Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!!

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2020/11/11 21:15 #217898

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11661
  • Otrzymane podziękowania: 22016
Verciu cudeńko -wygląda niesamowicie z taką ilością koralików :bravo
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2020/11/11 21:29 #217903

  • Elżbieta
  • Elżbieta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2664
  • Otrzymane podziękowania: 7067
Prawdziwa pięknotka. :mniam
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA, zanetatacz


--=reklama=--

 

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2020/11/14 09:35 #218103

  • Semper
  • Semper Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2406
  • Otrzymane podziękowania: 5966
Verciu- prusznika kupiłem w Wojsławicach na Święcie Paproci.
Tzn nie tyle Ja co Renata, bo spodobał jej się na załączonym obrazku.
Oglądałaś ten zakup i stwierdziłaś, że zimy w gruncie nie przetrwa.
Wylądował więc w doniczce i zimę spędzał w korytarzu na parapecie.
Miał ładny pokrój, fikuśne listeczki i jakies tam drobne kwiatuszki.
No i wymagał częstego podlewania krecigl
Jakby były jakieś odrosty to chetnie przygarnę.
Może sie uda do Ciebie dotrzeć
Fajnie wygląda ta włoszczyzna :bravo
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2020/11/14 22:32 #218171

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6022
  • Otrzymane podziękowania: 25202
Danusiu, Aniu - Jak zgubi liście będzie pięknie hu_rra

Jurek mam nadzieję, że do wiosny wyhamuje korona i dotrzecie do nas clap clap clap Serdecznie zapraszamy welcome
Renatka, o ile mnie pamięć nie myli, kupiła prusznik ( ceanothus impressus ) "Victoria" do uprawy doniczkowej.
Kiedyś też go miałam i po kilku latach padł podczas naszego dłuższego wyjazdu.
Ja mam prusznik krzewiasty "Glorie de Versailles" , chętnie się podzielę, a więc przybywajcie :tup :tup :tup
Włoszczyzną też się podzielę.........................
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Semper, Elżbieta

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2020/11/14 22:50 #218178

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6022
  • Otrzymane podziękowania: 25202
To już szczyt bezczelności :angry: :mur

Krogulec


Przy karmniku urządził sobie czatownię i poluje na sikorki :angry:


Nie dość, że czapla pożywia się rybkami z oczka, to ta łachudra pożera ptaszki :patel
A myszate grasują w ogrodzie w najlepsze...............................................................................................
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, takasobie, edulkot, Semper, nowababka, Elżbieta, zanetatacz, basik, Danusia ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2020/11/14 22:56 #218181

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 10263
  • Otrzymane podziękowania: 23165
A chciałam napisać ,że ładny ptaszek polewkamax taki ze mnie ornitolog ,ale żeby sikoreczki jeść to łachudra.......ech te myszowate dzisiaj popsuły mi humor krecigl
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2020/11/14 23:11 #218182

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7638
  • Otrzymane podziękowania: 17028
Jak zobaczyłam zdjęcie krogulca, to od razu pomyślałam o Twojej czapli :silly: . Musisz jednak przyznać Vero, że piękny jest :kocham .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Ostatnio zmieniany: 2020/11/14 23:11 przez edyta.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2020/11/15 08:35 #218188

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13820
  • Otrzymane podziękowania: 33141
Tak to się w życiu plecie, że jedne zwierzęta zjadają drugie, żeby przeżyć. Ptaszyska nie są głupie, też wolą to co łatwiej zdobyć :lol: I energii się mniej zużyje i sił. Prawa natury są okrutne ale sprawiedliwe. Skoro dokarmiamy sikorki, powodując, że więcej ich przeżyje zimę, to tym samym dokarmiamy ptaki drapieżne, dostarczając im więcej pożywienia.
Ale Vero, myślę, że ten krogulec u Ciebie to znak, że Twoje miejsce na ziemi jest wspaniałym siedliskiem wszystkich stworzeń. A więc stworzyłaś raj na ziemi :kocham
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA, Elżbieta, zanetatacz, dultom

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2020/11/15 09:21 #218191

  • dultom
  • dultom Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3065
  • Otrzymane podziękowania: 13575
Moje koty czasem też coś złapią dla sportu, taki instynkt. Nie ma na to rady. Tak już ten świat jest urządzony. My ludzie mamy skłonność do patrzenia na wszystko z własnej perspektywy, dlatego jest nam po ludzku szkoda. To projekcja naszej psychiki. Z tego powodu nie jestem w stanie oglądać filmów przyrodniczych, w których np. lwy poluja na antylopę, choć rozumiem, że tak musi być.
Pozdrawiam, Tomek

Mój ogród jest mym najpiękniejszym arcydziełem (Claude Monet)

Ogród na kółkach
Ostatnio zmieniany: 2020/11/15 09:31 przez dultom.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2020/11/15 18:17 #218232

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 15296
  • Otrzymane podziękowania: 47159
2smiech Dobre! Na obiad czeka! Może masz mu sikorkę polać sosem!?
Gdyby tak u mnie chciał usiąść! tzn siada, ale z reguły go nie widzę. Raz tylko usiadł 2 m ode mnie na bzie, jak porządkowałam taras altany.
Kalikarpa cudowna!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2020/11/15 18:45 #218240

  • DorotaZ
  • DorotaZ Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1716
  • Otrzymane podziękowania: 5675
Dzień dobry, jestem tu pierwszy raz, więc się wypowiem :lol:
Krogulce niestety, jako jedyne, polują przy karmnikach. Warto karmnik umieścić przy gęstym krzewie, najlepiej iglastym, żeby drobnica miała się gdzie schronić. U mnie karmniki wiszą na dolnych gałęziach gęstej jabłonki, przy jałowcu, a i tak ten spryciarz potrafi wlecieć od dołu między płotem a koroną drzewa i czekać. Każde stworzenie chce jeść. Zastanawiam się, czym mogłabym go karmić, żeby odczepił się od sikor wink-3.
Dorota
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA, zanetatacz

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2020/11/15 22:17 #218306

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6022
  • Otrzymane podziękowania: 25202
Żanetko, bo łachudra rzeczywiście jest ładny - niestety :(

Edytko, czapla od przedwiośnia




...aż do teraz zachowuje się jak u siebie :angry:

..a podobno, to płochliwe ptaki - nic bardziej mylnego, cwane to tak, ale płochliwe ........................ :nie


Ewuniu, krogulec, a właściwie para, korzystają z kąpieli w oczku wodnym.





Też przestały się nas bać, więc w ramach "znajomości" mogły by nie pożerać moich ptasząt, tylko odwdzięczyć się polując na gryzonie wink-3


Tomku, wiem, takie są prawa natury, ale to bardzo przykre ......................................... :placz


Miłko, na Twoim miejscu, nie tęskniłabym za tym zabijaką teacher


Dorotko, witam :witaj Miło mi, że zajrzałaś do mnie clap clap
Karmnik specjalnie stoi tak, aby mieć oko na tego typu gości. W pobliżu są gęste magnolie i powojniki, drobnica ma się gdzie schronić, a nam łatwiej przegonić intruza.
Co do przysmaków krogulca, to nie ma go czym przekupić. Największym przysmakiem są drobne pierzaste właśnie.
Chyba wymówię tej uroczej parce darmowe wczasy w ogrodzie i kąpiele w oczku - skoro na własnym ( prawie ) terenie, tak podle się zachowują
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, takasobie, edulkot, Olusia, nowababka, Elżbieta, zanetatacz, Danusia, dultom

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2020/11/15 22:39 #218309

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10242
  • Otrzymane podziękowania: 23886
Niestety w przyrodzie każda istota chce jeść żeby żyć i musimy się z tym pogodzić.
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2020/11/15 22:45 #218311

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6022
  • Otrzymane podziękowania: 25202
Skoro o ptakach mowa, to sporo gatunków się zagnieździło w ogrodzie :jupi





















Ostatnio zmieniany: 2020/11/15 22:48 przez VERA.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, takasobie, edulkot, Olusia, Semper, nowababka, Elżbieta, zanetatacz, nelu-pelu ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2020/11/15 22:51 #218313

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6022
  • Otrzymane podziękowania: 25202
Majeczko, wiem, życie ma swoje prawa - ale jak pomyślę, że taki miły śpiewak ma paść ofiarą większego drapieżcy................ :(



Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, takasobie, edulkot, nowababka, Elżbieta, zanetatacz, nelu-pelu, Danusia, dultom

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2020/11/15 22:57 #218314

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6022
  • Otrzymane podziękowania: 25202
Kąpiel........................... :slonko



...........i suszenie na płocie wink-3



No i kto tu rządzi ??? 2smiech
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, Efkaraj, takasobie, edulkot, Olusia, Semper, nowababka, Elżbieta, zanetatacz ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2020/11/15 23:31 #218315

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6022
  • Otrzymane podziękowania: 25202
Ostatnio zmieniany: 2020/11/18 02:26 przez th. Powód: Uaktywnienie pliku
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Efkaraj, takasobie, edulkot, Olusia, Semper, nowababka, Elżbieta, zanetatacz, nelu-pelu ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2020/11/16 01:39 #218322

  • Elżbieta
  • Elżbieta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2664
  • Otrzymane podziękowania: 7067
Vweruś, zapewne Wasz ogród wiosną zamenia się w wielką salę koncertową. :kocham

Ptakom się nie dziwię, bo sama bym chętnie zagnieżdziła się w takim raju. :owady
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA, zanetatacz

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2020/11/16 10:17 #218329

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6022
  • Otrzymane podziękowania: 25202
Aniu, ptaki dają koncert jeszcze teraz, szczególnie rano clap clap clap
Krogulec zmienił miejsce czatowania, cwaniak - trzeba podejść blisko drzwi tarasowych aby go wypatrzyć. Z głębi mieszkania go nie widać :mur
Dzisiaj rano :angry:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, takasobie, edulkot, nowababka, Elżbieta, Danusia, wojtek, a.nia, dultom

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2020/11/16 10:21 #218330

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 15296
  • Otrzymane podziękowania: 47159
Malowniczo czatuje! 2smiech
Zawsze jak jest woda i pokarm w ogrodzie, są też i ptaki! A jak ptaki - pojawiają się drapieżniki! Takie życie, też muszą coś zjeść!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.210 s.