Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: KONKURS - 'NAJPIĘKNIEJSZA PAPROĆ ROŚNIE U MNIE!'

KONKURS - 'NAJPIĘKNIEJSZA PAPROĆ ROŚNIE U MNIE!' 2021/06/16 21:21 #241283

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Online
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25989
  • Otrzymane podziękowania: 68139
Ogłaszamy konkurs
"Najpiękniejsza paproć rośnie u mnie!
(czyli zielonozakręcone bajki z mchu i paproci)"


DO UDZIAŁU W KONKURSIE ZAPRASZAMY TYLKO AKTYWNYCH FORUMOWICZÓW ZZ


Chętnych prosimy o dodanie w poście poniżej:

1. Fotografii swojej ukochanej paproci, lub kompozycji paprociowej wraz z nazwą i uzasadnieniem, dlaczego uważamy ją za najpiękniejszą/ najpiękniejsze. Mile będą widziane specjalne aranżacje związane z podtytułem konkursu.
Każdy forumowicz może dodać jedno zdjęcie w jednym wpisie!


2. Zgłoszenia będą przyjmowane do 28.06 (do końca doby)

3. Głosowanie na najlepszy wpis odbędzie się za pomocą ankiety w dniach 29-02.07.2021r.

No i nagrody.... Oczywiście rarytasy paprociowe!

Do rozdysponowania mamy
2 x Athyrium filix- femina 'Grandiceps',
oraz 2 x ciekawe, kolekcjonerskie formy języczników, nie do dostania na rynku szkólkarskim!

Może dojdą jeszcze jakieś nagrody- niespodzianki? :P

Nagrody przewidzieliśmy dla trzech pierwszych miejsc i jak zawsze, dla jednej, wylosowanej osoby głosujacej.



Zapraszamy do zabawy!




:slonko :slonko :slonko :slonko
Ostatnio zmieniany: 2021/06/17 14:49 przez Poll.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, edyta, th, piku, halszka, Efkaraj, edulkot, nowababka, jugo, elakuznicom ten użytkownik otrzymał 6 podziękowań od innych

KONKURS - 'NAJPIĘKNIEJSZA PAPROĆ ROŚNIE U MNIE!' 2021/06/17 09:14 #241352

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 6350
  • Otrzymane podziękowania: 24942
Do nagród dołożę najjaśniejszą odmianę z japońskich wietlic 'Pearly White'



Za 4 miejsce , będzie również nagroda pocieszenia (paprociowa niespodzianka) ;)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, edyta, th, piku, Efkaraj, Krzysia, edulkot, Olusia, jugo, zanetatacz ten użytkownik otrzymał 4 podziękowań od innych


--=reklama=--

 

KONKURS - 'NAJPIĘKNIEJSZA PAPROĆ ROŚNIE U MNIE!' 2021/06/17 12:57 #241364

  • Katarzyna2021
  • Katarzyna2021 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2752
  • Otrzymane podziękowania: 9067
Zgłaszam zdjęcie mojej paproci na konkurs. Jest tu od wielu lat na tym samym miejscu i jest moja. Uważam, że jest najpiękniejsza. :kocham
Jest w towarzystwie samosiejki krzewuszki cudownej, ponieważ miała być hortensja bukietowa, ale jak zwykle coś poszło nie tak. :heart
Ostatnio zmieniany: 2021/06/17 12:59 przez Katarzyna2021.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Tomek Mr, edyta, th, piku, halszka, Efkaraj, Krzysia, edulkot, beatazg ten użytkownik otrzymał 6 podziękowań od innych

KONKURS - 'NAJPIĘKNIEJSZA PAPROĆ ROŚNIE U MNIE!' 2021/06/17 14:48 #241370

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4230
  • Otrzymane podziękowania: 16315
Jedno kończy, a drugie dopiero startuje...
Czy ten maluszek najpiękniejszy? Absolutnie nie... No bo jak wybrać tą naj spośród kilkunastu różniastych i równie pięknych? Duże i małe, błyszczące i matowe, zielone i kolorowe, strzeliste i płaskie prawie jak naleśnik :P z frędzelkami i bez... uczesane i "rozkosmane" :P nie ma opcji ... najulubieńszej paproci nie wybiorę...
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Ostatnio zmieniany: 2021/06/17 16:36 przez a.nia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Tomek Mr, edyta, th, piku, halszka, Efkaraj, Krzysia, edulkot, beatazg ten użytkownik otrzymał 5 podziękowań od innych

KONKURS - 'NAJPIĘKNIEJSZA PAPROĆ ROŚNIE U MNIE!' 2021/06/17 17:34 #241376

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44005
Adiantum venustum - powab w każdym listku

Jest najpiękniejsza, a jakże! Koroneczka jej delikatnych listków zachwyca cały rok. Nie gniewa się na suszę, na ciemność, na brak miejsca. A kto mieszka pod koroną jej lasu nietrudno się domyślić...


Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Tomek Mr, edyta, th, piku, halszka, Efkaraj, Krzysia, edulkot, Olusia ten użytkownik otrzymał 8 podziękowań od innych

KONKURS - 'NAJPIĘKNIEJSZA PAPROĆ ROŚNIE U MNIE!' 2021/06/17 19:19 #241385

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13598
  • Otrzymane podziękowania: 31840
Pod paprociami jest szeroko mchem omszony bar
nad omszonym barem żaba żabce zdradza tajny plan...

Że na zielonych frond huśtawkach
Siedzi pająk pośród lisci
Jak sobie dobrze wycelujesz
Nasz plan się ziści.

Pod paprociami jest zielono mchem omszony bar
Przy omszonym barze mała żabka smaczną ucztę ma
*



* melodia raczej znana ;)

Dlaczego uważam ją za najpiękniejszą? Bo akurat przy niej stanęłam... każda inna, równie piękna i każda inna ma to swoje COŚ
Ostatnio zmieniany: 2021/06/19 08:56 przez Efkaraj. Powód: Literowki
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Tomek Mr, edyta, th, piku, halszka, takasobie, Krzysia, edulkot, Olusia ten użytkownik otrzymał 9 podziękowań od innych

KONKURS - 'NAJPIĘKNIEJSZA PAPROĆ ROŚNIE U MNIE!' 2021/06/17 21:11 #241403

  • dultom
  • dultom Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2835
  • Otrzymane podziękowania: 12201
Przygodę z paprociami właściwie dopiero zaczynam, ale co tam, też dorzucę swoje trzy grosze.
Nerecznica czerwonozawijkowa, a właściwie jeden jej frond, bo więcej na razie nie ujawniła, dopiero zamierza. Ale już ten jeden dostarcza mi niezapomnianych wrażeń estetycznych.
Dlaczego najpiękniejsza? Bo najpiękniej pozuje w zachodzącym słońcu. Tak się szczęśliwie złożyło, że znalazła się w tym miejscu, najlepszym z możliwych, choć sadząc ją na jesieni nie zdawałem sobie sprawy z refleksów świetlnych, jakie mogą być tutaj w sezonie. Może więc sama sobie je wybrała, kierując moją ręką?

Pozdrawiam, Tomek

Mój ogród jest mym najpiękniejszym arcydziełem (Claude Monet)

Ogród na kółkach
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Tomek Mr, edyta, th, piku, halszka, Efkaraj, takasobie, Krzysia, edulkot ten użytkownik otrzymał 7 podziękowań od innych

KONKURS - 'NAJPIĘKNIEJSZA PAPROĆ ROŚNIE U MNIE!' 2021/06/17 21:50 #241406

  • Maggie
  • Maggie Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 377
  • Otrzymane podziękowania: 677
Prawie jak w Parku Jurajskim...
Zdjęcie było publikowane tego roku w wątku tematycznym: Języcznik zwyczajny 'Angustifolia'. Ale mam nadzieję, że tutaj też mogę je umieścić :oops: Nie jest to moja jedyna paproć w ogródku ale darzę ją ogromnym sentymentem... Była to bowiem jedna z pierwszych roślin jakie zakupiłam na swoją działkę :lol:

Pozdrawiam
Czereśniowa 17
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Tomek Mr, edyta, th, piku, halszka, Efkaraj, takasobie, Krzysia, beatazg ten użytkownik otrzymał 6 podziękowań od innych

KONKURS - 'NAJPIĘKNIEJSZA PAPROĆ ROŚNIE U MNIE!' 2021/06/18 16:12 #241522

  • nowababka
  • nowababka Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • A na drogę w nieznane - nadzieję…
  • Posty: 3677
  • Otrzymane podziękowania: 11696
Zwyczajna, pospolita, „struś” tak mówią o niej, a czy nie jest nasza, najpiękniejsza? To o niej bajka Kraszewskiego „Kwiat paproci”? A gdyby zamieszkał pod nią ogrodnik Smerf – czy to niewłaściwe? Że Smerf nie nasz, niebieski, belgijski, obcy? True Blue obok hosta, może na jego cześć… Cóż, wierzę w bajki :zielony

pozdrawiam (◕‿◕✿)
Marysia [a.k.a olibabka]
"Jeśli masz dwa bochenki chleba, sprzedaj jeden i kup liliowca" - przysłowie chińskie
:tup u mnie
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, piku, halszka, Efkaraj, takasobie, Krzysia, beatazg, jugo, nelu-pelu ten użytkownik otrzymał 4 podziękowań od innych

KONKURS - 'NAJPIĘKNIEJSZA PAPROĆ ROŚNIE U MNIE!' 2021/06/19 15:17 #241591

  • kasik 69
  • kasik 69 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 803
  • Otrzymane podziękowania: 3391
Jest mech na pozostałościach starych schodów, są paprocie, hosty, zaplątała się dąbrówka. Jest i bajkowy może nie wodnik szuwarek, ale mój robalek . Dlaczego najpiękniejsze? Bo tu zaczyna się moja bajka... życie pisze scenariusz, mam nadzieję, że tym razem z zakończeniem ,,i żyli długo i szczęśliwie,,
W bajeczce udział biorą:
Mirek
Kasia
Robalek
Polystichum Polyblepharum
Dryopteris Frosta the King
hosty: Kiwi Full Monty,Wildebrim, Lemon Delight.
i wielu innych....

Załączniki:
Zapraszam do Ogrodu z robalkiem.
Ostatnio zmieniany: 2021/06/19 15:19 przez kasik 69.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Tomek Mr, mirdem, edyta, th, piku, halszka, Efkaraj, takasobie, Krzysia ten użytkownik otrzymał 9 podziękowań od innych

KONKURS - 'NAJPIĘKNIEJSZA PAPROĆ ROŚNIE U MNIE!' 2021/06/20 19:09 #241695

  • Olusia
  • Olusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3928
  • Otrzymane podziękowania: 10519
Tylko czekać aż zakwitnie , to będzie jak w bajce .
Moja ulubiona DRYOPTERIS FILIX - MAS " Linearis Polydactyla ".
Osoby , którym ją poleciłam też się nią zachwycają .

OLUSIA !!
Zapraszam do podziwiania: Moje hosty od A do Z
Ostatnio zmieniany: 2021/06/21 16:25 przez Olusia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, edyta, th, piku, halszka, Efkaraj, takasobie, Krzysia, nowababka, jugo ten użytkownik otrzymał 6 podziękowań od innych

KONKURS - 'NAJPIĘKNIEJSZA PAPROĆ ROŚNIE U MNIE!' 2021/06/20 22:46 #241715

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 6350
  • Otrzymane podziękowania: 24942
Olusia napisał:
Moja ulubiona DRYOPTERIS FILIX - MAS " Linarium Polydactylon ".
Oluniek :przytulam , już byłem zdziwiony, że nasza 'Babcia', poprawnie napisała nazwę paproci, ale małe sprostowanie. Nie linoleum tylko 'Linearis polydactyla' ;)
Temat został zablokowany.

KONKURS - 'NAJPIĘKNIEJSZA PAPROĆ ROŚNIE U MNIE!' 2021/06/23 09:10 #242014

  • ewacz
  • ewacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1079
  • Otrzymane podziękowania: 5063
Ta paproć ma dla mnie szczególny urok. Gdy na nowo ;odkryłam; paprocie 3 lata wstecz, jesienią kupiłam doniczkę z ziemią i rozmazanym napisem. Zawartość doniczki umieściłam bez większego przekonania w przygotowanym dołku i czekałam do wiosny.
Piękne pompony na końcówkach frondów i ciekawe ;krzyże; oraz brązowe łodyżki, które w zależności od światła często wyglądają na czerwone nie pozwalają przejść obojętnie obok tej paproci.

Athyrium filix-femina Dre's Dagger
Pozdrawiam, Ewa
Ostatnio zmieniany: 2021/06/27 04:18 przez ewacz.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, edyta, th, piku, halszka, Efkaraj, takasobie, Krzysia, Olusia, beatazg ten użytkownik otrzymał 8 podziękowań od innych

KONKURS - 'NAJPIĘKNIEJSZA PAPROĆ ROŚNIE U MNIE!' 2021/06/25 17:41 #242306

  • jugo
  • jugo Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4240
  • Otrzymane podziękowania: 14860
Tej jednej jedynej nie jestem w stanie wybrać.Postanowiłam wiec pokazać paproć, która jest piękna i ma swoją historie.

Stała w pełnym słońcu z przypalonymi listkami.Już nie mogę ,nie wytrzymam tego ,krzyczało jej biedne serduszko.
Dobrze że czasami słońce chowało się za chmurami i dawało chwile wytchnienia.Tak mijał czas,aż pewnego razu ktoś pochylił się nad tą biedą umęczoną
istotą i zabrał do swojego ogrodu.O jak przyjemnie westchnęła.Rozglądnęła się dookoła i zobaczyła swoje siostry,które z politowaniem pokiwały głowami.
Dni mijały,przyszła zima,potem wiosna ,zrobiło się coraz cieplej.Rośliny zaczęły budzić się z zimowego snu.Co to za piękność usłyszała.Kiedy obejrzała się ,zrozumiała że wszystkie siostry patrzą właśnie na nią.Jak cię zwą zapytały.Nazywam się Okanum,odpowiedziała ,i zawstydzona opuściła głowę.

Athyrium otophorum var.okanum w towarzystwie swoich sióstr i host.

Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Tomek Mr, edyta, th, piku, halszka, Efkaraj, takasobie, Krzysia, Olusia ten użytkownik otrzymał 8 podziękowań od innych

KONKURS - 'NAJPIĘKNIEJSZA PAPROĆ ROŚNIE U MNIE!' 2021/06/26 08:53 #242371

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Online
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25989
  • Otrzymane podziękowania: 68139
Przypominam, ze zgłoszenia przyjmujemy jeszcze tylko dziś, jutro i pojutrze a potem zamykamy wątek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, ewacz

KONKURS - 'NAJPIĘKNIEJSZA PAPROĆ ROŚNIE U MNIE!' 2021/06/27 09:20 #242514

  • agnesik12
  • agnesik12 Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 222
  • Otrzymane podziękowania: 296
Moja maleńka zanokcica murowa. Przywędrowała prawdopodobnie z kamieniami. Przywoziliśmy je dawno temu, zza domu babci gdzie prxleżały całe wieki. Po kilku latach taka niespodzianka wyrosła między kamieniami. Jest cudna. Delikatna. Zwiewna. Dla mnie wygląda jak z bajki


Załączniki:
Pozdrawiam,
Agnieszka
Ostatnio zmieniany: 2021/06/27 09:22 przez agnesik12.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, edyta, piku, halszka, Efkaraj, takasobie, Krzysia, Olusia, nowababka, jugo ten użytkownik otrzymał 4 podziękowań od innych

KONKURS - 'NAJPIĘKNIEJSZA PAPROĆ ROŚNIE U MNIE!' 2021/06/27 14:49 #242538

  • Krzysia
  • Krzysia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2770
  • Otrzymane podziękowania: 7374
Moja najładniejsza w tym roku została w ostatnich dniach mocno doświadczona przez słońce, dlatego szansę dostaje najwytrwalsza i chyba ulubiona wink-3 .

Paprotnik szczecinkozębny 'Plumosum densum', też lekko rozjaśniony :slonko .

Ostatnio zmieniany: 2021/06/27 14:50 przez Krzysia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, edyta, th, piku, halszka, Efkaraj, nowababka, jugo, nelu-pelu, Franusiowa ten użytkownik otrzymał 5 podziękowań od innych

KONKURS - 'NAJPIĘKNIEJSZA PAPROĆ ROŚNIE U MNIE!' 2021/06/27 18:17 #242544

  • basik
  • basik Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 16433
  • Otrzymane podziękowania: 55470
Długo nie mogłam się zdecydować, którą uznać za tą najpiękniejszą, bo każda ma w sobie coś charakternego, a zarazem uroczego.
Wybór padł na Araiostegia spec. ponieważ ażurowa struktura liści tej paproci jest zachwycająca :kocham a do tego jest dość ciężka w utrzymaniu w ogrodzie (w naszym klimacie), a mnie się udaje już drugi sezon :kibic

pozdrawiam Basia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, edyta, th, piku, halszka, Efkaraj, Krzysia, nowababka, jugo, nelu-pelu ten użytkownik otrzymał 4 podziękowań od innych

KONKURS - 'NAJPIĘKNIEJSZA PAPROĆ ROŚNIE U MNIE!' 2021/06/27 21:43 #242567

  • wojtek
  • wojtek Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 7804
  • Otrzymane podziękowania: 40215
Mój wybór jest może trochę efekciarski :lol: ... ale zawsze zachwycały mnie rzadko spotykane u innych roślin połączenia kolorystyczne występujące u wietlic japońskich.
Najdłużej rośnie u mnie odmiana - Red Beauty - a że nabrała dzięki temu trochę masy więc jest co podziwiać.


fot. 22 maja 2021r.
Ostatnio zmieniany: 2021/06/27 21:45 przez wojtek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Tomek Mr, edyta, th, piku, halszka, Efkaraj, takasobie, Krzysia, Olusia ten użytkownik otrzymał 10 podziękowań od innych

KONKURS - 'NAJPIĘKNIEJSZA PAPROĆ ROŚNIE U MNIE!' 2021/06/27 23:17 #242575

  • markita
  • markita Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4364
  • Otrzymane podziękowania: 7991
Dużego doświadczenia z parociami nie mam, ale odkąd hosty staśmiają się lawinowo, żrą je ślimaki albo wciągają nornice - paprocie jawią mi się jako zbawczynie w miejscach cienistych :lol:
I pierwsza z nich, która zachwyciła mnie totalnie - adiantum pedatum Imbricatum :kocham

Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, edyta, th, piku, halszka, Efkaraj, takasobie, Krzysia, Olusia, nowababka ten użytkownik otrzymał 7 podziękowań od innych
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: edulkot, beatazg, Puszek
Czas generowania strony: 0.192 s.