Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogród takisobie

Ogród takisobie 2019/07/14 19:25 #170747

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14602
  • Otrzymane podziękowania: 44124
Majeczko! Padało wczoraj kilka razy z przerwami, jest podlane, ale ziemia była taka sucha, ze za bardzo nie nasiąkła. Ale ulga niewątpliwie jest.
W środku agroturystyki fajnie dość, choć nie bez mankamentów. na dole jadalnia, kuchnia i weranda, na górze pokoje. Nieco przekombinowane, ale takie apartamenty z salonami i sypialniami. Dość miło. Trochę za dużo "Czacza" think:

Żanetko! Kleszcze są wszędzie. Najwięcej przywoziłam zawsze z Puszczy Białowieskiej. Kwestia szczęścia, no i nie ma się co uprzedzać. Nie wiem, czy tam będą ciągle jeździła, ale na pewno jeszcze tam wrócę.

Danusiu! To fakt! jest tam bardzo malowniczo. jeszcze potem pokażę zdjęcia stamtąd, bo ja ciągle do tyłu jestem z czasem. :mur

Ewka! W Lisach bardzo miło i malowniczo, ale trafiliśmy na największe upały i nie nacieszyliśmy się tak naprawdę tamtym miejscem.
Rybki były pyszne i chociażby ze względu na nie chętnie wrócę w tamte rejony.
A plindze jedliśmy trzy dni, tak nam zasmakowały :mniam

Kwiatów w ogrodzie coraz więcej. Jak będzie już wystarczająco dużo, ogłoszę lato na razie to tak nie do końca. gwizdac Opitoliłam dziś świerka w kuleczkę. Wisi nad nim topór, ale może jak będę go pilnować, wyrok będzie odroczony. Musiałam też opryskać rodka (wcześniej pisałam), bo podejrzanie wyglądał. Przeczytałam na etykiecie, ze środek szkodliwy dla owadów. Trochę się wzdrygnęłam, ale rozejrzałam się i nie było owadów, bo tam nic wkoło nie kwitnie. Sikłam i czekam. Liście zarażone pozbierałam i poszło do ogniska.
Cieszą mnie pierwsze kwiaty dalii, paków mnóstwo, ale muszę jeszcze tydzień, dwa poczekać.

Na dziś






Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel, piku, edulkot, chester633, zanetatacz, Danusia, a.nia

Ogród takisobie 2019/07/14 20:40 #170763

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4245
  • Otrzymane podziękowania: 16448
Miłeczko też mi ślinka pociekła na widok rybek... plindze też sprawdzałam z czym się je :) u mnie to po prostu placki ziemniaczane, a najczęściej jemy je z blachy i z wyrzoskami.. pychotka :P
Kolejną dalię znalazłam ... w sumie już pięć wyszło hu_rra Twoje ślicznie zaczynają...
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Efkaraj, zanetatacz


--=reklama=--

 

Ogród takisobie 2019/07/14 22:29 #170790

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9850
  • Otrzymane podziękowania: 21401
Plindze ,wyrzoski -musiałam sprawdzić co to polewkamax ,ale też lubię placki ziemniaczane choć ze skawarkami nie jadłam 2smiech jak byłam w Bieszczadach to jadłam trzy dni placki po bieszczadzku czyli z gulaszem tak mi smakowały
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2019/07/15 20:07 #170883

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Apetyczny wątek się zrobił ,a ja okropnie nie lubię gotować .Może dlatego ,że rozpuściłam swoją rodzinkę niemożebnie i często w garkach siedzę cook .No cóż ,jestem skazana na wieczne garowanie wink-3 Pięknie wyglądają Twoje dalie na fotkach ,a fotki oczywiście są takie ładne ,że nie sposób nie pochwalić :bravo
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2019/07/15 22:27 #170917

  • Gabriel
  • Gabriel Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Rośliny moją radością
  • Posty: 730
  • Otrzymane podziękowania: 2375
Twierdzisz, że lata jeszcze nie ma? Takie podejście mi się podoba :lol: Jak nie ma lata, to nie może być mowy o zbliżającej się jesieni :P
Głównie dzięki daliom jeszcze o niej nie myślę :) Twoje jak zawsze piękne, żeby teraz dużo pąków zawiązywały, a będzie kolorowy sierpień flower
Swoich nigdy nie nawożę latem, tylko wiosną przy sadzeniu. Może powinienem im coś teraz dać think:
Pozdrawiam, Gabriel
Ogród nadal moją radością
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2019/07/16 09:36 #170954

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14602
  • Otrzymane podziękowania: 44124
Gabriel! Do jesieni jeszcze bardzo daleko! Sam wiesz, ze jak w ogrodzie kwitną dalie, to lato trwa do listopada! Ja bym też nie nawoziła dalii, gdyby nie gakt, ze kupiłam kilka lat temu 25kg nawozu do cebulowych z guano. Jak kupiłam, wypada rozsypać!

Nowinko! Ja nie lubie gotować w pośpiechu, albo jak nie mam do tego głowy i czasu. Wtedy bym najchętniej zjadła nad zlewem na zimno cokolwiek. Ale tak się nie da!
Jak mam wenę i czas, i apetyt, to gotowanie zwykłego żurku staje się artyzmem!
Dziękuję w imieniu dalii i fotek! :buziak Nadchodzi mój ulubiony czas, oby słońca nie zabrakło!

Żanetko! Wrzoski - to nie mój region. I jeśli chodzi o nazewnictwo i zwyczaj. Plindze u nas jada się z cukrem, ale teraz już wszyscy jedzą wszystko więc na życzenie męża zrobiłam gulasz wołowy z jałowcem i grzybami leśnymi. A ten gulasz w Bieszczadach jaki był?

Aniu! Z blachy, czyli jak? W piekarniku? My ze skwarkami nie jadamy, bo są smażone w głębokim tłuszczu więc kalorii dość! cook Dalii gratuluję, czekam na zdjęcia! :buziak

Codziennie po pracy szwendam się w ogródku i tylko skubię z lekka niezbyt się wysilając. Wiśnie dojrzewają - zjadam prosto z drzewka. Porzeczki, pomimo słońca, strasznie kwaśne, nie sa smaczne. Poczekam jeszcze kilka dni - tak mi się nie chce ich zbierać!
Nie jeżdżę do sklepów, bo mam coraz więcej pomysłów, jak patrzę tu na Forum na Wasze ogrody. Margarytek mi się zachciewa i wielu innych bylin, bo ładnie to teraz kwitnie i wygląda! Oczywiście nie mam miejsca, by to gdzieś posadzić think:

Na dziś:



Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, piku, edulkot, chester633, Dagusia, nowababka, zanetatacz, Danusia, Zawszewiosna ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2019/07/16 09:43 #170955

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14602
  • Otrzymane podziękowania: 44124
I kolejna odsłona z Mazur:

Kolejna pozostałość po niemieckiej trasie kolejowej. Tym razem w Kiepojciach









Ostatnio zmieniany: 2019/07/16 09:48 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, piku, edulkot, chester633, Dagusia, nowababka, zanetatacz, Danusia, Zawszewiosna ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2019/07/16 09:46 #170957

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14602
  • Otrzymane podziękowania: 44124
I łąka mazurska:






Krzyże mazurskie współczesne raczej

Ostatnio zmieniany: 2019/07/16 09:47 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel, piku, edulkot, chester633, Dagusia, nowababka, zanetatacz, nelu-pelu, Danusia, kasik 69 ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2019/07/16 13:49 #170966

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4245
  • Otrzymane podziękowania: 16448
Miłko z blachy czyli z grilla :) mamy taką specjalną blachę, z jednej strony kwrbowaną , z drugiej gładką właśnie na placuchy , na zamykanego grila. Nie cierpię robić placków w domu bo śmierdzi nimi potem cały dom :mur a tak ni ma stresu szybko i bez tłuszczu... za to potem nadrabiamy wyrzoskami rotfl
Patrzę na Twoje mazurskie widoki i coraz bardziej tęskno mi za Mazurami...
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2019/07/16 21:35 #171028

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8426
  • Otrzymane podziękowania: 25225
Bardzo dawno nie byłam na Mazurach a jak byłam to oglądałam od strony wody :) , dziękuję więc za tą fajną fotorelację i zachętę na odwiedzenie tego regionu :buziak
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2019/07/17 10:56 #171110

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14602
  • Otrzymane podziękowania: 44124
Wiesiu! Ja mam marzenie, by jeszcze wiele miejsc w Polsce odwiedzić. Może się spełni!?

Aniu! Dzięki za wyjaśnienie. My też, jak tylko to jest możliwe, smażymy placki, ryby i inne takie tam w ogrodzie. Nawet zima potrafimy uruchomić kuchenkę na butlę, żeby nie było w domu zapachu ryby.
Na Mazury pewnie jeszcze wrócimy, ale nie w sezonie i nie tam gdzie jachty i turyści.

Wczoraj nie miałam czasu po południu, ale wieczorkiem stanęłam przy wisience i sporo ja obskubałam. Pyszne są teraz owoce. Trzeba się nacieszyć - póki świeże!
Maciej przywiózł mi wczoraj kolejne drewniane skrzynie z palet! hu_rra Nie przydadzą mi się już w tym roku, ale tak za miesiąc posadzę w jednej z nich truskawki. Może wreszcie zrobię z nimi porządek wink-3

Na dziś:




Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, piku, edulkot, chester633, zanetatacz, Zawszewiosna, wojtek, a.nia

Ogród takisobie 2019/07/17 17:23 #171144

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4245
  • Otrzymane podziękowania: 16448
A co to takie śliczne, drobne, fioletowe w duecie z rudbekią? Fajne to....
a fotki skrzyń gdzie? :P
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2019/07/17 20:01 #171157

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13609
  • Otrzymane podziękowania: 31921
Miłko, zdjęcia jak zawsze :kocham :kocham :kocham
Ja nie lubię zbierać porzeczek zawsze. Ale dziś przyszlam z pracy i ze Zbysiem zebraliśmy całość. Jutro zaczynam robić soki :)

Z rudbekia to chyba werbena?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2019/07/17 20:48 #171165

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11365
  • Otrzymane podziękowania: 21014
Miłeczko cudne te słoneczniki :)
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2019/07/17 20:58 #171171

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8426
  • Otrzymane podziękowania: 25225
Efkaraj napisał:

Z rudbekia to chyba werbena?

Zgadza się to werbena krzaczasta (verbena hastata) . Występują w trzech kolorach biała, filetowa i różowa :)
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Efkaraj, a.nia

Ogród takisobie 2019/07/18 09:35 #171243

  • Semper
  • Semper Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2332
  • Otrzymane podziękowania: 5687
Plindze - bardzo lubię i wiem co to , bo Mój dziadek urodził się w Pobiedziskach.
Teraz na topie jest opcja z cukinią- taka prosto z krzaka.
Taki Mój wkręt kulinarny. clap
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2019/07/18 10:14 #171250

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14602
  • Otrzymane podziękowania: 44124
Jureczku! Dzięki za wkręt kulinarny! Ja o gotowaniu bym mogła bez końca! cook jestem smakoszem, ale raczej tradycyjnym, choć zdarza mi się upiec pizzę lub usmażyć chińszczyznę.
Z cukinii jeszcze nie robiłam placków, choć dyniowe mi się zdarzały. Moim zdaniem trochę za mokra jest, ale jak się po zmieleniu odsączy...? think:

Wiesiu! Werbeny od Ciebie pięknie rosną. To są rośliny sadzone w zeszłym roku i są 2x większe. Nie wiem, co będzie dalej? Jaka ich natura? Przeżyją kolejną zimę? Ja cały czas poszukuję sadzonek werbeny cytrynowej w celu suszenia i robienia herbatki.

Ewka! Dziekuję! :buziak Ja tak nie lubię zbierać porzeczek, że do tej pory nie zebrałam. Ptaki mi ja chyba zeżrą... :mur Codziennie o tym pisze, codziennie sobie obiecuję i ... kicha. Może to będzie dziś... 2smiech

Danusiu! Znów się same zasiały! To znaczy Ptaki zasiały i ich nie wyrywałam. Uwielbiam takie samo rozsiewające się kwiaty: naparstnice, rudbekie, dzwonki brzoskwiniolistne, szczecie, szarłaty, nagietki, werbeny. Ile ja zaoszczędzam trudu i kasy!!! 2smiech

Aniu! Dziewczyny już wyjaśniły. Faktycznie fajnie wyszło think: Skrzyń nie robiłam, bo Maciek wziął na taczkę i schował do altany. Może w weekend za nie się wezmę. Muszę je pomalować impregnatem. Muszę jeszcze pomyśleć o końskim złocie... Mamy stajnie w okolicy, ale ja nadal nie mam samochodu... :mur

Dziękuję Wam Kochani z odwiedziny ! :buziak Zawsze to motywuje do działania i pisania. No i do robienia fotek.
Wczoraj Powbijałam sporo kolejnych palików do dalii, poprzycinałam suchelce na wiśniach, podlałam pół ogrodu. Pokrzątałam się, posprzątałam trochę.
Maciek kupił mi beton. Mam zamiar wreszcie robić te stopnie ma liściach host. Musze poszperać w necie jak to się robi konkretnie.

Na dziś:

Przed domem

Rudbekie z werbeną szerzej nieco

Tu dopiero bedzie się działo. Dalie jeszcze rosną.

Dzielżany powolutku się rozwijają

Żółta budleja zaczęła kwitnąć

Biennenweide Rot

Kącik relaksu
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, edulkot, Semper, Dagusia, nowababka, Zawszewiosna, a.nia

Ogród takisobie 2019/07/18 10:21 #171251

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14602
  • Otrzymane podziękowania: 44124
I z wakacji ciąg dalszy.
Aleja 229 jarzębów szwedzkich przy drodze Błąkały-Stańczyki:








Zdjęcia tego nie oddadzą. To trzeba zobaczyć. Ja robiłam fotografie we wczesne popołudnie. Światło było fatalne!
Ostatnio zmieniany: 2019/07/18 10:21 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, piku, edulkot, Semper, nowababka, Zawszewiosna, a.nia

Ogród takisobie 2019/07/18 11:29 #171256

  • Dagusia
  • Dagusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1729
  • Otrzymane podziękowania: 7062
Nasza Polska jest piękna tylko trzeba ruszyć w trasę my z mężem na razie to odkładamy :mlotek może dla tego że zawodowy kierowca i jazdy ma po dziurki w nosie,piękny ten kawałek domku z kwieciem,u nas jest taki drewniany i na około domu i płotu nasadzone są przeróżne malwy muszę to :fotka ale żebym nie została osadzona o jakieś plany napadu :mlotek albo poproszę właścicieli o parę rozsad malw :kawa
Mam już w głowie wstępny plan gdzie wsadzić :P
Co to sie z człowiekiem dzieje pod wpływem innych,kiedyś miałam tylko skalniaki i lilie think: a teraz wpadły mi w oko malwy :mlotek
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2019/07/18 23:20 #171305

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8426
  • Otrzymane podziękowania: 25225
Miłko, werbena jak już zagościła w Twoim ogrodzie to w nim pozostanie a jak nie będziesz ścinać kwiatostanów to jak to werbena pozostawi Ci sporo dzieciaczków :woohoo:
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.200 s.