Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogród takisobie

Ogród takisobie 2019/03/16 20:57 #153803

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9728
  • Otrzymane podziękowania: 20848
jak pięknie masz już wysprzątane i fotki miodzio hu_rra clap hu_rra
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2019/03/17 15:25 #153852

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14462
  • Otrzymane podziękowania: 43398
Żanetko! Już powoli jakoś wygląda. Mam jeszcze kilka miejsc wstydu, ale wiadomo, że ich nie pokażę 2smiech Cieszę się, ze zdjęcia Ci sie podobają.

Dziś do kościoła na kijach poszłam. Zziajałam się nieco, bo ostatnio mało chodzę ze względu na kiepską pogodę, a przysdałoby się, zeby narać kondycji. Mam nadzieję, ze uda się w tygodniu wyjść co najmniej 2-3 razy. Tak przynajmniej planuję.

Dziś popracowałam też w ogródku. Oporządziłam zachodnią stronę z igieł sosnowych. Przez to znalazłam kilka roślin, o których zapomniałam. Obkopałam też rabatkę z hostami oraz posadziłam trytomy (uwielbiam je, ale zawsze marnuję) i dosadziłam irysów holenderskich. Jestem ciekawa, co z nich wyjdzie, bo na wagę z kerfura były. wink-3
Już kark mnie boli więc kończę na dziś, choć oczy patrzą i chcą, żeby robić dalej.

Na dziś:







Ostatnio zmieniany: 2019/03/17 15:26 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, edulkot, zuzanna2418, Dagusia, nowababka, Margo2, zanetatacz, nelu-pelu, a.nia ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych


--=reklama=--

 

Ogród takisobie 2019/03/17 18:02 #153867

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 9995
  • Otrzymane podziękowania: 22871
Miłko czy artysta musi idealnie odwzorować to co widzi :unsure: a Picasso, a Nikifor :unsure: choć dla mnie to nie są idealni artyści, ale przez innych uważani za geniuszy wink-3 dla mnie każdy kto tworzy jakąś sztukę jest artystą, che mu się tworzyć i nie ważne czy tylko dla siebie, czy do szuflady czy do podziwiania przez innych.
Fajnie że coś porobiliście w wolne dni, zawsze to troszkę do przodu zwyc ja leniwie tylko pocykałam zdjęcia 2smiech
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2019/03/17 19:39 #153879

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11260
  • Otrzymane podziękowania: 20702
Miłeczko piękne fotki i wiosna widzę już u Ciebie rozszalała się na dobre :)
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): a.nia

Ogród takisobie 2019/03/17 21:05 #153909

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4212
  • Otrzymane podziękowania: 16202
Ale śliczną wiosnę zapodałaś :) po raz kolejny... piękne zdjęcia !!
Proszę powiedz mi jeszcze co to ?
imageshack.com/i/pn3MuXMBj
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2019/03/17 21:16 #153912

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4600
  • Otrzymane podziękowania: 8273
Ja dzisiaj odkopałam rabatę spod igieł. Nazbierałam kilka worków
Co robisz z igłami?
Ja zostawię jeden worek i spróbuję przetrzymać go rok, zobaczymy co z tego wyjdzie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2019/03/18 10:08 #153979

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14462
  • Otrzymane podziękowania: 43398
Gosiu! Igły kompostuję. Ja wszystko kompostuję. Czekam jeszcze na opróżnienie jednego boksu kompostownika, bo mi się wiosenne odpady nie mieszczą :mur Chyba sama muszę się za to wziąć, bo doczekać się nie mogę. Mówisz, że będziesz próbować nastawić "ziemię igłową"? think:

Aniu! Dziękuję! :buziak Focić wiosnę to wielka radość!
A na zdjęciu jest dźefersonia. Jeffersonia diphylla

Danusiu! Powoli ziemia zaczyna pięknie pachnieć! I owadów już całkiem sporo! Fajnie jest! Dzięki! :buziak

Majeczko! Właśnie ja to taki ludowy artysta jestem. 2smiech Paćkam i paćkam, raczej dla przyjemności, a jak się coś uda - chętnie się pochwalę!
W ogrodzie mam jeszcze kilka zakątków, gdzie sporo mam do roboty, ale faktycznie mam już sporo podciągnięte. Tak naprawdę wystarczy mieć dobry dzień, wenę i robota sama odchodzi, nawet nie wiesz, kiedy wszystko przytniesz, przekopiesz, pograbisz, posiejesz. A w inny dzień robota za nic nie idzie! Zawsze czekam na dobry dzień!

Wczoraj wieczorem synek przywiózł mi cegły z rozbiórki! Będę obwódki wreszcie! hu_rra Na razie trochę mało, ale będa następne dostawy, bo cegła ciężka i osobówką niewiele na raz się weźmie.

Na dziś:
Romance

Blue Pearl

Grand Maitre

Ruby Giant

Spotkanie wiosny z jesienią - berberys

Grand Maitre

Adiantum powabne (Adiantum venustum)


Cebulica


Tak wyglądają u mnie w tym roku irysy żyłkowe - same liście :mur
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, inag1, zuzanna2418, Dagusia, nowababka, zanetatacz, Danusia, a.nia, Maggie ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2019/03/18 21:34 #154096

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8385
  • Otrzymane podziękowania: 24992
Ten łan fioletowych krokusów pod drzewem urzekł mnie najbardziej :kocham . O i już pierwsze pastorałki masz :woohoo:
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2019/03/19 15:41 #154171

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14462
  • Otrzymane podziękowania: 43398
Pastorałki są i to sporo! Bardzo się na nie ucieszyłam, zwłaszcza, ze kiedyś w ogóle na nie nie zwracałam uwagi. Teraz pięknie się czerwienią i będę je bacznie obserwować!
Krokusy już się kończą, a tej łan faktycznie został posadzony wiele lat temu i zdobi ogród do dziś. Jak już nie raz pisałam, muszę dosadzić sporo krokusów, by za parę lat mieć kolejna radochę!

Dziś odebrałam kolejne wydruki zdjęć! hu_rra Są i te zamówione przez Forumowiczki i te, które mają być na sierpniowej wystawie w domu parafialnym, choć nie wiem, czy w ogóle się odbędzie think:
Kilka zdjęć przeznaczyłam na prezenty. Teraz ludzie wszystko mają więc może takie zdjęcie będzie ich cieszyło? wink-3






I z ogródka:





Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, piku, chester633, nowababka, zanetatacz, mira, a.nia, Maggie

Ogród takisobie 2019/03/19 15:47 #154173

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11260
  • Otrzymane podziękowania: 20702
Miłeczko przepiękne te Twoje fotki na pewno ucieszą obdarowanych :bravo ja też najczęściej hafty dają bliskim na prezent :)
Krokusy i drobnocebulowe dokupuję od kilku tak jesienią bo tego dużo się zmieści nawet u mnie wink-3 Kokorycz ślicznie wygląda :)
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2019/03/19 16:25 #154179

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13501
  • Otrzymane podziękowania: 31377
Miłko, juz pełna wiosna u Ciebie. Może jednak musze podokrywac moje roślinki spod pierzyn liściowych, wtedy tez zaczną wystawiac łepki do góry? Na ptaszorki malowane nie narzekaj, wychodzą Ci bardzo dobrze! Akwarela mi się wydaje trudną sprawą... musze spróbowac ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2019/03/19 19:04 #154216

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9728
  • Otrzymane podziękowania: 20848
Miłko -u Ciebie już porządki a ja od dwóch tygodni nic nie zrobiłam bo pogoda ciągle nie sprzyja :mur ,kondycja po zimie u mnie też cieniutka recourse
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2019/03/20 09:01 #154286

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14462
  • Otrzymane podziękowania: 43398
Żanetko! Powolutku wszystko nadrobisz, nie ma co się przejmować! Pogoda faktycznie dziwna. Brakuje takiego cieplutkiego słonecznego weekendu, żeby można było nadrobić z pracami. Bo i mi zostało sporo do zrobienia, choć ogród nawet nieźle teraz wygląda. Muszę zrobić obwódki, posprzątać narzędziownie i wkoło altany, podosiewać jeszcze trawnika, wyrównać jeszcze kilka rabat i koniecznie wszystko posiać: kwiatki, warzywa i inne takie tam.

Ewka! Akwarela jest trudna, ale ja uwielbiam. Czasami tak sobie paćkam, żeby plamy ładne wyszły. Muszę jeszcze tylu rzeczy się nauczyć! czasami jestem zadowolona z siebie, ale potem w necie obejrzę jakiś obrazek i od razu mam humor popsuty wink-3 Ale serdecznie Cię namawiam do akwareli, bo to zupełnie inny świat.
Ja poodkrywałam i dziś rano przyszedł mróz -4stC. Ale pewnie niczego nie popsuł, bo nie mam jakichś wrażliwców.

Danusiu! Cieszę się, że Ci się podobają. Naprawdę to robi wrażenie. Nie są takie ostre jak brzytwa, ale w tym rozmiarze powieszone na ścianę są idealne. Wiem co mówię, bo w pracy 3m ode mnie wiszą 2 zdjęcia z wystawy w Wojsławicach o tym samum rozmiarze i cudownie się na nie patrzy.
Hafty to świetna sprawa, ale ja gdzieś tą umiejętność nabyta od babci w dzieciństwie pogubiłam. A może wyciągnę wreszcie ten tamborek? think:

Wczoraj poszłam na długi spacer na kije. Było cudownie. Śpiewały kosy i sikory w przydrożnych wierzbach, słońce zachodziło, a ja cudownie się zmęczyłam. Musiałam się poruszać, bo "wyrównałam" piankowca malinowego i musiałam go spalić. Musze podać przepis w kuchennym dziale, bo naprawdę jest genialny.
Dziś rano przymrozek. wszystko poszroniło, by o 8:00 stopnieć całkowicie. Pewnie będzie jeszcze tak jakiś czas.

Na dziś:





Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, Efkaraj, inag1, Dagusia, nowababka, zanetatacz, nelu-pelu, Danusia, a.nia ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2019/03/22 11:19 #154486

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14462
  • Otrzymane podziękowania: 43398
Dorzucę kilka zdjęć, bo robią się nieaktualne!
Jutro będą świeże. mam nadzieje, że pogoda będzie! :slonko

Kupiłam magnolię :mur w biedrze. Całe życie o niej marzyłam,a teraz mam dylemat. Posadzę pewnie w miejsce uschniętej wiśni, bo i tak kikut się za chwile przewróci i powojniki nie będą miały gdzie się piąć.
Jutro planuje wreszcie do końca ogarnąć warzywnik i posprzątać wokół altany. Może dalie wreszcie wywlokę i zacznę dzielić.
Czy oleandra można już wystawić? think:

Na dziś ( z weekendu cd)

Pszczółki na Tricolor:





I zapowiedź filmu poklatkowego. Tak się go robi! Aparat ma zadane robić zdjęcia co minutę. Film ma pokazywać otwieranie się krokusów. Wyszło tak sobie, film czeka na montaż. Ale pierwsze koty za płoty.


Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, piku, Efkaraj, chester633, Dagusia, zanetatacz, Danusia, a.nia

Ogród takisobie 2019/03/22 14:44 #154494

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13501
  • Otrzymane podziękowania: 31377
Miłko, jesli nie będzie przymrozków, można oleandra wystawić, ale ja bym jednak poczekała do kwietnia. Przymarznięty może wcale nie kwitnąć.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2019/03/22 21:35 #154545

  • Gosia1
  • Gosia1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 480
  • Otrzymane podziękowania: 1308
:bravo :bravo :bravo :bravo :bravo jestem pod wrazeniem Twoich fotek
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2019/03/23 07:46 #154562

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3576
  • Otrzymane podziękowania: 13811
O mamuńciu! Wspaniałe te fotki na wydrukach! Wystawa-koniecznie! Trzeba takie rzeczy pokazywać.
Kokorycz kocham a one mnie nie...
Przymierzam się też do poklatkowych. Chciałam pokazać ruch wody w Wiśle. Mam nadzieję, że pokażesz, jak wyszło na krokusach.
To niewiarygodne, ale jak na wsi w słoneczny dzień (jedyny, jaki nam przypadł w udziale) zobaczyłam pszczoły, to ucieszyłam się, jakby dawno niewidziany przyjaciel mnie odwiedził.
Derenie były jeszcze w pąkach.
Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, takasobie, edulkot

Ogród takisobie 2019/03/23 19:22 #154599

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14462
  • Otrzymane podziękowania: 43398
Zuza! Wydruki są udane, trzeba przyznać! Nie myślałam,z e na pcv będzie to dobrze wyglądało. W Wojsławicach już się do tego przekonałam, a teraz upewniłam. Będę dążyć do tej wystawy. To ma być wystawa żywych dalii w wazonach tak z 20 odmian plus 10 fotografii więc skromnie, ale i tak byłoby fajnie dla ludzi - jakaś rozrywka. Ale nie wiadomo jak będzie z daliami, czy będą ładnie kwitły. Jak to nasz proboszcz powiedział, ze zorganizujemy ..."jak Bóg da"... gwizdac
Poklatkowe już mamy biegnące chmury w świetle księżyca. To wyszło fajnie. Ale to robił Maciej, ja tylko podziwiałam efekt.

Gosiu! Cieszę się, że Ci się podobają! :buziak

Ewka! Planuję go wystawić jutro, ale zobaczymy. W tygodniu był jeden przymrozek -4stC.

Posadziłam magnolię, moją pierwszą. Kupiłam w Biedrze za 12 zł Soulangenana. Pewnie bydlę wyrośnie i nie będzie pasować, ja zawsze mam takie szczęście :mur Tak samo jak dziś kupiłam rodka 'Helsinki University', a okazało się , że rośnie szybko wielki i tak naprawdę nie mam go gdzie posadzić. :nie_wiem

Posprzątałam taras altany i już na więcej nie miałam czasu i siły, bo rano po zakupach poszłam na kije i zrobiłam 7km.
Krokusy już przekwitają, ale zaczynają inne kwiatki, chociażby kokorycze.

Na dziś:







Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, dodad, piku, edulkot, zuzanna2418, Semper, Dagusia, zanetatacz, nelu-pelu, a.nia ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2019/03/23 19:35 #154603

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8385
  • Otrzymane podziękowania: 24992
Miłko, zanim z Twojego rododendrona urośnie duży krzew to sporo wody w Wiśle upłynie B) , a poza tym rodki z powodzeniem można przycinać :)
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2019/03/24 21:29 #154798

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14462
  • Otrzymane podziękowania: 43398
Pocieszyłaś mnie Wiesiu! Nadal nie mam miejsca dla rodka, ale dam radę, gdzieś znajdę! wink-3

Dziś piękny słoneczny dzień, ale wiało lekko chłodno więc (z powodu niedzieli również) dziś tylko cięłam róże i berberysy!
Pochwaliłam już publicznie wiele prezentów od Forumków, którzy mnie odwiedzili podczas zlotu. Było o róży do Wiesi i Majeczki, było o nalewce, o liliowcach od Geni, ale muszę dziś wspomnieć cudowne rękawice od Asi!!! One mi dziś uratowały życie! Ręce powyżej nich mam nieziemsko podrapane (cięłam pnące róże - usuwałam owoce).



I na dziś:







I moja forsycja cudowna, tzw karłowa, ale to oznacza, ze ma kwiaty drobne.


Ostatnio zmieniany: 2019/03/24 21:30 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, edulkot, Asia2, Semper, Dagusia, Danusia, mira, wojtek, a.nia, Maggie
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.216 s.