Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!!

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2019/06/30 17:30 #168985

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Śliczności ,powiedz mi jeszcze gdzie go kupiłaś ,a ja wnet tam pobrykam :tup :owady :mniam
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2019/06/30 17:36 #168988

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5965
  • Otrzymane podziękowania: 24732
W sklepie internetowym E-CLEMATIS.
Temat został zablokowany.


--=reklama=--

 

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2019/06/30 18:11 #168999

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5965
  • Otrzymane podziękowania: 24732
Natura jest nieodgadniona teacher No bo skąd np. takie małe ptaszki wiedziały o mojej niechęci do mycia okien think: Inaczej nie uwiły by gniazdka na parapecie łazienkowego okna I to w miejscu gdzie się najczęściej przechodzi, trzymam doniczki z roślinami przed posadzeniem do gruntu, przesiadujemy z kawką bo to zadaszony taras.






W ub. tygodniu wydarzyła się tragedia - :kot pożarł ptaszę wysiadujące jajka krecigl Byłam pewna, że to koniec lęgu :placz
Jakież było moje zdumienie i radość, kiedy wieczorem wypatrzyłam w gniazdku drugiego rodzica clap clap clap
Nie wiem, co to za ptaszyna, ale przychodzi pod drzwi i pożywia się na tarasie po czym spokojnie zajmuje swoje miejsce w gniazdku...............
Oto on :)





A ja chwilowo mam jedno okno mniej do mycia 2smiech przecież nie będę stresować lokatorów :nie_wolno
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, edyta, Efkaraj, takasobie, edulkot, Olusia, inag1, Semper, zanetatacz, nelu-pelu ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2019/06/30 18:22 #169001

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9815
  • Otrzymane podziękowania: 21226
To naprawdę odważny ptaszek ,ale pewnie wiedział ,że dobrzy ludzie tu mieszkają i krzywda dzieciom się nie stanie ...
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2019/07/01 07:16 #169059

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13598
  • Otrzymane podziękowania: 31840
Vero, czytam o Twoich plagach ogrodowych i aż płakać się chce... Mam nadzieję, że nic więcej się nie stanie.
Ptaszki wiedziały, że tutaj ludzie im pozwolą żyć, choć pewnie kotów nie przewidziały. Tak się zastanawiam, czy jeden rodzić poradzi sobie z wykarmienie gromadki...
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2019/07/01 11:20 #169085

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 25989
  • Otrzymane podziękowania: 68158
U mnie, na trawowoisku zostało opuszczone gniazdo kaczek pełne jaj. :( Niestety, rodzice nigdy się nie pojawili a jajka zostały rozwleczone i pożarte przez coś... Natura ma swoje prawa, choć my, ludzie nie zawsze się z nimi zgadzamy. Bycie w łańcuchu pokarmowym ma swoje zalety, ale i śmiertelne wady. :(
Ostatnio zmieniany: 2019/07/01 11:21 przez Poll.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA, inag1, zanetatacz

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2019/07/02 22:16 #169358

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5965
  • Otrzymane podziękowania: 24732
Kochane, dziękuję za wpisy :buziak , a że dotyczą tego samego tematu - odpowiadam zbiorowo 2pisze

W gniazdku były tylko trzy jajeczka. Wczoraj wykluły się kolejno pisklaczki.


Po chwili było już trzecie maleństwo clap


I od razu raban, takie ociupinki, ale dzioby otwierają ogromnie szeroko - żarłoki jedne..................
Rodzic chyba nadąża je karmić, bo od wczoraj golasom urosły puchate grzywki i one też jakby więcej miejsca już zajmują w gniazdku.
Niesamowite........................................
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, Efkaraj, edulkot, nelu-pelu, Danusia, wojtek, a.nia

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2019/07/02 22:28 #169368

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5965
  • Otrzymane podziękowania: 24732
Nie dość, że tropiki i susza, to jeszcze wiatr sobie hula............................. :angry:

Na biało-kremowej kwitła sobie ostróżka.


Wiatr szelma znowu się popisał.................. krecigl


Nigdy jej nie palikowałam, bo rosła silna i się nie wykładała - za to ją lubiłam.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, takasobie, edulkot, zanetatacz, Franusiowa, a.nia

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2019/07/02 22:46 #169376

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9815
  • Otrzymane podziękowania: 21226
Verciu -no właśnie chciałam napisać ,że u mnie tez wiatr hulał i musiałam podwiązać sporo roślin.....ech ciężki ten sezon ,dopiero wróciłam z podlewania .....a rośliny i tak się kładą
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2019/07/02 22:55 #169378

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5965
  • Otrzymane podziękowania: 24732
Żanetko, tak pokręconej aury jak w tym roku to nawet najstarsi ludzie nie pamiętają - czyli ja teacher
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz, a.nia

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2019/07/02 23:08 #169383

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5965
  • Otrzymane podziękowania: 24732
Pan profesor Marczyński w telewizorni pokazywał niedawno piękne okazy alstromerii. Zgadnijcie co zrobiłam ???

W sklepie internetowym E-Clematis pojawiły się te okazy w ofercie.


Jako, że trzech roślinek nie warto zamawiać, dokupiłam tak przy okazji :diabelek






Spójrzcie jak pięknie spakowane, w sobotę złożyłam zamówienie i dzisiaj kurier dostarczył przesyłkę. Grzechem było by nie kupić :na_ucho


Już nie tylko Forum spełnia rolę kusiciela 2smiech
Ostatnio zmieniany: 2019/07/02 23:50 przez VERA.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, Efkaraj, takasobie, edulkot, Semper, Elżbieta, zanetatacz, basik, Danusia, wojtek ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2019/07/02 23:28 #169391

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9815
  • Otrzymane podziękowania: 21226
Verciu -super zakupy :bravo :bravo :bravo :bravo ,tych alstemerii to też jestem ciekawa ....ja znowu przeglądam do zakupu floksy polewkamax
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2019/07/03 08:41 #169430

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14577
  • Otrzymane podziękowania: 44005
Verka! To szczęśliwy dom, gdzie ptaszki wiją gniazda! To najprawdopodobniej piecuszek lub pierwiosnek, albo inna świstunka. Maleństwo, które często słychać w okolicach ludzkich. Chętnie się gnieżdżą w ogrodach.
Tylko mam prośbę (trąbię o tym strasznie wszędzie): Nie rób im więcej zdjęć i nie podchodź do gniazda.
Wytłumaczę: Może im nie przeszkadza Twoja obecność i się przyzwyczaiły, ale różnie może być. Poza tym Ty może jesteś ostrożna, ale ktoś nie w temacie stwierdzi, ze on też chce zdjęcie z gniazdkiem i zrobi innej ptasiej rodzinie krzywdę.
Ludzie którzy fotografują ptaki maja zasadę, że nie robią zdjęć gniazd z jajkami i pisklętami. Nie robią i już! Taki zwyczaj poszanowania :buziak
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2019/07/03 09:48 #169441

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4236
  • Otrzymane podziękowania: 16350
Verciu ale Ci ptaszęta zrobiły niespodziankę... zdziwko Fajne łysiorki :P
Zakupy tez fajne :P oby rosły nie łamane przez wiatry :)
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2019/07/03 10:05 #169445

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13598
  • Otrzymane podziękowania: 31840
Verciu, ostróżki żal bardzo, ale zakupy chyba trochę wynagrodziły Ci ten smutek :przytulam
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2019/07/03 10:46 #169453

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6697
  • Otrzymane podziękowania: 14591
Podoba mi się Twój sposób na straty wiatrowe.. :P
A czy ptaszki są bezpieczne..? Jakiś kocurek jeszcze się nie zwiedział o nich..? :kot
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2019/07/03 20:49 #169518

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11339
  • Otrzymane podziękowania: 20950
Verciu no powiem Ci że u mnie też wieje ale takich szkód nie narobiło :( jedyny plus że pocieszacze kupiłaś przepiękne :) Ptaszki w tym roku maja u mnie gniazdka w trzech miejscach :)
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2019/07/05 21:08 #169711

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5965
  • Otrzymane podziękowania: 24732
Żanetko, alstromerie posadziłam do dużych donic i chwilowo stoją pod domem od wschodniej strony.To jedyne miejsce, gdzie jest w miarę zacisznie. Rozglądam się za stałą miejscówką, a z tym już jest u mnie znaczniej gorzej think:

Miłeczko, dziękuję za oświecenie odnośnie fotografowania ptasich gniazd :buziak .Więcej się to nie powtórzy :glupek - obiecuję !!!!!

Aniu z w miarę spokojnymi miejscówkami w ogrodzie mam problem - te wiatry właśnie. Niech mi drzewka szybko rosną i dadzą jakąś osłonę wreszcie :tup

Ewuniu, Danusiu, jak nie przepadam za ostróżkami, ta właśnie mnie urzekła :) . Zakupy jak zwykle spontaniczne :diabelek

Nelu, na kocurki zainstalowaliśmy pod oknem odstraszacz elektroniczny :kot , do czasu aż maluchy nie opuszczą gniazda..................
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Efkaraj, zanetatacz, nelu-pelu, Danusia

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2019/07/05 21:49 #169716

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9815
  • Otrzymane podziękowania: 21226
I u mnie z tyłu ogrodu hula wiatr ,dzisiaj widziałam przygięło hortensje .....ale z jeden strony sąsiad postawił altanę to trochę zabezpieczy na zimę a i tak chyba coś muszę na plot powiesić....
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2019/07/05 22:00 #169719

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5965
  • Otrzymane podziękowania: 24732
Qurczę, kiedy ta aura wróci do normalności ??????? Nie ma spokojnego dnia bez wietrzyska - nawet w kieleckim mają lepiej 2smiech
Przysłowia tracą sens........................................... krecigl
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): zanetatacz, Danusia
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.185 s.