Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Było ściernisko...

Było ściernisko... 2019/05/14 15:54 #161777

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3582
  • Otrzymane podziękowania: 13913
Łomatko, padłam z zachwytu! Wszystko piękne bez wyjątku! Emerald lace wygląda przeszlachetnie.
Goldcrone to perła!
Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz, a.nia

Było ściernisko... 2019/05/15 20:20 #162140

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4274
  • Otrzymane podziękowania: 16631
Zuzka :przytulam Goldcrone posadzony 4-5 lat temu i pierwszy raz tak ładnie zakwitł, zawsze tylko jakieś pojedyncze kwiatki miał... teraz śliczny...

Majeczko też się dziwię że na tej mojej glinie kloniki dają radę. a nawet rosną :P i aż tyle to ich nie ma, trochę odmian jeszcze jest na liście chciejstw. :P Na zakupy musisz się wybrać w okolice Bielska i to dużym samochodem, a przy okazji na kawę :lol: Z przyzwyczajenia zawsze kroki kieruje do szkółek które znam, ale jadąc z Górek do Pisarzowic mijam ich kilka. Właśnie z klonami jest jeszcze po drodze Konior- nie byłam, bo zawsze czasu braknie, ale się wybieram :P .. specjalnie do niego... i po wypłacie :P

Danuś :kocham

Ewuś ...ale ładnie mówisz mi Aneczko, wiesz, że nikt tak do mnie nie mówi? ... :kocham Japoneczek jeszcze u mnie upchnę dużo. Jesienią przekopałam cały róg pod garażem i zrobiło się troszkę miejsca :) A Azlia wysyła też... ale na żywo większa frajda

Miłeczko powiem Ci na ucho, że pióropusznika to i ja miałem, ale po wykładzie Poli poszedł na wieczne łąki :) nie zdawałam sobie sprawy, że on taki łobuz jest. Dobrze że dopiero maleńki był.

dzisiaj trochę różności i widoczki ogólne od strony drogi, znowu te same kadry dobrze,że przynajmniej kolor i wielkość roślinek inna :diabelek








I rabata pod garażem... a za garażem schowek na paprocie i hosty :)




i różności....





Przemarznięta Jade
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, Gabriel, piku, takasobie, edulkot, nowababka, Elżbieta, zanetatacz, nelu-pelu ten użytkownik otrzymał 4 podziękowań od innych


--=reklama=--

 

Było ściernisko... 2019/05/15 20:27 #162145

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9950
  • Otrzymane podziękowania: 21887
Aniu -cudne kompozycje tworzysz(pewnie się powtarzam) wszystko fajnie zgrane i pokroje roślin i kolory-masz talent :bravo :bravo :bravo
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): a.nia

Było ściernisko... 2019/05/15 20:29 #162148

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6799
  • Otrzymane podziękowania: 15102
Czemuż ach czemuż Ty Aniu tak daleko mieszkasz..? rotfl
Tak chętnie pochodziłabym po tym trawniku, usiadła gdzieś w kącie i sobie podziwiała.. rotfl
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): a.nia

Było ściernisko... 2019/05/15 20:38 #162156

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10055
  • Otrzymane podziękowania: 23128
Aniu no nie wmówisz mi że masz mało kloników 2smiech
Co do wypadu w Twoje okolice to taki pomysł odpada w przedbiegach :( ja nie zmotoryzowana, a M. nie bawi się w takie wyjazdy :nie
Czemu ten jeden klonik taki uwiązany do kamola question czy może odwrotnie, kamol uwiązany żeby go nikt nie ukradł 2smiech
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): a.nia

Było ściernisko... 2019/05/15 20:46 #162163

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14722
  • Otrzymane podziękowania: 44560
Jennnnny! Jak pięknie i jakie zdjęcia urocze! Zazdraszczam urozmaiconego krajobrazu w postaci góry. U mnie niby też morena polodowcowa, ale w zasadzie płasko.
Ja pióropusznika się nie pozbędę. Mam do niego słabość! Potrafię usiąść po turecku na trawie i się w niego wpatrywać. taki piękny jest. To co, że rozbestwiony. Teraz po suszy zeszłorocznej, to strasznie przetrzebiło mi moje poletko... :(
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): a.nia

Było ściernisko... 2019/05/15 20:54 #162166

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8458
  • Otrzymane podziękowania: 25404
Lubię takie szersze ogrodowe ujęcia a już z widokiem gór w tle to miód na serce :kocham . Pięknie u Ciebie Aniu :woohoo: .
Pisarzowice zaliczyłam już razy kilka ale Koniora jeszcze nie, pewnie pora to naprawić B)
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Lukrecja, a.nia

Było ściernisko... 2019/05/15 21:50 #162188

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4274
  • Otrzymane podziękowania: 16631
Pikutku do Pisarzowic to kilka razy w roku można i się nie znudzi wink-3 Ciekawe czy Konior będzie miał w szkółce to co oferuje na papierze bo lista kloników niezła...

Miłko w zasadzie w postaci gór :) jak stanę plecami do drzwi wejściowych to po lewej patrzę na Błatnią (tak mniej więcej za Geishą 2smiech ) potem całe pasmo okalające Brenną,a górskie widoki kończą się po prawej Czantorią i Poniwcem. Broń boże Ty pióropusznika nie unicestwiaj- cudnie na Twoich fotkach wychodzi.

Majeczko (zauważyłyście, że dawno imion nie pochrzaniłam :diabelek staram sie jak mogę ) szybko liczyłam... 2smiech 14 sztuk mi wyszło. Emerald Lace z kamolem na szyi bo się w kącie chował i chce go wywlec do przodu :) To trza się ugadać na wspólny wypad... ja zmotoryowana :)

Neluś przy naszych autostradach to te odległości już nie tak przerażające jak kiedyś. A wiesz, że latem często rano wstaję i na bosaka po tej trawie zapylam? Potem kawa z książką, a potem szarańcza wstaje rotfl

Żanetko :przytulam możesz się powtarzać... :diabelek
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Ostatnio zmieniany: 2019/05/15 21:51 przez a.nia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, edulkot, zanetatacz, nelu-pelu

Było ściernisko... 2019/05/15 22:15 #162199

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10055
  • Otrzymane podziękowania: 23128
Może kiedyś przyjdzie czas na wspólny wyjazd, kto wie gwizdac
Czasami trzeba na siłę roślinki naprowadzać na właściwe tory, u mnie północno-zachodnie wiatry tak przyginają róże że muszę je potem prostować B)
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): a.nia

Było ściernisko... 2019/05/15 22:43 #162204

  • th
  • th Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Posty: 5771
  • Otrzymane podziękowania: 15416
nelu-pelu napisał:
Czemuż ach czemuż Ty Aniu tak daleko mieszkasz..? rotfl
Tak chętnie pochodziłabym po tym trawniku, usiadła gdzieś w kącie i sobie podziwiała.. rotfl
Nelu... no czemuż Ty mi słowa z ust wyjmujesz? Dokładnie to chciałam Ani napisać... :silly: tak pochodzić bosą nogą po trawce... ależ ona soczysta i gęściutka... :woohoo: albo i się poturlać... acz może nie przy tej temperaturze i tych opadach... może tak za chwilkę... :P i pogapić się na te kloniki i azaleczki :kocham

Ja chyba muszę męża na wizytę w Bielsku namówić, bo on ma tam kolegę :na_ucho

Aniu... no jak mi się Twój ogród podoba... zresztą podoba to mało powiedziane... :kocham i jeszcze jest w nim miejsce na oddech... zazdraszczam, bo w moim to już wcale a wcale gwizdac

I dziękuję Ci pięknie za relacje z Pisarzowic i zdjęcia rodeczków... :buziak trochę tego dobra teraz na forum spłynęło i spływa nadal... i bardzo mnie to cieszy clap
('Nicoletta' ma już wątek a 'Mist Maiden' chyba przegapiłaś, bo też jest :zdrowko )


Strefa cienia... zapraszam... Monika :)
Ostatnio zmieniany: 2019/05/15 22:55 przez th.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): a.nia

Było ściernisko... 2019/05/15 23:01 #162208

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4274
  • Otrzymane podziękowania: 16631
Monik :przytulam Trawnikiem zajmuje się mój M i wiesz, że ma już 10 lat? Koszony co tydzień, LAtem nie podlewamy, ( może minimalnie, w miejscach gzie się najbardziej chodzi) Nawożony dwa razy na sezon i wertykulacja wiosną tyle...Po prostu dobrze dobrana mieszanka do spartańskich warunków. Ostatnio ktoś się zapytał kiedy tę trawę z rolki kładliśmy rotfl I chodzi sie po niej baaardzo przyjemnie, turlać to się nie turlałam rotfl
Przyjeżdżaj do Bielska i wpadnijcie na kawę przy okazji...
Relacja to sama przyjemność, a metryczki bym i nawet załażyła tylko nie wiem z kąd czerpać kompetentną wiedzę? Boje sie, że coś pochrzanię... Gapa ze mnie No te dwie sztuki mi uciekły ... przerzucisz czy jeszce raz dodać fotki do wątków?
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Było ściernisko... 2019/05/15 23:33 #162211

  • th
  • th Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Posty: 5771
  • Otrzymane podziękowania: 15416
Spartańskie warunki to ma moja trawa, bo co roku... znika... 2smiech i siana jest od nowa... gwizdac zestaw do cienia ofkoz... aktualny zasiew z 1 maja nie pokazał jeszcze ani zdziebełka... krecigl pewnie za bardzo deptam :P

Ja metryczki robić lubię, więc nie przejmuj się... ale z kolei o wpisy poproszę :buziak


Strefa cienia... zapraszam... Monika :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): a.nia

Było ściernisko... 2019/05/16 09:35 #162255

  • Lukrecja
  • Lukrecja Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 904
  • Otrzymane podziękowania: 1930
Fotami jak zwykle czarujesz! zdziwko
Goldcrone - mo w krainie wiecznych łowów po psich gonitwach. Teraz znów jak patrzę, to myślę że muszę odkupić i posadzić na nowo. :kocham
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): a.nia

Było ściernisko... 2019/05/16 09:40 #162259

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14722
  • Otrzymane podziękowania: 44560
Piękne okolice! W dzieciństwie byłam na wakacjach w Szczyrku, ale później nie zaglądałam w Twoje strony. A tam tak ładnie!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): a.nia

Było ściernisko... 2019/05/16 15:43 #162329

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3263
  • Otrzymane podziękowania: 5575
Pokazałaś widoczki ,no ,no :woohoo: czysta przyjemność móc pooglądać .Wielce żałuję ,że nie mogę sobie z klonikami poszaleć tak ,jak Ty .Nawet nie mam trawnika ,żeby móc kawałek zajumać :diabelek .
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): a.nia

Było ściernisko... 2019/05/19 22:19 #162931

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4696
  • Otrzymane podziękowania: 8576
Ja ostatnio mam bzika na punkcie klonów
Mam już 3, a mam ochotę jeszcze na kilka
Nie mogę uwierzyć, że wpadasz tam tylko na weekend. Wszystko wypieszczone.
Ja mimo, że mieszkam przy swoim ogrodzie nie mam takiego porządku, jakoś nie ogarniam.
Jak tak potrafisz ogarnąc ogród z doskoku, to i durgi ogarniesz
A komponować to Ty umiesz recourse
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): a.nia

Było ściernisko... 2019/05/20 20:24 #163068

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4274
  • Otrzymane podziękowania: 16631
Gosiu... dziekuję :przytulam. Zakładając ogród, pierwszymi drzewkami jakie posadziłam (oprócz thuj :diabelek ) były 2 kloniki. A potem doszły kolejne... Kilka razy już pisałam.. u mnie to są drzewka generalnie bezproblemowe i piękne o każdej porze roku. Mam nadzieję, że na drugi starczy mi sił rotfl

Ewuś, a u nie trawnika jeszcze sporo :diabelek

Miłeczko po prostu trzeba nadrobić zaległości... :) Polecam Brenną... mniej ludzi, lepszy dojazd bez korków, szlaki też fajne, a po drodze do mnie :P

Neluś :przytulam Goldcrone pierwszy raz tak ładnie kwitnie, do tej pory strajkował, ale śliczny jest... to fakt...

Monik staram się jak mogę i zdjęcia wklejam :)

Weekend minął pracowicie... ale nie w ogrodzie. Młoda miała zawody konne. Musiałam zostać i wstawać w środku nocy o 4.30. Makabra jakaś, Do ogrodu dojechałam tylko w niedzielę z nadzieją, że posadze zaległości.... zdążyłam tylko zrobić fotki i lunęło i padało do wieczora z przerwami, a ja z tą taczką do garażu i nazad :mur koniec końców donice stoją dalej...
Wrzosowate się rozhulały na dobre, prawie wszystko rozwinięte, a ogród teraz jest najbardziej kolorowy :P
Moja balia z Farry Farden z Wojsławic... została przerobiona i na zimę będzie chowana do garażu... Posadziłam hortensję kupioną bez nazwy, dwie myszki Snow Mouse i Blue Mouse paprocie nie wiem jakie :P i na razie bratki- jeszcze chwila i przekwitną. Zobaczymy co z tego eksperymentu wyjdzie think:
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Ostatnio zmieniany: 2019/05/20 20:25 przez a.nia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, piku, Krzysia, edulkot, Elżbieta, nelu-pelu, Lukrecja, Danusia

Było ściernisko... 2019/05/20 20:35 #163071

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13687
  • Otrzymane podziękowania: 32392
Myszeczki w balii maciupeńkie :) Ogólnie bardzo ładnie się prezentuje, muszę odgapić ;) Aniu, tę hortensję, będziesz wsadzac potem do ziemi, czy tak docelowo będzie w balii?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): a.nia

Było ściernisko... 2019/05/20 20:45 #163073

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4274
  • Otrzymane podziękowania: 16631
Zakwitła piwonia, pierwszy raz 7 kwiatów ma. Pomalutku rośnie, ale ma ciężkie warunki pod tujami.






A azalie szaleją i mam nadzieję, że jeszcze chwilę to potrwa wink-3
Geisha orange zaczyna



Shneeperle coraz ładniejsze




Bukiet :) kupiona jako Rokoko ale czy to nie Babuschka think:





Maruschka :kocham


Robert Seleger pierwszy raz tak ładnie zakwitł





Tęczowy Władysław Łokietek- tegoroczny nabytek


Azalka na pniu dopiero pokazuje cukierkowy róż i pewno zakwitnie razem z pomarańczową wielkokwiatową NN obok :lol: Wściekły pomarańczowy i landrynkowy róż... po prostu bajka :mur no ale taki mamy klimat rotfl


NN ze środkowej rabaty- ależ bym chciała wiedzieć jak sie nazywa, kwiaty ma śliczne...


Nieśmiało zaczyna Blurettia



I kolejny buntowniczy NN
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Ostatnio zmieniany: 2019/05/20 20:54 przez a.nia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, Gabriel, Efkaraj, takasobie, edulkot, nowababka, Elżbieta, nelu-pelu, Danuta ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Było ściernisko... 2019/05/20 20:51 #163074

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4274
  • Otrzymane podziękowania: 16631
Ewuś zgapiaj i się chwal :) Snow Mause maciupeńka ale i tak wielka w porównaniu do tego co dostałam, :) druga mycha większa tylko schowana za bratkami :P Hortensje chce zostawić w balii i schować.. aa onychium japońskie (jak nie pomyliłam nazwy :) ) tam jest też, a one też potrzebuje solidnej osłony przed mrozem.
Portrecik Snow Mouse- mam nadzieje, że się rozrośnie i nie będzie takie kapryśne jak Moniki TH :P
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Ostatnio zmieniany: 2019/05/21 09:50 przez a.nia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, edulkot, Elżbieta, Danusia
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.199 s.