Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogród takisobie

Ogród takisobie 2019/09/13 18:00 #176316

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Nie mogę doczytać o Twoich nowych roślinach .Przyślepłam ,czy co ? a dalie cudowne ,ale nie ma się czemu dziwić u Ciebie .A ja nadal podlewam i pielę ,no i w międzyczasie wsadzę jakąś nową roślinę .Ani się obejrzałyśmy a już jesień za pasem ,a dopiero niedawno oglądałyśmy kwiaty cebulowych .Teraz już kupujemy ich cebulki :na_ucho
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Ogród takisobie 2019/09/13 21:53 #176364

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9847
  • Otrzymane podziękowania: 21372
Miłko -dalie cudowne hu_rra clap hu_rra ,czytam ,że wiele się u Ciebie dzieje i zapał ogrodniczy nie zmalał z końcem sezonu,ciągle masz nowe pomysły :bravo :bravo :bravo
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.


--=reklama=--

 

Ogród takisobie 2019/09/14 14:07 #176415

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13609
  • Otrzymane podziękowania: 31917
Miłko, dalie jak zawsze piękne. U mnie nie chcą rosnąć, choć nie wiem dlaczego, wszak kilka sezonów wcześniej miałam i kwitły cudnie... Muszę się dokopać do bulw, czy mi ich coś po prostu nie zeżarło :(

Bardzo ciekawa jestem chodniczka flower
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2019/09/14 21:30 #176434

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5972
  • Otrzymane podziękowania: 24823
Ach te dalie, te dalie................................... :mniam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2019/09/15 20:26 #176502

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14599
  • Otrzymane podziękowania: 44108
Napisałam sporo i oczywiście coś skopałam i poooooszło! To jest tak, jak jednocześnie się ogląda film... :mur

Vera! :buziak Widzę, że chwyciłaś bakcyla! Cieszę się, ze Ci się podobają!

Ewka! Dalie nie zimują w naszym klimacie i trzeba je wykopywać na zimę. pewnie Ci zmarzły i trzeba kupić nowe. think: Chodniczek będzie zaraz!

Żanetko! Dalie dziękują! :lol: Pomysłów mam mnóstwo i planów też! tyle, ze często brakuje czasu, miejsca i mocy przerobowych. wink-3

Nowinko! Ale co chciałaś znaleźć? Bo ja dopiero dziś tak naprawdę rozkminiłam, co kupiłam: 2 szałwie lekarskie, 2 szałwie inne (wspaniała, omszona) kocimiętkę i trawy: miłka, ostnica i jakieś rozchodniki z przeceny: ciemnolistny i z czerwonymi kwiatami, Resztę przyniosły mi koleżanki: trawy i jeszcze poprzesadzałam na to miejsce swoje zabiedzone rozchodniki.
A rabata wygląda tak (lepiej będzie wyglądać w przyszłym roku).



I chodniczek z liści:




I coś z ogródka:


Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, halszka, edulkot, VERA, Pani Bestia, Dagusia, sierika, nowababka, zanetatacz ten użytkownik otrzymał 5 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2019/09/16 09:14 #176543

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14599
  • Otrzymane podziękowania: 44108
Posadziłam wczoraj wreszcie truskawki w skrzyniach. Choć miałam wcześniej do tego wielki zapał i wiązałam ze skrzyniami wielkie nadzieje, że wreszcie będę miała porządne truskawki, teraz jakoś mi przygasło i zwątpiłam, czy oby mój wysiłek znów nie pójdzie na marne. think: Ale zobaczymy! Zostało mi z 20 sadzonek ukorzenionych. Może ktoś chętny? Ale z odbiorem osobistym... gwizdac

Dalie kwitną cudownie i strasznie żałuję, że nie kwitły tak miesiąc temu, kiedy była wystawa :( Mam nadzieję, ze jeszcze z miesiąc pokwitną, bo jest cudownie:

Candy Cane

Fashion Monger

Pooh

Polka

Woowie

Prefere

Holly

Mardi Gras

Senior's Hope
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, edulkot, VERA, Dagusia, nowababka, zanetatacz, Danusia, Juleczka, Maggie

Ogród takisobie 2019/09/16 12:01 #176548

  • Dagusia
  • Dagusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1729
  • Otrzymane podziękowania: 7062
Oj ciekawy pomysł i piękne wyszło gwizdac mi od razu skojarzenie takie naszło ślady misia 2smiech.
Ja tylko spaceruję jeżdżę troszkę przycięłam magnolie bo zagłuszyła wszystko,o pieleniu nawet nie myślę a przydało by się,zobaczymy co ten tydzień przyniesie bo jesli wszystko zmrozi,to dalie trzeba będzie przyciąć.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2019/09/16 19:17 #176575

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8426
  • Otrzymane podziękowania: 25221
Fajna ta Senior's Hope, a u mnie na razie jakiś taki karłowaty kwiatek wyszedł :unsure: . A chodniczek superaśny :woohoo: , przespacerowałaś już po nim?
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2019/09/16 20:21 #176591

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9847
  • Otrzymane podziękowania: 21372
fajnie wyszedł chodniczek i kolejne dalie śiczne hu_rra
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2019/09/16 21:13 #176614

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11359
  • Otrzymane podziękowania: 21003
Miłeczko i ja potwierdzę -cudna ta ścieżka z listków :bravo zdolna dziewczynka jesteś :przytulam
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2019/09/17 09:06 #176651

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14599
  • Otrzymane podziękowania: 44108
Danusiu! To było tylko odtworzenie pomysłu z internetu. Mało tego! To był pomysł do wykonania dla ... dzieci! 2smiech Więc zdolności nie trzeba tylko trzeba mieć duże liście, kupić beton i mieć wenę, żeby się za to zabrać. wink-3

Żanetko! Dziekuję! :buziak dalie rzeczywiście dają teraz dużą radość! Oby jak najdłużej!

Wiesiu! Senior's Hope kwitła jako jedna z pierwszych, ale pierwsze kwiaty miała otwarte. Wykorzystałam ją na wystawie, choć nie powinno jej tam być. Jednak było tak mało dalii, że się zdecydowałam wykorzystując nieco niewiedzę zwiedzających think:
Po chodniku chodzę cały czas. W sumie nie musiał tam być, ale wszyscy uparcie zawsze chodzili naokoło jabłoni, zamiast przez środek. To ma być wskazówka, że tam wolno i nawet należy chodzić.

Dagusiu! Faktycznie wyszło ładniej i lepiej niż oczekiwałam. Maciej też na to patrzał sceptycznie i pomagał mi jakby z ciekawością i niedowierzaniem.
Ślady niedźwiedzich łap by u Ciebie pasowały! Tylko skąd formę wziąć??? think:

Odkryłam, że posadziłam do jednego dola i podwiązałam do jednej tyczki 2 dalie Sassafras i Emmaus. Obydwie żółtopomarańczowe, obydwie jeleniorożne. Musiałam teraz trytki na łodygach umieścić, żeby przy wykopywaniu rozdzielić. 2smiech

Emmaus

Sassafrass


Inne na dziś:







Ostatnio zmieniany: 2019/09/17 09:12 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): mirdem, th, piku, edulkot, VERA, inag1, nowababka, Danusia, Juleczka, a.nia

Ogród takisobie 2019/09/17 09:34 #176652

  • Juleczka
  • Juleczka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2054
  • Otrzymane podziękowania: 6471
Fajne dalie... U mnie nie kwitną- ale niech bulwy rosną/ w donicach/ to w przyszłym roku może sie zdecyduję na grunt... Ale o ile łatwiej jest wstawic donice do piwnicy niż wykopywać z ziemi. wiosną wyjmuje i daję do nowej ziemi. U ciebie sporo ich- czy ktoś ci pomaga wykopywać?
"Ogrodnictwo to niebezpieczne hobby- bywa, że codzienne obcowanie z roślinami zmienia się w uzależnienie." :)

Różanie-i nie tylko-u Juleczki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2019/09/17 12:09 #176667

  • e-genia
  • e-genia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2374
  • Otrzymane podziękowania: 7692
Dalie całe lato i jesień kwitną ,u mnie nie ma miejsca, kiedyś miałam małą kolekcję igielkowych.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2019/09/17 20:05 #176702

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10017
  • Otrzymane podziękowania: 22980
Takie liściaste płytki na pewno ładniej wyglądają niż moje dachówki, ale skąd brać czas i siły na takie zabawy think:
Dalie jak zwykle śliczne clap
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2019/09/17 21:27 #176721

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14599
  • Otrzymane podziękowania: 44108
Majeczko! Pomysł miał co najmniej rok, beton leżał ponad miesiąc. W końcu stwierdziłam pewnego ranka - dziś jest ten dzień! Sama robota nie trwała nawet 20 minut. Ale rozumiem! Tak jak napisałam wcześniej: wystarczy beton, woda i wena, ale czasami trudno jest odpuścić jakieś obowiązki, żeby coś pomajsterkować.
Dalie dziękują i dygają! :kocham

Geniu! Ty masz innego bzika więc się rozumiemy! 2smiech A miejsca przy swojej kolekcji liliowców na pewno nie masz! wink-3

Juleczko! Jak ktoś się nawinie, to mi pomagają. Lubię sama to robić, ale już synów wyszkoliłam, jak to się robi i żeby nie zapomnieć doczepić do karpy znacznika. Więc zdarza się, że mam pomoc. No i mąż pomaga mi je umieścić w przechowalni, bo to nie jest łatwo umieścić tyle skrzyń na regałach.

Na te 5 liści poszło pół worka betonu. Będziemy jeszcze robić kolejnych 5-6 i będą wkopane równo z ziemią tam gdzie dyndamy na hamakach i czasami mamy jakieś piwko i żeby było je gdzie postawić lub przy ognisku w tym samym celu :zdrowko




Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, edulkot, VERA, zanetatacz, Danusia, Maggie, Maryna44

Ogród takisobie 2019/09/18 07:39 #176750

  • Maryna44
  • Maryna44 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 506
  • Otrzymane podziękowania: 2215
Kolejne piękności daliowe pokazujesz Miłko ! :bravo :bravo :bravo A fantastyczne zdjęcia... zdziwko podkreślają urodę i zachęcają do ich polubienia! Widzę, że i rdest lubisz...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2019/09/18 08:38 #176753

  • halszka
  • halszka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2047
  • Otrzymane podziękowania: 6211
Miłko, świetna ścieżka :kocham . Skoro mówisz, że trzeba zaledwie 20 minut, żeby zrobić takie płytki, to pewnie się skuszę (choć jak znam siebie, to zajmie mi to co najmniej dwa razy tyle 2smiech ), ale to dopiero w przyszłym roku. Cudownie jest mieć teraz tyle kwiatów w ogrodzie - mam na myśli Twoje dalie oczywiście. U mnie teraz głównie floksy kwitną i choć nie jest to już to samo co w lipcu-sierpniu, to i tak jestem zachwycona ich długim kwitnieniem. W każdym razie kolor w ogródku jest zwyc . Róże w zasadzie odmówiły współpracy i kwitną tylko pojedynczymi kwiatkami.
Pozdrawiam
Halina
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2019/09/19 08:50 #176846

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14599
  • Otrzymane podziękowania: 44108
Halinko! Skoro mieszkamy od siebie niedaleko, to możesz obejrzeć ścieżkę w naturze! Zapraszam! Widzisz! Miało być daliowe spotkanie, ale coś mi nie wyszło. Dalie kwitną nadal więc może to Cię skusi! Zawsze możemy naprędce zwołać towarzystwo okolicznych forumków i zrobić spontan!
Oprócz dalii tez kwitną róże, końcówka dzielżanów, rudbekie, kanny, jednoroczne aksamitki i nasturcje, werbeny i cynie. Uwielbiam te kolory późnego lata! Oby jak najdłużej dopisały!

Maryniu! Rdest jest niewątpliwą ozdobą mojego ogrodu. Choć nie mam go zbyt wiele, to jest uroczy.
Z tymi zdjęciami to jest tak: z jednej strony staram się, żeby ogród wyglądał jak w naturze, z innej nieco manipuluję kadrem, głębią itd. Ale jak patrzymy tak naprawdę, to też kadrujemy i skupiamy się na detalach więc jestem usprawiedliwiona! :fotka

Chłodno się zrobiło i słońce jakby inne. Zapach ogrodu tez sie zmienił. Wszyscy piszą o jesieni i maja trochę racji, ale poczekajmy jeszcze! Kwitną róże i inne kwiaty (oprócz dalii oczywiście) i cieszmy się tym widokiem, za którym będziemy tęsknić wiele miesięcy.
Nie zapomnijcie kupić i posadzić cebul! Koniecznie krokusy, tulipany, narcyzy! Ja już częściowo posadziłam na nowej rabacie pod bzem, ale mam jeszcze całe mnóstwo. No i poczekam na wyprzedaże w biedrze, zawsze się na nie załapię. Musze tylko znaleźć zdjęcia z wiosny i przypomnieć sobie, gdzie jeszcze można posadzić krokusy. think:

Na dziś:

Lake Carey

Rawhide

kwitną rozchodniki

Honka Fragile
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, Efkaraj, VERA, inag1, zanetatacz, nelu-pelu, a.nia, Maggie, Maryna44

Ogród takisobie 2019/09/19 20:25 #176909

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8426
  • Otrzymane podziękowania: 25221
Co do cebulek to tulipany i krokusy sobie już odpuszczam :unsure: , kupiłam trochę narcyzów ale głównie poszłam w tym roku w czosnki z nadzieją ze tym gryzonie odpuszczą :blink:
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2019/09/19 20:40 #176916

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11359
  • Otrzymane podziękowania: 21003
Miłeczko dalie jak zwykle cudnie uchwycone może ja tez bym pięknie wyszła na Twojej fotce a nie jak zwykle wink-3
Cebulowych jeszcze nawet nie oglądałam jakoś mnie na razie nie bierze :)
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.194 s.