Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogród takisobie

Ogród takisobie 2018/10/01 18:53 #132891

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11260
  • Otrzymane podziękowania: 20702
Miłeczko ooooo takiego gościa też dzisiaj miałam ale z aparatem nie zdążyłam :przytulam
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/10/01 19:31 #132905

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5962
  • Otrzymane podziękowania: 24660
Po każdej wizycie w Twoim ogrodzie, powtarzam sobie << niech tylko dalie mnie nie dopadną, niech nie dopadną >>
Ale czy tak będzie??? Mam sporo wątpliwości - szczególnie te honki i kołnierzyki think:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie


--=reklama=--

 

Ogród takisobie 2018/10/01 21:30 #132964

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8384
  • Otrzymane podziękowania: 24992
Ojej, furczaka jeszcze nigdy nie udało mi się złapać w obiektyw :dry: , Gratuluję flower
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2018/10/02 03:39 #133007

  • Elżbieta
  • Elżbieta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2644
  • Otrzymane podziękowania: 7002
Fantastycznie udało Ci się "upolować" fruczaka. :woohoo:
W ubiegłym roku biegałam za nim długo, udało mi się dopaść, ale nie wiem, czy ktoś by rozpoznał gościa. 2smiech
Ostatnio zmieniany: 2018/10/02 20:20 przez Elżbieta.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/10/02 10:03 #133027

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14463
  • Otrzymane podziękowania: 43406
Elu! Specjalnie nie musiałam na niego polować. Werbena była tak dla niego atrakcyjna, że nawet jak na chwile odleciał, wracał szybciutko. Nawet Maciej mi zazdrościł, ze fruczak był dal mnie taki łaskawy. wink-3

Wiesiu! To był mój pierwszy raz. Na floksach widziała różne zawisaki, raz fruczak przeleciał, ale migiem. Najczęściej przylatywały wieczorem, kiedy światło do focenia było nieciekawe. Teraz miałam szczęście!

Vera! Nie trzeba od razu mieć stu dalii. Można dobrać sobie do kompozycji na rabatach kilka sztuk. A w kolejnym sezonie posadzić gdzieś indziej. wink-3 To ich zaleta! :)

Danusiu! Chyba jest ich wysyp. To fajne doświadczenie, dowiedzieć się, ze o tej porze trzeba się za nimi rozglądać przy kwiatach późnego lata. Może warto posadzić jeszcze w okolicy pelargonie, bo i je też lubią.

Aniu! Ta hortensja była kiedyś zidentyfikowana jako Blue Bird, ale kto tam ja wie think: Dalie będą jeszcze piękne dopóki ich mróz nie zetnie. Wcześniej nie wykopię. No chyba, że do listopada będą stały. W zeszłym roku chyba właśnie tak wykopywałam późno, bo przymrozków nie było.

Nelu! Ogród aje nam możliwość takich doznań hu_rra Przylatują do niego rożne cuda, a my się cieszymy! Ja jestem zachwycona werbeną, mikołajkami, krwawnicą i jeszcze kilkoma kwiatkami (oczywiście otwartymi daliami też) za to, że wabią motyle, oraz wyglądają zjawiskowo.

Na dziś:





Ostatnio zmieniany: 2018/10/02 10:04 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, Gabriel, piku, edulkot, VERA, inag1, Dagusia, Elżbieta, zanetatacz ten użytkownik otrzymał 4 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2018/10/02 19:44 #133069

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11260
  • Otrzymane podziękowania: 20702
Miłeczko u mnie latał przy surfiniach szkoda że wcześniej nie zauważyłam bo mogłam fotkę przez okno zrobić żeby nie wystraszyć.Cudne te fotki z owadami :bravo
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/10/04 20:18 #133351

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
Pięknie i twórczo, zauważyłaś, że wczoraj rano i wieczorem machałam z okna pociągu do Ciebie 2smiech mordercza podróż, dwie noce i dzień między nimi wypełniony masą spraw :tup :tup :tup
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/10/05 10:16 #133410

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14463
  • Otrzymane podziękowania: 43406
Ewa! Uwielbiam Twoje zagadki! 2smiech dobrze że machałaś - zawsze było prawdopodobieństwo, że Cię zobaczę! :buziak

Danusiu! :buziak Jak zawsze cieszę się ogromnie, że Ci się podobają!
Surfinie są idealne dla fruczaków - maja zgrabny kielich z którego można pić do woli!

Na jutro planuję prace porządkowe w ogrodzie, ale jeszcze nie wiem, co z tego wyjdzie. Trawę trzeba skosić - przy okazji liście wciągnę w kosiarkę. Wypadałoby jeszcze pomidory zielone pozbierać i do domu wstawić, żeby dojrzały. Zastanawiam się, czy derenie przyciąć teraz, czy na wiosnę, ale chyba na wiosnę pójdą, bo ptaki w drodze do karmnika muszą mieć jakieś chaszcze. No i cebulki muszę zacząć sadzić, bo się nie wyrobię think:

Na dziś:






Uschnięta wiśnia już jest pożywka dla grzyba - niedługo postoi:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, piku, edulkot, VERA, inag1, Elżbieta, zanetatacz, nelu-pelu, a.nia

Ogród takisobie 2018/10/05 19:02 #133443

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11260
  • Otrzymane podziękowania: 20702
Miłeczko ja kupiłam niewiele cebul i na szczęście bo gdzie nie kopałam to na cebulki trafiałam rotfl
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2018/10/05 19:09 #133447

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 9996
  • Otrzymane podziękowania: 22871
Miłeczko zaległości odrobiłam vishenka
Cebulki to niezmiennie jesienny dylemat, gdzie wcisnąć żeby potem na nie nie wsadzić czegoś innego 2smiech
Mam do wsadzenia tulipany, niektóre czosnki i wykopane lilie, a tu rabata pod domkiem ciągle nie gotowa :mur
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2018/10/05 23:08 #133527

  • Gabriel
  • Gabriel Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Rośliny moją radością
  • Posty: 730
  • Otrzymane podziękowania: 2375
Za Lake Ontario będę wdzięczny, vishenka Hollyhill 6in1 mam, tylko nie tak ciekawie wybarwione :)
Zdjęcia owadów to już w ogóle mistrzostwo clap , ja najwyżej biedronkę dogonię 2smiech
Kiedy zaczynasz dokarmiać ptaki? Do mnie dziś zajrzała sikorka, w miejsce, gdzie zawsze coś im zimą wieszam.
Pozdrawiam, Gabriel
Ogród nadal moją radością
Ostatnio zmieniany: 2018/10/05 23:08 przez Gabriel.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/10/06 10:22 #133541

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3576
  • Otrzymane podziękowania: 13811
Kurczę, u mnie jesień jak w pysk strzelił a u Ciebie lato i lato!
Fruczaki są super, takie miśki ze skrzydełkami, pięknie uchwyciłaś potwora, szczególnie to zdjęcie z ryjkiem fajne.
Robota zaplanowana na jesień leży i kwiczy, W. obrabia klientów a ja sama nie wykopię gigantycznego jaśminowca i lilaka...
No, taka sytuacja.
Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/10/08 13:55 #133719

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14463
  • Otrzymane podziękowania: 43406
Zuza! W zasadzie tak! Słońce świeci, motyle i ptaki latają. tylko głosy gęsi powoli przelatujących w różne strony uświadamiają mi, ze już jesień. No i piękne światło w ogrodzie, takie ciepłe.
Ja najwięcej pracy będę miała przy daliach i zaraz po, bo muszę wykopać kilka krzaków pod liliowce. W tym Twoje floksy think:

Gabriel! Zapiszę i Ty też pamiętaj. Nie wiem tylko jak się rozrosła, mam nadzieję, że przyzwoicie pomimo suszy.
Ptaki zacznę dokarmiać, jak się ochłodzi na tyle, ze owady zaczną się chować. tak co najmniej za miesiąc może później. Póki co sikorki i szczygły korzystają z dojrzałych słoneczników. Zjadły prawie wszystkie 2smiech

Majeczko! Ja mam gdzie sadzić, ale muszę tam nieco kompostu wrzucić i przekopać. To ma być pod krzewami przy domu, bo tam aż się prosi o kilka kwiatków na wiosnę, ale tam piach więc trochę roboty będzie.

Danusiu! Ja co roku obiecuje sobie, ze sfotografuje na szeroko rozmieszczenie cebulowych i zawsze zapominam. Ale mniej więcej pamiętam gdzie co rośnie więc czasami udaje mi się ominąć już wcześniej posadzone.

Udało nam się skosić w sobotę. Nawet ja zakasałam rękawy, bo synek gdzieś wybył. Ładnie się zrobiło. Nawet hamaki rozwiesiliśmy. Było takie ładne światło , że pofociłam na cały tydzień!
Wykopałam tez kanny indica, bo muszę się ich pozbyć. mam niewiele miejsca na odmianowe. Choć uwielbiam ta soczystą zieleń liści indiki! Dzis zamierzam je pomielić mielarką do gałęzi.

Na dziś:









Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, piku, edulkot, VERA, zuzanna2418, Dagusia, Elżbieta, zanetatacz, Zawszewiosna ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2018/10/08 19:07 #133738

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11260
  • Otrzymane podziękowania: 20702
Miłeczko fotki dalii i słonecznika przepiękne :bravo :bravo
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2018/10/08 22:05 #133784

  • Gabriel
  • Gabriel Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Rośliny moją radością
  • Posty: 730
  • Otrzymane podziękowania: 2375
Wcale się nie dziwię, że jeszcze nie wykopujesz dalii, przecież nadal takie piękne :kocham
U mnie w tym roku nie było słonecznika, chyba właśnie jego szukają :silly:
Kanna indica to jedyna, jaką mam, czy inne odmiany są bardziej wymagające? Myślę żeby dosadzić gwizdac Oj chyba mam za mało do wykopywania polewkamax
Pozdrawiam, Gabriel
Ogród nadal moją radością
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/10/08 23:46 #133797

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4600
  • Otrzymane podziękowania: 8275
Miłeczko, bardzo Ci dziękuje, że zamieściłaś skrót do wątku wystawowego.
Tylko dzieki temu obejrzałam relację
Jakoś nie mam czasu na zwiedzanie innych wątków
Ja też jeszcze nie wykopuję dalii.
Jest ciepło, kwitną nareszcie, więc chcę się nimi nacieszyć
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/10/09 10:05 #133821

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14463
  • Otrzymane podziękowania: 43406
Gosiu! Tak to już jest, że nie zawsze trafiamy na forum do niektórych wątków ! Ja staram się od czasu do czasu zajrzeć na "Ostatnie tematy" i tak trafiam przez przypadek na ciekawe rzeczy.
Dalie teraz są cudowne i niech ta chwila trwa!!! hu_rra

Gabriel! Proponuje Ci na wiosnę kilka kawałków kanny Yellow Futurity. Ona jest niewybredna, rośnie w niezbyt żyznej glebie, ale uwielbia słońce, patelnie wręcz. Fajna jest również Wyoming, może też będę miała kawałek dla Ciebie. Inne odmiany maja różne fanaberie, przynajmniej ja mam takie doświadczenia. Moje kanny wrzucam jesienią do worka, niezbyt dokładnie otrzepane, zawijam wór i tak czeka do wiosny. Jak je rozpakowuję, to często są już z lekka podpędzone.
Tu wrzucę Ci link do moich kann..

Dzięki Danusiu! :buziak

Udało mi się pomielić pędy kann, ale było z tym trochę kłopotu, bo prze dobę powiędły i włókna z łodyg wkręcały się w ostrza mielarki.
Najprzyjemniejszym jednak zajęciem wczoraj było oglądanie kwiatów. Jeszcze kilka dni zapowiada się słonecznych. Wezmę chyba jakiś wolny dzień i potłuczę się w ogrodzie!

Na dziś:

Edge of Gold - moja królowa jesieni!


Fashion Monger


Pink Surprise


Foxy Lady - największe rozczarowanie :mur


Mom and Dad - w zeszłym roku o tej porze ułamałam jedyny jej pąk, w tym roku się nacieszę jej pieknem.


Cafe au Lait :kocham


Lesk


Wzorcowa Esther!
Ostatnio zmieniany: 2018/10/09 10:08 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, Gabriel, piku, VERA, inag1, nowababka, Elżbieta, zanetatacz, Danusia

Ogród takisobie 2018/10/09 21:36 #133896

  • Gabriel
  • Gabriel Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Rośliny moją radością
  • Posty: 730
  • Otrzymane podziękowania: 2375
Dziękuję :przytulam Oglądając Twoje cudne kanny, przypomniałem sobie że miałem Cleopatrę, była piękna ale właśnie słabo zimowała. Zdecydowanie muszę kilka posadzić w przyszłym roku. :)
Dalie radzą sobie chyba w każdej ziemi, długo kwitną, powinny być w każdym ogrodzie. :lol:
Pozdrawiam, Gabriel
Ogród nadal moją radością
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2018/10/10 10:51 #133946

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14463
  • Otrzymane podziękowania: 43406
Gabriel! Przechowywanie kann w workach gwarantuje, że nie wyschną. Jak wrzucisz z bryłą korzeniową, nieotrzepane a ziemia nie będzie bardzo mokra, to będą idealne warunki. Od kilku lat tak robię i strat praktycznie nie mam. Polecam!

Na dziś:

jeszcze zjem jedna cukinię hu_rra


Crazy Legs


Indiańska kukurydza - wygląda śmiesznie, ale malowniczo



Złota Miłka


Alstergruss
Ostatnio zmieniany: 2018/10/10 10:53 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, piku, VERA, rys11, nowababka, Elżbieta, a.nia

Ogród takisobie 2018/10/10 11:51 #133957

  • inag1
  • inag1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1938
  • Otrzymane podziękowania: 2352
Miłko, kusisz swoimi pięknymi daliami. Bardzo podoba mi się ta z ostatniego zdjęcia i nawet pamiętam w którym miejscu Twojego ogrodu rośnie. wink-3 Też ładnie wyglądałyby w moim ogrodzie, tylko to wykopywanie i przechowywanie zimą mnie trochę hamuje. ;)
Pozdrawiam- Ina

Ogród Iny
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.202 s.