Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogród takisobie

Ogród takisobie 2019/03/04 18:37 #152048

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10021
  • Otrzymane podziękowania: 22987
To się napracowałaś z tym trawnikiem, w pocie czoła zwyc a że im więcej robisz tym więcej widać co trzeba zrobić to prawda wink-3 można robić tak w kółko :bezsil dzisiaj walczyłam z miliardami żołędzi w przedogródku i padłam :grabie
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2019/03/05 12:57 #152157

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3582
  • Otrzymane podziękowania: 13902
Kurcze, jakie cudne miejsca. I te zachody barwne... Tęsknię za jakimś plenerem, bo ostatni nad Zegrzem nie wypalił, tylko zmarzłam na kość.
Krokusy u mnie w fazie prenatalnej...no nic jeszcze nie widać.
Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.


--=reklama=--

 

Ogród takisobie 2019/03/06 11:39 #152274

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14602
  • Otrzymane podziękowania: 44118
Zuza! Podczas naszego pobytu odbywał się kurs fotografii przyrodniczej, gdzie kursanci wychodzili focić te kicze! wink-3 Jak na zamówienie była pogoda i nacykaliśmy się do woli. Ja wychodzę z założenia, ze fotografia ma sprawiać przyjemność i jak za zimno, wieje czy inne przeszkody - nie robię! I tyle! 2smiech
Dziś wreszcie zobaczyłam moje krokusy, bo mam wolne 2 dni i zaraz idę do ogrodu robić, bo pogoda fajna i coraz cieplej.

Majeczko! Dziś idę też do ogrodu, bo jak wspomniałam, mam wolne. Będę dziś warzywnik sprzątać do końca, wysiewać i pewnie będę kontynuować inne prace. Ale kto tam wie, co rzeczywiście zrobię. 2smiech

Wiesiu! Dziękuję! :buziak Tak było naprawdę i jeszcze fajniej, bo słychać było krzyki gęsi i łabędzi krzykliwych.
A sikorki uwielbiają jabłuszka, ale w tym roku coś mało im wystawiałam, bo zapomniałam. W zeszłym roku ptaszory zjadły z 5kg jabłek.

Dziś zmykam do ogródka i zostawiam zdjęcia z poranka:







Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel, piku, edulkot, VERA, zuzanna2418, Dagusia, zanetatacz, nelu-pelu, a.nia, Maryna44

Ogród takisobie 2019/03/06 12:51 #152277

  • Dagusia
  • Dagusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1729
  • Otrzymane podziękowania: 7062
Milko u Ciebie prawdziwa wiosna,a ja rano budzę się a tu biało 2smiech .
Ale nic to,zabrałam narty i na wyciąg,a ze od poniedziałku zamknięty,to sobie wyszłam na nogach teacher dla zdrowia,a zjazd był zarąbisty gwizdac cały stok dla siebie :kocham
Przywiozłam od mamy 4 skrzynki dali,jedne na 6 przezimowały a drugie zgniły,jeszcze muszę dwie przywieść,było tak ciepło w poniedziałek,ze kilka karp wsadziłam do doniczek,wszystko robiłam na polu hu_rra a potem wniosłam doniczki do domu.
Powoli nad Babi tworzy sie wal fenowy idzie halny,a potem pewnie u mnie sypnie śniegiem.
Trosze posprzątałam ogród i mam juz mało śniegu. Zdjecia cudne :buziak
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2019/03/06 13:39 #152280

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4244
  • Otrzymane podziękowania: 16439
Wiosna panie sierżancie :) Wiosna u Ciebie na całego... flower
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2019/03/06 17:07 #152292

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3582
  • Otrzymane podziękowania: 13902
Ojej, tyle krokusów! A u mnie sztuk jeden. Światło magiczne i ten bokeh ...Leżysz do kadrowania ? :woohoo:
Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2019/03/06 20:14 #152344

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11359
  • Otrzymane podziękowania: 21006
Miłeczko ale śliczne te Twoje krokusiki no cudne normalnie i jeszcze tak pięknie uchwycone :bravo :bravo
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2019/03/08 09:10 #152539

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14602
  • Otrzymane podziękowania: 44118
Danusiu! Pamiętasz, co ja Ci pisałam u Ciebie? 2smiech "kuper niżej" Dzięki! :buziak

Zuza! Miałam szczęście do światła. Co prawda się nie położyłam, ale aparat leżał na kartoniku na ziemi, a ja z doopskiem w górze wink-3 Krokusów mam sporo, ale juz wiem, ze za mało i dosadzę z dwie setki jesienią. W tym roku dosadziłam z 50, ale to mało, mało, mało!!! Chyba zamówię jakieś mega opakowanie, żeby taniej było. Kupiłam nawet dość sporo w carefurze na wagę.

Aniu! Niestety jeszcze chłodno, czekam aż się ugrzeje ziemia i będzie pachnieć. Na razie jeszcze zalatuje zimą! wink-3

Dagusiu! Ale wiosna u Ciebie nadrobi i wybuchnie! Taki już jest górski klimat. Szkoda dalii, ale będą kolejne. Przez to, ze u was są niższe temperatury zima istnieje większe ryzyko zmarznięcia, nawet w pozornie bezpiecznych pomieszczeniach. Masz sporo roboty z tym śniegiem, ale dla ludzi, którzy nie boja się ciężkiej pracy, to nie powód do narzekania! jesteś dzielna! Super!

Wczoraj siedziałam większość dnia w ogrodzie, ale pracy tyle, ze niewiele się posunęłam do przodu. Postanowiłam wyrównać daliową rabatę i zyskałam miejsce na kolejne kilka sztuk. Próbowałam też uprzątnąć rabatę paprociową i daliową. Moje pióropuszniki wymagają przesadzenia, bo rozlazły się na wszystkie strony, a środek jest pusty
Miałam miłe towarzystwo. Najpierw parka czarnogłówek pożywiająca się z doskoku w przenośnym karmniku, piszczała mi nad głowa i wcale mnie się nie bały. Może dlatego, że nie wymachiwałam obiektywem. Potem czyżyk łaził metr ode mnie, patrząc z wyrzutem, czy oby mu nie podjadam słonecznika. I oczywiście śpiewające kosy i sikory.
Posiałam wczoraj rzodkiewkę, szpinak i roszponkę. Mam nadzieję, że zjemy to wszystko zanim będę musiała wysadzić pomidory.

Na dziś:







Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, VERA, Dagusia, nowababka, zanetatacz, nelu-pelu, Danusia, a.nia, Maggie

Ogród takisobie 2019/03/08 10:05 #152543

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4244
  • Otrzymane podziękowania: 16439
Chyba jesienią też hurtowo krokusy zakupię i kosaćce do kompletu.. :) Ślicznie wyglądają takie bukieciki. Tylko dlaczego one tak króciutko kwitną, a potem łąki trawska zostają ...
A w kropelce na krokusie ty się odbijasz jak w lustrze?
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2019/03/08 10:20 #152547

  • Dagusia
  • Dagusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1729
  • Otrzymane podziękowania: 7062
Ale cudnie :buziak u mnie tez ciepło i od rana do wieczora siedzę w ogrodzie,ptaki śpiewają,robota idzie ale tam gdzie śnieg stopniał i troszkę obeschło,została cała skarpa bo tam śnieg najdłużej siedzi po mimo ze go grabię grabkami 2smiech
Od przyszłego tygodnia pewno śnieg wróci,ale to juz mały problem. Chociaż plecy bolą,wczoraj zamiatałam cały chodnik od drogi z piasku,bo jak pojada szczotkami to piasek zgarniają na moje hosty think: razem z solą.
Wieczorem przyszła ulewa jak w maju :woohoo: ale się w pogodzie miesza,gdzie śnieg wcześnie wywiozłam już trawa się zieleni.
Ostatnio zmieniany: 2019/03/08 10:22 przez Dagusia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2019/03/08 15:37 #152574

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14602
  • Otrzymane podziękowania: 44118
Dagusiu! Życzę Ci słonka i ciepła! Zwłaszcza w dzisiejszym dniu! :buziak Już nie możesz się doczekać krzątania w ogrodzie! wink-3 Najważniejsze, że trawa się zieleni. hu_rra

Aniu! Koniecznie! Całą zimę czekamy na ten moment! Jak kwitną krokusy - tak jest pięknie! Trawska od krokusów to faktycznie problem, a ja próbuję jakoś je zakamuflować innymi roślinami.
Nie wiem o która kropelkę Co chodzi, ale w kropelkach zazwyczaj nie ma odbicia, ale odwrócony obraz tego co za nimi.

Zostawiam kilka kwiatków i jadę świętować!









Ostatnio zmieniany: 2019/03/08 15:38 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, edulkot, Olusia, VERA, Dagusia, nowababka, zanetatacz, Danusia, wojtek ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2019/03/08 20:21 #152606

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8426
  • Otrzymane podziękowania: 25225
Piękne te krokusowe ujęcia :kocham i nawet pszczółki już masz u mnie na razie nie widać żadnych zapylaczy :dry:
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2019/03/08 20:28 #152608

  • Olusia
  • Olusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3929
  • Otrzymane podziękowania: 10520
Na mojej rannikowej łączce też zapylaczy nie zauważyłam ale ja teraz mogę obserwować ogródek rano przed 8:00 albo po 16-tej .
OLUSIA !!
Zapraszam do podziwiania: Moje hosty od A do Z
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2019/03/08 20:46 #152613

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5972
  • Otrzymane podziękowania: 24824
Aparat na kartonie powiadasz, a kuper niżej think: - niechcący poznałam sekret robienia fotek krokusów clap
Tylko, gdzie ja się niebożę z tym kuprem podzieję , jak nogi postawić nie ma gdzie krecigl i stąd moje krokusy tak kiepsko na zdjęciach wychodzą.................................
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2019/03/08 21:13 #152626

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7499
  • Otrzymane podziękowania: 16458
O, faktycznie są pszczółki :woohoo: . U mnie też jeszcze nie widziałam.
Zdjęcia jak zwykle mistrzowskie :kocham .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dagusia

Ogród takisobie 2019/03/09 18:22 #152755

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14602
  • Otrzymane podziękowania: 44118
Dzięki Edyta! :buziak Pszczółki wyszły, jak ciepło było i nie wiało. Dziś ich nie widziałam. Ale to znak, ze już szukają pyłków i wiosna jest!

Vera! To żadne sekrety! Zawsze służę pomocą, choć nie zawsze potrafię. Zawsze warto obiektom robić zdjęcia z ich poziomu. To zawsze dobrze wychodzi. Dotyczy to i ludzi, i ptaków, i kwiatów. No tak, ale Ty faktycznie musisz uważać, bo tyle u Ciebie tego pięknego drobiazgu rośnie. :)

Olu! To masz tak jak ja na codzień, ale 2 dni wolnego i zobaczyłam, co chciałam.! hu_rra

Dziękuję Wiesiu! :buziak Jeszcze tłumu nie było, ale nie masz pojęcia, jak się ucieszyłam, jak je zobaczyłam! :)

Dziś straszna pogoda. Pada i wieje. Nie wyszłam nawet do ogrodu, nawet ptakom nie nasypałam.Trudno! Wiosna już jest, niech robali szukają. Jutro sypnę.
Upiekłam bułeczki cynamonowe, bo zaraz mam gości.

Kilka zdjęć zostawiam:









Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, edulkot, chester633, zanetatacz, Danusia, a.nia, Maggie

Ogród takisobie 2019/03/09 18:26 #152757

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8426
  • Otrzymane podziękowania: 25225
O, już masz iryski :woohoo: , muszę pogrzebać i sprawdzić co się z moimi dzieje think:
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2019/03/09 18:36 #152761

  • Olusia
  • Olusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3929
  • Otrzymane podziękowania: 10520
Miłka napisała
Olu! To masz tak jak ja na codzień, ale 2 dni wolnego i zobaczyłam, co chciałam.! hu_rra

Miłko , Tobie to na co dzień płacą a ja jeszcze do mojej służby dokładam ale jak wnuczek ma ręce zajęte to siedzi spokojnie i coś na działce mogę porobić .
OLUSIA !!
Zapraszam do podziwiania: Moje hosty od A do Z
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2019/03/09 20:13 #152804

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10021
  • Otrzymane podziękowania: 22987
Miłko krokusowo jak zawsze konkursowo clap clap clap
A iryski miałam, ale jakoś nie widać ich think:
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2019/03/10 17:55 #152948

  • inag1
  • inag1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1938
  • Otrzymane podziękowania: 2352
Zdjęcia przepiękne :bravo :bravo :bravo
U mnie też już pszczółki się pokazały. Wiosna już tuż, tuż :)
Pozdrawiam- Ina

Ogród Iny
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.212 s.