Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogród takisobie

Ogród takisobie 2019/09/19 22:27 #176948

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10006
  • Otrzymane podziękowania: 22940
Miłko czekam na paczuchę z hurtową ilością niebieskich krokusów i jakichś tulipanów, a w piwnicy mam swoje cebulki do posadzenia więc wiosna będzie kolorowa wink-3
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2019/09/20 09:44 #176981

  • dodad
  • dodad Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 686
  • Otrzymane podziękowania: 1833
Proszę, nie przypominaj o cebulach. Ja mam do wsadzienia jakieś koszmarne ilości. Część wykopanych ze starej działki z likwidowanych rabat i nakupiłam jak głupia. Nie mam pojęcia, chyba mnie zima zastanie przy sadzeniu.
Dalie cudne. Niestety, przekonałam się znów że dalie u mnie to niestety ciężka sprawa. Ziemia taka, ze rosnąc za bardzo nie chcą, za mokro im chyba. Poza tym slimaki!!!. Wyżrą zanim zakwitną. Może jak juz będe tam mieszkać to sie skuszę, łatwiej będzie mi upilnować.
Pozdrawiam
Dorota
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.


--=reklama=--

 

Ogród takisobie 2019/09/20 09:55 #176985

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14562
  • Otrzymane podziękowania: 43920
Majeczko! Będzie cudowna wiosna! Tyle kwiatów! Ja marzę,z eby mieć trawnik jak łąkę na Rusinowej Polanie wiosna!, ale krokusy pod moją darnią nie za bardzo chcą rosnąć więc obsadzam nimi wszystkie inne miejsca wink-3

Danusiu! Musimy się wreszcie jakoś spotkać, to obiecuję Ci fotki! Robię z mężem również reportaże z uroczystości wszelakich, ślubów, imprez itd i również studyjne i plenerowe. Może nie jestem mistrzynią portretu, ale coś tam potrafię :lol:
Pewnie jak się natkniesz na jakieś ciekawe niedrogie cebulki, chwycisz i posadzisz! ;-)

A widzisz Wiesiu! Ja z kolei narcyzów niewiele sadzę, bo one zachowują się jak jednoroczne. 1-2 sezony co najwyżej! Jeszcze obiecałam sobie, że posadzę irysy żyłkowe, ale jeszcze się nie natknęłam...

na dziś:






Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, edulkot, VERA, inag1, zanetatacz, Danusia, a.nia, Maryna44

Ogród takisobie 2019/09/21 13:14 #177090

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14562
  • Otrzymane podziękowania: 43920
Zapowiadali na dziś opady mocne zachmurzenie i wiatr, a tu miła niespodzianka! Słonko przez chmurki przedziera się, a ja we flanelowej koszuli mogę się pokrzątać po ogrodzie.
Maciej przywiózł mi słomę od znajomego. Będę miała czym wyścielić truskawki. hu_rra I zaraz resztę kaktusów musze przesadzić, bo doniczki już ponad tydzień czekają.
zastanawiam się, co zrobić z moimi fiołkami afrykańskimi. Już straciłam do nich serce i bardzo je zaniedbałam. Chętnie bym wydała cały zbiór Jest to ok 10 odmian całkiem ładnych sztuk. Ale większość z nich już się zestarzała, a ja przez moją niedbałość i nieregularność je zabiedziłam. Jak kto chce - oddam za cenę przesyłki (lub odbiór osobisty).

Biegnę do ogrodu!

Na dziś:






Ostatnio zmieniany: 2019/09/21 13:15 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, edulkot, VERA, nowababka, Danusia, a.nia, Maggie

Ogród takisobie 2019/09/21 13:52 #177091

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13598
  • Otrzymane podziękowania: 31822
Miłko, faktycznie, dalie teraz daja popis zwyc
Co do tulipanów, to bardzo mi się podobają wiosenne kolory, ale moje cebule zżerane są przez myszowate. Na razie wkopałam na rabaty stare, duże garnki i tam postanowiłam wetknąc kilkanaście cebul. Jeden gar jest cały podziurawiony, bo to środkowa część sokownika, a w drugim wywierciłam otwory grubym wiertłem.
Może choć troszkę się uchowa ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2019/09/21 18:27 #177105

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14562
  • Otrzymane podziękowania: 43920
Ewka! Współczuję gryzoni. Mnie również czasami coś znika z cebulowych, ale to raczej wina suszy czy grzyba, który atakuje narcyzy (ponoć taki jest, ale nie jestem pewna, czy ja go też mam). Ja kiedyś miałam cebulowe w koszykach, ale to nie był u mnie dobry pomysł, bo zeschły mi.
Dalie coraz fajniej kwitną i coraz więcej ich, ale już chłodno i za chwilę kwiaty będą mniejsze i mniej wybarwione.





Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, Efkaraj, edulkot, VERA, nowababka, zanetatacz, Danusia, a.nia, Maggie ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2019/09/22 00:03 #177146

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10006
  • Otrzymane podziękowania: 22940
Ja miałam w narcyzach robaki, zażarly mi większość cebulek, trochę dokupiłam rok temu, niby jakoś kwitły, ale co będzie wiosną?
Dalię przecudnie dają po oczach.
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2019/09/23 09:00 #177266

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14562
  • Otrzymane podziękowania: 43920
O właśnie Majeczko! Jeszcze robactwo zjada cebulki narcyzów! Same plagi!

temperatury o poranku bywają bardzo niskie, aż się boję, że spadną zbyt nisko... think: A mam zamiar przeciągnąć lato do listopada! wink-3
Nudno teraz u mnie! Już niczego nie robię specjalnie, nie kupuję, nie przesadzam, nie wykopuję. No to dalii i innych kwiatów ciąg dalszy!








Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, edulkot, VERA, Pani Bestia, inag1, nowababka, zanetatacz, a.nia, Maggie

Ogród takisobie 2019/09/23 21:27 #177339

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11335
  • Otrzymane podziękowania: 20893
Miłeczko u mnie też było pięknie cały weekend w sobotę nawet ładnie trawniczek wykosiłam rotfl Dalie miodzio :bravo
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2019/09/23 21:59 #177350

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10006
  • Otrzymane podziękowania: 22940
O ślaz maurytański masz.
Letnio czy jesiennie oby jak najdłużej było tak fajnie.
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2019/09/24 10:56 #177375

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14562
  • Otrzymane podziękowania: 43920
Majeczko! Bardzo mi się podobał ślaz u Kluseczki. Ona miała sporo siewek i mi jedną podarowała. Dbam o nią, żeby nasiona dojrzały i żeby mi się wysiał. Jest śliczny i fotogeniczny. Mam nadzieję, ze nad nim zapanuję, bo mam problem ze szczecią, choć możliwe, ze nad nim zapanuję B)

Danusiu! Wydaje mi się, że aż za ciepło było! 2smiech Zupełnie jak w pełni lata, ale w cieniu zimno! Trawnik kosiliśmy w zeszłym tygodniu i już tak nie rośnie. Dziękuje w imieniu dalii!

Na dziś:
Kageboushi

Bonica

Cafe au Lait i Caribbean Fantasy w objęciach szarłatu

Hapet Duplo?
Ostatnio zmieniany: 2019/09/24 11:33 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, edulkot, VERA, nowababka, zanetatacz, Danusia, a.nia, Maggie, Maryna44

Ogród takisobie 2019/09/24 20:07 #177404

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8385
  • Otrzymane podziękowania: 25020
Dalie z szarłatem to fajne zestawienie :woohoo: , muszę o tym pomyśleć za rok :zielony
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2019/09/24 22:14 #177430

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10006
  • Otrzymane podziękowania: 22940
Ciepło było nawet i dzisiaj choć tak jakoś mgliście, ale za to fajnie się pracowało. I przy okazji plewienia spotkałam kilka siewek ślazu czyli trzeba trzymać rękę na pulsie teacher zresztą co u mnie nie wysiewa się w nadmiarze gwizdac
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2019/09/25 09:01 #177449

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14562
  • Otrzymane podziękowania: 43920
Wiesiu! Zestawienie fajne! Szarłat o tej porze jest cudowny, ale już wiem, że muszę więcej siewek powyrywać, bo jest go nieco za dużo. Przed altaną miałam 4 sztuki, przyszedł wiatr i mi poprzewracał wszystko na dalie i kosmosy, i zrobiło się brzydko. Więc przy takich potworach najlepiej dać im zawczasu podpórkę.
A na poletku przy warzywniku to wygląda tak:




Majka! Ja lubię, jak mi się cos ładnego wysiewa samo. Mam wtedy mniej roboty, a ładnie jest! Ślaz jest u mnie nowy więc muszę się go nauczyć. Bałam się, co wyjdzie z tej przeprowadzki podczas suszy, ale porządnie podlewałam przez kilka dni to się podniósł i żyje pełnią. U Magdy też maja sucho, czyli nadają się na współczesny klimat.
Tak wyglądał po posadzeniu:



Wczoraj było faktycznie fajne popołudnie, ale nie zdecydowałam się na prace ogródkowe, bo poszłam na kije. Zrobiłam 5,5 km i jak przyszłam, to już ciemno się robiło i zanim coś zjadłam - niczego w ogrodzie nie było widać. Nawet po rukolę na sałatkę nie chciało mi się iść. 2smiech

Na dziś:
Aksamitki, chyba Kupido, ale nie mogę znaleźć opakowania

Rudbekia trójklapowa

Silver Wedding

Edge of Gold

Moje stanowisko do sadzenia w doniczki, uszykowałam już cebule do sadzenia

Moja kaktusiarnia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, Efkaraj, edulkot, VERA, Pani Bestia, inag1, zanetatacz, Danusia, a.nia ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2019/09/25 11:51 #177463

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8385
  • Otrzymane podziękowania: 25020
To stanowisko, rozumiem że jest usytuowane na zewnątrz think: , czy ten zegar tam zawsze stoi?
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2019/09/25 12:02 #177466

  • nowababka
  • nowababka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • A na drogę w nieznane - nadzieję…
  • Posty: 3673
  • Otrzymane podziękowania: 11671
Ja już swoje cebule powsadzałam do doniczek, część wkopałam, reszta czeka na deszcz....W zeszłym roku posadziłam takie smutne w kolorze, ciemne tulipany w doniczkach a po przekwitnięciu wszystkie wykopałam i postawiłam pod ścianą domku ogrodnika do uschnięcia. Teraz dokupiłam jaśniejszych, wymieszałam i znowu w doniczki :silly: To całkiem dobry pomysł, stwierdziłam, może ciut chronią przed myszowatymi, a i nie szpecą później suchelcami na rabacie ;-)
pozdrawiam (◕‿◕✿)
Marysia [a.k.a olibabka]
"Jeśli masz dwa bochenki chleba, sprzedaj jeden i kup liliowca" - przysłowie chińskie
:tup u mnie
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2019/09/25 12:13 #177467

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4222
  • Otrzymane podziękowania: 16287
Miłeczko daliowy zawrót głowy u Ciebie :woohoo: Bosko po prostu... czekam na moje ulubione u Ciebie - białe z różowymi maziajami :) chyba, że przegapiłam think: Jak pomponikom zrobisz zdjęcia centralnie to wyglądają jak mandale, takie regularne :P Stanowisko pracy wzorowe... zegar chodzi czy ustawiasz jak chcesz i zawsze masz odpowiedni czas? rotfl za betonowe liście :bravo
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2019/09/25 12:47 #177472

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14562
  • Otrzymane podziękowania: 43920
Aniu! Niczego nie przegapiłaś! Dalia Avignon i Vancouver jeszcze w pąkach i nie wiadomo,czy zdążą zakwitnąć think: Czekam jeszcze na Rybnik z tych pomazanych, ale to w tym roku nowość u mnie.
A pompony i dalie kuliste od wieków uwielbiam właśnie za regularność płatków, dają poczucie harmonii! Nie do końca lubię takie poczochrane, no chyba, że jeleniorożne - one mogą takie być...
Cieszę się, że podobają Ci się betonowe liście. Wszyscy pytają, czy będą trwałe, czy się nie pokruszą. Zobaczymy, ale na razie czuję, że są solidne, dobrze związane i przetrzymają na zewnątrz. Dodatkowo pociągnęłam je impregnatem do gresu.
Stanowisko nie zawsze jest takie wysprzątane, ale bywa. Zegar nie chodzi, w tym roku go oczyściłam i odmalowałam, przez to wygląda w miarę dobrze.

Marysiu!
Ja przy kupnie cebul nie kieruję się ... niczym! 2smiech Kupuję, jak mi się w miarę podobają i pasują gdzieś tam. Różnie to potem wychodzi, ale się nie przejmuję. Kupuję wszystkie kolory, choć już mam nadmiar żółto-pomarańczowych. Nie cierpię tulipanowych suchelców. Rozwiązaniem na nie miało być sadzenie pośród dalii, ale okazało się, że dalie za wolno rosną i nie zawsze zdążą zakryć pozostałości.

Tak Wiesiu! To stanowisko na tarasie altany. To nasza stara domowa ława z regulacją wysokości, przykryta ceratą. Zegar to już w zasadzie atrapa a i tak o niego zadbałam w tym roku i go nieco odnowiłam. Ja staram się takie starocie szanować, choć przed renowacją wyglądał nieciekawie. One w epoce były dość powszechne i niezbyt drogie. Miały jeszcze takie szklane zabezpieczenie na cyferblat, to najczęściej ulegało uszkodzeniu i odpadało. Mam taki sam w domu, po babci. jedynie drewno było w lepszym stanie, cyferblat też nieciekawy - z kruszącego się plastiku.

Ostatnio zmieniany: 2019/09/25 12:50 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, edulkot, VERA, nowababka, zanetatacz, Danusia

Ogród takisobie 2019/09/25 13:00 #177473

  • nowababka
  • nowababka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • A na drogę w nieznane - nadzieję…
  • Posty: 3673
  • Otrzymane podziękowania: 11671
:lol: Ty jesteś daliowa to tulipany między dalie sadzisz - u mnie rosną pomiędzy liliowcami 2smiech
pozdrawiam (◕‿◕✿)
Marysia [a.k.a olibabka]
"Jeśli masz dwa bochenki chleba, sprzedaj jeden i kup liliowca" - przysłowie chińskie
:tup u mnie
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2019/09/25 19:50 #177486

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13598
  • Otrzymane podziękowania: 31822
Miłko, zaraz za daliami zachwyciła mnie Bonica :kocham
Stanowisko robocze świetne. Oglądałam w drodze do pracy na telefonie i bardzo mnie zastanowił zegar. Teraz juz wszystko wiem. Ja mam w domu dwa tego typu kwadransiaki, oba odnowione i chodzące i bijące. Kocham stare zegary :kocham
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.200 s.