Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogród już nie weekendowy

Ogród już nie weekendowy 2022/02/21 23:00 #260176

  • Ave
  • Ave Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1373
  • Otrzymane podziękowania: 3586
Miłka, to już można siać szpinak zdziwko no nie wiedziałam, w ubiegłym roku też siałam przed innymi warzywami, ale nie w lutym...

Gosiu, ja też nie lubię tego latania po drabinie i nawet kupiliśmy taką kosę na wysięgniku, ale cholerstwo ciężkie jest okropnie (chyba źle wyważona) a żywopłot też wysoki (dla mnie nawet za wysoki) i szeroki , więc Połówek po drabinie i tak gania gwizdac
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród już nie weekendowy 2022/02/22 09:02 #260182

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14615
  • Otrzymane podziękowania: 44163
Swego czasu siałam w grudniu, ale to w nieogrzewanej szklarni. zbiór miałam na przełomie marca i kwietnia. Ale to była ciepła zima.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ave


--=reklama=--

 

Ogród już nie weekendowy 2022/02/22 11:31 #260187

  • Elsi
  • Elsi Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1597
  • Otrzymane podziękowania: 4795
Ewa, wysiej sobie szpinak w ciepłym domu w małe doniczki lub wielodoniczki po kilka ziarenek.
Kiedy skiełkuje wystaw do jasnego chłodnego pomieszczenia, a za kilka tygodni gotowe sadzonki wysadzisz do skrzyń. Będzie szybciej, bo nasiona potrzebują ciepła do kiełkowania, potem szpinak da radę, bo nie boi się chłodu (w cieple się wyciąga). Lepiej posiać szpinak za wcześnie niż za późno, bo jak nadchodzi gorąco to ma kwiatostany zamiast liści. Na letnie zbiory wysiewam szpinak nowozelandzki.
U mnie już wysiane w wielodoniczki rzodkiewki, sałaty, kapusty wczesne, groszek zielony, bób, groszek pachnący, szpinak i wysadzona dymka wink-3 . Skiełkowane idą na parapet chłodnego pokoju a potem do tunelu pod włókninę. Sorry, że Ci się tu rozpisałam, ale laptop osobisty padł i korzystam z okazji, więc z doskoku i bez zdjęć będzie, póki nowego nie nabędę.
Pozdrawiam, Elżbieta

Od wiosny do wiosny .....
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ave, nelu-pelu, Franusiowa

Ogród już nie weekendowy 2022/02/22 19:26 #260218

  • Ave
  • Ave Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1373
  • Otrzymane podziękowania: 3586
Elu, ależ rozpisuj się, rozpisuj, bardzo mi miło czytać co u Ciebie słychać :przytulam
No i przyznam, że takich zasiewów to się nie spodziewałam. clap
Chyba wysieję sałaty i szpinak, a groszek nie zmarznie ? Bo ja nie mam tunelu, mogę skrzynki przykryć jedynie włókniną... think: Sałata i szpinak powinny sobie poradzić.
No i życzę jak najszybciej nowego sprzętu 2pisze
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród już nie weekendowy 2022/02/22 20:01 #260230

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14615
  • Otrzymane podziękowania: 44163
Groszku bym jeszcze nie siała, jeszcze chwilunię, tak z 2,3 tygodnie. Ale szpinak, sałatę i roszponkę można jak najbardziej zwyc
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ave

Ogród już nie weekendowy 2022/02/23 10:10 #260247

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7501
  • Otrzymane podziękowania: 16473
Ewo, u Ciebie grządki gotowe, a ja jeszcze nie ruszyłam. Też jednak planuję zabrać się za nie, kiedy tylko pogoda zbiegnie się z moją dostępnością czasową rotfl .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ave

Ogród już nie weekendowy 2022/03/09 21:54 #261022

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4661
  • Otrzymane podziękowania: 8500
Ja ja razie nie mogę zrobić wysiewów w domu, bo ziemi do siewów brak w sklepach u nas.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ave

Ogród już nie weekendowy 2022/03/10 23:17 #261075

  • Ave
  • Ave Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1373
  • Otrzymane podziękowania: 3586
Ja w tym roku eksperymentować będę z podłożem bez torfowym...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród już nie weekendowy 2022/03/13 18:12 #261199

  • Ave
  • Ave Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1373
  • Otrzymane podziękowania: 3586
Ostatnie piękne słoneczne dni skłoniły nie do prac ogrodowych. Nie na hura, tylko spokojnie, po troszku, każdego dnia coś tam zrobiłam i już do przodu wink-3
Ogarnęłam już wszystkie swoje żywopłoty i hortensje bukietowe. Jak ziemia odmarznie wezmę się za chwasty i moją ukochaną gwiazdnicę :diabelek

Wczoraj wyciągnęliśmy naszą maszynkę do mielenia drewna. I wielki stos powycinanych gałązek... zniknął.
Za to pozyskaliśmy 3 taczki zrębków i czysty plac przy ognisku hu_rra . Tego bałaganu na palenisku też już nie ma, bo po południu wnuczek zażądał ogniska i... dostał. :kibic

Nie mogę się jednak ogarnąć z wysiewami sałat i nie wiem czy w końcu nie skończy się to sianiem bezpośrednio do gruntu :oops: :mur




Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, VERA, zanetatacz, nelu-pelu, DorotaZ, ewakatarzyna

Ogród już nie weekendowy 2022/03/13 20:24 #261213

  • Elsi
  • Elsi Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1597
  • Otrzymane podziękowania: 4795
Brawo Wy!!! clap . Swoje zrębki, zamiast sterty gałęzi to jest to.
Ewa, teraz pora na owocowe wysiewy, po 20 korzeniowe, wtedy wszystko można siać.
Wysiałam sałatę drugi raz, po kilka ziarenek, ale powtarzam wysiewy, bo to mi zapewni ciągłość zbiorów.
Trudno o podłoże beztorfowe, szczególnie w małych miejscowościach, bo producenci idą na łatwiznę,
ale pochwalam i też się staram.
Pozdrawiam, Elżbieta

Od wiosny do wiosny .....
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ave

Ogród już nie weekendowy 2022/03/14 18:41 #261269

  • Ave
  • Ave Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1373
  • Otrzymane podziękowania: 3586
Elu, ja kupiłam to podłoże w necie. Nie było drogie i transport gratis, to się skusiłam.
O, dzięki za podpowiedź, to po 20.03. w końcu posieję te sałaty, aż mi wstyd, że tyle czasu leżą i czekają na moje zmiłowanie.
Zrębki bardzo potrzebne, bo na rabatach trawiastych juz ich prawie nie ma... wyniósł ktoś czy co polewkamax

Dzisiaj było zbieranie szyszek spod sosen. Ale igieł nasypały :woohoo: trochę wygrabiłam. Na szyszki zrobiliśmy przy kompostownikach kolejny kojec. Niech się kompostują, albo będą na podpałkę do kominka. Trzeba je było sprzątnąć, bo przeszkadzają przy koszeniu.
A jutro albo pojutrze będziemy ciąć powalony konar orzecha, u sąsiadki. A drewienko sobie zabierzemy :diabelek
Niech już będzie w końcu tak przyjemnie jak dzisiaj... wiosny mi się chce, niech w końcu jakieś kwiatki zaczną kwitnąć. teacher Zimnicy mówię nieeee.
Ostatnio zmieniany: 2022/03/14 18:45 przez Ave.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz, DorotaZ

Ogród już nie weekendowy 2022/03/14 19:02 #261274

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5978
  • Otrzymane podziękowania: 24849
Wiosny to już i ja chcę, ale takiej prawdziwej - bez przymrozków, wichur i gradobicia :slonko
Udanych plonów sałatowych i całej reszty :mniam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ave

Ogród już nie weekendowy 2022/03/14 19:08 #261278

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26139
  • Otrzymane podziękowania: 68999
Ave napisał:
Jak ziemia odmarznie wezmę się za chwasty i moją ukochaną gwiazdnicę :diabelek

Boshhh... Walczę z gwiazdnicą od kilku lat i choć udało mi się bardzo mocno przetrzebić populację, to jednak ciągle gdzieś ją znajduję. Mam w głowie taki dzwoneczek :lol: , który natychmiast dzwoni, gdy widzę choć mała roślinkę.
Nas ciachanie gałęzi dopiero czeka- odkładamy te prace na później, gdy będzie mniej pilnych prac ogrodowych.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ave

Ogród już nie weekendowy 2022/03/14 20:18 #261295

  • Ave
  • Ave Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1373
  • Otrzymane podziękowania: 3586
Wera, zaglądam do Ciebie, no Ty to na wiosnę nie możesz narzekać hu_rra byłabym szczęśliwa choćby za 1/5 takich widoków jak u Ciebie vishenka

Poll, ja też walczę, ale na razie przegrywam. 2smiech Może ją trzeba sobie jakoś wizualizować jako nieszkodliwą przyprawę, wtedy będzie łatwiej znieść. :diabelek
Ja nie mam tak wartościowego (i pracochłonnego) grodu jak Ty, to i w tym okresie mniej zajmujących prac. Teraz idę raczej w kierunku ogrodu samoobsługowego (takie ładne wyrażenie, prawda? polewkamax bo coraz częściej siedzi we mnie taki leń i co chwilę odpoczywam, co wydłuża obsługę ogrodu w ... no na długo. gwizdac

Oby do wiosny...



Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, VERA, zanetatacz, nelu-pelu, DorotaZ, ewakatarzyna

Ogród już nie weekendowy 2022/03/14 21:24 #261299

  • Elsi
  • Elsi Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1597
  • Otrzymane podziękowania: 4795
Bezobsługowy ogród? a jest to możliwe?
Miewam dni bezobsługowego ogrodu, kiedy wyjdę, pooglądam i uznam, że jest tak dużo roboty,
że samo myślenie o niej mnie męczy wink-3 , wtedy wracam do domu lub (latem) idę na hamak się bujać 2smiech .
Jednak takie dni występują - na szczęście - rzadko.
Gwiazdnicę można zjadać, trzeba w końcu spróbować, bo może marnujemy smakowite zielsko :diabelek .
Pozdrawiam, Elżbieta

Od wiosny do wiosny .....
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, Ave, DorotaZ

Ogród już nie weekendowy 2022/03/14 21:44 #261302

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8428
  • Otrzymane podziękowania: 25229
Stertę zrębków podziwiam bo u mnie czekają cztery ogromne sterty do posiekania i jakoś chętnych brak :unsure: , drobiazgi już poszły na ognisko a reszta czeka na zmiłowanie :angry: . A drewno orzechowe to dobra okazja bo wyjątkowo piękne jest. U mnie ostatnio poszedł pod topór orzech i mam kilka ładnych desek, może kiedyś będzie półka na bibeloty :silly:
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ave

Ogród już nie weekendowy 2022/03/15 12:27 #261341

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14615
  • Otrzymane podziękowania: 44163
Brateczki na szczęście można już nabyć więc można przyspieszyć wiosnę wink-3
U mnie też brak chętnych do robienia zrębków. Maszyna jest, gałęzie też, tylko kto to zrobi 2smiech
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ave

Ogród już nie weekendowy 2022/03/15 18:21 #261360

  • Ave
  • Ave Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1373
  • Otrzymane podziękowania: 3586
Ela, ja oczywiście nie wierzę w ogród bezobsługowy, ale tak miło jest pomarzyć... no i dążyć wink-3
A wiesz, że mnie zmobilizowałaś i poszłam dzisiaj obciąć maliny. Podsypałam trochę kompostem, a jak będę miała sieczkę z wycinki traw, to dostaną jeszcze wyściółkę. :kibic
A co do jedzenia gwiazdnicy... kto wie, nie powiedziałam jeszcze ostatniego słowa :mniam

Wiesiu, to jest świetny pomysł, z tymi dechami. Orzech jest naprawdę pięknym drewnem. Może zamiast spalić go w kominku , uda mi się przekonać Połówka do zrobienia z tego konara choć paru deseczek... Hmmm tylko kto to odwiezie do tartaku think:

Miłka w tym roku staram się nie tyrać tak intensywnie. Rębarkę wyciągaliśmy już 3 razy, i cięliśmy drewienka po trochu, może dlatego na jej widok nie dostaję dreszczy, a gałązki jednak znikają polewkamax

Dzisiaj było bardzo przyjemnie na dworze, mimo braku słonka. Takie ciepełko wiosenne... Posiedziałam trochę w pergoli, poplanowałam co jest do zrobienia i pomyślałam, że mam jeszcze dużo czasu na te moje wymysły. A tak naprawdę to ja nic nie muszę... hu_rra
Ostatnio zmieniany: 2022/03/15 18:24 przez Ave.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, nelu-pelu

Ogród już nie weekendowy 2022/03/15 18:31 #261362

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8428
  • Otrzymane podziękowania: 25229
Ewo mój M wycinał deseczki piłą spalinową ale konary nie były bardzo grube. Nie są zbyt równe ale myślę że heblarka sobie z tym poradzi B) a i takie swój urok mają :zielony
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Ostatnio zmieniany: 2022/03/15 18:31 przez piku.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ave

Ogród już nie weekendowy 2022/03/15 18:34 #261363

  • Ave
  • Ave Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1373
  • Otrzymane podziękowania: 3586
To też jest wyjście... ale ten konar jest jednak gruby... Dałaś mi do myślenia :buziak
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.183 s.