Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogród takisobie

Ogród takisobie 2024/08/20 20:22 #326888

  • DorotaZ
  • DorotaZ Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1716
  • Otrzymane podziękowania: 5675
No nie mogę się napatrzeć na te piękne dalie :kocham
Taka wystawa to bardzo fajna inicjatywa, choć roboty huk...
Goście są lokalni, czy z innych dzielnic tez przyjeżdżają?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kalmia

Ogród takisobie 2024/08/21 15:07 #326919

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 15274
  • Otrzymane podziękowania: 47096
Dorotko! :buziak Wystawa jest raczej lokalna, ale otwarta na propozycje. Nie wiem, co masz na myśli pisząc "goście". Bo zwiedzający są nie tylko z okolic, ale jak się dowiedzą i z dalszych miejsc przyjeżdżają. To krewni, znajomi, przyjaciele, forumowicze, którym wysyłamy informacje. Jeśli chodzi o wystawców, to był Stanisław Lipień kilka lat temu ze swoimi daliami. Miał czas, bo była pandemia i nie musiał jechać na krajowe i zagraniczne wystawy. Był też Jacek Piechaczek z farmy "Dolina Syrenki" i tez pokazywał swoje dalie z plantacji oraz zrobił kilka ciekawych kompozycji kwiatowych.

Dziś z rana pięknie popadało, choć mam niedosyt. jeszcze z godzina deszczu by się przydała, żeby ziemia się mocno napiła. Kolejne dalie kwitną, ale powystawia naprawdę jest łysawo. Może za tydzień będzie już ładnie. Kilka kwitnących dalii:
Pink Pearl I Galaktika

Bantling I Lake Carey

Jowey Joshua i Pink Pearl

Park Princess i Jaxon

Color Spectacle I Provincinis
Ostatnio zmieniany: 2024/08/21 15:09 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Kalmia, halszka, Semper, nowababka, zanetatacz, Danusia, kasik 69, a.nia, dultom ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych


--=reklama=--

 

Ogród takisobie 2024/08/21 20:21 #326924

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11661
  • Otrzymane podziękowania: 22012
Miłeczko wystawa jak zwykle przepiekna jesteście niesamowite :bravo :bravo :bravo
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2024/08/22 10:49 #326954

  • Kalmia
  • Kalmia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1613
  • Otrzymane podziękowania: 5207
Miłko, wszystkie Twoje dalie są przepiękne! Już nie mówię o zdjęciach - jesteś mistrzynią! Ale żeby mieć taką kolekcję to trzeba się napracować. Podziwiam Cię!
Ja w tym roku posadziłam nowo zakupione dalie w doniczki. Marnie rosną ale rosną no i nawet kwiaty będą. Jeżeli uda mi się je przechować, to w następnym roku posadzę w większe donice. Teraz to widzę, że dałam je do małych donic. No cóż, człowiek uczy się całe życie :))))
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2024/08/22 13:48 #326957

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 15274
  • Otrzymane podziękowania: 47096
Dziękuję Swietko! Dalie są wdzięcznym obiektem do fotografowania. To raczej ich zasługa. To moja pasja więc nie jest ciężko, zwłaszcza, że mam pomoc.
Musisz się pochwalić daliami, jak zakwitną w daliowym wątku. Masz konkretne jakieś odmiany? Ja tez mam część dalii w donicach, zwłaszcza te niskie z serii Gallery. Wróciłam też do odmiany Berliner Kleene. Ma ciekawa barwę i kształt. Jest niewysoka się można posadzić do wiadra lub większej donicy.

Berliner Kleene


Danusiu! Szkoda, że tak daleko mieszkasz. Przydałabyś mi się do logistyki i estetyki. :buziak No i byś zobaczyła na żywo to szaleństwo! wink-3

Po deszczu spokojny w miarę chłodny dzień. Mogłam oczyścić trochę miejsca z samosiejek floksów i liliowców tych podstawowych. Pewnie do końca się ich nie pozbędę, ale chociaż przetrzebiłam miejsce pod kilka dalii.

Na dziś:














Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Kalmia, nowababka, zanetatacz, Danusia, a.nia, dultom, DorotaZ, ewakatarzyna

Ogród takisobie 2024/08/22 14:42 #326965

  • nowababka
  • nowababka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • A na drogę w nieznane - nadzieję…
  • Posty: 3894
  • Otrzymane podziękowania: 12695
Podziwiam Cię recourse - jesteś wielka! Takie wystawy rok w rok, trzeba i pomysłu i wiele pracy włożyć i jeszcze swoich kwiatów tyle wiader wyciąć zdziwko
Widzę, że masz kosmosy - u mnie po raz pierwszy od wielu lat nie wysiały się :placz Bardzo zdobiły późnym latem i jesienią. Muszę gdzieś kupić, ale tylko te najzwyklejsze, nie jakieś odmianowe bo te u mnie rosły jakieś giganty wink-3
pozdrawiam (◕‿◕✿)
Marysia [a.k.a olibabka]
"Jeśli masz dwa bochenki chleba, sprzedaj jeden i kup liliowca" - przysłowie chińskie
:tup u mnie
Ostatnio zmieniany: 2024/08/22 14:42 przez nowababka.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2024/08/22 19:10 #326969

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 15274
  • Otrzymane podziękowania: 47096
Marysiu! :buziak To doskonały sposób, by nakarmić moje ADHD. 2smiech
Moje kosmosy się nie wysiewają. Co roku robię rwaną rozsadę z doniczki i wsadzam go wszędzie. w tym roku też mam wielkie wiechcie, jeszcze tydzień, dwa, a będę miała cały ogród w kosmosach.

Jadę na kilka dni na ptaki więc odpocznę od ogrodu przez chwilę. Zostawiam kilka zdjęć .






Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Kalmia, Semper, nowababka, zanetatacz, Danusia, a.nia, Maryna44, dultom, DorotaZ ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2024/08/26 14:51 #327124

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 15274
  • Otrzymane podziękowania: 47096
Odpoczęłam chwile i znów w ogródku.

Oczywiście jak wróciłam wczoraj po południu, pobiegłam oglądać moje dalie:

Bumble Rumble - mam ją znów po latach!


Arbatax


Preference


Giggles


I dziś dokończyłam dzieła. Uwielbiam dalie kołnierzykowe i anemonowe. W sumie na równi z pomponami, które w tym roku strasznie się ociągają.

Yellow Perception


Pink Pearl


Liquid Desire


Frank Holmes


Sarah Raven
Ostatnio zmieniany: 2024/08/26 14:56 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Kalmia, Semper, nowababka, zanetatacz, Danusia, a.nia, dultom, DorotaZ, ewakatarzyna ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2024/08/26 15:54 #327125

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 15274
  • Otrzymane podziękowania: 47096
I jeszcze kilka z wyjazdu:

na pastwiskach w otulinie PN Ujście Warty








Udało mi się fotografować wilgę - więcej zdjęć w ptasim wątku
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Kalmia, piku, Semper, nowababka, zanetatacz, Danusia, a.nia, ewakatarzyna, Borislava.Kirilova

Ogród takisobie 2024/08/26 20:01 #327134

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11661
  • Otrzymane podziękowania: 22012
Miłeczko moje zdolności to raczej przeceniasz wink-3 wink-3 ale chetnie bym zobaczyła wystawę na żywo gdyby było bliżej :buziak :buziak
Dalia ta bordowa strzępiasta piekna :kocham
Zdjecia z wyjazdu jak zwykle zachwycające a szczególnie ta z ważką :bravo :bravo
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2024/08/26 20:22 #327140

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26560
  • Otrzymane podziękowania: 71135
takasobie napisał:
Wieża chyba jest chyba bardziej w Grabownicy. think:

Tak, masz rację. My zajeżdżamy od strony Czatkowic i tak mi się napisało. Ostatnio jeżdżę w okolice stawu Duża Mewa, ale od strony Dunkowej.... Więcej spokoju, mniej ludzi. Chyba mi tego więcej trzeba, niż ogrodu. :nie_wiem
Konie piękne, choć ciężkie. To chyba jakaś specjalna hodowla?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2024/08/26 20:40 #327149

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 15274
  • Otrzymane podziękowania: 47096
Tak Polu, to specjalna hodowla, nazwana przeze mnie na roboczo "konie spożywcze" gwizdac





Dziękuję Danusiu! :buziak
Żadna z nas nie ma szczególnych zdolności. Sama wiesz, kwiaty są urocze same w sobie i w sumie ... układają się same B)

I ptaków kilka

Dudek jeszcze był

żurawie

gęgawy

łabędzie nieme

wieczór nad łąkami:


Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Kalmia, piku, Semper, nowababka, zanetatacz, Danusia, a.nia, Maryna44, ewakatarzyna ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2024/08/29 11:23 #327315

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 15274
  • Otrzymane podziękowania: 47096
Wreszcie chwila oddechu. Dziś pracuję z domu więc mogę nacieszyć się późnym latem. W domu chłodno, w ogrodzie ciepło, ale da się wytrzymać.
Jutro ma padać więc będę mogła posadzić rośliny, które mi zalegają w doniczkach. Dalie mnie zawiodły, chyba przez te upały. Kwitną opieszale, muszę im zagrozić eksmisja, albo, że schowam je do szafy i nie wyciągnę wiosną. Może jak pogoda przestawi się na złotą jesień, pokażą, co potrafią.

Na dziś:





Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, th, Semper, nowababka, zanetatacz, Danusia, a.nia, DorotaZ, ewakatarzyna

Ogród takisobie 2024/08/29 13:48 #327319

  • Kalmia
  • Kalmia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1613
  • Otrzymane podziękowania: 5207
Przepięknie! :przytulam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2024/08/29 22:17 #327341

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26560
  • Otrzymane podziękowania: 71135
Miłeczko, chyba żartujesz??? Ciepło? Da się wytrzymać???? U nas było dziś 32C, słonce tak lampiło, że nic, tylko siedzieć w domu przy włączonym wiatraku. :angry:
Z ulgą stwierdziłam,, że dziś o 20.14 już było ciemno. hu_rra Nie mogę doczekać się prawdziwej jesieni.... Te Twoje dalie i inne kolorowe kwiecie też by lepiej się poczuły, gdyby temperatura spadła o jakieś 10C.

P.S. z tymi konikami, to mii sprawiłaś przykrość... Ehhh, życie... :dry:
Ostatnio zmieniany: 2024/08/29 22:19 przez Poll.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2024/08/30 08:55 #327356

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 15274
  • Otrzymane podziękowania: 47096
Polu! Pisałam rano i wtedy było przyjemnie. gwizdac Potem zamknęłam się w domu i wypełzłam o 19 i też już było przyjemnie. Pracowałam z domu więc mi to pasowało. Za dnia było okropnie, bo pomimo, że w domu piekłam chleb i trochę się nagrzało od piekarnika, to i tak w porównaniu do ogrodu był przyjemny chłodek.
Ja do koni spożywczych się przyzwyczaiłam. Jeżdżę tam od wielu lat i staram się o tym nie myśleć. Ale przynajmniej na łąkach się pasą pięknych kwietnych, niebo oglądają... Nie podkute, bez chomąta...

Swietko! Dziękuję! :buziak

Dziś zapowiadają w nocy deszcze. Może prognoza się sprawdzi think:

Na dziś:






Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Kalmia, piku, Pani Bestia, Semper, nowababka, Elżbieta, zanetatacz, nelu-pelu, Danusia ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2024/08/31 20:03 #327441

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 10260
  • Otrzymane podziękowania: 23151
Miłeczko -cudne fotki jak zawsze......co do dalii to i moje są opieszałe jakieś pojedyncze kwiaty...... i zakupy cebulowe zacne :hejka
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2024/09/01 00:24 #327476

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 15274
  • Otrzymane podziękowania: 47096
Żanetko! To chyba przez ten upał. Inie kwestia suchej gleby, ale palącego powietrza. think: Nie mogę się doczekać aż posadzę cebulki i zakwitną. Ważne jest jednak to, żebym o nich nie zapomniała 2smiech

Deszcz spadł, ale niestety nie podlał zbyt dobrze. Jak wyrywałam chwasty, ziemia była sucha jak pieprz.
Posprzątałam kolejne skrzynie na warzywniku, przycięłam mocno bluszcz przełażący od sąsiada. To chyba jakaś klątwa, tnę, tnę, a on zarasta mi warzywnik :mur Chyba muszę częściej to robić.





Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Pani Bestia, Semper, nowababka, zanetatacz, nelu-pelu, Danusia, kasik 69, Maryna44, dultom ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2024/09/01 21:47 #327528

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5012
  • Otrzymane podziękowania: 9622
Ależ piękne te pomponiki. :woohoo:
Moje dalie mimo, że deszczu nie ma od kilku tygodni jakoś kwitną. Mam ich co prawda tylko 7.
I chyba więcej nie będzie.
Nie mam już miejsca, a to ich pokładanie trochę mnie denerwuje
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2024/09/02 07:30 #327534

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 15274
  • Otrzymane podziękowania: 47096
Gosiu! U mnie też dalie się pokładają, zwłaszcza te, które przegrały w wyścigu o słońce i te, które nie wytworzyły dość mocnych pędów. Stosuję tyczki drewniane i je podpieram. Niestety niektóre tego wymagają. Ale fajnie mieć ich kilka, jak Ty, żeby nacieszyć się kwiatami u schyłku lata i jesienią. :buziak
Pompony są urocze, zawsze się za nimi rozglądam. Nie tylko ja! W daliowym wątku można wiele takich cudów obejrzeć.

Niedziela upłynęła dyndaniem na hamaku. Chyba zasłużyłam, bo od razu usnęłam. wink-3 Jak Gosia pisała, pomimo niedogodności dalie kwitną i coraz więcej kwiatów jest. Jeszcze wiele w pąkach. Mam nadzieję, ze do października będę miała co pokazywać.

Nareszcie zakwitł Firepot i AC Kunz puścił kolejnego kwiata

Sword Dance i Bumble Rumble

Misses Amy i Hien

Pipsqueak i Preference
Ostatnio zmieniany: 2024/09/02 09:27 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, Kalmia, halszka, Pani Bestia, Semper, nowababka, zanetatacz, nelu-pelu, Danusia ten użytkownik otrzymał 6 podziękowań od innych
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.239 s.