Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Roślinny miszmasz w rozczochranym ogrodzie.

Roślinny miszmasz w rozczochranym ogrodzie. 2017/06/25 01:47 #72847

  • Ness
  • Ness Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1915
  • Otrzymane podziękowania: 2881
Ewo, tak sobie wchodze do ciebie i oglądam i powiem, że pięknie sobie to wymyśliliście. Jednak ;) uprzejmie proszę o zamieszczanie większej ilości zdjęć ogólnego widoku - robi wrażenie :buziak

A mi twoja ruda czuprynka przypomina bardziej szkocką tudzież irlandzką ;)
pozdrawiam
Jaguś

Jeśli nie wiesz co masz dalej zrobić, zrób sobie kawę

Nad rzeczką, opodal krzaczka
Ostatnio zmieniany: 2017/06/25 01:48 przez Ness.
Temat został zablokowany.

Roślinny miszmasz w rozczochranym ogrodzie. 2017/06/25 09:38 #72859

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7463
  • Otrzymane podziękowania: 16257
Ta młódka to Ty? To powiem Ci, że powinnaś zmienić zdjęcie w awatarze, bo wzięłam Cię za znacznie starszą ;). Myślałam, że to osoba spoza naszego forum gwizdac .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Temat został zablokowany.


--=reklama=--

 

Roślinny miszmasz w rozczochranym ogrodzie. 2017/06/25 10:04 #72865

  • ewulab
  • ewulab Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1200
  • Otrzymane podziękowania: 2708
Ness napisał:
Ewo, tak sobie wchodze do ciebie i oglądam i powiem, że pięknie sobie to wymyśliliście. Jednak ;) uprzejmie proszę o zamieszczanie większej ilości zdjęć ogólnego widoku - robi wrażenie :buziak

A mi twoja ruda czuprynka przypomina bardziej szkocką tudzież irlandzką ;)

Na jedno wychodzi ponieważ Wikingowie szaleli na wyspach już w IX wieku i albo toczyli tam boje albo osiedlali się na stałe jak w Irlandii i asymilowali ze społeczeństwem w sumie dominując je swoimi genami - a tak w ogóle to słowo wiking nie jest określeniem grupy etnicznej, a pewnego zajęcia ludzi z północy. Sami Normanowie, którzy podbili Anglię byli przecież potomkami Wikingów nawróconych na chrześcijaństwo, oj ciekawa jest ta najdalsza historia - oczywiście dla mnie :slonko
Postaram się poprawić i robić więcej zdjęć widokowych :diabelek

Edytko, no fajnie być młodą w okolicy pięćdziesiątki, a ciekawe jest bardzo jak różnie odbierają inni zdjęcie w avatarku bo dla mnie ono jest ok i bardzo rzadko akceptuję swoje zdjęcia, a tu okazuje się, że jestem na nim stara baba. 2smiech Z drugiej strony jestem już podstarzała więc wszystko się zgadza :diabelek

U nas chyba ciepło, w każdym razie rano skakałam po ogrodzie w wielkie pareo owinięta jedynie bo i tak nikt tu nie jest narażony na zobaczenie tego i porażenie nerwów wzrokowych :diabelek Potrzebujemy deszczu, tak z dobę powinno padać aby ziemia się ładnie nawodniła, no ale marzenia to jedno, a to co za oknem to real.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Roślinny miszmasz w rozczochranym ogrodzie. 2017/06/25 10:19 #72871

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Czy na 6 fotce od dołu ,to jest jaśminowiec ? piękny cokolwiek to jest :kocham Na awatarkowej fotce wyglądasz ,jak jakaś gwiazda filmowa .Bardzo szykownie .Mnie osobiście bardzo się podoba :kibic
Temat został zablokowany.

Roślinny miszmasz w rozczochranym ogrodzie. 2017/06/25 10:38 #72878

  • ewulab
  • ewulab Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1200
  • Otrzymane podziękowania: 2708
Nowinko miła, witaj, tak to jaśminowiec Belle Etoile, jeden z późno zakwitających i najdłużej kwitnących, o cudnym zapachu. Na fotce w avatarku mam fryz prosto z salonu Macieja Wróblewskiego - owszem, fajnie tam robią włosy, jednak ja jestem prosta kobieta i źle się czuję w takich wyprostowanych i nieco nienaturalnych włosach. To na zdjęciu to tylko efekt suszenia na grubej szczotce przez zdolnego fryzjera, mają zakaz używania lakieru u mnie i innych głupot bo nienawidzę. :slonko
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Roślinny miszmasz w rozczochranym ogrodzie. 2017/06/25 15:29 #72941

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9729
  • Otrzymane podziękowania: 20855
Ewcia ma rację ,że fryzura szykowna i bardzo mi się podoba, ale faktycznie na zdjęciach złotowych masz kilkanaście lat mniej...Ewciu pochwal się jakie floksy kupiłaś?
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewulab

Roślinny miszmasz w rozczochranym ogrodzie. 2017/06/25 15:52 #72946

  • ewulab
  • ewulab Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1200
  • Otrzymane podziękowania: 2708
Żanetko, kupiłam tylko dwie odmiany: TEQUILA SUNRISE i ORANGE PERFECTION, w sumie z ciekawości czy kolejne nowe odmiany będą u mnie na chwilę czyli kilka lat. Floksy bardzo lubię bo pamiętam je z ogrodu prababci, ale to były te stare odmiany, które i ja mam u siebie od lat i sobie rosną bez problemu.








Tawułki chińskie.








Ostatnio zmieniany: 2017/06/25 15:58 przez ewulab.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): dorkow0, Gosia1704, Elżbieta, zanetatacz

Roślinny miszmasz w rozczochranym ogrodzie. 2017/06/25 22:57 #73008

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9729
  • Otrzymane podziękowania: 20855
Floksy obejrzałam sobie ,Ewciu -czy Ty wiesz ,że moja rutewka jeszcze jest w pąkach....
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Temat został zablokowany.

Roślinny miszmasz w rozczochranym ogrodzie. 2017/06/26 07:25 #73019

  • Lukrecja
  • Lukrecja Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 904
  • Otrzymane podziękowania: 1930
Podglądam ten Twój bajecznie od wiosny kwitnący ogród. Kolekcja hortensji imponująca - bardzo je lubię, chyba najbardziej z wszystkich roślin. New down niby młoda, ale jak spektakularnie kwitnie! Moja kilkuletnia bardzo przemarzła podczas tych koszmarnie zimnych dni późną wiosną, kilka naprawdę grubych pędów zdechło jak nic.
Podziwiam wciąż, na wdechu z oczarowania.
Na taką katalpę jak Twoja też czekam wink-3 Buziaki!
Temat został zablokowany.

Roślinny miszmasz w rozczochranym ogrodzie. 2017/06/26 09:30 #73038

  • ewulab
  • ewulab Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1200
  • Otrzymane podziękowania: 2708
Witam.
Żaneto, co do rutewki to dziwna sprawa, że tak późno będzie kwitła, moja już prawie przekwitła, a floksy to kupiłam tak sobie bez wiedzy jaki będą miały kolor, ten orange to wiadomo, że jakiś mix pomarańczowego, ale ten drugi to nie miałam pojęcia, że też taki sam prawie będzie, a nie chciało mi się na miejscu sprawdzać w internecie. Ogród duży to oba się zmieszczą :diabelek
Lukrecjo, nasza katalpa ma jakieś 7 lat maksymalnie, jest dość duża, ja się już do niej przyzwyczaiłam to może wydaje mi się normalnej wielkości wink-3 . Róża New Dawn młódka bo posadzona dwa lata temu, ale jesienią, to w zeszłym roku dopiero się rozrastała, jakimś cudem przetrwała zimy i przymrozki wiosenne, czego nie mogę powiedzieć o kilku innych pięknych różach niestety.

U nas kolejny suchy i słoneczny dzień, od rana mam włączoną studnię i ogród się podlewa. Jak byłam na zjeździe to M. załatwił mi piękne berberysy Aurea, postawił zraszacz przy nich i lała się woda w pełnym słońcu na liście........, liście oczywiście poparzone i zmarnowane natychmiast zostały, a M. twierdzi, że to w ciągu trzech dni szkodniki obżarły co jest bzdurą.









Ogrodowa Dolce Kiss.


Stara i niezawodna Lichtkönigin Lucia.
Ostatnio zmieniany: 2017/06/26 09:32 przez ewulab.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gosia1704, Ness, Elżbieta, zanetatacz

Roślinny miszmasz w rozczochranym ogrodzie. 2017/06/26 10:09 #73045

  • nowababka
  • nowababka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • A na drogę w nieznane - nadzieję…
  • Posty: 3635
  • Otrzymane podziękowania: 11487
Ewa, a co to takie pokręcone - przedostatnie zdjęcie z poprzedniego wpisu question
A ten dziurawiec jak się zwie? Widziałam kiedyś piękny dziurawiec w Wojsławicach, zachorowałam na niego ;-) ale potem czytałam w necie, że przemarza. Mam dziurawiec Hidcote i faktycznie słabo odbija po zimie :-( Jak rośnie Twój?
Piękne, zadbane rośliny prezentujesz, jaśminy :kocham
pozdrawiam (◕‿◕✿)
Marysia [a.k.a olibabka]
"Jeśli masz dwa bochenki chleba, sprzedaj jeden i kup liliowca" - przysłowie chińskie
:tup u mnie
Temat został zablokowany.

Roślinny miszmasz w rozczochranym ogrodzie. 2017/06/26 11:25 #73055

  • ewulab
  • ewulab Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1200
  • Otrzymane podziękowania: 2708
Marysiu, to pokręcone to kiścień Curly Red, miałam kilka, a zostały 2 bo psy upodobały sobie rabatę pod domem i jak zimą wychodziliśmy to co rusz lazły tam sikać z rozpędu, w końcu nastawiałam wokół donic różnych, ale i tak część się zmarnowała, a ostatnie odbijają i nadal muszę je chronić. Dziurawiec Hidcote miałam przez kilka lat, ale tylko w jednym sezonie był wielki, gęsty i ładnie kwitł, a tak to przemarzał i w końcu go nie widzę w tym roku, inne odmiany u nas też przemarzają, a ta jakimś cudem w gruncie rośnie i kwitnie. Nazwę muszę odszukać. Kilka odmian miałam w donicach i pięknie rosły.
Jaśminowce są cudne i bardzo je lubię za zapach, ale wczoraj osobiście jeden wycięłam bo już takiego mam, a ten rósł bez sensu posadzony dawno temu i zawalał mi pięknego Palibina, w dodatku kwitł kilkoma kwiatami.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): nowababka

Roślinny miszmasz w rozczochranym ogrodzie. 2017/06/26 21:06 #73114

  • ewulab
  • ewulab Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1200
  • Otrzymane podziękowania: 2708
Dziś troszkę poskubałam w ogrodzie i posadziłam jakieś rośliny, niestety ziemia nadal jest jak skorupa, a deszcz zaszczycił nas dziś dwa razy po 4 minuty. Istne szaleństwo opadów mamy w tym roku.





Kirengeszoma ładnie się rozrosła, posadzona była rok temu.


Dwulatka Elmshorn.












Róża New Dawn.


Róża Sympathie.


Róża Sweet Haze.
Ostatnio zmieniany: 2017/06/26 21:11 przez ewulab.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Roślinny miszmasz w rozczochranym ogrodzie. 2017/06/26 22:40 #73157

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9729
  • Otrzymane podziękowania: 20855
Ta ostatnia róża bardzo przypadła mi do gustu ale widzę ,że spora.....i hortensja ogrodowa -ciekawa ,zresztą wszystkie Twoje rośliny takie dorodne .Ewo u Ciebie nie ma ślimaków?
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Temat został zablokowany.

Roślinny miszmasz w rozczochranym ogrodzie. 2017/06/26 23:20 #73169

  • ewulab
  • ewulab Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1200
  • Otrzymane podziękowania: 2708
Witaj Żaneto.
Mamy bardzo mało ślimaków i tylko te skorupkowe, wiosną jak robimy porządki to zbieramy je i wywozimy daleko. Bywają lata, że znajdę w sezonie 2-3 ślimaki, a bywa, że jest ich dużo więcej, ale to co czytam na forum o ślimakach to mnie nie dotyczy na szczęście. A róża Sweet Haze tak szaleje w moim ogrodzie, nie powinna być aż taka duża, chyba jej pasuje nasza ziemia :diabelek Ona ma około 150 cm wysokości, ale i szerokości też tyle.

Niedługo zakwitnie pierwsza bukietóka - Prime White/Dolprime


Nasza staruszka ze swoją kosteczką, żaden pies nie ma prawa się nawet zbliżyć do kosteczki :diabelek
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): inag1, Gosia1704, Ness, Elżbieta, zanetatacz

Roślinny miszmasz w rozczochranym ogrodzie. 2017/06/27 12:26 #73253

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8384
  • Otrzymane podziękowania: 24992
No proszę już hortensje kwitną :woohoo: , ależ to wszystko galopuje :silly:
A młoda New Dawn jakoś na młódkę nie wygląda, ciekawam jakie wymiary osiągnie po kilku latach zdziwko
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Temat został zablokowany.

Roślinny miszmasz w rozczochranym ogrodzie. 2017/06/28 15:14 #73465

  • ewulab
  • ewulab Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1200
  • Otrzymane podziękowania: 2708
Witaj Wiesiu.
Hortensje bukietowe w większości zawiązują dopiero pąki kwiatowe, jak ma się ich kilkadziesiąt w ogrodzie, to można porównać kiedy, która rozpoczyna kwitnienie. Dolprim jak zawsze jest pierwsza, nawet Early Sensation jest daleko w tyle za nią. Róża New Dawn rzeczywiście jest dość ładna jak na niecałe dwa lata w ogrodzie.
U nas w nocy przeszła silna burza i w końcu spadł porządny deszcz - w zasadzie ulewa. Niby dobrze, ale siła deszczu położyła wiele roślin, a od rana mamy saunę koszmarną i nawet psy nie chcą leżeć w ogrodzie w cieniu.

Brzoza Golden Treasure.




Miskant Zebrinus.










Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): sierika, Elżbieta, zanetatacz

Roślinny miszmasz w rozczochranym ogrodzie. 2017/06/28 15:32 #73466

  • nowababka
  • nowababka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • A na drogę w nieznane - nadzieję…
  • Posty: 3635
  • Otrzymane podziękowania: 11487
U nas chyba ciut deszczu było nocą, bo grzmiało, ale to kropla w morzu potrzeb :( W ogrodzie czuję się jakbym do piekarnika weszła :diabelek Rośliny przypieczone :slonko
pozdrawiam (◕‿◕✿)
Marysia [a.k.a olibabka]
"Jeśli masz dwa bochenki chleba, sprzedaj jeden i kup liliowca" - przysłowie chińskie
:tup u mnie
Temat został zablokowany.

Roślinny miszmasz w rozczochranym ogrodzie. 2017/06/28 22:37 #73528

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11260
  • Otrzymane podziękowania: 20702
Ewus melduje że jestem cudny ogród ogladnęłam i muszę Ci powiedzieć że poprawiłam sie i zdjęcie wstawiłam wink-3 aaaaaaa i pada u mnie pada -wreszcie hu_rra
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Temat został zablokowany.

Roślinny miszmasz w rozczochranym ogrodzie. 2017/06/28 22:47 #73530

  • ewulab
  • ewulab Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1200
  • Otrzymane podziękowania: 2708
Marysiu, Danusiu :witaj dziękuję za odwiedziny.

Witam po dniu parnym i bardzo nieprzyjemnym, dopiero pod wieczór przyleciał delikatny wiatr i zrobiło się przyjemniej. Rośliny powoli się podnoszą po ulewie, ale niektóre są niestety połamane.
Nic szczególnego u nas się nie dzieje więc nie ma o czym pisać ani nad czym się rozwodzić, tu też spokojnie i sennie więc wstawię tylko kilka zdjęć bo za kilka dni wyjeżdżam na dłuższy czas i ogród w tym roku przejdzie mi obok nosa.





















Ostatnio zmieniany: 2017/06/28 22:48 przez ewulab.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gosia1704, Elżbieta, zanetatacz
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.211 s.