Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: W cienistym ogrodzie Tomka Mr

W cienistym ogrodzie Tomka Mr 2024/07/18 00:06 #325377

  • SantaRispetto
  • SantaRispetto Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 228
  • Otrzymane podziękowania: 799
Szlag by to! Co to w ogóle ma być w tym pieruńskim roku, ja się nie zgadzam, a nawet protestuję!
No nieźle się odjaniepawliło :mur Tomaszek najważniejsze, że odrośnie, teraz akurat dobry czas. Wiem marna pociecha, ale staram się jak mogę, mogę jeszcze pogłaskać, na buzi nie licz bo wiesz jak to z tym moim narwańcem awanturnym by było polewkamax Po niedzieli ci wyślę jakiś normalnych roślin, bo patrzeć na te firanki nie mogę, oczy i serce mnie boli!

Edit.
Cmoki smoki (jednak się zdecydowalam), niech się awanturuje, przeżyję rotfl
Ostatnio zmieniany: 2024/07/18 00:09 przez SantaRispetto.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, edyta

W cienistym ogrodzie Tomka Mr 2024/07/18 16:59 #325404

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7612
  • Otrzymane podziękowania: 16949
Tomek, ulituj Ty się wreszcie i spuść tę kocinę choć na chwilę krecigl . Znowu przy kamieniu krecigl ?

Ten grad, to kara za znęcanie się nad zwierzyną teacher .
A tak na serio, to nieźle u Ciebie narozrabiało :ohmy: . Mam nadzieję, że pokazałeś najgorszy fragment ogrodu, a reszta w lepszej kondycji think: .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.


--=reklama=--

 

W cienistym ogrodzie Tomka Mr 2024/08/05 22:27 #326285

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4976
  • Otrzymane podziękowania: 9475
Tomku, odezwij się i powiedz, że to nie wszystko tak wygląda.
Ostatnio zmieniany: 2024/08/05 22:28 przez Margo2.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

W cienistym ogrodzie Tomka Mr 2024/09/06 23:38 #327908

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26468
  • Otrzymane podziękowania: 70725
Tomaszu, ptaszki donoszą, ze tyle się dzieje w cienistym kieleckim ogrodzie... Coś się działa, buduje.... Pokaż nam, nie daj się prosić. :przytulam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

W cienistym ogrodzie Tomka Mr 2024/09/07 09:25 #327914

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 6870
  • Otrzymane podziękowania: 27681
Moi drodzy, dziękuję za wyrazy troski i wsparcia ;). Odpowiem ogólnie..Ogród wygląda źle i ciężko mi się zebrać do napisania czegoś sensownego. Zdjęcia roślin wychodziły zbyt drastyczne...więc chciałem Wam oszczędzić ich widoku . krecigl
A tak bardziej optymistycznie, to tak jak napisała Marzena, najważniejsze że powinny w nowym sezonie odrosnąć.
Wczoraj musiałem wyciąć połowę klonu palmowego 'Ukigumo'. To był jeden z niewielu klonów, który przez kilka lat wyglądał bardzo zdrowo...i aż się zastanawiałem czy by nie zacząc z klonami znowu... i dosadzić jeszcze kilku. Niestety zaczął od góry zrzucać liście, a wczoraj zauważyłem, że największa galąź poczerniała i jest sucha.. A był profilaktycznie pryskany przeciw chorobom grzybowym To piękne drzewa ale u mnie zbyt krótkowieczne,...
Na dodatek ostatnie upały dołożyły swoje i większość bylin wygląda źle, nawet nie chce mi się obrywać uszkodzonych liści bo jest ich za dużo.
Najlepiej po kataliźmie zregenerowały się lilie w oczku. Wyciąłem im wszystkie liście, bo były poszatkowane, ale szybko wypuściły nowe i sporo kwiatów. Dokupiłem w 'sadzawce'...4 nowe. Dwie już kwitły...te nowe odmiany są obłędne ;)

Niestety mój aparat przekłamuje kolory. Ta lilia w realu jest mniej rózowa, a bardziej niebieska ;). To krzyżówka z lilią tropikalną. Niby powinna zimować na głębszej wodzie...to sie okaże na wiosnę ;)





Ostatnio zabrałem się, za porządkowanie kąta za altaną. Jak pewnie w większości naszych ogrodów, jest miejce na tzw. pier....ik. Ja mam dwa takie . Obydwa za altankami :lol:
Postanowiłem jedno zagospodarować ;) ...pewnie przez to, że nagle pojawiła się tam dynmicznie rosnaca paproć :)
Spore przedsięwzięcie, bo to wieloletnie zaniedbanie...Miałem sporą pryzmę kostki granitowej z odzysku, więc żeby się jej pozbyć zacząłem tworzyć jakieś ścieżki.
Docelowo, będzie tu dodatkowe miejsce dla kilku paproci.
A skoro jestem przy paprociach...to jednak kochane rosliny 2smiech Z wyjątkiem wietlic w dużej części wyglądają dobrze. zarowk Polypodium trochę zawiodły za to paprotniki to nadrobiły.
Kilka migawek z postępów prac ;)










Oby te upały już sie skończyły, bo mam w tym sezonie wyjątkowy wstręt do podlewania...to pewnie efekt tych pokaleczonych roslin think:

W związku z tym, -'że bez paproci życie nam dogrzmoci'...wstawiam kilka fotek ;)









Ostatnio zmieniany: 2024/09/07 10:04 przez Tomek Mr.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, th, Pani Bestia, Iwona1311, nowababka, jugo, nelu-pelu, basik, DorotaZ, ewakatarzyna

W cienistym ogrodzie Tomka Mr 2024/09/07 18:25 #327930

  • jugo
  • jugo Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4456
  • Otrzymane podziękowania: 16017
Kurcze tyle pracy odwaliłeś,a ja cały czas myślałam że ty przy wiatraczku siedzisz i lodami się objadasz. think:
No popatrz jak niesprawiedliwie cię oceniłam. 2smiech
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr

W cienistym ogrodzie Tomka Mr 2024/09/07 21:14 #327943

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 6870
  • Otrzymane podziękowania: 27681
Gosia, ja w upalne dni mam specjalny system pracy. !5 minut układam kostkę i godzina przy wiatraku. Lody chwilowo odstawiłem, bo muszę poprawić linię polewkamax

Kilka paproci z kolorami.













Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, nowababka, nelu-pelu, basik, DorotaZ
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.169 s.