Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogród takisobie

Ogród takisobie 2018/10/17 16:29 #134637

  • Zawszewiosna
  • Zawszewiosna Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 828
  • Otrzymane podziękowania: 2053
W końcu nadrobiłam zaległości a to dlatego, że dzisiaj, po nie wiem ilu już dniach, w końcu popadało :)
W Twoim ogrodzie jak zwykle kolorowo i pięknie. Piękne portrety dalii :bravo
Chociaż przyznam się, ze ostatnio w ramach relaksu w pracy dosyć często zaglądam na Twojego bloga ;). Tylko potem zamiast pracować zastanawiam się jakie jeszcze dalie kupić do ogrodu 2smiech
Tylko to wykopywanie na zimę....
Bardzo fajna relacja z Wojsławic .
Pisałaś, że chciałabyś w przyszłym roku znowu odwiedzić arboretum. Spróbuj na wiosnę, kiedy kwitną różaneczniki. Naprawdę warto .
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kalmia, takasobie

Ogród takisobie 2018/10/17 19:14 #134652

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8398
  • Otrzymane podziękowania: 25094
No cóż, jak pisze Majka to miłka obowiązkowa w Twoim ogrodzie :woohoo: , takowej jednak ja nie mam :( . U mnie głównie miskanty więc gdybyś chciała mogę Ci polecić np 'Morning Light' jest zwiewny i pasuje do dalii. A choć rzadko zakwita pięknie się prezentuje w ogrodzie :)
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie


--=reklama=--

 

Ogród takisobie 2018/10/18 10:07 #134747

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44007
Wiesiu! Będę pamiętać! Może rzeczywiście poproszę Cię przy okazji o kawałek. Ale ze spokojem, bo na razie nie mam koncepcji. think:
Pewnie miłke sobie sprawię! Już wcześniej ktoś pisał, że powinnam mieć ze względu na nazwę. wink-3

Aguś! Zazdroszczę Ci deszczu! Ja podlewam czasami, ale już siły nie mam. Dziś znów muszę wystawić wiatraczek :mur
Bardzo się cieszę, że zaglądasz na bloga. Tak go piszę, bo tam mam takie tam podsumowanie tego, co robię, by realni moi krewni i przyjaciele mogli obejrzeć. Ostatnio najwięcej w nim o ogrodzie, bo to teraz najbardziej mnie pochłania. Ale (jak widzisz) dawniej inne rzeczy były na tapecie, choć korci mnie, by poprosić forumowiczów o zdjęcia z dzieciństwa w wózkach, bym mogła wrzucić specjalny post wink-3
A dalie warto mieć! Jak się znudzą lub będzie za dużo pracy, zawsze można z nich zrezygnować think:
A z Arboretum - zobaczymy, ja bardzo chętnie, ale nie zawsze pasuje.

Majeczko! Wiatraczkowa rabata u Ciebie jest okazała. zazdroszczę Ci! I zadbana, bo ładnie podparte. Ja podpieram za późno i potem mi się kładą.
Faktycznie miłka jest śliczna! Pasowałaby! Rozejrzę się za nią na pewno!

Niby jesień w pełni, ale mało jesiennych prac można wykonywać. Wszystko jeszcze kwitnie i rośnie, tyle że liście żółkną i opadają. Zbieram jeszcze pomidorki, zioła, rosną cukinie. W weekend zebrałam dopiero aronię na nalewkę. Kilka dalii zakwitło pierwszy raz zaledwie kilka dni temu. Dwie takie bardzo ciemne o ciemnych liściach (one zawsze kwitły później) dopiero w pąkach i przewiduję ich kwitnienie dopiero na weekend.

Na dziś:




Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, piku, edulkot, VERA, Elżbieta, zanetatacz, Zawszewiosna, Maggie, Maryna44

Ogród takisobie 2018/10/18 19:55 #134783

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8398
  • Otrzymane podziękowania: 25094
takasobie napisał:
Wiesiu! Będę pamiętać! Może rzeczywiście poproszę Cię przy okazji o kawałek. Ale ze spokojem, bo na razie nie mam koncepcji. think:

Będę pamiętać :)
takasobie napisał:
choć korci mnie, by poprosić forumowiczów o zdjęcia z dzieciństwa w wózkach, bym mogła wrzucić specjalny post wink-3

To fajny pomysł :woohoo: . U mnie w pracy była kiedyś zgaduj zagadula jak wszyscy przynieśli swoje zdjęcia z podstawówki i trzeba było zgadywać kogo przedstawiają, fajna to była zabawa 2smiech
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/10/18 20:51 #134815

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11345
  • Otrzymane podziękowania: 20962
Miłeczko śliczności szczególnie ta pierwsza :bravo ja mogę trochę sprzątnąć bo przymrozki część roślin pozałatwiały.
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/10/19 08:20 #134869

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3577
  • Otrzymane podziękowania: 13859
Miłeczko, na siódmym zdjęciu z poprzedniej strony co to? Bo mam też, pewnie od Ciebie :-)
Oj, te ruszofe dalie na końcu postu słodkie!
Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/10/19 11:15 #134895

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44007
Zuza! :oops: :oops: :oops: ale z jakiego posta z poprzedniej strony? jeśli chodzi o taka dalie różowa ciemniejszą to nn, bo mam ja od koleżanki, ale nazwy nie znam. A jeśli nie o tą chodziło, to zacytuj, albo datę posta podaj. A to ruszofe, to Edge of Gold - królowa sezonu - tak ja okrzyknęli na spotkaniu daliowym.

Danusiu! U mnie pewnie tez niebawem zetnie. Byle do jutra, bo mama ma imieniny i muszę jej zanieść ostatni bukiecik. Potem mogą sobie marznąć! wink-3

Wiesiu! Może poproszę potem w jakimś wątku nieogrodowym - zaproszę do wspólnej takiej integracyjnej zabawy! :zdrowko

U nas nadal susza, nadal podlewam, bo chcę, żeby karpy od dalii jeszcze trochę urosły. Dziś pochmurno, ale wczoraj zrobiłam nieco zdjęć na zapas.
Na dziś:

Rudbekie jeszcze kwitną


Rozwinęła się dalia z zamorskiej kontrabandy Sassafrass


Bishop of Llandaff


Coriallo Furioso


Emmaus


nn od Romy


Honka Roze


Bride to Be


Hosty powoli ida spać (ventricosa)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, ewa f, edulkot, VERA, inag1, Elżbieta, zanetatacz, Danusia, Zawszewiosna, a.nia

Ogród takisobie 2018/10/19 21:59 #134991

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10011
  • Otrzymane podziękowania: 22957
takasobie napisał:
Majeczko! Wiatraczkowa rabata u Ciebie jest okazała. zazdroszczę Ci! I zadbana, bo ładnie podparte. Ja podpieram za późno i potem mi się kładą.
Faktycznie miłka jest śliczna! Pasowałaby! Rozejrzę się za nią na pewno!
Dalie same dały mi sygnał kiedy je podwiązać jak zaczęły kłaść się na różach 2smiech ale i tak Pooh mająca tylko jeden gruby pęd złamała się jakieś 30 cm od ziemi :placz teraz odrasta i mam nadzieję, że bulwy będą ładne, ale kwiatków nie ma :placz
Mam 2 miłki okazałe i jedną muszę ruszyć bo rośnie obok zadołowanych w donicach podarunkach od Wiesi - hortensji i katalpy, pewnie obie przerosły dawno doniczki i mus coś z nimi zrobić think:
Jak wykopię tę miłkę to chętnie ją podzielę bo za ten sezon zrobiła się bardzo szeroka wink-3

Te rudbekie wytrwałe :lol:
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/10/19 22:18 #134994

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7488
  • Otrzymane podziękowania: 16415
Czytam Miłko, że będziesz sadzić trawy :woohoo:. Przednia myśl, chwali się takie teacher . Ja również miłki nie posiadam, ale zgadzam się, że konieczna w Twoim ogródku teacher .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/10/20 14:52 #135030

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44007
Edyta! Cieszę się, że przychodzą mody na różne rośliny. Ja długo się przed nimi bronię, ale w końcu zawsze lekko ulegam. Tak zostałam posiadaczką hortensji bukietowych, host, paproci, róż itd wink-3 Miłka koniecznie, już nawet wiem gdzie!

Majeczko! Bardzo chętnie przyjmę kawałek, choć nie wiem, jak będzie, może zanim się spotkamy jakoś ją zdobędę inaczej :nie_wiem
Bulwy mogą być w tym roku mniej okazałe, ale coś tam będzie! Jak podlewałaś, nie powinno być praktycznie różnicy.

Po wczorajszym pochmurnym dni - dziś znów słonko, ale wiatr i chłodno. Nie robiłam niczego w ogrodzie, trochę rano pofociłam, było pięknie hu_rra
Jutro planuję powsadzać trochę roślin, a dziś kolejna uroczystość rodzinna.
Założyłam nowy wątek wózkowy, link w stopce, zapraszam do zabawy!

Zostawiam kilka zdjęć!

Dalie Good Earth i Kennenmerland przed domem. Zaczęły kwitnąć pod koniec września


Bishop of Llandaff jest teraz cudowny, rozhulał się tak jak lubię


Silver Years - też przed domem i też niedawno zaczęła kwitnąć


Jeszcze raz Good Earth i Kennenmerland


Osaka - również późne kwitnienie


Kennenmerland


Karma Choc - może się doczekam


Proso zakupione, fajna koroneczka!


Rancho


Bride to Be


Classic Summertime - uwielbiam ją za skromność!
Ostatnio zmieniany: 2018/10/20 14:57 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, piku, edulkot, VERA, inag1, zuzanna2418, Elżbieta, zanetatacz, Danusia, Zawszewiosna ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2018/10/20 15:12 #135032

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7488
  • Otrzymane podziękowania: 16415
Wzgląda na to, że chmury przyszły w naszą stronę. Buro i ponuro :dry: . Z drugiej strony, sucho, więc niech popada :P .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/10/21 19:33 #135186

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4643
  • Otrzymane podziękowania: 8413
Dlaczego jesteś zawiedziona Foxy Lady
Jest taka piękna?
Trawa proponowała Wiesia faktycznie bardzo by pasowała do dalii
Ona nie kwitnie, za to ma cudne delikatne źdźbła
Gratuluję pierwszej trawki
Uwielbiam prosa za ich delikatną mgiełkę
Miłka to potężna wbrew pozorom trawa. Przynajmniej u mnie
Niby ma tez takie delikatne kłosy, ale u mnie tak się rozrasta, że tworzy bardzo gęste chmury.
Trzeba dla niej miejsca
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2018/10/22 11:06 #135237

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44007
Gosia! W poprzednich latach była obsypana spektakularnymi kwiatami i była chyba najczęściej fotografowaną przeze mnie dalią. W tym sezonie muszę szukać jej kwiatów, wypuszczał pojedynczo w długich odstępach czasu.
To proso nie jest moja pierwszą trawką.Mam 3 sztuki hakonechloe i mam kilka turzyc. Gdzieś tam powciskane pomiędzy.
Dzięki za uwagi nt miłki. na razie jej nie mam, ale sprawie sobie na pewno.

Edyta! Niby popadało, ale delikatnie i muszę chyba dziś polatać z wężem. Sprawdzę jeszcze prognozy na popołudnie, może nie będę musiała... think:

Moje prace w ogrodzie ograniczyły się do zrywania bukietów dalii i obrywania ostatnich pomidorków. W tym tygodniu ostatnie czasy, kiedy można coś zrobić w ogrodzie po pracy. Potem zmiana czasu i będę tyrać od świtu do zmierzchu 2smiech

Na dziś widoczki daliowe i nie tylko ze słonecznego weekendu! Jak ja lubię ten czas!










Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, edulkot, VERA, Dagusia, Elżbieta, zanetatacz, nelu-pelu, Danusia, a.nia

Ogród takisobie 2018/10/22 20:36 #135272

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10011
  • Otrzymane podziękowania: 22957
Miłko wcale nie musimy się spotykać żebyś otrzymała kawałek miłki, jeszcze pewnie jakaś dalijka do paczuszki czy może jeszcze coś i wiosną będziesz miała co posadzić wink-3
To co pisała Gosia to prawda, miłka jest dość szeroka, na dokładkę w półcieniu wykłada się naokoło i tworzy dość szeroką kupkę zwieńczoną delikatną chmurką, jest piękna :kocham
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2018/10/23 09:07 #135300

  • Dagusia
  • Dagusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1729
  • Otrzymane podziękowania: 7062
Ja juz zapomniałam o daliach :blink: lezakuja u mamy,u Ciebie inny klimat,ale jak sobie pomyślę ze musiałabym podlewać to wolę swoje góry 2smiech
U mnie juz drugi raz od soboty delikatnie popadało,idzie front z północy więc mam nadzieję że wszystkie ogrody podleje bo wszędzie susza ja swój potok 4 krokami po kamieniach przeskakuję tak zmalał think:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2018/10/23 11:08 #135310

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44007
Ja Dagusiu mam to wszystko przed sobą, ale syn mi pomoże i nie będzie problemu. Każde miejsce inne i każde miejsce dobre! :buziak Fakt, że w tym sezonie strasznie sucho było i to był wielki problem. Od dziś u nas pada i mam nadzieję, ze wzmocni to karpy zanim je wykopię. Jutro jedziemy na grzyby, napisze, czy w ogóle coś znalazłam. :P

Majeczko! Już się cieszę! :buziak Znajdę jej jakieś piękne miejsce i sprawi, że to miejsce będzie jeszcze piękniejsze. wink-3 mam nadzieje tylko, ze będę miała się czym odwdzięczyć! think:

Dziś pada! hu_rra Dość mocno więc ziemia się na tyle napije, że będę mogła posadzić wreszcie cebulowe :) Planuje to zrobić do końca tygodnia gwizdac

Na dziś:







Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, piku, VERA, Elżbieta, zanetatacz, Danusia, Zawszewiosna

Ogród takisobie 2018/10/23 19:13 #135354

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8398
  • Otrzymane podziękowania: 25094
Twoje rudbekie jeszcze mają sporo kwiatków a z moich już tylko sucharki :unsure:
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2018/10/23 21:24 #135380

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
Machałam znów w poniedziałek do Ciebie i pięknych dalii, rano i wieczorem, kiedyś wyskoczę z pociągu 2smiech
Miłka u Miłki? koniecznie, przy czym miłki są dwie, niziutka-moja miłość od pierwszego wejrzenia, druga wysoka.....i trzecia z aparatem 2smiech
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2018/10/25 13:42 #135523

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44007
Ewa! Machasz i machasz! A kiedy zrobisz sobie przerwę w podróży!? Może nie wyskakuj od razu, ale wysiądź kulturalnie! A skąd (dokąd) jechałaś?
Ja chętnie bym przyjęła ta niziutką miłkę. Taka z aparatem już mam 2smiech

Wiesiu! jeszcze kilka jest! A suchelce też ładnie wyglądają :)

Już powoli zacznę sprzątanie w ogrodzie, ponieważ po ostatnich wiatrach pokładły mi się szarłaty i słoneczniki, połamały się dalie i w ogóle wszystko jakieś takie potargane. Warzywnik zarósł szczeciami, młodymi pokrzywami *chyba zbiorę i ususzę i melisą. Tam tez najwyższy czas, żeby posprzątać. Fasolka mi się nie udała kompletnie w tym roku. Pomimo podlewania była łykowata. Zbiorę ją i ugotuję fasolówki dla rodziny. Chociaż niech będzie trochę z niej pożytku think:

Wczoraj wzięłam wolne. Po krótkim grzybobraniu wróciłam do domu i zastanawiałam się, co zrobić z tak mile zaczętym dniem. Najpierw podjechałam na pole, gdzie wcześniej widziałam dzierlatki. Były, ale uciekły. Potem wskoczyłam do ogródka i posadziłam 95 cebul tulipanów i krokusów. Drugie tyle czeka na sprzątniecie dalii.
Ale najpierw musiałam przyciąć krzewy, pograbić liście, nanieść kompostu, przekopać pod krzakami, więc to nie było takie tam sadzenie cebulek! 2smiech

Wrzuciłam na bloga temat o dawnych ogródkach w rodzinie: TU
oraz wspomnienie z września, jak byłyśmy z Wiesią w Botaniku : TU


Na dziś:









Ostatnio zmieniany: 2018/10/25 13:58 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, piku, edulkot, VERA, nowababka, Elżbieta, zanetatacz, wojtek ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2018/10/25 15:00 #135535

  • April
  • April Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 102
  • Otrzymane podziękowania: 49
Miłko witaj, nadrobiłam caaaaałą masę zaległości. Ale jakoś tak się złożyło że nie dało się wcześniej. Za to teraz miałam potężną dawkę piękna które bardzo się przydało w ten deszczowy dzień. Zresztą ja lubię sobie robić takie dłuższe sesje.
Twoje zdjęcia absolutnie zabójcze. Nic nowego tu nie napiszę poza ochami i achami :kocham
Kolekcja dalii imponująca a przy tym tak artystycznie sfotografowana że pewnie wiele osób natychmiast uległo nowemu wirusowi 2smiech
Ja mam kilka dalii a po tych zdjęciach natentychmiast zaczynam szukać Honki w różnych kolorach, w sprzedaży. Fajne są, takie delikatne. Gdzie kupujesz dalie? Podrzucisz jakiś namiar proszę.
Jak się zdecydujesz na jakieś trawki to chętnie służę. Mam trzcinniki, molinie, imperaty, seslerie.... miskanty. Musisz tylko sprecyzować jakie mają spełniać zadanie i jaki mieć pokrój.
pozdrawiam

ps Tak żałuję że nie mogłam być na spotkaniu daliowym :mur
April
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.213 s.