Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogród takisobie

Ogród takisobie 2024/09/03 08:24 #327602

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 15265
  • Otrzymane podziękowania: 47049
Rozwijają się pięknie zimowity od Kluseczki. Nie mam pojęcia co to za odmiana, ale podejrzewałam Gianty. Teraz to już sama nie wiem, niby są spore, ale nie aż tak.

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, nowababka, zanetatacz, Danusia, a.nia, dultom, DorotaZ, ewakatarzyna

Ogród takisobie 2024/09/04 20:13 #327685

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 15265
  • Otrzymane podziękowania: 47049
Pisałam, że mam modliszkę w domu? Mieszka w pokoju roślinnym, gdzie mam kolekcję roślin epipremnum, monstera i philodendron. Bardzo się jej tam podoba, karmimy ją ćmami bukszpanowymi, muchami i wszystkim co da się złapać w domu, na ugorze i w ogrodzie. Ostatnio włączył jej się "szwendacz" i codziennie musimy jej szukać. Pewnie chce jakiś kokon uwić, albo szuka miejsca do zdechnięcia. think:








Do pokoju wyżej wymienionego udało mi się kupić monsterę Thai Constelation. W centrum jest Bieda i tam spokojniuchno na mnie czekała. Nigdzie indziej nie widziałam. Ludzie na handel kupują. Cena egzemplarza to 80,- , a w necie chodzą po 150-300 wink-3



W ogrodzie piekarnik. Rano podlałam kwiaty, potem zamknęłam się w domu. Potem wyszłam tylko ogłowić dalie, cyknąć kilka zdjęć.
















Ostatnio zmieniany: 2024/09/04 20:14 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, edyta, th, Kalmia, halszka, edulkot, Pani Bestia, Semper, nowababka, zanetatacz ten użytkownik otrzymał 4 podziękowań od innych


--=reklama=--

 

Ogród takisobie 2024/09/04 23:19 #327714

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Online
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26531
  • Otrzymane podziękowania: 71024
W tamtym roku widywałam modliszki u nas na tarasie, a w tym roku, ani jednej. Jak ją karmicie....z talerzyka? :silly:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2024/09/05 08:19 #327730

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 15265
  • Otrzymane podziękowania: 47049
Polu! Musi być żywe zwierzę do upolowania. Więc łapiemy muchy, pasikoniki i ćmy bukszpanowe do słoików i takie żywe podajemy szczypczykami do złapania. Ale jeden-dwa wystarcza na dzień. Jak wyjechaliśmy do Słońska na trzy dni, to sobie w pokoiku poradziła. Możliwe, że niczego nie upolowała, ale przeżyła.
Nie mam pojęcia ja długo żyje, ale chyba zimy w domu nie przeżyje. Muszę poczytać gdzieś...

Na dziś:

















Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, Kalmia, halszka, edulkot, Pani Bestia, Semper, nowababka, zanetatacz, Danusia ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2024/09/05 11:05 #327741

  • kasik 69
  • kasik 69 Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 913
  • Otrzymane podziękowania: 3942
Nie miała baba kłopotu kupiła se prosię :silly: znaczy modliszkę przygarnęła;). Jesteś niesamowita, ja to bym ją chyba wypuściła do ogrodu. Ostatnio obserwowałam jak modliszka zjadała motyla który przysiadł na cynii. I jakiś inny fruczak przylatuje do nas, jest dużo większy od tych które widywałam do tej pory.
U nas też gorąco i sucho.
Zapraszam do Ogrodu z robalkiem.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, zanetatacz

Ogród takisobie 2024/09/05 11:52 #327751

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 15265
  • Otrzymane podziękowania: 47049
Kasiu! Tylko z nią kłopot, bo je wszystko, co się nawinie, również pożyteczne owady, a w domu jest pod kontrolą 2smiech
Ja modliszki w ogrodzie jeszcze nie widziałam (to nie znaczy, że jej nie było wink-3 ), Maciej przywlókł gdzieś z ugoru przy jego pracy. A zaczęło się od tego, że syn znalazł na stacji benzynowej i swoją, już u siebie w domu, hoduje w terrarium. Nam się nie chciało i chodzi wolno. Nawet okno jest otwarte, jak poleci - to trudno! Taki mamy obiekt do focenia.


Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, Kalmia, edulkot, Pani Bestia, nowababka, zanetatacz, DorotaZ, ewakatarzyna

Ogród takisobie 2024/09/05 20:04 #327791

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 10257
  • Otrzymane podziękowania: 23147
Miłko -jesteś niesamowita 2smiech , u mnie nie ma w tym roku ...za to pojawiła się u syna i chociaż ją wyniósł z domu to na drugi dzień wróciła 2smiech ,ale ostatecznie się wyniosła
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, nowababka

Ogród takisobie 2024/09/05 20:19 #327794

  • nowababka
  • nowababka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • A na drogę w nieznane - nadzieję…
  • Posty: 3893
  • Otrzymane podziękowania: 12693
Ja widziałem raz modliszkę z bliska :) Byłam w pracy i pokazali mi ją w słoiku. Potem wynieśliśmy ją do miejsca gdzie została znaleziona :lol:
pozdrawiam (◕‿◕✿)
Marysia [a.k.a olibabka]
"Jeśli masz dwa bochenki chleba, sprzedaj jeden i kup liliowca" - przysłowie chińskie
:tup u mnie
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2024/09/07 21:38 #327948

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 15265
  • Otrzymane podziękowania: 47049
Marysiu!Ja wcześniej nigdy nie widziałam. To dla mnie całkowita nowość. W naturze pewnie ma najlepiej... wink-3

Żanetko! Moja łazi po pokoju i codziennie musimy jej szukać. Ale najlepiej jak zostawimy jej słoik z muchą przy doniczce, ona siada na słoiku i patrzy na muchę. Wtedy nigdzie nie łazi.

Dziś przeszłam się raz po ogrodzie i miałam dość. Sucho, gorąco, hydrofor się popsuł. Potem Maciej naprawił, ale nawet na podlewanie nie miałam siły. Podyndałam na hamaku, a potem malowałam, bo już na ogród nie mam siły i weny. :mur

Z wczoraj:







i z dziś:








Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, Kalmia, edulkot, Pani Bestia, nowababka, zanetatacz, Danusia, dultom, ewakatarzyna

Ogród takisobie 2024/09/07 22:49 #327950

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10241
  • Otrzymane podziękowania: 23874
Miłko każdy ma takie zwierzątko jakie mu pasuje, widać masz coś z drapierzności skoro utrzymujesz w domu modliszkę. Ja bym wolała nie mieć z takimi owadami kontaktu.
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2024/09/08 12:49 #327962

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7631
  • Otrzymane podziękowania: 17006
Nie wiem Miłko, czy zwiększyła Ci się ilość dalii pomponowych, czy ja zaczęłam je wszędzie widzieć rotfl .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2024/09/08 15:06 #327967

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 15265
  • Otrzymane podziękowania: 47049
Edytko! Mam ich zawsze dość dużo, ale się wymieniają. Jedne przychodzą, jedne odchodzą. Najchętniej miałabym ich z 3 razy tyle, ale już nie zmieszczę i już nie chcę ich wykopywać i sadzić w takich zawrotnych ilościach. Patrzę dziś na moje, ledwie żyją, zasychają w tym piekarniku. Żal patrzeć :(

Majeczko! To na szczęście nie moje zwierzę, tylko Macieja. Ja wchodząc do pokoju, tylko upewniam się, czy nie łazi po podłodze, żeby jej nie zdepnąć. W domu mam jeszcze pająki, mkliki, rybiki, mrówki, pełno ciem i komarów... nie z mojej woli wink-3 Ale przyznaję, że modliszka mnie intryguje, jest nieco egzotyczna.

Kilka dalii wyglada przyzwoicie. Z reguły te, co są "żelazne" lub rosną w półcieniu.




Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, Kalmia, halszka, edulkot, nowababka, zanetatacz, nelu-pelu, dultom, DorotaZ ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2024/09/08 17:37 #327972

  • Gosia1
  • Gosia1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 639
  • Otrzymane podziękowania: 1887
Miłko nadrobiłam zaległości w Twoim ogrodku. Wow :bravo :bravo :bravo szacun kochana,jestem pod ogromnym wrażeniem Twoich dali i pracy jaką wkładasz w ich uprawę, przechowywanie.Wstyd się przyznać ale dalii nie mam nawet jednej.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2024/09/08 20:24 #327980

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 15265
  • Otrzymane podziękowania: 47049
Gosiu! Cieszę się, że podobają Ci się moje dalie. Nie ma obowiązku ich posiadana wink-3 Ja podziwiam u innych wiele roślin, a ich nie mam i nie będę miała. A bo to miejsca nie mam lub nie mam pojęcia o ich uprawie, albo prozaicznie nie chce mi się chodzić wokół kolejnego wymagającego cuda.
Dalie lubię, bo to kwiat jeszcze z czasów mojego dzieciństwa. Traktuję je i nostalgicznie, i przyszłościowo, bo powstaje wiele nowych odmian. No i chyba muszę ograniczyć do setki odmian, bo nad większą ilością nie panuję... :mur

Firepot
Ostatnio zmieniany: 2024/09/08 20:24 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, nowababka, zanetatacz, Danusia, dultom, DorotaZ, ewakatarzyna

Ogród takisobie 2024/09/09 07:16 #328007

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7631
  • Otrzymane podziękowania: 17006
Koniecznie musisz mi podać namiary, gdzie je kupujesz. Wiosną nabyłam 5, wyrosły 3 i wszystkie pomyłki krecigl.
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kalmia

Ogród takisobie 2024/09/09 07:29 #328008

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 15265
  • Otrzymane podziękowania: 47049
Edyta! Najlepiej poprosić koleżankę z Poznania o nadwyżki. gwizdac Potem możesz spróbować Świat Kwiatów, Florio lub Benexa (Królika odradzam stanowczo). Za granicą już nie kupuję, bo też były pomyłki, a materiał słaby. Przynajmniej tam, gdzie ja kupowałam. Sama już bazuję na wymianie, bo mam sporo, choć zdarza mi się zaszaleć tak jak w tym roku. Kupiłam w sierpniu i robię zakłady, czy zdążą zakwitnąć wink-3
Można też kupić w marketach, bywają zgodne, ale niestety ... bywają.
Ostatnio zmieniany: 2024/09/09 07:34 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): halszka

Ogród takisobie 2024/09/09 11:58 #328021

  • Kalmia
  • Kalmia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1613
  • Otrzymane podziękowania: 5207
U mnie, jak u Edytki... Z 5-ciu zakwitły 2 i, oczywiście, pomyłki ... Kupowałam w dużym sklepie ogrodniczym... Ale i tak są ładne. Posadzone w donicach, więc spróbuję je przechować i już w przyszłym roku zapewnić lepsze warunki. Piękne są. Miłko, u Ciebie wspomnienia z dzieciństwa to są dalie, a u mnie magnolie ... I jedne, i drugie maja piękne kwiaty.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2024/09/10 08:22 #328051

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 15265
  • Otrzymane podziękowania: 47049
Szkoda tylko, że magnolie tak krótko kwitną i te najwcześniejsze są narażone na przymrozki, Swietko!

Porządnie podlało u mnie, mam nadzieję, że u Was też.
Teraz czekam, aż ogród po tym deszczu znormalnieje.

Zdjęć brak, bo nie robiłam nic nowego, przedtem z powodu upału, potem z powodu deszczu...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Ogród takisobie 2024/09/10 08:56 #328055

  • Kalmia
  • Kalmia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1613
  • Otrzymane podziękowania: 5207
Miłko, u nas też pada! Deszczyk słaby ale pada! Oby jak najdłużej!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2024/09/11 07:41 #328130

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 15265
  • Otrzymane podziękowania: 47049
Od jutra idzie kolejny front, ma się zatrzymać szerokim pasem w centralnej Polsce. Ma padać cały dzień. hu_rra
Teraz to mi zależy, żeby dalie przyrosły i jeszcze kwitły do października.

Na dziś:




Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, Kalmia, halszka, zanetatacz
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.227 s.