Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogród takisobie

Ogród takisobie 2019/02/09 11:46 #148697

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 43995
Wiesiu! Dziś się przyjrzałam i stwierdziłam że wyszło masę tulipanów i krokusów i nawet już nie mogę wchodzić na niektóre miejsca. Dałam ptakom jeść i chciałam usiąść do czatowni, bo raniutko było słonecznie, ale potem przyszedł zapowiedziany mordor i nie poszłam w końcu. Tak też dziś zdjęcia tylko z robótek domowych.

Majeczko! Dalie ZAWSZE kupuję w Auchan! Co roku regularnie po kilka sztuk. A dlatego, ze firma Holandpark ma zgodność w kapersach wyjątkową, choć zdarzały się małe wpadki, ale im wybaczam. I jeszcze DeRee ma zgodność, ale oni mają bardzo drogie rośliny.
U nas śnieg stopniał i zapowiadają deszcze.

Dziś wreszcie uskuteczniłam odnowę krzeseł. Przecięłam gąbkę na pół nożem tapicerskim i obiłam materiałem:








Krzesła nawet pasują nam do ikeowskiego lustra. Kupiłam cyklinę i będę skrobać kolejne 2 krzesła, po sąsiadce mamy, bo ktoś je pomalował takim klejącym lakierem, że zeszlifować tego nie idzie.


I jeszcze nowe malunki. Nie wychodzą mi dzioby, co widać na zdjęciach. Próbuję moje niedociągnięcia zapaćkać iałą farbą, ale i tak widać:





Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, th, piku, edulkot, VERA, zanetatacz, a.nia

Ogród takisobie 2019/02/09 17:37 #148728

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5965
  • Otrzymane podziękowania: 24729
Co Ty chcesz od tych dziobów :nie_wiem
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie


--=reklama=--

 

Ogród takisobie 2019/02/09 18:11 #148731

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9813
  • Otrzymane podziękowania: 21196
Ty to pracuś jesteś -ja z kolei dzisiaj pospałam 2smiech to i za wiele nie zrobiłam...
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2019/02/09 19:05 #148738

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8395
  • Otrzymane podziękowania: 25056
Ptaki coraz piękniejsze :woohoo: , a dzioby jak to dzioby dziobate :woohoo:
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2019/02/10 16:30 #148831

  • magdala
  • magdala Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 453
  • Otrzymane podziękowania: 797
Miłko, a gdzie kupiłaś cyklinę? Jak patrzyłam u mnie w dużych sklepach, to nigdzie nie było. Zamierzałam kupić wysyłkowo z internetu, no ale wiadomo, że dojdzie koszt wysyłki.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2019/02/10 20:34 #148892

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 43995
Magda! Kupiłam w Castoramie. Były w dwóch rozmiarach więc kupiłam obydwie. Kto wie, jak mi się przyda? :nie_wiem

Wiesia! Ja mam skłonności malowania dziobów na opak - jak jest w górę, maluję w dół i odwrotnie. Potem dziwnie to wygląda.

Żanetko! Marzę o takim dniu, kiedy sobie go prześpię i przeleniuchuję. Ale coś mnie gna i wiecznie coś dłubię. Czy ja kiedyś się uspokoję? :owady

Vera! Jak to co? Koślawe są i zapaćkałam, żeby były prostsze i bardziej realne 2smiech

Dziś posiedziałam w czatowni, mogłam posiedzieć, bo rankiem w kościele byłam z kijami więc spacer miałam za sobą.

Dla miłośników kuprów i łapek:






Obiecałam Zuzi, ze pokażę emaliowane garnuszki z Olkusza, które będą służyć w letniej kuchni w altanie:



I trzcinniczka pomalowałam:

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Tomek Mr, th, Gabriel, edulkot, Olusia, VERA, zuzanna2418, Dagusia, nowababka ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2019/02/10 22:50 #148922

  • magdala
  • magdala Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 453
  • Otrzymane podziękowania: 797
Pierwsze zdjęcie superaśne !! Prześmieszne są te ptasie nogi rotfl Na Twoich zdjęciach to wygląda tak prosto - odrywasz nogi od ziemi i lecisz...
Że też człowiekowi jest tak trudno rotfl
Malunki bardzo udane :)
A widzisz, w Castoramie nie byłam.
Ostatnio zmieniany: 2019/02/10 22:52 przez magdala.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2019/02/11 09:52 #148938

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3577
  • Otrzymane podziękowania: 13857
Oooo, garnuchy superaśne! Na wsi mamy komplet z wzorem "jabłkowym" No i kilka takich różnych, każdy z innej parafii. Niektóre niestety z odpryskami emalii, głównie na uszkach.
Uwielbiam te "podskakujące" zdjęcia :)
Rozglądałam się za Honkami w necie, ale praktycznie nie ma ich w sprzedaży...
Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2019/02/11 11:15 #148951

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8395
  • Otrzymane podziękowania: 25056
Garnki fajne przypominają stare dobre czasy :woohoo:
A trzcinniczek cudny :kocham
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2019/02/11 21:29 #149029

  • ewa f
  • ewa f Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1080
  • Otrzymane podziękowania: 5027
Miłeczko !Malowanie ,odnawianie ...podziwiam .ja to wszystko spycham na M, bo on ma zdolności manualne , a ja tylko wizje polewkamax . Olkusz jak najbardziej na tak.Jest jeszcze taka seria bladawców niebieskich i różowych ,które zbiera moja córcia
Ogród irysowy Ewy F
Zapraszam , Ewa
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2019/02/12 11:38 #149104

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 6345
  • Otrzymane podziękowania: 24923
takasobie napisał:

Tomku! Jak ja bym chętnie obejrzała, co namalowałeś! Strasznie ciekawa jestem. Ale ja nie będę sięgać po olej. Może gdybym miała więcej miejsca, jakiś kącik malarski, żebym nie musiała tego sprzątać codziennie.
Miłko, ja trochę malowałem w młodym wieku i większość tego wylądowała u znajomych. Wtedy byłem pod wrażeniem Witkacego i S. Dali, co dało się zauważyć. Fragmenty niektórych obrazów S.Dali malowałem dla siebie... na ściany do pokoju ;) U mnie była to prowizorka. Nie posiadałem nawet sztalug, a farby olejne miałem dzięki koledze, którego ojciec był dość znanym plastykiem. Bo pewnie nie wiesz, ale w owych latach farby olejne, czy nawet tempery były sprzedawane tylko plastykom po okazaniu specjalnej legitymacji :nie_wiem





Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, th, piku, takasobie, VERA, zuzanna2418, zanetatacz, Danusia, Maggie

Ogród takisobie 2019/02/12 11:51 #149106

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Online
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25959
  • Otrzymane podziękowania: 68009
Tych dwóch nigdy nie widziałam...Oszukista, mówiłeś, że juz nic nie masz. :(

Miłeczko, może kiedyś zorganizujemy Twój zielonozakręcony wernisaż ? think: Ptaki bardzo udane, nie marudź, że Ci dzioby nie wychodzą. Dla mnie bomba! hu_rra
A tak na marginesie, też powinnam zmienić obicie na krzesłach i to teraz, kiedy nie ma jeszcze pracy w ogrodzie. krecigl Twój kolega dziś wpadł do mnie i dostaczył paprociowe ściereczki a ja przekazałam mu dalie z Wysp. Było machniom na ganku. :lol:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2019/02/12 14:21 #149115

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11339
  • Otrzymane podziękowania: 20946
Miłeczko pięknie Ci wyszły te krzesła :bravo a ptaszki cuuuudne mnie to by cały ptaszek nigdy tak nie wyszedł a Ty na dzióbek narzekasz :buziak
Fotki startujących ptaszków przepiękne :bravo
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2019/02/12 21:26 #149196

  • Gabriel
  • Gabriel Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Rośliny moją radością
  • Posty: 730
  • Otrzymane podziękowania: 2375
Widzę, że obrazów to już powoli masowa produkcja :woohoo: Skąd bierzesz na to czas think: Wszystkie bardzo ładne. :bravo
Idzie wiosna, więc te marzenia o leniuchowaniu chyba długo poczekają, ale może i dobrze? Ja też o tym marzę, a jak przyjdzie co do czego to szukam zajęcia :silly:
Pozdrawiam, Gabriel
Ogród nadal moją radością
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2019/02/12 21:45 #149201

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4225
  • Otrzymane podziękowania: 16297
Miłko "garce" przywołują wspomnienia- do takiego z uszkiem, lata temu u moja babcia doiła mi mleko... pyszne..takie jeszcze ciepłe i z pianką :)
Trzcinniczek, jak czupurek z tą fryzurą, śliczny. :) i dziób nie poprawiany polewkamax
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Ostatnio zmieniany: 2019/02/12 21:45 przez a.nia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2019/02/13 08:48 #149217

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Miłeczko z Ciebie ,to prawdziwa artystka :woohoo: wiem coś o tym ,bo w domu mam trzy malarki :jupi
Mój awatarek ,to przecież wczesne dzieło jednej z nich :) .Fajnie radzisz sobie z wolnym czasem ,jaki jest do wiosny ,Zajęcia bardzo wartościowe . :zdrowko A jakie dalie kupiłaś ? ciekawa jestem ,co będzie u Ciebie kwitło w tym sezonie :tup
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2019/02/13 10:56 #149236

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 43995
Nowinko! Dalie które kupiłam w Auchan pokazałam wcześniej, a są to: Optic Illusion, Hollyhill Spider Woman, Fancy Pants, Imperssion Festivo, Wine Eyed Jill, Mardi Gras, Soulman i Jive. Z tą "artystką" to chyba przesadziłaś 2smiech Kiedy chwyciłam za pędzle, to sprawę potraktowałam po inżyniersku: obraz to zbiór barwnych plam, które należy wiernie odtworzyć/skopiować. 2smiech Ale masz rację! Malowanie sprawia, ze wolny czas nie jest marnotrawiony. Normalnie w sezonie to robię coś w ogrodzie od 17 do 22, a teraz to ile można nad garami siedzieć lub przed telewizorem?

Aniu! Ja też uwielbiam emaliowane naczynia z sentymentu. Pamiętam stare czajniki z prawdziwymi dzióbkami. Mam jeszcze stare miednice z domu rodzinnego, mydelniczkę, dzban i inne takie!
Ja też lubiłam mleko prosto od krowy, ale moje babcie to juz miastowe były. Ale takiego mleka się napiłam w górach u gaździny.

Gabriel! teraz mam czas, bo nie robię niczego w ogrodzie 2smiech Przez całą wiosnę, lato i jesień pewnie nie sięgnę po pędzelki, bo nie będę miała czasu. A może będę miała? think: Masz rację! Dość dużo maluję, bo mam już zamówienia. Kto przyjdzie to mówi, ze chce. Mam więc pomysł na prezenty. W związku z tym muszę tego trochę naprodukować. To też okazja, zeby tak naprawdę przyjrzeć się ptakom z bliska i dostrzec różne niuanse ich budowy.
Ja czekam aż będę mogła odpoczywać i poleniuchować ... w hamaku!!! wink-3

Danusiu! Z krzeseł też jestem zadowolona. Może nie są idealne, ale samodzielna renowacja daje satysfakcję. tak jakbym nowe krzesła miała wink-3 I pomyśleć, ze pomysł dojrzewał wiele lat gwizdac
Dzioby wychodzą mi coraz lepiej. Założyłam mocniejsze okulary z lampkami i wtedy oczki i dzióbek można precyzyjnie namalować. Dziękuję w imieniu startujących ptaszków! :buziak

Polu! Zanim zorganizujemy jakikolwiek wernisaż, nie będzie co wystawiać, bo ja wszystko zamierzam rozdać. Mam pewne zobowiązania, a ile można rozdawać konfitur różanych? 2smiech No może kilka zostawię dla siebie i małą rameczkę sobie walnę.
Dalie dotarły szczęśliwie :buziak bardzo ładne karpy!

Tomku! Kompletny odlot! Musisz koniecznie wrócić do malarstwa! Ja zamawiam ogrodnika wśród dalii (może być w samym kapeluszu słomkowym). Te ostatnie zdjęcie to kosmos - ktoś wyłazi ze sromotnika bezwstydnego! :diabelek

Wiesiu! Tak właśnie jest! Ja z uporem gotuje w emaliowanych garach, choć mam 2 stalowe.
A trzcinniczek faktycznie wyszedł przyzwoicie. Wczoraj i przedwczoraj malowałam rudziki, ale na obrazkach wyszły lepiej jak na zdjęciu więc na razie nie pokazuję.
Faktycznie tak jak Gabryś napisał, zaczynam masowo produkować, ale już niedługo. Wieczory coraz krótsze, pewnie tylko kilka zdążę napaćkać i do roboty! Widły czekają! 2smiech

Zuza! Moje garnuszki w bardzo dobrym stanie są. Niektóre nawet jakby nieużywane. Obiecałam tej koleżance, od której je dostałam, że dostanie obrazek z trzcinniczkiem i rudzikami. Poza tym dała mi jakieś piękne kapy/obrusy adamaszkowe. Wie komu przekazać takie cuda w dobre ręce :kocham
Ale Ty za tymi honkami się rozglądasz, bo chcesz mieć? A ja je mam, te co chcesz mieć? To po co szukasz? 2smiech

Magda! Bo ja wyguglałam "cyklina gdzie kupić" i casto mi pierwsza wyszła! 2smiech
Ciesze się, że malunki Ci się podobają. Czasami trochę mi głupio, że się tu produkuję, ale gdzie mam się produkować? wink-3 Tu przy najmniej ktoś pochwali, a m. to tylko mówi "może być". 2smiech
A z nami to już tak jest, że nie jesteśmy stworzeni do latania, może dlatego tak nas ptaki fascynują? think:

Jak już napisałam, malowałam rudziki. jeden wyszedł tak sobie, a drugi całkiem ładnie. Jeszcze kilka ujęć muszę im zrobić. One takie wdzięczne są. za to już wiem, ze nie namaluję już więcej samca pleszki. Jest paskudny do malowania i pomimo iż namalowałam go kilka razy - nie wychodzi mi kompletnie - diabelska bestia!
W kolejce stoją: zięba, raniuszek, trznadel, potrzeszcz, kwiczoł. I muszę się powoli przygotowywać do wiosny i spróbować zieleninę i kwiaty. Może tym razem wyjdą...

Tymczasem zbieram fusy od kawy i podsypuję pod rodki i róże po kolei. Już z 6 litrów fusów rozsypałam a końca nie widać.

Na dziś (ptaki z weekendu cd)





Ostatnio zmieniany: 2019/02/14 10:32 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, th, Gabriel, piku, edulkot, VERA, inag1, zuzanna2418, nowababka, zanetatacz ten użytkownik otrzymał 4 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2019/02/13 20:33 #149303

  • Gabriel
  • Gabriel Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Rośliny moją radością
  • Posty: 730
  • Otrzymane podziękowania: 2375
Zdjęcia już bardziej wiosenne, nie wiem czy przez słońce, czy nabrzmiałe pąki na gałęzi :) A jakiego to drzewa?
Tak, jak leniuchować to najlepiej w ogrodzie, hu_rra w gorące popołudnie.
Pozdrawiam, Gabriel
Ogród nadal moją radością
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2019/02/15 10:30 #149518

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 43995
Gabriel! To drzewko to aronia na pniu! Coraz dłuższy dzień sprawia, ze coraz więcej pąków tak wygląda. Co ciekawe wiele ptaków chętnie się pożywia tymi pąkami o tej porze. wink-3

W ogrodzie typowe przedwiośnie. Ptaki weselej świergolą. Nadleciały czyże, codziennie rano mnie witają na gruszy i nie uciekając cierpliwie czekają aż wrzucę coś do karmnika.
Zakwitły ranniki, znalazłam je jak podsypywałam fusy pod róże. Zdjęć nie zrobiłam, bo musiałam lecieć do pracy.
Podglądam też w sklepach internetowych różności roślinne, ale nadal jestem dzielna. Jeśli coś zamówię, to dopiero w marcu. Ale może nie będę musiała, jak zdobędę kilka sadzonek od bliźnich.
Pozostaje mi jeszcze zrobić rozsady jednorocznych, ale to dopiero pod koniec marca. Koniecznie cynie i aksamitki, ale też nasturcje, ten piękny rdest od Wiesi i inne takie tam...
Ja nawet nie wiem, co pisać, bo tak mnie denerwuje ta pogoda. Planowałam prace w styczniu, ale nie dało rady, luty też nie zapowiada się ciekawie. Albo błoto albo zmarzlina. Niech chociaż śniegu napada!

Na dziś z minionego weekendu ptaków ciąg dalszy:








Ostatnio zmieniany: 2019/02/15 11:08 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, edulkot, VERA, Elżbieta, zanetatacz, nelu-pelu, Danusia, Zawszewiosna, a.nia ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2019/02/16 09:19 #149607

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 43995
Dziś rankiem po nocnych mgłach i mrozie w ogrodzie było wszystko oszronione. Wyskoczyłam, żeby porobić zdjęć. Obiecuję, że to będą ostatnie suchelce w tym roku!










Ostatnio zmieniany: 2019/02/16 09:41 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, edulkot, VERA, zuzanna2418, nowababka, Elżbieta, Danusia, Maggie
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.218 s.