje i odpisał), bo nie mogę się na Oazę zalogować :diabelek
Ciekawe dlaczego? 2smiech

Zarejestrowany Roman to raczej inna osoba.
Temat został zablokowany.

Rustykalny ogród Siberii ;-) 2016/06/27 11:46 #7655

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4659
  • Otrzymane podziękowania: 8490
Przyszłam się przywitać
Dopiero teraz ale po zlocie nie ogarniam niczego
Memory pod wpływem Edyty i ja kupiłam :)
A śmiałka wyprosiłam od koleżanki, więc wróciłam do domu z 3 trawkami. Trzeciej nie pamiętam, ale też miskant
Temat został zablokowany.

Rustykalny ogród Siberii ;-) 2016/06/27 21:45 #7794

  • dorcia7
  • dorcia7 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi bo nie jesteś sam
  • Posty: 603
  • Otrzymane podziękowania: 1444
Przychodzę do rustykalnego ogrodu :) masz piękne hosty,zdrowo wyglądają i takie rozrośnięte ,super :zdrowko
pozdrawiam -Dorota
Działka - moja pasja cz. 1
Temat został zablokowany.

Rustykalny ogród Siberii ;-) 2016/06/27 21:53 #7802

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 986
  • Otrzymane podziękowania: 2258
Hmmm...ten Twój Sammer Snow wygląda jak mój Paul Farges think:
Temat został zablokowany.

Rustykalny ogród Siberii ;-) 2016/06/28 13:10 #7990

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3020
  • Otrzymane podziękowania: 5952
Wpisałam hasło do Google i takie coś mi wyskoczyło 2smiech

www.clematis.com.pl/pl/encyklopedia?view=plant&plantid=311

Dobrze rozpoznałaś naszego klematisa, Iwonko :buziak

Pod koniec sezonu nasze mózgi znów będą parowały pełnymi nazwami, także łacińskimi (oczywiście pisanymi kursywą) 2smiech

Dorotko, w imieniu host dziękuję za miłe słowa. Starają się :lol:

Jeśli zniesiesz bez bólu moje zabałaganienie ogrodowe - zapraszam częściej :zdrowko

Margosiu, za mną już 2 czerwcowe wyjazdy z utartych torów codzienności i w przyszłym tygodniu trzeci najdłuższy zdziwko
Kompletnie nie mogę się pozbierać :grabie

Kiedy M. wczoraj wymyślił wyjazd nad morze, odparłam: PO MOIM TRUPIE 2smiech

Podziwiam ludzi, którzy potrafią żyć na walizkach krecigl Ja po każdym wyjeździe, nawet najbardziej udanym, nie mam siły rozpakować torby podróżnej przez tydzień polewkamax rotfl 2smiech

Robiłam dziś starociem jakieś fotki :blink: Zaraz zobaczę co z tego wyszło :lol: :blink:
Ostatnio zmieniany: 2016/06/28 13:12 przez Siberia.
Temat został zablokowany.

Rustykalny ogród Siberii ;-) 2016/06/28 13:16 #7991

  • rispetto
  • rispetto Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Homo hortulus
  • Posty: 1460
  • Otrzymane podziękowania: 3348
Siberia napisał:
Kiedy M. wczoraj wymyślił wyjazd nad morze, odparłam: PO MOIM TRUPIE 2smiech
Kiedyś także postawiłem taki warunek i usłyszałem: "To się da załatwić" 2smiech
Temat został zablokowany.

Rustykalny ogród Siberii ;-) 2016/06/28 13:33 #7998

  • lawenda
  • lawenda Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
  • Posty: 49
  • Otrzymane podziękowania: 22
Nie poznałabym Twojego ogrodu, to znaczy dobrze jest, znaczy że dużo zdziałałaś flower Ale kolorków jakoś mało :silly: Trawy, hosty, a ja tęsknię za energetycznym u Ciebie kwieciem rad_sl Będzie? Czy zbierać maczek kalifornijski?
Temat został zablokowany.

Rustykalny ogród Siberii ;-) 2016/06/28 13:44 #8002

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3020
  • Otrzymane podziękowania: 5952
Ula, koniecznie zbierać!!! :buziak
Kolorki mam, bez obaw, tylko staram się nimi nadmiernie nie szokować 2smiech

Pawełku, M. woli jednak urlop na wolności 2smiech więc prawdopodobnie wyjedzie z 2 synami. Ja zostanę jako opiekun psa (choroba lokomocyjna) i bezpłatny robotnik rolny hu_rra

Przejrzałam zdjęcia i na szczęście jest z czego wybierać! Na dodatek, mimo że robione bez podglądu, prawie nie widzę na nich chwastów :diabelek

Na początek zielony akcent, 2 epimedia, które rozrastają się, bo wkrótce pojadą do Nowinki :buziak Pamiętam!!!!!!!!





To moje hostowisko, które wreszcie odetchnęło światłem, bo w niedzielę, podczas potężnego wiatru, zdjęłam wiszącą nad nim cieniówkę.
A że pogoda hostowa, więc nie rozwieszam jej i dlatego mogłam tam swobodnie pochodzić, pofocić, powyrywać chwastów... troszkę 2smiech









:heart




Obłędnie pachnie jaśminowiec :woohoo:



No ale nie samymi hostami żyje człowiek ;)

Moja nowa cudna różą, pamiątka ze zjazdu w Firleju, 'Gentle Hermione'. Czekam, aż urośnie i kompletnie rzuci mnie na kolana :heart
Oby tylko zdrowa była think:



Dalia NN z mixu różówych :diabelek



Misz-masz



I radosna podbramkowa 2smiech Jeszcze wczoraj uznałam, że nie jest źle, bo nie ma tam wszystkich kolorów tęczy, ale dziś rano rozkwitł len 2smiech

Ostatnio zmieniany: 2016/06/28 13:48 przez Siberia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, edyta, Gabriel, Krzysia, edulkot, lucy09, VERA, chester633
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.200 s.