Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Zielonozakręceni organizatorem Dnia Paproci w Wojsławicach-organizacja i relacje z imprezy

Zielonozakręceni organizatorem Dnia Paproci w Wojsławicach-organizacja i relacje z imprezy 2018/09/26 21:57 #132380

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5978
  • Otrzymane podziękowania: 24842
To były piękne dni, po prostu piękne dni........................................................
Fotek nie wrzucę bo.............................aparat i telefon najczęściej rezydowały w plecaku. Po tylu wspaniałych fotoreportażach, mam nadzieję, że moje zaniedbanie zostanie mi wybaczone - bo fotograf ze mnie kiepski i leniwy :oops:
Dziękuję Wszystkim za każdy dzień spędzony razem, było cudownie :kocham :kocham :kocham :kocham :kocham
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, th, piku, Olusia, lelumpolelum, Semper, Zielona Ania, beatrix+, Elżbieta, nelu-pelu

Zielonozakręceni organizatorem Dnia Paproci w Wojsławicach-organizacja i relacje z imprezy 2018/09/26 22:52 #132385

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4246
  • Otrzymane podziękowania: 16466
Olusia napisał:
piku napisał:
a.nia napisał:
Baaardzo się cieszę, że niektórych Zielonozakręconych udało mi się poznać osobiście. Baaardzo bardzo dziękuję .

I ja się cieszę Aniu że dane mi było Cię poznać, Twój ogródek z kaskadą korcił prawie wszystkie dzieci by się w nim potaplać :silly: . Za naleweczki wielkie dzięki :buziak , popijałyśmy wieczorkiem Twoje zdrówko czeremchówką
szampan



I sypałyśmy kawałami jak z rękawa ...... zaśmiewając się do łez . 2smiech

Ha!! Bo to specjalna nalewka ... faszerowana kawałami :P
Wypijesz i potem się wysypują z rękawa :silly:
Po ciężkiej robocie należało się clap
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, Olusia, beatrix+, Elżbieta, nelu-pelu


--=reklama=--

 

Zielonozakręceni organizatorem Dnia Paproci w Wojsławicach-organizacja i relacje z imprezy 2018/09/27 02:37 #132393

  • th
  • th Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Posty: 5752
  • Otrzymane podziękowania: 15321
Boszzz... Miłko... dziękuję Ci pięknie, że tak artystycznie uchwyciłaś mój drugi podbródek... 2smiech i nie w końcu się ogarnęłam, nie w końcu... tylko od razu, jak stwierdziłam, że w tych warunkach świetlnych to ja żadnego zdjęcia nie zrobię... a teraz patrzę na Twoje fotki i co profesjonalista, to... profesjonalista... z takiej ciemnicy wyciągnąć to, co trzeba gwizdac

Filmik to, jak powiedziałam, mój debiut... nigdy mnie nie ciągnęło, by kręcić cokolwiek komórką... a tu proszę... łaska Pańska na mnie spłynęła i stało się... wyciągnęłam, nakierowałam i nakręciłam... :woohoo: normalnie veni, vidi, vici... 2smiech modliłam się tylko, by w trakcie nie rozładował mi się telefon i by... córka nie zadzwoniła... :silly: bo sygnał bodajże 4 smsów od niej słyszeliście... a miała mi do przekazania, że nie może rozwiązać zadania z matematyki i że na ten tychmiast potrzebna jest jej ma pomoc zwyc

Cieszę się, że teraz wszyscy... i nieobecni w Wojsławicach... i obecni, ale odwołani do innych zadań... mogli usłyszeć gawędę o paprociach :)


To może jeszcze... mały wycinek ogrodu paprotnego, w którym spędziłam... za mało czasu... ech... ten ogród wart był tego, by usiąść w nim na ławeczce i kontemplować jego piękno przez cały dzień :kocham













.
Strefa cienia... zapraszam... Monika :)
Ostatnio zmieniany: 2018/09/27 03:30 przez th.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Tomek Mr, Orszulka, Kalmia, piku, takasobie, edulkot, Olusia, Pani Bestia, Semper ten użytkownik otrzymał 9 podziękowań od innych

Zielonozakręceni organizatorem Dnia Paproci w Wojsławicach-organizacja i relacje z imprezy 2018/09/27 07:55 #132396

  • dorkow0
  • dorkow0 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 580
  • Otrzymane podziękowania: 988
Dziękuję Wam Wszystkim recourse
Aż słów mi zabrakło, po obejrzeniu zdjęć, przeczytaniu, wysłuchaniu Poll. Wspaniale, rewelacyjnie, niesamowicie, bajkowo, królewsko.. I tak można jeszcze bardzo długo. Za trud, za pasję, za wiedzę, za chęci, za tyle cudnych zdjęć, dziękuję recourse
I dziękuję, że mogę być w tym miejscu, na tym Forum z takimi Ludźmi, jak Wy :kocham
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Tomek Mr, piku, takasobie, beatrix+

Zielonozakręceni organizatorem Dnia Paproci w Wojsławicach-organizacja i relacje z imprezy 2018/09/27 08:42 #132399

  • Tomek Mr
  • Tomek Mr Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 6393
  • Otrzymane podziękowania: 25201
To ja może wspomnę tylko o pierwszym majowym wypadzie do Wojsławic, który po obejrzeniu przyszłego miejsca wystawy nie napawał zbytnim optymizmem krecigl Szczególnie Zenek był podłamany wielkością pomieszczeń do zagospodarowania i dość dosadnie skomentował bardzo trafnym dowcipem. Jjak to wieśniacy szukali dzielnego rycerza, który byłby w stanie pokonać gnębiącego ich strasznego smoka. W końcu jak przyszli do najdzielniejszego z dzielnych i powiedzieli o co chodzi, ten ubrał zbroję, złapał miecz i wskoczył na koń.'Rycerzu, ale najpierw może zobacz z kim się zmierzysz?'- krzyknął jeden z wieśniaków.
'Tu nie ma co oglądać, tu trzeba spie....lać' odrzekł rycerz...i tyle go widzieli. ;)












Po pierwszym dniu następnego pobytu, sam byłem lekko przygnębiony ilością i jakością kamienia z którego miały powstać murki oporowe pod przyszłe rabaty...a czasu było niewiele 0flaga
Dobrze, ze przyjechała Pola z Marcinem i po drugim dniu pracy zaczęło to jakoś wyglądać ;)














Dodam tylko, że cała ekipa była zgrana i wspaniała !!!! :bravo
Polu :buziak :buziak , to że impreza była tak udana zawdzięczamy TYLKO Tobie :przytulam
Ostatnio zmieniany: 2018/09/27 09:00 przez Tomek Mr.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Orszulka, mirdem, th, piku, takasobie, edulkot, Olusia, dorkow0, Zielona Ania ten użytkownik otrzymał 7 podziękowań od innych

Zielonozakręceni organizatorem Dnia Paproci w Wojsławicach-organizacja i relacje z imprezy 2018/09/27 09:38 #132405

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14610
  • Otrzymane podziękowania: 44153
Swietka wcinała torcika, a Majka (to ta właśnie od przylaszczek) mocno ściskała pudełeczko, gdzie skarb był ukryty...

Pola tłumaczyła jej, że nie da się posiać krówek. Co najwyżej wegetatywnie rozsadzić.

"Przynieść Polu Ci kawki?" "Weź wiaderko i chochlę, nie będziesz biegał w tę i wew tę"

"Ela! Może ja pokroję! Chociaż paluszki potem obliżę!"

"Jestem już zmęczona!" "Co Ty!? jeszcze krasnoludki i Smerfy trzeba nakarmić!"

"Mała zjadła wszystko! Nawet muffinki z wystawy!"

"Podoba Ci się Jurek?" "Nieeee! Za dużo paproci!"
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Tomek Mr, mirdem, th, evastyl, Kalmia, piku, Efkaraj, edulkot, Asia2 ten użytkownik otrzymał 11 podziękowań od innych

Zielonozakręceni organizatorem Dnia Paproci w Wojsławicach-organizacja i relacje z imprezy 2018/09/27 09:52 #132407

  • th
  • th Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Posty: 5752
  • Otrzymane podziękowania: 15321
Miłko... chichram się niemożebnie... polewkamax mam nadzieję, że masz jeszcze dużo tych zdjęć zwyc
Strefa cienia... zapraszam... Monika :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, Olusia, Elżbieta

Zielonozakręceni organizatorem Dnia Paproci w Wojsławicach-organizacja i relacje z imprezy 2018/09/27 10:28 #132409

  • Elżbieta
  • Elżbieta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2646
  • Otrzymane podziękowania: 7005
Miłko polewkamax polewkamax polewkamax polewkamax
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Zielonozakręceni organizatorem Dnia Paproci w Wojsławicach-organizacja i relacje z imprezy 2018/09/27 10:30 #132410

  • beatrix+
  • beatrix+ Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Czarownica z tych czarujących...:)
  • Posty: 3021
  • Otrzymane podziękowania: 5274
Tomek Mr napisał:
To ja może wspomnę tylko o pierwszym majowym wypadzie do Wojsławic, który po obejrzeniu przyszłego miejsca wystawy nie napawał zbytnim optymizmem krecigl Szczególnie Zenek był podłamany wielkością pomieszczeń do zagospodarowania i dość dosadnie skomentował bardzo trafnym dowcipem. Jjak to wieśniacy szukali dzielnego rycerza, który byłby w stanie pokonać gnębiącego ich strasznego smoka. W końcu jak przyszli do najdzielniejszego z dzielnych i powiedzieli o co chodzi, ten ubrał zbroję, złapał miecz i wskoczył na koń.'Rycerzu, ale najpierw może zobacz z kim się zmierzysz?'- krzyknął jeden z wieśniaków.
'Tu nie ma co oglądać, tu trzeba spie....lać' odrzekł rycerz...i tyle go widzieli. ;)

2smiech 2smiech polewkamax polewkamax

Panie Mr.!! Na miły!! polewkamax

Gruchnęłam pełną pierwsiom ;) na widok owego rycerza, wzbudzając zdziwienie i dezaprobatę obserwujących mnie pacjentów we Śpitalnej Łortopedyji!
Bo tu właśnie gruchnięcie mię dosięgło, w oczekiwaniu na Teściopedii kontrolę ortopedyczną.

No, cóż...szpital swe prawa ma, waryjoty tyż tu wpadajom! polewkamax polewkamax




Zaś komentarze Miłki, otworzyły mi ledwo zagojone dziury! 2smiech
Ostatnio zmieniany: 2018/09/27 10:32 przez beatrix+.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kalmia, piku, takasobie, Olusia, Elżbieta

Zielonozakręceni organizatorem Dnia Paproci w Wojsławicach-organizacja i relacje z imprezy 2018/09/27 10:31 #132412

  • Semper
  • Semper Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2336
  • Otrzymane podziękowania: 5694
O qrde, ale się zgarbiłem.
Szkoda tylko, że nie w tą stronę co trzeba. polewkamax polewkamax
Nie wiem tylko, którego Jurka masz n myśli.
Mój rozmówca też ma tak na imię Jurek.
Nie widzielismy sie chyba z ćwierć wieku.
To Mój przyjaciel ze szkolnej ławy.
Jego ogród był w "Rok w ogrodzie extra"
Był pod ogromnym wrażeniem tego co stworzyliście.
Chyba powstanie u niego nowe paprociowisko.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, piku, takasobie, Elżbieta

Zielonozakręceni organizatorem Dnia Paproci w Wojsławicach-organizacja i relacje z imprezy 2018/09/27 10:33 #132413

  • Olusia
  • Olusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3929
  • Otrzymane podziękowania: 10521
Miłko , myślałam , że małej się pytasz czy Jurek jej się podoba .... i małe sprostowanie , nie wiaderko ale wymborek !!! :unsure:
OLUSIA !!
Zapraszam do podziwiania: Moje hosty od A do Z
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku

Zielonozakręceni organizatorem Dnia Paproci w Wojsławicach-organizacja i relacje z imprezy 2018/09/27 10:41 #132414

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26132
  • Otrzymane podziękowania: 68966
Tomek Mr napisał:

Polu :buziak :buziak , to że impreza była tak udana zawdzięczamy TYLKO Tobie :przytulam

Oczywiście, Tomasz wygaduje bzdury! :patel
Ja tylko postąpiłam według wskazań wieszcza " Mierz siły na zamiary ....". Owszem, miałam jakąś wizje, ale bez CAŁEJ ekipy - jak napisałam wyżej - mogłabym sobie pomachać palcem w bucie. Czasem miałam odczucie, że rzucam się z motyką na księżyc, ale to szybko przechodziło.

Bez pieknych kompozycji Tomasza, wystawa nie byłaby taka, jaka była - zachwycająca!
Bez bajkowych ogródeczków, dzieciaki nudziłyby się i marudziły a dorośli nie zobaczyliby, że nawet na małym balkoniku mozna mieć super paprociowisko.
Bez Marcina, nie byłoby fotobudek, czy pięknej ramy dla królowej,, bo to on wpadł na pomysł, by wykorzystać w wielu miejscach mech.
Bez Dagi, która zza morza wspierała mnie psychicznie, nie byłoby wielu elementów paprocianych w Galerii, nie wspomnę już o kompozycjach kwiatowych
Bez Zena, nie byłoby tego ujmującego skalniaka z paprociami.
Bez Karola i Krystiana, praktykantów ze szkoły Architektury Krajobrazu z Dzierzoniowa, praca przy wystawie szła by o wiele wolniej
Bez Miłki, Macieja i Wiesi, wystawy byłyby uboższe o te wspaniałe fotografie.
Bez Ewci, która nakłoniła Krzysia do odwiedzin Wojsławic, z fotobudkami i kilkoma innymi rzeczami bysmy sie nie wyrobili nie
Bez zaufania, jakim obdarzyła nas dyrekcja Arboretum, nie byłoby nas w Wojsławicach ...

Krótko pisząc - w kupie siła. Każdy dodał swoją cegiełkę i z nich powstał dom. Był to sprawdzian pracy zespołowej, lojalności, ale i wytrzymałości. Nikt nie był wazniejszy, ani mniej ważny.

Jeszcze raz Wam bardzo, bardzo dziękuję. vishenka

----
Znalazłam kilka przejęzyczeń w mojej gawedzie o paprociach :omg Np zamiast 'pięknotka Bevisa', powiedziałam 'paprotka Bevisa' krecigl

P.S. Dowcip Zena o rycerzu tak dobrze się wpisywał w to, co poczulismy w Wojsławicach, że wiele razy go sobie powtarzałam. Okazało się jedenak, że rycerz dał radę. :przytulam

P.S. 2 Jureczku, jestesmy już w takim wieku, że piękni mozemy byc tylko duszą. Ciało? Rzecz nabyta, zbędny balast :przytulam
Ostatnio zmieniany: 2018/09/27 14:17 przez Poll.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, evastyl, Kalmia, piku, takasobie, edulkot, Olusia, Zielona Ania, beatrix+, Elżbieta ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

Zielonozakręceni organizatorem Dnia Paproci w Wojsławicach-organizacja i relacje z imprezy 2018/09/27 10:46 #132415

  • Olusia
  • Olusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3929
  • Otrzymane podziękowania: 10521
Polu , to tak ze wzruszenia .... :placz
OLUSIA !!
Zapraszam do podziwiania: Moje hosty od A do Z
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll

Zielonozakręceni organizatorem Dnia Paproci w Wojsławicach-organizacja i relacje z imprezy 2018/09/27 10:49 #132416

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14610
  • Otrzymane podziękowania: 44153
Olu! Pola chyba by nie powiedziała "wymborek" think: Nie chciałam pisać po swojemu. Zresztą ja gwarą mówię po 3 piwach, krótko przed padnięciem... :silly:

Jurek! Wszystko jedno, kto do kogo! Po prostu było za dużo paproci!!! rotfl

Zdjęć mam jeszcze kilka tylko, pisałam Wam, że byłam taka oszołomiona, ze nie zrobiłam tak naprawdę sensownych zdjęć.

"Nie widać mnie, nie widać mnie, mogę broić ile wlezie!"


" Klaszczą, klaszczą, a jak tylko się odwrócimy, to myk w paprocie! Nikt nie rozumie sztuki prawdziwej..."


"Muszę kupić małej łopatkę i od razu haczkę, żeby nauczyła się sadzić i pielić!"


"Trawki, żurawki, Żubr, podwawelska..."


W dal zapatrzona, szczęśliwa i zmęczona...


I to by było na tyle!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Tomek Mr, Orszulka, th, Kalmia, piku, edulkot, Pani Bestia, Semper, Zielona Ania ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

Zielonozakręceni organizatorem Dnia Paproci w Wojsławicach-organizacja i relacje z imprezy 2018/09/27 10:51 #132417

  • Semper
  • Semper Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2336
  • Otrzymane podziękowania: 5694
Ja oglądając te piękne ogródki zatrzymałem sie przed smerfami

Tak sobie pomyślałem, gdyby tak na wzór tych niebieskich stworzyć wioskę zielonych.
Przecież My sie tak lubimy,uwielbiamy swoje towarzystwo.
Pola by została mamą smerfem czyli sołtysem.Miłka naczelnym reportere.
Beata by stworzyła kabaret.Olusia ze swym ADHD mogła by być jakimś gońcem itp itd.
Ja byłbym Waszym smefrusiem pocztusiem polewkamax
Problem by był tylko ze znalezieniem smerfa ogrodnika, bo za duzo kandydatów.
Ale Ja głupi jestem :patel
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Kalmia, piku, takasobie, edulkot, Olusia, beatrix+, zanetatacz, Danusia

Zielonozakręceni organizatorem Dnia Paproci w Wojsławicach-organizacja i relacje z imprezy 2018/09/27 11:03 #132418

  • Olusia
  • Olusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3929
  • Otrzymane podziękowania: 10521
JUREK , jesteś pierwszy , jeszcze nikt u mnie nie stwierdził ADHD a myślałam , że jestem stateczną , starszą panią .
OLUSIA !!
Zapraszam do podziwiania: Moje hosty od A do Z
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Danusia

Zielonozakręceni organizatorem Dnia Paproci w Wojsławicach-organizacja i relacje z imprezy 2018/09/27 11:13 #132419

  • Olusia
  • Olusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3929
  • Otrzymane podziękowania: 10521
Miłko , tu już lepiej ... nie wypada przy królowej jeść .

OLUSIA !!
Zapraszam do podziwiania: Moje hosty od A do Z
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Tomek Mr, Kalmia, piku, takasobie, edulkot, beatrix+, Elżbieta, zanetatacz, Danusia

Zielonozakręceni organizatorem Dnia Paproci w Wojsławicach-organizacja i relacje z imprezy 2018/09/27 15:27 #132429

  • beatrix+
  • beatrix+ Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Czarownica z tych czarujących...:)
  • Posty: 3021
  • Otrzymane podziękowania: 5274
Olusia napisał:
..................myślałam , że jestem stateczną , starszą panią .

2smiech 2smiech rotfl rotfl polewkamax polewkamax Dam se cycki ciąć, że nikto w tą stateczność nie wierzy.... 037

Ja tam nie znam ŻADNEJ statecznej Pyreczki! :lol:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, Olusia

Zielonozakręceni organizatorem Dnia Paproci w Wojsławicach-organizacja i relacje z imprezy 2018/09/27 16:42 #132430

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4246
  • Otrzymane podziękowania: 16466
Olusia napisał:
JUREK , jesteś pierwszy , jeszcze nikt u mnie nie stwierdził ADHD a myślałam , że jestem stateczną , starszą panią .
Jasne ... starsza i stateczna ... polewkamax ja Cię bardzo proszę ...
Po paru godzinach znajomości na bank nie jesteś starsza i stateczna :) wszędzie było Cię pełno, ADHD to chyba dobra diagnoza :diabelek
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, Olusia, Semper, beatrix+, Elżbieta, zanetatacz

Zielonozakręceni organizatorem Dnia Paproci w Wojsławicach-organizacja i relacje z imprezy 2018/09/27 18:02 #132433

  • Olusia
  • Olusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3929
  • Otrzymane podziękowania: 10521
Elżbiecie udało się uśpić sierotkę Marysię .... było tylko 5 krasnoludków :hejka

OLUSIA !!
Zapraszam do podziwiania: Moje hosty od A do Z
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, Kalmia, piku, edulkot, Semper, Zielona Ania, beatrix+, Elżbieta, zanetatacz, Danusia
Czas generowania strony: 0.195 s.