Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogród takisobie

Ogród takisobie 2020/02/26 20:38 #191107

  • kluska
  • kluska Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 113
  • Otrzymane podziękowania: 227
Miłeczko spóźnione nale najserdeczniejsze życzenia! vishenka vishenka vishenka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2020/02/26 21:53 #191114

  • halszka
  • halszka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2041
  • Otrzymane podziękowania: 6161
flower
Miłko, wszystkiego naj naj :slonko :slonko :slonko . Toś ty rybka, jako i ja :P
Pozdrawiam
Halina
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.


--=reklama=--

 

Ogród takisobie 2020/02/26 21:59 #191115

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44007
Kluseczko! Dziękuję bardzo! Jak miło!

Inuś!
dziękuję i Tobie! Sarenki są piękne same w sobie, a w takich okolicznościach przyrody jeszcze milsze!

Aniu! Dzięki! ja chyba mam szczęście, bo życzliwych ludzi mnóstwo wokół mnie! I tu na Forum i wokół mnie w ogóle! jak ja zobaczyłam, to już wiedziałam, że zdjęcie fajne będzie :fotka To zupełnie nie moja zasługa, tylko chwili!

Polu! Własnie miała dyżur w Parku Narodowym, miała stać na wale do wieczora! wink-3

Dziś wróciłam. jaszcze mam zamieszanie z rozpakowaniem i powrotem do rzeczywistości. Obejrzałam nagrane skoki z soboty, coś tam byle jakiego do jedzenia zrobiłam i ... rozpakowałam paczkę z daliami od koleżanki. Ponad 20 odmian, jestem przeszczęśliwa! Już planowałam gdzie posadzę niektóre.
Ale muszę szykować się do pracy na jutro, a do dalii powrócę w weekend. zamierzam już zacząć dzielić i muszę podpędzić kilka sztuk.

Na dziś kolejne z wyjazdu. Weszłam dziś do ogrodu o jaśnie i widziałam łany krokusów - cudownie. Szkoda, ze były zamknięte - padało.

Na rozlewiskach warty stada czajek w przelotach:






I żurawie na randce:



Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, Krzysia, edulkot, VERA, chester633, Dagusia, nowababka, Elżbieta, zanetatacz ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2020/02/27 10:49 #191164

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Nie zaglądałam ostatnio nigdzie ,a tu proszę już druga imprezka clap Wielkie sto lat ode mnie i dużo zdrowia oraz spełnienia marzeń :zdrowko :buziak
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2020/02/28 10:34 #191286

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44007
Ewka! Musisz koniecznie się poprawić i zaglądać częściej. Nie obiecuje, ze u mnie zawsze impreza, ale baaaardzo będę się cieszyć z każdej Twojej wizyty! :buziak Dziękuję Ci za życzenia! Znów się lekko postarzałam!

Pogoda się poprawiła, a ranek był przymrozkowy. Nakarmiłam ptaki. Zostało mi tylko na kilka dni, a chciałam dorwać czyże w karmniku.
Dostałam od koleżanki dalie, o czym wcześniej wspomniałam Złota Miłke zamierzam już teraz wsadzić do ziemi i sadzonkować, bo to bardzo cenna dla mnie odmiana. Trzymajcie kciuki!
Zebrałam w Słońsku na trzcinowisku nowe trzcinki dla murarek. Po kilku latach dołożę nowe. Chyba już nie zdążę zrobić w starych trzcinkach remanentu. 2 sezony z rzędu nie dokładałam trzcinek a nawiercone pieńki. No i staram się murarki zostawić same sobie, bo słyszałam, ze wyciąga się kokony, przechowuje w lodówce, czy jakoś tak. Nie miałam nigdy odwago tego robić, ponieważ obawiam się, że krzywdę im jakąś zrobię, a poza tym zawsze zapominam tego zrobić na czas...

Jeszcze z wyjazdu, bo nie mam zdjęć nowych z ogródka. Jutro porobię :fotka






Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, edulkot, VERA, Pani Bestia, inag1, chester633, Elżbieta, zanetatacz, nelu-pelu ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2020/02/28 11:21 #191290

  • Elżbieta
  • Elżbieta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2644
  • Otrzymane podziękowania: 7003
Zdjęcia z wyjazdu jak zwykle ciekawe i pouczające. recourse
Miłeczko kolejnych 18 - tek w zdrowiu i zadowoleniu. vishenka :buziak
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2020/02/28 19:30 #191329

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44007
Dziękuję Aniu za życzenia! :buziak Zdjęcia byłyby lepsze, gdyby było więcej słońca. Ale przyroda jest piękna w pochmurny dzień!

Dziś po pracy nie wytrzymałam i wskoczyłam na pół godzinki do ogrodu. Przycięłam liście kolejnemu ciemiernikowi, obcięłam trochę suchelców oraz posadziłam kolejne przebiśniegi.
Chwyciłam też za aparat, bo cieszyłam się jak dzieciak na widok kolejnych krokusów kwitnących w ogrodzie. Widzę, że większość już powychodziła, ale te, które sadziłam jako ostatnie mają dopiero szczypiorki.







Ostatnio zmieniany: 2020/02/28 19:32 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, edulkot, VERA, chester633, nowababka, Elżbieta, zanetatacz, Danusia, a.nia

Ogród takisobie 2020/02/28 19:42 #191331

  • nowababka
  • nowababka Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • A na drogę w nieznane - nadzieję…
  • Posty: 3678
  • Otrzymane podziękowania: 11703
O, przegapiłam Twoje święto :oops: - wszelkiej pomyślności vishenka
Ale piękne bukiety kwiatów masz w ogrodzie :woohoo: Moje nieliczne iryski zginęły całkiem :(
Piękne zdjęcia, jak zwykle, a to pierwsze - miód :mniam
pozdrawiam (◕‿◕✿)
Marysia [a.k.a olibabka]
"Jeśli masz dwa bochenki chleba, sprzedaj jeden i kup liliowca" - przysłowie chińskie
:tup u mnie
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2020/02/29 11:39 #191389

  • inag1
  • inag1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1938
  • Otrzymane podziękowania: 2352
Miłko, to ja też jeszcze spóźnione ale najszczersze życzenia samych słonecznych dni w życiu i w ogrodzie. flower
Przy okazji zapytam o Ogród Botaniczny. Czy co roku jest oficjalne otwarcie 01.05 z kiermaszem, czy ja znowu coś pokręciłam ? Nasze Koło Emerytów chce się wybrać pod koniec kwietnia a ja chcę ich przekonać do zmiany daty, tylko muszę być pewna, że nic nie pokićkałam. wink-3
Pozdrawiam- Ina

Ogród Iny
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2020/02/29 20:51 #191473

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Kurcze ,skąd Wy bierzecie te kwiatki think: wszędzie coś kwitnie .Jak nie odgrzebię tego swojego ogrodu ,to chyba nic nie dojrzę :diabelek Fajnie złapałaś zwierzątka w obiektyw .Bardzo lubię oglądać takie fotki :mniam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2020/02/29 21:29 #191479

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44007
Ewka! Różnie jest w ogrodach. U niektórych już pierwsze krokusy i irysy przekwitły, a ja jeszcze nie widziałam tak naprawdę otwartych kielichów. A sporo mam jeszcze szczypiorków, ale to te, które sadziłam tej jesieni.

Inuś! Bardzo Ci dziękuję za życzenia! Przez to moje urodziny nadal trwają! hu_rra
OB otwarty jest teraz w zasadzie chyba wcześniej, jak nie cały rok, ale kiermasz jest 1-3 maja. To zależy jakie atrakcje mają być. jeśli chcecie spokojnie zwiedzić OB, to niekoniecznie w majówke, bo wtedy są dzikie tłumy.

Marysiu! Nie ma obowiązku nieprzegapiania mojego święta, ale niesamowicie mi miło! :buziak Dziękuję! :hejka
Miałam 2 lata temu z 20 irysów , 6 odmian, niektóre już w pokaźnych kępach, ale jedna znikła, po niektórych zostały szczypiorki. Możliwe, ze coś z tego będzie...
Zdjęcia niekoniecznie są piękne, ale kwiaty na pewno! :buziak Nie przestawiłam paparetrów z ptaków i troche nie tak wyszły. Teraz się poprawię.

Miałam dziś zajrzeć do dalii i zacząć dzielić, ale wiatr był i nieprzyjemnie zimno przez to. Może jutro się uda. Rozpogodziło się jak musiałam nad garami stanąć... :mur
Muszę wszystkie nasiona wytargać i zaplanować wysiewy. Potem znów połowy pozapominam wysiać. gwizdac






Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, edulkot, VERA, inag1, chester633, nowababka, Elżbieta, zanetatacz, Danusia

Ogród takisobie 2020/03/01 18:11 #191581

  • Gosia1
  • Gosia1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 501
  • Otrzymane podziękowania: 1382
Wow,cudne zdjęcia zwierzaków,poczułam się tak jak bym była z Toba na wyjeździe.Krokusy jak co roku bardzo cieszą
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2020/03/01 18:26 #191588

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11339
  • Otrzymane podziękowania: 20950
Miłeczko przepiękne fotki krokusików moje tylko wyrywne w pączkach a reszta na razie szczypiorki pokazała :)
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2020/03/02 18:49 #191775

  • Maryna44
  • Maryna44 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 503
  • Otrzymane podziękowania: 2205
OdwiedzającTwój wątek Miłko można się foto-kompleksów nabawić! 0flaga Uwielbiam te zdjęcia! clap :bravo krecigl
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2020/03/02 19:41 #191789

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9815
  • Otrzymane podziękowania: 21226
Miłko-jak się ucieszyłam bo sarny to widuję często koło swojego domu ,ale zająca to nie widziałam od dziecięcych lat.....
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2020/03/03 09:43 #191865

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44007
Żanetko! Zajęcy na szczęście jest coraz więcej. Pewnie niedługą zaczną do nich strzelać, bo "porządek musi być". Przyznaję, że w dzieciństwie jadłam zające i bardzo mi smakowały. Ale teraz nie za bardzo bym chciała je jeść. Od zeszłego roku widuje je na ugorach w pobliżu wiosek i niestety na środku drogi już rozjechane... :(

Maryna! Nie ma podstaw do nabawiania się kompleksów. Nawet o tym nie myśl. Ja mam dobry sprzęt, długoletnie doświadczenie, a i tak sporo błędów robię. Każdy ma jakieś zalety i powinien być z nich dumny, nie należy się porównywać do innych. Masz piękne zdjęcia i nie powinnaś mieć przy mnie żadnych kompleksów! :fotka

Danusiu! U mnie też sporo w szczypiorkach. Zwłaszcza te posadzone jesienią. Ciesze się,z e Ci się zdjęcia podobają! :buziak

Gosiu! Fajnie się robi zdjęcia zwierzakom. Szkoda tylko, że zwiewają i potrzebne są bardzo szybkie decyzje w zwolnieniu migawki i nastawienie bardzo krótkich czasów, żeby uciekające paskudy nie były rozmazane! 2smiech

Dalie nadal nie podzielone. Ale za to w weekend sporo innych fajnych rzeczy zrobiłam. Posprzątałam wreszcie z przodu. Wycięłam makleje suche i malwy. Wypieliłam gwiazdnice z pomiędzy róż. Ale w tyle też nacięłam suchelców. I przygotowałam rurki dla murarek. Powiązane w snopki czekają na podwieszenie pod daszkiem przed altaną. Posadziłam też kalle od księdza w doniczkę i wstawiłam do szklarni. Jak będą zapowiadali mrozy, mogę w każdej chwili wstawić do domu.
Poprzeglądałam nasiona, poplanowałam gdzie co i kiedy. Stanowczo za mało mam miejsca na warzywniku :mur Mam tyle fajnych pomysłów, co tam posiać, czy posadzić, ale ma rozmiar znaczka pocztowego... think: Mam apetyt na seler naciowy i pietruszkę korzeniową. Ale też musi być naciowa pietruszka, buraki, rzodkiewki (trzeba teraz posiać), marchewka . Koperek, szponak i roszponka posiane. To będzie potem miejsce do wykorzystania pod pomidory i fasolkę. Ale czy ja to wszystko ogarnę. gwizdac

Tymczasem ciąg dalszy krokusów i innych takich tam:





Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, Krzysia, edulkot, VERA, chester633, Dagusia, nowababka, Elżbieta, zanetatacz, Danusia ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2020/03/03 10:34 #191867

  • e-genia
  • e-genia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2373
  • Otrzymane podziękowania: 7682
Witaj Milko piękne zdjęcia żurawi ,innych ptaków i zwierząt ,WIOSNA też już zawitała do ogrodu oby tylko więcej słońca było
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2020/03/03 15:05 #191892

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3577
  • Otrzymane podziękowania: 13858
No to tak: w pierwszych słowach mego listu składam najserdeczniejsze życzenia! Pięknego światła, wspaniałych kadrów i tematów do focenia bez liku! flower

Wypad na ptaszki udany! A jak z rozlewiskami? Bo straszą, że w tym roku wody mało?
Krokusy bajkowe, te jaśniejsze z wierzchu, a ciemniejsze w środku piękne wyjątkowo.
Iryski reticulata sadzisz w takich bukietach? Bo u mnie wyrastają jakoś tak bezładnie rozrzucone.
Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2020/03/03 20:36 #191948

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8398
  • Otrzymane podziękowania: 25081
Ale masz piękne iryskowe kępki :woohoo: , ja muszę koniecznie u siebie odnowić bo zagłuszył mi je barwinek i został mi tylko jeden a tak bardzo je lubiłam :(
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2020/03/04 18:46 #192056

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13598
  • Otrzymane podziękowania: 31840
Miłko, cudowne krokusoso-irysowe kępy :kocham U mnie krokusów wcale nie ma... nie wiem co im zaszkodziło :nie_wiem
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.204 s.