Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2017/11/12 17:15 #93492

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7488
  • Otrzymane podziękowania: 16415
Maju, obejrzałam. Powiem Ci, że zaintrygowała mnie trzmielina oskrzydlona Little Moses. To kompaktowy krzew, który ponoć utrzymuje kolor najdłużej ze wszystkich odmian :woohoo: . Nawet juz go namierzyłam u Szmita polewkamax .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2017/11/12 17:57 #93500

  • Zawszewiosna
  • Zawszewiosna Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 828
  • Otrzymane podziękowania: 2053
No i spędzę teraz czas na YouTub-ie. Coby wiedzieć o czym piszecie 2smiech
Edyta ja już myślę co zrobię w ogrodzie jak mała dojrzeje i wyrośnie z piaskownicy i domu dla dzieci :)
U Ciebie jak zawsze ślicznie a na powiększeniu rabaty ogród jeszcze więcej zyska.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz


--=reklama=--

 

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2017/11/12 18:15 #93505

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7488
  • Otrzymane podziękowania: 16415
Aga, ja właśnie pisałam u Ciebie 2smiech . A ile lat ma Twoja córcia?
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2017/11/15 08:57 #93904

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 43983
Zazdraszczam rododendronowych zakupów. U mnie nie wcisnę już żadnego, no chyba, ze ktoś mi znów sierotę przyniesie, bo większość rodków w moim ogrodzie, to odratowane sieroty. Fajne odmiany wypatrzyłaś. Uwielbiam w maju patrzeć na te kolorowe spektakle! Tylko, kurcz, czemu tak krótko kwitną! :mur
Rozplenica imponująca!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2017/11/15 22:32 #94010

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10006
  • Otrzymane podziękowania: 22942
Edytko zakochałaś się w rodkach :woohoo: tego się nie spodziewałam ale cieszę się bardzo clap w ogrodzie powinny rosnąć przedstawiciele wszystkich gatunków wink-3
Ja może o nowych rodkach pomyślę za rok, jak obrobię się w przyszłym roku z tym co mam rozgrzebane :dry:
A widoki u Ciebie zawsze są śliczne recourse
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2017/11/16 12:43 #94065

  • th
  • th Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Posty: 5736
  • Otrzymane podziękowania: 15210
Edytko... już dopowiadam, co to miałam dopowiedzieć :)

Pomysł na szpaler z 'Lauretty przedni... pojedyncza by ginęła, dwie lepiej, więcej super! Szkoda, że Monia-Sz zamknęła furtkę, bo byś się mogła jej dopytać, jak się 'Lauretty' sprawują po kilku sezonach

W kwestii słonecznego stanowiska masz zupełną rację, że większa dawka słońca i przyspieszyłaby i skróciła kwitnienie... ja w tym sezonie miałam 'Marcela' na stanowisku z dostępem do słonka i prawdę mówiąc osobiście się męczyłam, patrząc, jak on się na tym słonku praży... krecigl na takim stanowisku posadź lepiej azalkę wielkokwiatową

'Rasputina' się uczę w sensie obserwuję kwitnienie i przyrosty... to pierwszy jego sezon u mnie, więc na razie wiem niewiele... kupiłam go, bo od razu wpadł mi w oko z uwagi na pokrój... na pewno nie był z bieżącej dostawy, lecz zimował w doniczce i to było widać po ulistnieniu i wielkości liści... mimo tego sezonu doniczkowego kwitł jednak przepięknie... może i na zdjęciach wydaje się niemal identyczny z 'Peterem Alanem, ale moje oko odbierało go jako deko więcej purpurowego zwłaszcza w okolicach oczka... na przyszły sezon zawiązał bodajże jeden pąk, więc... tak naprawdę poznamy się za 2 lata... ależ te rodki uczą cierpliwości! gwizdac

Naturalnie wpływ na kolorystykę ma i stanowisko... ja w połowie sezonu zamieniłam miejscówkami 'Rasputina' i 'Marcela' i teraz 'Rasputin' będzie miał więcej słońca (oby nie za dużo!) stąd oceniam, że pewnie będzie mi się wydawał jeszcze bardziej purpurowy ;)

Który zdrowszy, nie wiem... 'Rasputin' jeszcze się nie wykazał a 'Peter Alan' rósł zdrowo kilka lat i pierwszy problem (poza opuchlakami, ale to raczej problem ogrodu) złapał w końcu zeszłego sezonu... była to jednak ewidentnie moja wina, bo przesadziłam go a następnie namiętnie podlewałam i podlewałam a później jeszcze mokra jesień raczyła go doprawić i pojawiły się plamy na liściach... krecigl stąd i tych liści ma teraz mniej, bo konsekwentnie te zaplamione usuwałam... na szczęście kuracja antygrzybowa przyniosła oczekiwany skutek i w tym sezonie żadna plama już nie wyszła

A czy kupisz 'Petera' czy 'Rasputina' czy 'Azurro' (ten chyba najbardziej z nich pofalowany), pewnie zadecydujesz w szkólce... na pewno się nie zawiedziesz i zyskasz przepiękny fioletowy akcent w ogrodzie :kocham

I jeszcze dopowiem o 'Polarnachcie' zanim uzupełnię mu wątek... po pierwsze... co należy wiedzieć na wstępie, by nie być rozczarowaną konfrontacją wyobrażeń z rzeczywistością... jako ja na ten przykład byłam... gwizdac to nie jest fioletowy rodek a ciemnopurpurowy... po drugie jego kwiaty są zdecydowanie mniejsze a płatki ich węższe niż u takich wymienionych wyżej fioletowców a to plus stosunkowo duże liście powoduje, że w przypadku słabszego kwitnienia, gdzieś giną... efekt wow! miałam tylko w pierwszym sezonie prosto ze szkółki... w kolejnych było z tym dużo słabiej... poza aklimatyzacją przyczyna może też leżeć w towarzystwie rosnącego tuż za płotem świerka... no ale tego niestety nie przeskoczę... krzew natomiast jako taki przyrasta dobrze... acz jakieś problematyczne plamy na części liści widzę i muszę się nad tym pochylić i zidentyfikować

Mam nadzieję, ze pomogłam a nie zamieszałam B)
Strefa cienia... zapraszam... Monika :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2017/11/16 19:45 #94120

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
Taka trzmielinę to i ja bym przygarnęła a nawet 3....... :glupek 2smiech
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2017/11/17 18:03 #94281

  • Zawszewiosna
  • Zawszewiosna Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 828
  • Otrzymane podziękowania: 2053
Edytko - przepraszam, że dopiero teraz odpowiadam : córcia ma 4 lata. Chłopaki 14, 11.
Kiedyś śmiałam się z sąsiadów, że sobie córcię sprawili na 10 rocznicę ślubu. A potem oni śmiali się ze mnie 2smiech
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2017/11/23 21:23 #95109

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
Edytko, gdzie zapodziałaś się think:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2017/11/24 12:03 #95140

  • Tamaryszek
  • Tamaryszek Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • "Ogrodnictwo w zgodzie z naturą jest łatwiejsze, niż przeciwko niej"
  • Posty: 245
  • Otrzymane podziękowania: 134
Cześć! Z tym Twoim ciśnieniem to super sprawa, lekarze powinni przepisywać ogródek na receptę.
Ale Ty jesteś szybka, już powstała nowa rabata! I będzie ciek wodny??? Znaczy: strumyk? Umieram z ciekawości, co wymyśliłaś.
Pytanie do specjalistki od traw - co sądzisz o rozplenicy Magic tak w ogóle? Wytrzyma w półcieniu?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2017/12/01 17:49 #95898

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7488
  • Otrzymane podziękowania: 16415
Pogoda za oknem taka, że właściwie zastanawiam się, po co tu do wątku wchodzić krecigl . Wiem, wiem, taki mamy klimat, ale mnie zawsze zima zaskakuje jak tych drogowców. Nie lubię jej i wypieram ze świadomości fakt, że nadejść musi gwizdac .
Zaplanowałam na środę rozwiezienie pozostałej, którą ostatnio zakupiłam, zakopcowanie róż i powiązanie traw. Jednak od rana zaczęło padać i tak już zostało. Trawy leżą połamane, wszystko p[przysypane śniegiem :dry: . Jakoś nie chce mi się uwieczniać takiego ogrodu.
Dobrze, że zdążyła w weekend przewieźć ziemię na rabaty, gdzie miałam świeże nasadzenia. Praktycznie w ostatniej chwili zdążyłam kupić ziemię. I poprawiłam piwniczkę.Ziemia poobsiadała i trzeba było dosypać poprawiając kamienie i rośliny.
Teraz pozostało jedynie planowanie wiosennych przeróbek i zakupów :P .
W sobotę M poprawił część obrzeża przy przerabianej rabatce. Pozostałe prace będą musiały poczekać do wiosny:



Tak wyglądał ogród w sobotę. Teraz wszystko przysypane białym puchem.







Izko, ogródek wyraźnie pomaga, ale niestety już nie pora na takie prace. Leki mam włączone i powoli się z tym godzę. Rozplenice radzą sobie w półcieniu, ale oczywiście zakwitają wtedy trochę później. Ciek wodny będzie niewielki, malutki strumyczek, z łagodnym spadkiem, nie dłuższy niż 3 metry. Chcę, żeby zwierzęta mogły przyjść się napić. Jednak nie mam żadnego doświadczenia w tym zakresie i boję się, żeby nie wyszło mi kiczowato. Niestety wiele razy widziałam takie nienaturalne twory :P .

Ewciu, jestem jak widzisz. Buziaczki :przytulam .

Wiosenko, moja córcia nieco starsza, bo ma 7 lat, ale chłopcy w podobnym wieku: 14 i 12 ;).

Moni, dziękuję za informacje rodkowe, szczególnie o Polarnachcie, bo miałam go na liście :P . Ostatnio ciągle siedzę w bazach rodkowo - azalkowych i kompletuję listę ;).

Maju, to nie jest tak, że dotąd nie lubiłam rodków. Nie miałam ich, bo na mojej patelni nie dałyby rady. Jednak drzewa powoli rosną a ponadto odkryłam, że przecież mogę zagospodarować cień od budynków wink-3 . Podziwiałam ostatnio Twoje rodkowe zbiory :woohoo:

Miłko, prawda, że krótko kwitną, ale jesienią też nieźle wyglądają przebarwiające się liście azalek albo zieleń rodków ;).
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot, zanetatacz

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2017/12/01 19:02 #95904

  • markita
  • markita Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4362
  • Otrzymane podziękowania: 7988
Nie do wiary, jaka ta wczorajsza zima była wybiórcza think: , u mnie ledwo popruszyło, a wieczorem wręcz lał deszcz krecigl . Żadnego śniegu nie ma, więc zdążyłam dokończyć kopcowanie róż i wiązanie największych traw. W tamtym roku miałam tak, jak Ty teraz, wszystko połamane, jeden wielki bajzel.
Kupujesz ziemię? A kompost robisz? Ja od tej wiosny mam wreszcie tyle, że mogę sypać wszędzie i to w ilościach wcale nie oszczędnych :woohoo:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2017/12/01 19:42 #95911

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11339
  • Otrzymane podziękowania: 20941
Edytko śliczne jesienne fotki ale zima nie jest taka zła rotfl
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2017/12/01 20:52 #95945

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13598
  • Otrzymane podziękowania: 31832
Edytko, ogród zasypia, dobrze że śnieg spadł, bo osłoni roślinki. U mnie też biało i mróz, więc póki co, nie stopnieje.
Z ciekiem wodnym sobie poradzisz na pewno, nie będzie kiczowato :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2017/12/02 10:08 #95990

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7488
  • Otrzymane podziękowania: 16415
Martuś, jaka wczorajsza zima? U mnie śnieg leży od środy. Dzisiaj to właśnie zaczyna topnieć.



Zaczynają robić się kałuże:



Zdjęcia robiłam z okna, bo jeszcze się nie wytarabaniłam z piżamek, ale w tle widać leżące trawy:



Matuś, cały mój kompost poszedł wiosną do skrzyń na warzywniku. A poza tym podnosiłam sporo rabat i sporo musiałam dosypać. Wiosną sypnęłam kompost na ogród a potem miałam łączkę na rabatach gwizdac . Tak więc wole rozsypać kupną ziemię. Co prawda nie wiem jak się sprawdzi, bo brałam od nowego dostawcy, ale na oko wyglądała super - bardzo dużo materii organicznej.

Danusiu, może i nie jest taka zła, ale ja niestety działam na bateria słoneczne :P .

Efciu, u mnie mróz właśnie odpuszcza i śnieg zaczyna się topić. Mam nadzieję wkomponować ciek tak, żeby wyglądał naturalnie. Czy mi się to uda? Zobaczymy wiosną :silly: .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Ostatnio zmieniany: 2017/12/02 10:09 przez edyta.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot, zanetatacz, Danusia

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2017/12/02 15:05 #96003

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8395
  • Otrzymane podziękowania: 25053
Bardzo zainteresował mnie pomysł Cieku wodnego :) , z niecierpliwością będę więc oczekiwać wiosny i jego realizacji :) . Te z mi się coś takiego kołatało w głowie ale nie bardzo wiem jak się za to zabrać :oops: . A zakupów rodkowych gratuluję, będzie pięknie :woohoo:
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2017/12/03 17:53 #96133

  • Zawszewiosna
  • Zawszewiosna Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 828
  • Otrzymane podziękowania: 2053
Edyta ja to już wolę jak ogród jest przysypany śniegiem. Właśnie takiej brei nie cierpię .

Ale Twoje trawy zachwycają. Super :)
No i już wiem co chcę kupić na wiosnę wink-3
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2017/12/08 16:04 #96747

  • Tamaryszek
  • Tamaryszek Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • "Ogrodnictwo w zgodzie z naturą jest łatwiejsze, niż przeciwko niej"
  • Posty: 245
  • Otrzymane podziękowania: 134
Chyba ze strumykiem łatwiejsza sprawa, niż z oczkiem. Woda płytka, więc folię przykryjesz łatwo, a po sezonie rośliny dobrze dobrane wszystko zasłonią. Ja teraz głowię się nad tym samym - jak zrobić małą sadzawkę w stylu naturalistycznym, jak uniknąć efektu kamiennej obwódki wokół..?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2017/12/08 18:55 #96760

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
Czekam na strumyk :przytulam wiesz ja tez marzyłam kiedys o strumyku ale z biegiem lat wycofałam się, jednak taki krótki, dla zwierząt odgapię więc mysl nad nim intensywnie :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat 2017/12/08 19:43 #96774

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11339
  • Otrzymane podziękowania: 20941
Edytko ja miałam do południa słonko mam nadzieję ze u Ciebie też i naładowałaś baterie rotfl
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Ostatnio zmieniany: 2017/12/08 19:44 przez Danusia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.185 s.