Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!!

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2020/11/26 14:18 #219356

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7638
  • Otrzymane podziękowania: 17028
Vero, a jak ta syrena zdołała tak daleko od wody odejść think: ?
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2020/11/26 18:52 #219381

  • Elsi
  • Elsi Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1678
  • Otrzymane podziękowania: 5092
Nie myślałam, Verciu, że masz tak dużo tych rojników, mało Ci w gruncie, to jeszcze tyle w donicach zdziwko .
A powiedz mi, czy masz dużo pielenia na tych skalniakach???
Pomiędzy kruszywem, to chyba średnio fajnie pielić?
Ładne fotki oszronionych roślin, u mnie dzisiaj też był taki widok rankiem, tylko zdjęć nie było czasu zrobić.
Pozdrawiam, Elżbieta

Od wiosny do wiosny .....
Ostatnio zmieniany: 2020/11/26 18:55 przez Elsi.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA


--=reklama=--

 

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2020/11/26 19:50 #219386

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6022
  • Otrzymane podziękowania: 25202

Neluś, a po co wzdychać do maja jak wcześniej też jest ciekawie zwyc

























Miłko czas najwyższy sprawdzić to w realu :witaj


Edytko, no widzisz niewdzięcznicę, obraziła się, bo za mały akwen dla niej 2smiech
Jeszcze dzielić go z żabami, zaskrońcami, traszkami, rybami i jakimiś drobnymi żyjątkami - tego już nie zniosła :bezsil
Poczłapała poić ptaszęta i owady wink-3







Eluś, rojniki w pojemnikach posadziłam tej wiosny z czystego lenistwa :oops: Zastąpiły surfinie i takie tam inne jednoroczne, które wymagały większej uwagi.
Czy mam dużo pielenia na skalniakach, otóż skalniak mam jeden, tylko nie mieści mi się w kadrze ( taki ze mnie fotograf polewkamax ) i na zdjęciach są fragmenty tegoż.
Pielenia nie więcej niż w innych częściach ogrodu. Warstwa grubego żwiru skutecznie hamuje rozwój chwastów. U mnie nadal mrozi :(
Ostatnio zmieniany: 2020/11/26 19:59 przez VERA.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, Gabriel, takasobie, edulkot, Olusia, Elsi, Elżbieta, nelu-pelu, Danusia

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2020/11/26 20:06 #219388

  • Olusia
  • Olusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3950
  • Otrzymane podziękowania: 10591
Vercia , źle przeczytałaś mój wpis 2pisze
Pytałam się jak wyglądała po przemrożeniu prawa strona od wjazdu na posesję ..... wiem , że kiepsko było i jest z wyjazdami w tym roku ....ja też mam kilka odroczonych albo wycofanych :woohoo:
OLUSIA !!
Zapraszam do podziwiania: Moje hosty od A do Z
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2020/11/26 20:16 #219390

  • Elsi
  • Elsi Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1678
  • Otrzymane podziękowania: 5092
Jeden skalniak, ale za to wielki :) .
Pytałam o pielenie, bo mam żwirowe ścieżki w różance, żwir jest na agromacie.
W pierwszych latach było prawie bez chwastów (skrzyp się przebijał zrzadka),
ale z biegiem czasu sporo chwastów tam kiełkuje z nasion niesionych wiatrem.
Na ścieżce o tyle łatwo, że podcinam wąską motyczką, spomiędzy roślin to już zabawa :silly: .
Widzę, że zaczęłaś wiosenne wspominki :lol: ,
Pozdrawiam, Elżbieta

Od wiosny do wiosny .....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2020/11/26 20:20 #219391

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10242
  • Otrzymane podziękowania: 23886
O, już nastała wiosna :ohmy: choć piękna Twoja wiosna to ja lubię jesienne czy zimowe fotki wink-3
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2020/11/26 20:43 #219395

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7638
  • Otrzymane podziękowania: 17028
A, bo to jednak panna z nogami. Na tym zdjeciu wydawało mi się, że to rybi ogon rotflVERA napisał:
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Ostatnio zmieniany: 2020/11/26 20:44 przez edyta.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2020/11/26 21:02 #219399

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26574
  • Otrzymane podziękowania: 71211
Verciu, aż mi serce żywiej zabiło, gdy zobaczyłam te kwitnące konwalie :lol: Ach, doczekać kolejnej wiosny, cudownej, świeżozielonej! :mniam
Arum na zdjęciu pod cyklamenami, to chyba nie gatunek? Ostatnio bardzo mnie zakręciły i szukam inspiracji zakupowej w internetach :lol:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2020/11/26 21:16 #219403

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6022
  • Otrzymane podziękowania: 25202
Olusia, no faktycznie - źle przeczytałam :glupek :glupek :glupek
Zasugerowałam się tym, że planowaliśmy wyskoczyć na jeden dzień gdzieś na odludzie a zimnica pokrzyżowała nam plany :mur Prawa strona ok. :)


Eluś pomiędzy żwirową ścieżką a skalniakiem jest mała różnica.
Mianowicie, ścieżka jest pusta, natomiast skalniak porasta sporo roślin, więc chwasty nie mają zbyt wiele miejsca aby się swobodnie panoszyć.
Łatwo je opanować jak już się pojawią :zielony



Majeczko, mróz skutecznie rozprawił się z kolorami w ogrodzie - smutasów nie ma co pokazywać :( a ja już tęsknię za wiosną :tup :owady :slonko


Edytko, ta maszkara z "nogami" została przeniesiona ze starego ogrodu. Wiem, jest paskudna, ale mam do niej sentyment, to pamiątka z lat siedemdziesiątych ub. wieku :na_ucho
........a z nią, kawałek historii starego ogrodu. Ponadto spełnia rolę poidełka........................


Poluś, ja też chcę już wiosny, nawet nie potrzebuję zimowego odpoczynku od ogrodu :tup :tup :tup
To arum to rzeczywiście odmianowe, kupiłam od pani L.W. po 50 zł. za całkiem małe bulwki. Ale ta pani słynie z sufitowych cen, a ja tak bardzo chciałam je mieć ............................




Ostatnio zmieniany: 2020/11/26 21:28 przez VERA.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, edyta, Gabriel, edulkot, chester633, Elżbieta, nelu-pelu, Danusia

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2020/11/26 21:23 #219405

  • Olusia
  • Olusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3950
  • Otrzymane podziękowania: 10591
Przecież za altanką to już macie odludzie ...... :owady
OLUSIA !!
Zapraszam do podziwiania: Moje hosty od A do Z
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2020/11/26 21:30 #219407

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6022
  • Otrzymane podziękowania: 25202
Olusia napisał:
Przecież za altanką to już macie odludzie ...... :owady


Jakie tam odludzie Olusia, tam jeże mieszkają :zielony
Temat został zablokowany.

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2020/11/26 22:09 #219417

  • Olusia
  • Olusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3950
  • Otrzymane podziękowania: 10591
Od kiedy jeże to ludzie ?
OLUSIA !!
Zapraszam do podziwiania: Moje hosty od A do Z
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2020/11/26 22:28 #219418

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6022
  • Otrzymane podziękowania: 25202
Oj tam Olka czepiasz się 2smiech , pewnie że nie ludzie - ale żywe stworki i zamiast domku dla jeży wybrały sobie legowisko za altanką pod płotem w żywopłotowym buszu.
No i jak im przeszkadzać skoro już pewnie śpią ???
...a domek jeżowy zaadoptował na mieszkanie bezdomny kocurek albo kocurkowa :nie_wiem
Przyszedł i został.................. :kot , na jak długo nie wiem. Był strasznie zabiedzony, teraz wygląda już lepiej :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, Gabriel, Efkaraj, edulkot, chester633, Elżbieta, zanetatacz, nelu-pelu, Danusia, wojtek

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2020/11/26 22:29 #219419

  • Poll
  • Poll Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Czciciel gwiazd i mądrości, miłośnik ogrodów...
  • Posty: 26574
  • Otrzymane podziękowania: 71211
Verciu, ten Monksilver, to faktycznie ta odmiana? think: Może to kwestia zdjęcia, ale mało srebrne te liście. Powiadasz, ze zapłaciłaś 50 zł, ale jaką porcję?
Namierzyłam kilka odmian Arum w UK i juz kupiłam, ale najlepsze są w szkółce, która nie wysyła. Byłam tam 2 lata temu z Bertem, moim synem, to ok. 2 h drogi. think: Gdyby nie ten wredny covidowy czas, poprosiłabym młodych, żeby skoczyli na wycieczkę w tamte okolice. Oczywiście, ja bym sfinansowała :lol:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2020/11/26 22:50 #219423

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6022
  • Otrzymane podziękowania: 25202
Monksilver był zdominowany przez bluszcz, bardzo zacieniony.
Zdjęcie robiłam po wykarczowaniu bluszczu, być może dlatego się należycie nie wybarwił. Albo i pomylona odmiana :nie_wiem
Za jedna bulwkę płaciłam 50 zł., kupowałam po trzy sztuki z odmiany bo chciałam aby szybko się rozrosły. Na ten efekt ze zdjęć czekałam cztery lata. Łatwo sobie wyobrazić wielkość bulwki.
Twoje które sadziłaś to giganty w porównaniu do mojego dawnego zakupu, no ale jak się człowiek uprze a nie widzi towaru ....................to wychodzi na :glupek :glupek :glupek
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot, Elżbieta, zanetatacz, wojtek

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2020/11/27 08:05 #219431

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10242
  • Otrzymane podziękowania: 23886
Słodki kociaczek.
Wiosenne wspomnienia bardzo kolorowe, ale muszę się przyznać że jeszcze mi nie tęskno za wiosennym przebudzeniem.
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2020/11/27 08:12 #219432

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 15296
  • Otrzymane podziękowania: 47159
Jennnyyy! Verka! Przyjadę! tylko nie wiem kiedy :( Koniecznie muszę!
Panienka z konwią nie dość, ze urodna to i pożyteczna! Skubią ją z zachwytem! B)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2020/11/28 19:45 #219508

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6959
  • Otrzymane podziękowania: 15843
Biedne te koty w zimowy czas... u nas pojawiły się dwa nowe, zupełnie dzikie, boją się każdego ruchu,
a sierść mają tak puszystą jak futro - czyżby jednak jakieś mrozy czuły...? think:

Jeże ostatnio mnie omijają.. kiedyś były nawet dwa pokolenia.. :lol: wieczorem było słychać chrupanie
a teraz nawet miałyby lepsze warunki (bo specjalnie zostawiłam im przestrzeń pod drewutnią )
jednak od kilku lat ich nie widzę.. :nie_wiem
Dzięki Veruś za wiosenne widoki, tym bardziej, że u mnie kolejna rabatka rozorana krecigl i ogólnie smutno...
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2020/11/28 20:20 #219511

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13820
  • Otrzymane podziękowania: 33141
Ludzie notorycznie dają jeżom mleko, a ono jest dla nich wyrokiem śmierci. Może to jest przyczyną braku jeży u Ciebie Nelu?
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA, nelu-pelu

Grasz w zielone ??? gram................Masz zielone ??? mam !!!!! 2020/12/06 17:14 #220169

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6022
  • Otrzymane podziękowania: 25202
Majeczko, ja odwrotnie - chcę wiosny :tup :tup :tup



Miłko czekam :witaj , to tylko ok.100 km.

Neluś, ten nasz nie nasz kociak też już ma takie puchate futerko - może to rzeczywiście wróży normalną zimę think:
Jeżowy domek stoi czwarty rok w ogrodzie w zaroślach, a jeże wybrały i tak same sobie mieszkanie bez naszej pomocy.

Ewuniu, M przywiózł znalezionego na drodze poturbowanego jeża i ten zanim wydobrzał bardzo chętnie jadł surowe mięso. Natomiast wodę popijał tylko w upalne dni :slonko
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Efkaraj, edulkot, Olusia, Elżbieta, zanetatacz, nelu-pelu, Danusia, wojtek
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.201 s.