Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogród takisobie

Ogród takisobie 2019/02/21 15:16 #150375

  • Siberia
  • Siberia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3020
  • Otrzymane podziękowania: 5952
Przez te Twoje nieodłączne ptaszki to ja czytając napis "ranniki" myślałam, że raniuszka upolowałaś 2smiech
Ale się zdziwiłam, widząc słoneczne kwiatki rotfl
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2019/02/23 19:31 #150698

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14604
  • Otrzymane podziękowania: 44130
Wiesiu! jeszcze na wybuch wiosny trochę poczekamy. Na razie nieśmiałe zwiastuny. Ptaki za to drą się na całego i dla nic wiosna już jest. Suchelce precz!
Zabawka bardzo fajna, ale to zawsze zabawka! wink-3 Póki co uczymy się ją obsługiwać i uczymy się zasad stosowania, to ważne!

Sibi! Raniuszki widziałam dziś, ale o tym później! wink-3 Teraz będzie pół na pół kwiatki z ptaszkami, a potem już tylko kwiatki! :)

Lukrecja! Tak! Suchelce dopiero będę focić za wiele miesięcy. Ptaki są zawsze wdzięczne, o każdej porze roku! A z góry wygląda wszystko inaczej i ciekawiej, bo póki co latać nie potrafimy think:

Majeczko! Ja moje rabaty cały czas oglądam i kombinuję, co by tu wokół położyć. Pomysłów wiele i nawet środki są, ale trzeba załatwić i przywieźć, a z tym trochę krucho. Może jak czasu będę miała nieco więcej.

Danusiu! :buziak Podziwiaj do woli. po to pokazuję!

Kochani! jestem już drugi dzień w Słońsku na ptakach. Pogoda fajna, przedwiośnie się czuje. Póki co - przesyłam zwiastuny!













Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, edulkot, zuzanna2418, magdala, sierika, Elżbieta, zanetatacz, Franusiowa, Lukrecja, Danusia ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych


--=reklama=--

 

Ogród takisobie 2019/02/24 17:57 #150781

  • magdala
  • magdala Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 453
  • Otrzymane podziękowania: 797
W kilku wątkach widać już konkursowe zdjęcia cebulowych :P
Miłko, chciałam zapytać: do kiedy karmimy ptaki? Moje jedzą ostatnio coraz więcej, a tłustych przysmaków to nie nadążam robić.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2019/02/25 21:13 #151028

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14604
  • Otrzymane podziękowania: 44130
Tak Magda! Coraz więcej kwiatów w naszych ogrodach, po kolei już wszystko będzie po kolei kwitnąć! hu_rra
Ja jeszcze dokarmiam dopóki mi się ziarno nie skończy! Ale wyjechałam na kilka dni, a synek zapomniał o sypaniu do karmników i nie wiem, czy ptaki się nie obraziły. A tak serio to jeszcze tak 2 tygodnie, bo sikorki będą jeszcze w przelotach.

Kochani! Właśnie wróciliśmy ze Słońska. Pogoda była piękna, woda wysoka, a w niej odbijało się błękitne niebo. Ptaki miło hałasowały: łabędzie krzykliwe, gęsi, świstuny oraz żurawie. Tam wiosna w pełni, gęgawy chodzą w parach, podobnie krzyżówki. Trznadle walczą o terytoria, kruki przeganiają się po polach. Było pięknie, nawet się opaliłam!
Taki zrobiliśmy sobie z Maciejem prezent urodzinowo-imieninowy!

A do waszych ogrodów, relacji z Gardenii i innych wpisów zajrzę pewnie dopiero jutro z rana.






Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, edulkot, Pani Bestia, zuzanna2418, sierika, Elżbieta, zanetatacz, nelu-pelu, Lukrecja, a.nia

Ogród takisobie 2019/02/27 21:37 #151308

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4659
  • Otrzymane podziękowania: 8490
Czy drzewko z koćkami to orzech laskowy?
Widziałam wczoraj takie koćki u siebie i zastanawiałam się, czy to możliwe, że już kwitnie.
Wiosna przyspieszyła.
Malowane ptaki są cudowne. Nie kryguj się.
Dasz radę z tymi irysami
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2019/02/28 09:16 #151358

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14604
  • Otrzymane podziękowania: 44130
Gosiu! Leszczyna już kwitnie! Ale to chyba była akurat olszyna. think: Tak na rowie rosła w moim znajomym miejscu i nie przypominam sobie, żeby tam orzeszki były.
Nie kryguję się! Mam tylko szacunek do bardziej utalentowanych. Czasami mi wychodzi, czasami nie. Lubie jak mi wychodzi.
Ale wiecie co jest najmilsze? Że są ludzie, którzy chcą to powiesić na ścianie! wink-3 Mam nawet zamówienia i zbiór zdjęć wybranych do pomalowania.
Wysłałam kilka napaćkanych paproci Poli. To mój roślinny debiut. Nie! jeszcze malowałam dzielżany, ale wyszły tak sobie.

Kupiłam kredki akwarelowe. Rysuje się nimi i potem bierze mokry pędzelek i rozmazuje farbkę. Bardzo fajnie to wygląda, jak coś namaluję - pokażę.
Tylko skąd brać czas? Ale obiecałam sobie, że na lato nie przestanę paćkać, od czasu do czasu coś malnę, żeby nie wyjść z wprawy.
Będę próbować malować kwiaty. Maki i kosmosy pięknie wychodzą, ale potrenuję też z hostami.

Wczoraj wróciłam z pracy i weszłam do ogrodu. Było tak cudownie - ciepło, jasno. Nie zważając na to, ze mam biurowe ciuchy, chwyciłam za sekator. Jakie to było miłe, choć sekator chłodny.
Ucięłam hortensje bukietowe, różowca, różom kilku ucięłam owoce, powyrywałam werbeny patagońskie. Czy to możliwe,z e werbena przetrwała na kolejny rok i wypuściła boczne pędy? Wydaje mi się,z e tak było w dwóch wypadkach.
Powyrywałam szczecie, poprzycinałam trawy i turzyce i trochę takich tam innych suchelców i zorientowałam się, że mam mnóstwo roboty do wykonania w ogródku i tydzień wolnego nie starczy! 2smiech

Pojawiły się kolejne krokusy, ale ja oczywiście nie sfociłam, bo zajęta robotą byłam.
Teraz mam ważne zadanie - wyciągnąć wszystkie nasiona kupione na nowo i z zeszłego roku i ustalić harmonogram. W innym wypadku znów będą się walać nieposiane i smutne!

Zostawiam nieogrodowe fotki - wspomnienie ze Słońska (pewnie ogrodowe będą dopiero w sobotę)




Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, edulkot, Pani Bestia, Dagusia, magdala, Elżbieta, zanetatacz, nelu-pelu, Lukrecja ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2019/02/28 19:20 #151408

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11365
  • Otrzymane podziękowania: 21017
Miłeczko ja wczoraj trochę obcięłam na podniesionej rabatce bo tam już kilka dni śniegu nie ma i radość z tego że można już coś zrobić niesamowita rotfl
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2019/03/01 11:32 #151533

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14604
  • Otrzymane podziękowania: 44130
Danusiu! Ręce nas świerzbią i słusznie! Przy śpiewie kosa i odgłosach pił sąsiadów fajnie się pracuje! Bo kiedyś słyszałam w radiu, ze jednym z odgłosów wiosny jest odgłos pił. Panowie przy dłuższym dniu i słonku biura piwko i idą się zrelaksować przy pile. 2smiech

Ja wczoraj przycinałam kolejne owocki róż przed domem. Opitoliłam i podwiązałam tez powojnika Polish Spirit, bo poszalał kompletnie. Przycięłam tez budleję i derenie (na życzenie małżonka), oraz krzewuszki. Opracowałam też wstępny harmonogram prac dla rodziny na weekend, co nie było łatwe, bo muszę jak najwięcej rodzinkę wykorzystać!

A z malunkami to coraz bardziej chce mi się kwiaty malować, choć mam do namalowania jeszcze kilka ptaszorków. Cebulice mam w planie i kokorycze, ale to nie będzie łatwe... think:

Na dziś mam jeszcze zdjęcia ze Słońska, bo niczego nie zrobiłam w ogródku więc trochę was pomęczę!

Gęsi domowe. Uroczo wyglądały wśród tej dzikości Postomii

Łabędzie krzykliwe

Gęgawy

Łyska

Szuwarki

Krzykliwe

Landszaft

Nieostra czapla biała
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, markussch01, Elżbieta, zanetatacz, Maggie

Ogród takisobie 2019/03/01 12:53 #151551

  • Pani Bestia
  • Pani Bestia Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert niezależny
  • Posty: 121
  • Otrzymane podziękowania: 130
Gąski, gąski do domu! Nie dość, że się "gęsiego" ustawiły, to jeszcze według wzrostu. No i te dzioby wybarwione intensywnie! Pięknotki! :kocham
Na czaple białe zabrał nas sąsiad dwa lata temu. Wścibskie z nich bestie - zabawnie podglądały z zarośli, kto się zbliża. W Szczecinie zakładają gniazda od niedawna. Szarych oczywiście wszędzie pełno. B)
"Na początku był Smok..."

Renia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2019/03/01 13:08 #151554

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11365
  • Otrzymane podziękowania: 21017
Cudne fotki :bravo :bravo tym bardziej że u nas nie ma takich widoków ,raz pamiętam ze 4 lata temu jak para kaczek krzyżówek przyleciała do stawu ale ja nie miałam aparatu przy sobie a kot od sąsiadów jak się za nimi puścił to bardzo szybko odfrunęły :(
Piły słychać u nas już dosyć dawno bo facet kupuje stare deski ze stodół i sąsiedzi po kolei wymieniają,mnie się podobają takie stare dechy ale sąsiedi zadowoleni bo wymieniają im na nowe i jeszcze dopłacają.
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2019/03/01 13:25 #151557

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4246
  • Otrzymane podziękowania: 16459
Miłko mnie osobiście nie męczysz , absolutnie :) Zdjęcia urocze :) Fajnie się ogląda jak wszystko budzi się do życia.

Danuś obrotnego masz sąsiada rotfl za te same dechy, tylko troszke podrasowane, dostanie pewno parę razy więcej i będą ładnie wyglądać na ścianie w salonie :P
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Ostatnio zmieniany: 2019/03/01 14:07 przez a.nia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Danusia

Ogród takisobie 2019/03/01 14:00 #151564

  • Ness
  • Ness Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1915
  • Otrzymane podziękowania: 2881
Miłko w wątku Majki Edulkota był/jest temat cytryńca. Chciałam tam napisać ale odpowiem raczej u Ciebie.

Jeśli tylko znajdziesz bardziej nasłonecznione i nieco osłonięte od wiatru miejsce to kto wie, kto wie.... U mnie rośnie w linii świerków tzn rośnie na środku podwórka a świerki rosną jeden przy wjeździe a drugi pod ogrodzeniem. Jak znalazłam to miejsce? Siadłam tam sobie i posiedziałam a następnie doszłam do wniosku, że skoro dla mnie nie wiało za mocno to i jemu nie powinno przeszkadzać. ;) Ja też mam podobne skłonności do zaniedbywania roślin :lol: Teraz tym bardziej muszą radzić sobie same.
pozdrawiam
Jaguś

Jeśli nie wiesz co masz dalej zrobić, zrób sobie kawę

Nad rzeczką, opodal krzaczka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2019/03/01 18:36 #151607

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10021
  • Otrzymane podziękowania: 22989
takasobie napisał:
Landszaft

Miłko to zdjęcie aż mnie wcisnęło w krzesło zdziwko to coś co siedzi w wodzie wygląda jak jakiś zwierz z rosochatymi rogami , a może to jest jakiś zwierz question
Dobrze że sama coś pracujesz, a jak rozdzielasz roboty na rodzinę to już jest wyższa szkoła ogrodowania wink-3
Werbena potrafi przezimować, też takie miewałam, moje jeszcze straszą 2smiech
Ogólnie to mam jeszcze huk roboty, hortensje do przycięcia i cały przedogródek do odżołędziowania krecigl
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2019/03/01 19:24 #151628

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26125
  • Otrzymane podziękowania: 68940
Ja dziś odwiedziałam stawy w Rudzie Sułowskiej. Mnóstwo tam ptactwa, szczególnie czapli białych, ale co z tego, gdy zwiały na odległy drugi brzeg :nie_wiem Nie mam dobrego obiektywu, by ściagnąć je z takiej odległości a wielka szkoda. :mur Pół biedy, gdy stały w rządku za granicą trzecin, ale komicznie wyglądały obsiadując okoliczne, łyse jeszcze brzozy. :lol:
Nie wiem, jak tam u was z postępem wiosny... Warto zbierać się do Radojewa, czy lepiej jeszcze poczekać, by ranniki zmężniały? think:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2019/03/02 18:17 #151763

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14604
  • Otrzymane podziękowania: 44130
Szczerze Ci powiem Polu, że do Radojewa jeździłam na zbiory truskawek jako nastolatka. Nie byłam nigdy w parku rannikowym, a o nim w zasadzie dowiedziałam się dopiero teraz, od Ciebie. :buziak
Czaple uciekają, bo są płochliwe z natury. Ja miałam okazję wiele razy oglądać czaple białe z bardzo bliska. Jak byłam w Słońsku w terenie, zadzwonił do mnie brat. Usiadłam pod wierzba rosochatą i gadam z nim, tak zeszło kilkanaście minut. Czaple zaczęły podchodzić, bo na podmokłej łące było mnóstwo żarcia. Nie zwracały w ogóle na mnie uwagi.
Marzę, zeby powałęsać się nad stawami w Twojej okolicy. Może namówię wreszcie Macieja think:

Majeczko! Bardzo lubię ten widok ze zdjęcia. Co roku woda coś tam zabiera, coś urywa i krajobraz się zmienia. Niedawno to było całkiem spore drzewo. A co jutrzejszych planów - mam nadzieję, ze młodzież nie będzie spała do 13 i zdążymy coś zrobić 2smiech Bo u mnie też sporo do zrobienia, im więcej patrzę na ogród, tym więcej w nim pracy! :heart
Dzięki Jaguś! Na pewno Twoje rady będą przydatne. Muszę wyszukać takie miejsce, ale nie wiem, czy takie odpowiednie w ogóle w moim ogrodzie istnieje think:

Aniu! :buziak Bardzo Ci dziękuję! Uwielbiam to miejsce i jeżdżę tam kilka razy w roku i będąc w domu bardzo tęsknię :kocham
Macie rację! Takie stare dechy ze stodoły są bardzo klimatyczne.

Danusiu! W różnych rejonach kraju różnie bywa. Potrzebna jest woda i pożywienie, a ptaki przylecą. Mojej siostrze do oczka przyleciała czapla i tak długo stacjonowała aż nie zeżarła wszystkich rybek z oczka. Zajrzał też czarny bocian, żeby odpocząć w drodze. Tak więc różne rzeczy się zdarzają.

Reniu! Ja rzadziej widzę gęsi domowe niż gęsi dzikie! 2smiech Dlatego była to dla mnie taka atrakcja. Czaple są urocze i zabawne i oczywiście piękne! Uwielbiam je obserwować i fotografować :kocham

Prace ogrodowe przewidziałam dopiero na jutro choć strasznie mnie ciągnęło. Ale bolała mnie głowa. Poszłam na kije więc się dotleniłam i nieco mi przeszło. Potem smażyłam pączki, robiłam bezy i gotowałam kwaśnicę. Potem i w międzyczasie zakupy, porządki, pranie. A chyba w końcu coś mnie bierze.

Zostawiam wiosnę:









Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, piku, edulkot, Pani Bestia, nowababka, Elżbieta, zanetatacz, Lukrecja, Danusia ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2019/03/02 19:03 #151771

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8426
  • Otrzymane podziękowania: 25226
Krokusy już ładnie się u Ciebie rozhulały :woohoo: , moje dopiero pokazują nieśmiało kolory :) . Do prac ogrodowych jakoś mnie nie rwie :oops: , powycinałam trochę suchelców w kosodrzewinach i jakaś niemoc mnie ogarnęła :( , chyba czekam na więcej słonka i kwiecia :tup
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2019/03/02 21:22 #151812

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
I ja smażyłam dzisiaj pączki cook krecigl tak mnie naszło :mniam a zapomniałam z białek bezy...... :patel trudno.
Wiesz miałam Słońsk stosunkowo blisko a zawsze tylko przejazdem, czasem delegacja, wspominalismy sobie to wczoraj, gdy napomknęłam o koleżance polującej z aparatem :przytulam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2019/03/03 19:15 #151920

  • Lukrecja
  • Lukrecja Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 904
  • Otrzymane podziękowania: 1930
Dziękuję za fotki ze Słońska, miejsce mi kompletnie nieznane, a jak pokazujesz warte żeby tam zajrzeć. :lol:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2019/03/04 11:23 #152012

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14604
  • Otrzymane podziękowania: 44130
Nelu! Na pewno warto zajrzeć. To miejsce dla ludzi lubiących spokój, zieleń i naturę. Ze względu na płaski teren, można by sądzić, ze krajobraz jest nudny, ale naprawdę jest miły dla oka i kojący! Polecam! jak tylko będziesz miała okazję, albo wybierz się tam specjalnie!

Ewa! No to wreszcie byłaś tam, czy nie? Jak nie - to koniecznie! Nawet jak się nie fotografuje ptaków, można wybrać się na rowery czy spływ Postomią z lornetkami! Polecam gorąco!
A z czym pączki były? Wyszły ładnie? Ja zrobiłam 19 sztuk z różą. Został co prawda jeden, ale jest zarezerwowany 2smiech

Gdzie tam Wiesiu! Zmanipulowałam rzeczywistość. To co widzisz na zdjęciu - to wszystko co zakwitło! Ale już widziałam pąki pierwiosnków i przebiśniegi. Nie zrobiłam zdjęć, bo wczoraj nie było dobrego światła, a miałam sporo roboty w ogrodzie.

Jak zaplanowałam, tak zrobiłam. Nigdy nie dbałam przesadnie o mój trawnik, nazywałam go raczej łąką, bo pełno w nim koniczyny, babki, rdestu. Ale ten kawałek przed domem dostał w kość przez ubiegłe lato. Strasznie wyłysiał. Najpierw go porządnie zgrabiłam, a potem, jak Monty Don nakazał, napowietrzałam miejsce przy miejscy widłami. Jak synek (który zgrabił wczoraj dokładnie cały ogród za domem) to zobaczył, to od razu kupił mi nakładki na buty do napowietrzania trawnika. Na puste placki rozsypałam zestaw naprawczy do trawników z lidla. jest ciepło i padało to chyba się uda, choc nie wiem, czy nie za zimno na sianie trawy.
Poza tym posprzątałam ładnie w liliowcach i powłóczyłam się z sekatorem. No i oczywiście im więcej łaziłam po ogrodzie, tym więcej pracy widziałam do zrobienia.
Do karmnika nadal sypię. Zgodnie z przewidywaniami, nadleciało stadko sikor modrych w przelocie. Zjadły już trzy jabłka i pół litra ziaren słonecznika. Pozostaje mi tylko życzyć im smacznego! 2smiech




I jeszcze ze Słońska:









Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, piku, edulkot, chester633, Dagusia, nowababka, zanetatacz, Danusia, a.nia, Maggie ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2019/03/04 18:00 #152044

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8426
  • Otrzymane podziękowania: 25226
To sikory też jedzą jabłka think: , bo u mnie chyba tylko kosy :)
Ostatnie zdjęcie nad wyraz malownicze :kocham
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.208 s.