Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Na początku był skalniak …

Na początku był skalniak … 2019/01/22 19:38 #146194

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11246
  • Otrzymane podziękowania: 20609
Wojtku pięknie się wszystko błyszczy w słoneczku u mnie nawet śnieg w oczy razi w :slonko
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): wojtek

Na początku był skalniak … 2019/01/22 22:47 #146235

  • Fiona
  • Fiona Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 343
  • Otrzymane podziękowania: 1096
Wojtku a Ty jesteś zawodowo związany z ogrodnictwem?. Posiadasz w swojej kolekcji niesamowite ilości pięknych i mało spotykanych roślin. Podziwiam :bravo
Pozdrawiam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): wojtek


--=reklama=--

 

Na początku był skalniak … 2019/01/23 08:33 #146243

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14420
  • Otrzymane podziękowania: 43154
Twój ogród w oszronionym wydaniu wygląda wspaniale! Szron maluje ciekawie, podkreśla kontury i strukturę ogrodu. No i ciekawie odbija światło. Zdjęcia są wtedy bajeczne! O ile światło jest! wink-3
Ozdoby żelazne super! Zastanawiałam się już nad czymś takim, ale nie do końca jestem przekonana, że gdzieś mi przypasi. Mam za mały ogród, żeby jeszcze takie cudo eksponować. think:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): wojtek

Na początku był skalniak … 2019/01/23 19:30 #146320

  • wojtek
  • wojtek Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 7655
  • Otrzymane podziękowania: 39224
Danusiu u mnie śnieg był dwa razy i to tak króciutko, uwierzyć nie mogę, że gdzieniegdzie w Polsce taka piękna zima panuje.
A jak śniegu nie ma i przychodzą mrozy to trochę się martwię o roślinki .... jednak jak do tej pory rekord zimna u mnie to tylko -10 °C

Miłko z tym światłem do focenia to dosyć kiepsko tej zimy, bo raczej szaro i buro. A nawet jak się trafi to jakoś czasu brakuje ... a może chęci :silly:
Z żelaznych ozdób do małego ogrodu to polecam liście paproci i kokoryczki; coś tam pokazywałem w zakładce "Gadżety i ozdoby w ogrodzie"

Grażyno zawodowo z ogrodnictwem to nic wspólnego nigdy nie miałem, jestem w 100% samoukiem. Trochę doświadczenia zdobyłem
pomagając od dziecka w gospodarstwie rolnym, ale to jednak była zupełnie inna robota .... Teraz pracę mam z gatunku tych "głośnych" i ogród jest idealnym
wytchnieniem od niej. Czasu też posiadam jakby trochę więcej niż inni, a przynajmniej mam możliwość trochę lepszego rozłożenia tej roboty,
bez konieczności spędzania codziennie co najmniej 8 godzin w biurze czy innym miejscu...gdyż pracuję w szkole
... a od piątku znikam na dłużej bo robię sobie małe, zasłużone wakacje rotfl



















Ostatnio zmieniany: 2019/01/23 19:34 przez wojtek.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, edyta, th, piku, edulkot, VERA, beatazg, Semper, nowababka, Elżbieta ten użytkownik otrzymał 7 podziękowań od innych

Na początku był skalniak … 2019/01/23 20:24 #146331

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6622
  • Otrzymane podziękowania: 14342
Ślicznie..
Jak zasłużyłeś :lol: to jedź.. powiedz chociaż w którym kierunku..
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): wojtek

Na początku był skalniak … 2019/01/23 20:33 #146334

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4200
  • Otrzymane podziękowania: 16103
Ależ bajkowo .... zresztą jak zwykle polewkamax
Proszę pochwał się co pokazałeś na 5 zdjęciu od góry? Wygląda jak mój wiąz geisha.
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): wojtek

Na początku był skalniak … 2019/01/23 22:40 #146357

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4571
  • Otrzymane podziękowania: 8186
Wojtku, mnie bliżej zdecydowanie do ZP. Jestem tam przynajmniej 2 razy w roku. Poszukam u nich
Jak napisałeś że masz pracę z tych głośnych, to myślałam, że masz coś wspólnego z koncertami polewkamax
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): wojtek

Na początku był skalniak … 2019/01/29 10:09 #147084

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14420
  • Otrzymane podziękowania: 43154
Super ujęcia wierzby! A hortensje - miód! Dzięki!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): wojtek

Na początku był skalniak … 2019/02/20 20:26 #150276

  • wojtek
  • wojtek Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 7655
  • Otrzymane podziękowania: 39224
Aniu prawie trafiłaś, na zdjęciu jest wiąz tyle że Jacqueline Hillier. Bardzo go lubię, szczególnie że świetnie sobie radzi na suchym i ubogim stanowisku.

Miłko ta wierzba to leszczyna 'Contorta', ale jak zwał tak zwał, cieszę się że Ci się podoba.
Małgosiu czasami wolałbym pracować na koncertach niż dawać występy w klasie :heart

Nelu byłem na południowym wschodzie... dalekim południowym wschodzie. Mam trochę zdjęć ogrodniczych więc jak ochłonę (a w zasadzie ostygnę) to będę pokazywał w różnych wątkach na forum :)


Od piątku było trochę pięknej wiosny która niestety chwilowo gdzieś umknęła. Każdą wolną chwilę wykorzystywałem więc na prace ogrodowe.
Głównie na wycinanie, obcinanie, przycinanie i inne formy powstałe od czasownika ciąć. Najwięcej wyciąłem traw, a i trochę ognisk również zapłonęło.
Kondycja po zimie kiepska ale z każdym dniem coraz lepiej.
Moje trzy oczary w tym roku zakwitły w zasadzie w jednym terminie. Raczej rzadko się to dotychczas zdarzało. Czerwony i żółty rosną w takich miejscach
że świetnie się prezentują podświetlone przez promienie słońca. Pomarańczowy jest natomiast największy z nich wszystkich i ma bardzo intensywny zapach kwiatów.













Moje krokusy botaniczne dosłownie eksplodowały kwitnieniem. Wystarczyły raptem dwa dni słońca by zakwitły choć wydawało się wcześniej że ledwie wychodzą z ziemi.







Pięknie na początku sezony wyglądają też wrzośćce, które dają dużo koloru w dość szarawym, przedwiosennym ogrodzie.







zeszłoroczna irga na skalniaku


i bisujący oczar na koniec
Ostatnio zmieniany: 2019/02/20 20:33 przez wojtek.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, piku, takasobie, edulkot, VERA, inag1, beatazg, Margo2, Elżbieta ten użytkownik otrzymał 7 podziękowań od innych

Na początku był skalniak … 2019/02/20 20:39 #150289

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8383
  • Otrzymane podziękowania: 24980
Cieplutko u Ciebie że tyle krokusów już wyszło :woohoo: . A oczary nieustająco mnie czarują może jednak skuszę się znów think:
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): wojtek

Na początku był skalniak … 2019/02/20 21:08 #150301

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4200
  • Otrzymane podziękowania: 16103
Wojtku dobrze, że cały i zdrowy jesteś z powrotem...
Jacqueline Hillier jest na mojej, bardzo długiej liście pt. Podoba mi się rotfl i to z wykrzyknikiem. Ile lat ma Twoje drzewko?
Krokusy chyba folią przykryłeś, żeby szybciej zakwitły polewkamax ślicznie... wiosna w pełni u Ciebie.
Dla oczarów to chyba dobry rok. U mnie żółty Arnold również oszalał, tak jak u Ciebie wypuścił mnóstwo kwaitów i ten zapach...
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): wojtek

Na początku był skalniak … 2019/02/21 11:13 #150346

  • Franusiowa
  • Franusiowa Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3893
  • Otrzymane podziękowania: 13532
Krokusy zdziwko piękne, kolekcjonerskie gatunki. :mniam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): wojtek

Na początku był skalniak … 2019/02/21 13:39 #150360

  • Maryna44
  • Maryna44 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 499
  • Otrzymane podziękowania: 2188
Oczarami i mnie oczarowałeś :mniam ...zachwycam się nimi wiosną w innych ogrodach bo u mnie już się nie mieszczą i za wcześnie kwitną . :bravo :bravo
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): wojtek

Na początku był skalniak … 2019/02/25 21:56 #151039

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4571
  • Otrzymane podziękowania: 8186
Wiem, że praca z dziećmi może obecnie dać w kość.
Ale za to masz trochę czasu na pracę w ogrodzie latem.
Coś za coś.
Dla mnie 2 tygodnie urlopu to za mało. Dlatego nie wyjeżdżam na wakacje. Spędzam go w domu, żeby nacieszyć się ogrodem.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): wojtek

Na początku był skalniak … 2019/02/25 22:32 #151052

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14420
  • Otrzymane podziękowania: 43154
E! Nie zauważyłam kwiatków, bo były oszronione! Piękne!
Piękne też oczary, piękne też krokusy!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): wojtek

Na początku był skalniak … 2019/03/09 12:41 #152711

  • wojtek
  • wojtek Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 7655
  • Otrzymane podziękowania: 39224
Aniu Jacqueline Hillier rośnie u mnie już z 5-6 lat ale był wsadzony jako spore drzewko. Trudno więc stwierdzić ile ma dokładnie lat.

W ogrodzie praca wre już tak gdzieś od 3 tygodni. Głównie ścinam róże, trawy i byliny. Roboty jednak jeszcze ogrom. Staram się wychodzić codziennie po powrocie z pracy no ...
i siłą rzeczy nie ma czasu na zdjęcia i pisanie w wątku :silly: Kompostownik już zapełniony a ciągle jest mnóstwo do uporządkowania.
Trochę czyszczenie ułatwia przenośne palenisko bo na utylizację choćby przyciętych pędów róż nie mam innego pomysłu.


W tej chwili w ogrodzie brylują oczywiście oczary. Kiedyś bardzo podobały mi się odmiany czerwone i pomarańczowe, o mocnych i wyrazistych kolorach. Jednak dochodzę do wniosku,
że najbardziej sprawdza mi się w ogrodzie Arnold Promise ze swoimi jaskrawożółtymi płatkami. Jest jak forsycja, niezawodnie przyciągając wzrok. Z daleka jest zresztą często z nią mylony.
W zasadzie nie ma o tej porze konkurencji, a te czerwone i pomarańczowe trochę giną wśród suchych liści i brązów jakie ciągle jeszcze królują na rabatach.

























Zaczynają też kwitnąć moje drenie jadalne (foto 06.03.2019r.). W zeszłym roku podjąłem radykalne działania i wykopałem dwa wyprowadzone już na spore drzewka egzemplarze.
Zostały kupione jako odmiany o dużych owocach Pionier i Kasanlaker ale niestety w rzeczywistości owoce były małe jak u gatunku. Smakiem wprawdzie to nadrabiały no
ale po kolejnej wizycie w Wojsławicach i oglądaniu a właściwie próbowaniu rosnących tam odmian dojrzałem do decyzji o zmianie. Tym razem kupiłem rośliny z owocami na krzaku
więc pomyłki nie będzie ale zamiast dużych drzewek mam teraz dwa łyse patyki. Jeden to Swetliczok a drugi Olenka.
Stare rośliny powędrowały natomiast do ogrodów znajomych, z czym też był problem bo ledwie się zmieściły w aucie.




Oprócz oczarów kwitną też krokusy. Uzbierało się ich chyba z 30 odmian ale i tak w większości wyglądają łudząco podobnie. Więc chciałoby się rzecz "po co przepłacać".
Są oczywiście ładne i cieszą oko ale niestety trochę pozarastały bylinami więc trudno im zrobić ładne zdjęcia.






... dawno nie było oczaru :P
Ostatnio zmieniany: 2019/03/09 12:51 przez wojtek.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, takasobie, edulkot, inag1, chester633, beatazg, Margo2, Elżbieta, zanetatacz ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Na początku był skalniak … 2019/03/09 15:49 #152730

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11246
  • Otrzymane podziękowania: 20609
Wojtku no i powiem Ci że teraz mi namieszałeś tym stwierdzeniem bo marzył mi się oczar własnie taki czerwony ale Arnold Promise wygląda cudnie z taka ilością kwiecia muszę jeszcze pomyśleć think:
Krokusy dokupuje co roku w Biedronce na wyprzedażach bo nie zwracam uwagi na odmiany najzwyczajniej w świecie chcę mieć dużo rotfl
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): wojtek

Na początku był skalniak … 2019/03/09 15:52 #152732

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14420
  • Otrzymane podziękowania: 43154
Piękne zdjęcia Wojtku! Oczary i krokusy mnie powaliły! Cały czas mnie kusi, żeby posadzić oczara. Może jak płot postawię - dam go przed domem w oknie kuchennym think:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): wojtek

Na początku był skalniak … 2019/03/11 22:26 #153179

  • Luboń
  • Luboń Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
  • Posty: 43
  • Otrzymane podziękowania: 206
Wojtku, uff w końcu dotarłem do końca i przejrzałem cały twój blog. Ogród zachwycający, przez cały rok coś się w nim dzieje - piękne ujęcia, kadry. Widać włożony ogrom pracy i serca. Trudno coś konkretnego pochwalić, bo masz masę różnorodnych i zadbanych roślin. W każdym miesiącu, nie - tygodniu, zachwyca co innego. Szacunek, że zapamiętujesz te wszystkie gatunki. Oby nadal tak wszystko pięknie rosło i nie trzeba było tak często podlewać. Będę co pewien czas zaglądał tutaj i szukał inspiracji. Aaaa i gratulacje dla osoby, która wykonała ścieżki. Ujawnił się talent brukarski.
Wojtek
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): wojtek

Na początku był skalniak … 2019/03/12 22:40 #153318

  • wojtek
  • wojtek Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 7655
  • Otrzymane podziękowania: 39224
Luboń bardzo się cieszę, że pierwszy wpis na naszym forum umieściłeś w moim wątku. Dziękuję za miłe słowa i zapraszam na kolejne odwiedziny.
Mam też wielką nadzieję, że będziesz aktywnym członkiem forum. A może wkrótce też nam coś pokażesz. A propos brukarza dobrze że ma chociaż takie talenty, niech się na coś przyda.

Miłko widzę, że mamy wspólne plany na przyszłość. Ja też nie mogę się doczekać ogrodzenia frontowego bo już zaplanowałem przy nim nasadzenia roślinne.
Od jesieni czekają róże które tymczasowo męczą się w doniczkach. Niestety wykonawca też od jesieni jakoś nie kwapi się do rozpoczęcia do przyjazdu i rozpoczęcia robót.
Takie jednak czasy że wykonawców trzeba ze świecą szukać...

Danusiu ja się jesienią napaliłem na różne, rzadko spotykane krokusy i kupiłem kilkanaście odmian. Jednak jak pisałem różnice w wyglądzie naprawdę są zabawą dla znawców.
W ogólnym rozrachunku, tak jak piszesz, dużo ładniej wygląda masa, sprawdzonych zdrowych roślin niż kilka sztuk, nawet bardzo kolekcjonerskich kwiatów.
Ale i tak się pewnie nie uwolnię od mojego zbieractwa i dalej będę szukał ciekawostek wink-3
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.204 s.