Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogród takisobie

Ogród takisobie 2023/07/25 14:37 #299863

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 15289
  • Otrzymane podziękowania: 47133
Zbliża się kolejna wystawa dalii i kwiatów lata, którą wspólnie organizujemy z Asia i Kluską, w której pomagają nam czasami znajomi, goście, sąsiedzi, rodzina. Znów niewiele dalii kwitnie, ale mam nadzieję, że za trzy tygodnie będzie co wystawiać, zwłaszcza, że innych kwiatów też będzie trochę.
Zostały mi dwa zdjęcia z poprzedniej wystawy. Jeśli ktoś chce nabyć jako cegiełkę na forum - zapraszam na pw.



Przez Gosię kupiłam trzy kastry na oczka wodne 2smiech Jeszcze nie wiem którą i gdzie wkopię, ale zawsze już coś:



I floksowo:



Ostatnio zmieniany: 2023/07/25 20:49 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Kalmia, piku, Krzysia, edulkot, VERA, nowababka, zanetatacz, elakuznicom, Danusia ten użytkownik otrzymał 5 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2023/07/25 18:42 #299886

  • e-genia
  • e-genia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2546
  • Otrzymane podziękowania: 8640
Miłko ja w takie pojemniki sądzę rododendrony.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, elakuznicom


--=reklama=--

 

Ogród takisobie 2023/07/26 21:42 #299978

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 15289
  • Otrzymane podziękowania: 47133
W takich wielkich Geniu? Bo ten większy ma 90l, a mniejsze 60. Myślałam, że będą mniejsze. Maciej jest przerażony perspektywą kopania dołka wink-3

Poprzedniej nocy padało, ale są pod drzewami suche fragmenty. Posadziłam wreszcie krwiściągi z kapersów z Auchana, które kupiłam wysadziłam do donic na przedwiośniu. Powyrywałam jednoroczne maczki i zrobiło się miejsce obok krwawnicy.
Codziennie liczę dalie, które mają perspektywę zakwitnięcia do 15.08. Nie będzie źle. Wystawa fotografii będzie na sztalugach, bo ściany w sali świeżo malowane i nie chcę ryzykować zniszczeń. Oczywiście wszyscy czujcie się zaproszeni, byłabym przeszczęśliwa, gdyby ktoś przyjechał. W planie mamy foto budkę (jak ktoś stojak do ramy przykręci) i inne dekoracje vintydż.

I czeka mnie namalowanie kilku obrazków kwiatowych, które pokażę potem w wątku twórczym naszym.

Na dziś:





Ostatnio zmieniany: 2023/07/27 14:08 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Krzysia, VERA, nowababka, zanetatacz, Danusia, a.nia, Maryna44, dultom, DorotaZ ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2023/07/27 21:56 #300025

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 15289
  • Otrzymane podziękowania: 47133
Trochę daliowo. Jest ich coraz więcej hu_rra






Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, th, Kalmia, Krzysia, VERA, nowababka, zanetatacz, Danusia, a.nia, dultom ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2023/07/27 22:00 #300027

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26569
  • Otrzymane podziękowania: 71176
Z chęcią pojechałabym, ale musiałabym skorzystać z usług Jarka, bo sama bałabym się wypuszczać w taką długą drogę. :dry:
Miłeczko, śliczny ten bardzo bladoróżowy floksik w poprzednim poście. Znasz jego imię?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2023/07/27 22:14 #300032

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 15289
  • Otrzymane podziękowania: 47133
Wszystkie floksy oprócz białego i różowego z ciemniejszym środkiem są siewkami. Co roku wykopuję i rozdaję kilka kęp, ale one niestety wracają :mur Trochę u mnie występują w charakterze chwastów. Widocznie odpowiada im moja gleba i warunki, że tak chętnie się sieją. Kiedyś siewki pojedyncze pieczołowicie wkładałam w doniczki, teraz lecą na kompost, bo zabierają areał i światło daliom. Jak późnym latem będę wykopywać, może nie zapomnę odłożyć go dla Ciebie Polu... think:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Danusia

Ogród takisobie 2023/07/27 22:19 #300035

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26569
  • Otrzymane podziękowania: 71176
takasobie napisał:
Miłeczko, pisałam o tym bladzioszku... gdyby coś teges, to teges ...
rotfl
Ostatnio zmieniany: 2023/07/27 22:20 przez Poll.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2023/07/28 21:23 #300113

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5012
  • Otrzymane podziękowania: 9622
Miłko, ja tez kupiłam 3 kastry, ale jak zaczęłam kopać to trochę mi miejsca zabrakło. Może jeszcze trzecią wykorzystam, bo jestem oczkami zachwycona.
Niech Maciej nie narzeka. ja sama je wkopywałam. Fakt, że ja mam piach, więc kopanie nie było az takie straszne.
Mi wpadły w oko 2 dalie, ostatnia i ta morelowa. :kocham

Czy chciałabyś takie irysy?






Ostatnio zmieniany: 2023/07/28 21:25 przez Margo2.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, zanetatacz, ewakatarzyna

Ogród takisobie 2023/07/29 12:32 #300126

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 15289
  • Otrzymane podziękowania: 47133
Małgosiu! Są cudne i baaardzo bym chciała. Napisałam wcześniej, że mam już kilka od dziewczyn, ale jak wykopię floksy, to miejsce się znajdzie :kocham
Ta ostatnia to Sarah Raven, mam ją w tym roku dzięki Poli, bo moja nie przeżyła zimy. Tak ja lubię, że ryczeć mi się chciało, jak ją wiosną taką zdechłą zobaczyłam. No i poruszyłam niebo, ziemię i Polę. Udało się. Druga to Sweet Susanne. Mam od Ani (Aniu! - :buziak ). Jak się rozrosną i przeżyją zimę, podzielę się oczywiście. :buziak

Polu! Przedarłam się przez mokrą dżunglę o oznaczyłam floksa dla Ciebie. Późnym latem wykopie i Ci wyślę, bo pewnie już nie pojedziemy na Stawy w tym roku. No chyba, że Aneta (z która u Ciebie byłam) mnie wyciągnie i róże weźmiemy... Ale to nic pewnego.

Padało wczoraj z przerwami cały dzień, dziś też ma. Do nowych pojemników napadało - czy mam wystąpić o dotację? 2smiech

Czarny Charakter

Hien
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Krzysia, VERA, nowababka, zanetatacz, Danusia, a.nia, Maryna44, dultom, DorotaZ ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2023/08/01 20:22 #300309

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 15289
  • Otrzymane podziękowania: 47133
W poniedziałek przenieśliśmy się do nowego biura. Dużo stresu z tym jest, bo wszystko nowe i zwyczaje także. Już tak się w nowoczesnych biurach porobiło, że nikt nie ma własnego kąta z przypiętymi zdjęciami dzieci i swojego kubka. Wychodząc z biura, zostawiamy biurko tak, jakby nas tam nie było. Nie ma też kwiatów, które uprawiałam namiętnie spędzając sporo czasu w pracy. Wszystkie wzięłam do domu lub rozdałam w dobre ręce. Teraz nie będę już sadziła kwiatów w pracy. Mam ich dość w domu i ogrodzie, i starczy!

Właśnie w telewizji oglądałam panią z Irlandii, która uprawia dalie i je ... je! Westchnęłam i stwierdziłam, ze to barbarzyństwo jem nasturcje, ale nie dalie! Oblizywała się przy Tartanie , Całe Au Lait i Karmie Choc :mur

Na dziś:





Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Krzysia, VERA, Semper, nowababka, Danusia, a.nia, dultom, DorotaZ

Ogród takisobie 2023/08/01 21:09 #300317

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11661
  • Otrzymane podziękowania: 22015
Miłeczko powiem Ci odnośnie floksów mam taka radę jak obetniesz przekwitłe kwiatostany to sie na pewno nie wysieją wiem to z doświadczenia polewkamax polewkamax tak wszystko uszczykiwałam że żadnych siewek nie miałam i zastanawiałam się czemu wszystkim cos się wysiewa a mnie nic 2smiech 2smiech 2smiech
A co do zjadania dalii zgadzam się z Tobą całkowicie to sie nie godzi :nie_wolno
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2023/08/02 07:40 #300330

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 15289
  • Otrzymane podziękowania: 47133
Danusiu! Muszę się sprężyć, jak przekwitną. Faktycznie, kiedyś przycinałam i jakoś nie było problemu. Niby takie to proste i oczywiste wink-3 Ale jak one przekwitają, nadchodzi sezon daliowy i zapominam o nich. Chyba to jedyny powód think:

Potem ta pani w telewizorze nazbierała dalii i zaniosła restauratorowi. On z nich przyrządził cukier aromatyzowany, galaretkę i napój gazowany. :blink:

W sumie ja z róż konfitury robię, a to tez kwiat. Tylko, że ma jakiś fajny aromat, a dalia jest taka ... nijaka.

Dalie powoli rozwijają się jedna po drugiej, może będzie ich dość. Nawet mnie niektóre zaskakują, bo np nie zauważyłam pąka schowanego wśród liści.

Kenora Wow, Dreamcatcher

Firepot, Bonesta

Natal, Crazy Love

Neon, Cheyenne

Honka Rot, Windmill
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Kalmia, piku, Krzysia, VERA, nowababka, a.nia, Maryna44, dultom, Katarzyna2021

Ogród takisobie 2023/08/02 09:09 #300334

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 6917
  • Otrzymane podziękowania: 27995
Miłko, trzeba przyznać, że różnorodność dalii jest niesamowita. Ładne fotki, ale brakuje mi ujęć w masie gwizdac Same pojedyncze sztuki...nie wiemy jak prezentują się całe karpy? think:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2023/08/02 09:32 #300335

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4427
  • Otrzymane podziękowania: 17417
Tomasz wszystko w porządku z Tobą? kolorowe dalie pochwaliłeś... zdziwko polewkamax

Miłka mój Natal niestety nie wylazł... Cheyenne fajnie się skomponowała z nasiennikami pustynnika chyba think:
Na 15 będziesz miała szał ciał daliowy...
Karme Choc to bym może i zeżarła ale Całe Au Lait ... to się naprawdę nie godzi :P
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Ostatnio zmieniany: 2023/08/02 09:32 przez a.nia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2023/08/02 10:03 #300337

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 6917
  • Otrzymane podziękowania: 27995
a.nia napisał:
Tomasz wszystko w porządku z Tobą? kolorowe dalie pochwaliłeś... zdziwko polewkamax

Aniu, ja ogólnie jestem bardzo wrażliwy na piękno przyrody...a gełorginie podziwiałem jeszcze w czasach kiedy koleżanka bombardowała pieluchy :lol:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): a.nia

Ogród takisobie 2023/08/02 10:28 #300340

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13820
  • Otrzymane podziękowania: 33141
Miłko, cudne zbliżenia, choć ja jak Tomasz, lubię oglądać łany ;)
U mnie floksy się nie sieją, choć ich nie obcinam jakoś specjalnie... no w tym roku muszę, bo tak strasznie opanował je mączniak, że aż mam je ochotę wywalić całkowicie :unsure:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2023/08/02 10:43 #300343

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4427
  • Otrzymane podziękowania: 17417
Tomek Mr napisał:
a.nia napisał:
Tomasz wszystko w porządku z Tobą? kolorowe dalie pochwaliłeś... zdziwko polewkamax

Aniu, ja ogólnie jestem bardzo wrażliwy na piękno przyrody...a gełorginie podziwiałem jeszcze w czasach kiedy koleżanka bombardowała pieluchy :lol:

Tomasz wiadomo, że Ty wrażliwiec jesteś ... ale, że na kolorowe :lol: a jak ja bomardowałam pieluchy to Ty do szkoły chodziłeś i ręczę, że nie te piękne gełorginie były Ci w głowie rotfl
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2023/08/02 12:20 #300347

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 15289
  • Otrzymane podziękowania: 47133
Aniu! Zgadzam się z Tobą! Tomek w tym czasie oglądał kibicie zupełnie innych kwiatów! :kocham Jestem równie zdziwiona co Ty, że Tomek pochwalił dalie. :woohoo: Kurde, ale on nie jest aż taki stary, żeby na nie mówić georginie! think:
Ja miałam 5 Natali i wyszedł mi tylko jeden, ale wyszedł więc ponowimy w przyszłym roku. Ja już mam chrapkę na kilka Twoich więc ode mnie bierz co chcesz!
To nie Cheyenne z pustynnikiem a Neon. Sorry, tak dziwnie podpisałam. :oops:
A Cafe Au Lait to moim zdaniem najwyżej wypić można 2smiech

Tomku! Dziękuję stukrotnie w imieniu kwitnących już dalii. Łanów jeszcze nie ma, bo dopiero zaczynaja kwitnąć. Tylko zielenina poprzeplatana resztkami kwiecia poprzedników jednorocznych np maków i ostróżek. Ale jak już będą, to pokażę. Ja zresztą nie jestem mistrzynią ogółów. Ale jak kwiatki będą i światełko dopisze - będzie sesja speszial for ju!

Aaa! Na balkoniku, gdzie posadziłam paprocie suszę przetrwały:
Polypodium vulgare
Ceterach officinarum/ Asplenium ceterach
A mówiłeś, że nic z tego nie będzie... gwizdac

Ewka! Dziękuję! :buziak Ale forum strasznie kiereszuje zdjęcia. Jest spora różnica w jakości tych co mam na kompie, a tych co wrzucam na forum, nawet podlinkowanych.
A z floksami to może u mnie jakaś gleba dla nich wyjątkowa think: Mączniaka też nie mam, bo sucho było, dopiero w ostatnich dniach padało.

Czekam na te łany dalii z niecierpliwością. :tup Ale, jak pisałam, mam nadzieję, że będą w tym roku B) Jest ciepło i popadało, będzie dobrze!

Na dziś:




Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Tomek Mr, th, Kalmia, piku, Krzysia, Semper, nowababka, zanetatacz, a.nia ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2023/08/04 10:13 #300442

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 15289
  • Otrzymane podziękowania: 47133
A na dziś - niedalie:




Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Kalmia, piku, Krzysia, VERA, zanetatacz, a.nia, DorotaZ, ewakatarzyna

Ogród takisobie 2023/08/04 15:08 #300450

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 10262
  • Otrzymane podziękowania: 23163
Fajne mieczyki ,kiedyś uprawiałam namiętnie -teraz nie mam na nie miejsca a są takie śliczne ,dalie tez zachwycają hu_rra
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.235 s.