Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: A Nowinka wciąż w ogrodzie

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2016/08/05 14:01 #18200

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll, Amarant, hanya, piku, Krzysia, edulkot, VERA, Gosia1704, nowababka, jolifleur

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2016/08/05 14:34 #18206

  • trzynastka
  • trzynastka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 431
  • Otrzymane podziękowania: 792
Ależ kwiatowo kolorowo :) co to na 2 fotce? to wysokie? i jak sie nazywają te kwiaty z 10 fotki imagizer.imageshack.us/v2/xq90/923/4qMDuo.jpg super są ja mam podobne pomaranczowe ale mega wysokie
Temat został zablokowany.


--=reklama=--

 

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2016/08/05 22:16 #18309

  • kaska1ge
  • kaska1ge Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 121
  • Otrzymane podziękowania: 218
Super wieści Ewo.Wiem jak Cię to gryzło. A ZUS na pewno będzie musiał z wyrównaniem wypłacić ci emeryturę.
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2016/08/06 09:47 #18387

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Dzień dobry Celinko .Roślina na którą zwróciłaś uwagę ,to dzielżan .One występują we wielu gatunkach .Ty masz pewnie wysokie ,ja też je mam ale ten akurat jest dosyć niski Ruby Tuesday .Jest bardziej sztywny i do małego ogrodu świetnie się nadaje :slonko


Kasiu oj gryzło ,gryzło .Ale teraz wreszcie trochę odetchnę .Wyrównanie na pewno dostanę ,tylko kiedy :nie_wiem
A ja już nieźle gonię w piętkę .U mnie dziś pochmurno i siąpi.Popracuję trochę w domu ,a potem poczytam .A zapas mam niezły :na_ucho
Ostatnio zmieniany: 2016/08/06 09:51 przez Nowinka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Poll

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2016/08/06 10:20 #18391

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13609
  • Otrzymane podziękowania: 31921
trzynastka napisał:
Ależ kwiatowo kolorowo :) co to na 2 fotce? to wysokie? ...
No właśnie Ewciu, czy to sadziec? U mnie się zaczął pokładać, a u Ciebie stoi wyprostowany jak żołnierz :)
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2016/08/06 11:44 #18401

  • Kasionek
  • Kasionek Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 125
  • Otrzymane podziękowania: 45
Śliczny busz Nowinko. :P Wszystko pięknie kwitnie.U mnie pierwszy dzień od wielu nie pada,mam nadzieję, że pogoda pozwoli na dalsze żniwa.Tymczasem latam między ogrodem ,domem i magazynami.Właśnie robię leczo-wyszedł wielki gar - ciekawe kiedy to zjem,bo moi synkowie na roślinki nawet z kiełbasą maja długie zęby.Spróbuje dokończyć pielenie,ale wiesz,że to walka nierówna i niekończąca.Życzę dużo zdrówka i pozdrawiam :buziak

Daszek bardzo stylowy-cudo i mistrzostwo świata.
Ostatnio zmieniany: 2016/08/06 11:50 przez Kasionek.
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2016/08/06 12:17 #18409

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Ewciu no widzisz jaka z mnie ślepa kura :mlotek Nie odpowiedziałam Celince ,co w końcu jest na drugiej fotce .A to sadziec ,nazywa się Bany Joe .
Przy okazji się dowie razem z Tobą .Sadziec tego gatunku nie szaleje tak bardzo w górę i sztywno się trzyma .Mam jeszcze inny ,ale ten to wariat całkowity .Jak go nie zwiąże ,to pół rabaty zajmuje .Ja szukam takich odmian ,które są trochę mniejsze .Mam też wariegatkowy niziuteńki sadziec ,ale to z kolei taki włóczykij ,że wyrasta metr dalej .Ale kwiaty ma niezbyt ozdobne .Ale zawsze to jakaś ciekawostka :na_ucho :buziak


Kasieńko :witaj Tego gara z leczem to Ci zazdroszczę ,u mnie wszyscy lubią .W zeszłym tygodniu zrobiłam ,to poszło piorunem .Pewnie jakbym w kuble zrobiła ,to też by zniknęło .Jak Twoje chłopaki nie lubią z kiełbasą ,to rób z piersią kurczakową .Jest jeszcze lepsze .Może im podpasuje .Praca w gospodarstwie nigdy się nie kończy ,tak jak i pielenie w ogrodzie .Czasem ma się dosyć wszystkiego i człowiek zły na siebie samą ,że ogród zapchany ,a wszystko wymaga swego .A te przysięgi składane samej sobie ,że już nigdy ,niczego ....... jedno wielkie oszustwo wink-3 Życzę Ci Kasiu dobrej pogody.Pozbieraj wszystko z pola i nich Ci wszystko sprawnie pójdzie :buziak
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2016/08/06 13:50 #18432

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10021
  • Otrzymane podziękowania: 22988
Ewuniu widać że gąszcz mokry czyli trochę popadało :deszcz
W końcu ZUS zaskoczył że Ci się należy emerytura, oby jak najszybciej wypłacili zaległości :przytulam
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2016/08/06 17:44 #18510

  • markita
  • markita Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4368
  • Otrzymane podziękowania: 8017
Ja właśnie dostałam pismo z ZUSu, że na dzień dzisiejszy moja emerytura wynosi 150zł gwizdac , a jak pójdę do pracy, to będzie wynosić 290zł gwizdac , żyć nie umierać i pracować do śmierci :diabelek

TEż zwróciłam uwagę, że mokro u Ciebie ;) , u mnie już tydzień nie padało.
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2016/08/06 18:36 #18515

  • nowababka
  • nowababka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • A na drogę w nieznane - nadzieję…
  • Posty: 3694
  • Otrzymane podziękowania: 11810
2smiech To ja z większym optymizmem patrzę w przyszłość - mam 380 zł zagwarantowane hu_rra
pozdrawiam (◕‿◕✿)
Marysia [a.k.a olibabka]
"Jeśli masz dwa bochenki chleba, sprzedaj jeden i kup liliowca" - przysłowie chińskie
:tup u mnie
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2016/08/06 21:52 #18559

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7500
  • Otrzymane podziękowania: 16463
U mnie suma była tak zawrotna, że nawet jej nie spamiętałam :P .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2016/08/06 22:15 #18570

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
Ale sie uśmiałam z wysokości emerytur, bo to tylko śmiech......na razie a na starość płacz 2smiech . Cóż kwotą emerytury i tak Was przewyższam więc na sam chleb starczy :diabelek ..tylko upić się ze szczęścia..... szampan

Nowinko, widzę, że masz martagony w pieknym kolorze/ o ile dobrze widzę/, szałwia z twoich nasionek tak pieknie się zapowiadała, wyrosły mocne rozety, w gruncie jeszcze dorodniejsze ale o kiwtnieniu nie ma mowy, czy to dwulatek, bylina? zachwouje się niczym naparstnica... gwizdac
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2016/08/07 07:43 #18625

  • jolifleur
  • jolifleur Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 144
  • Otrzymane podziękowania: 61
Dziewczyny, albo będziemy żebrać na starość albo musimy same sobie organizować emeryturę, bo z tych "zapracowanych" to wyżyć będzie ciężko :mur
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2016/08/07 11:42 #18665

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Majuś ,bardzo długo mi zeszło z załatwieniem wszystkich formalności .Gdybym była przy kasie ,to na pewno bym zrezygnowała z tych groszy i z tego całego zamieszania .Prosić się o własne pieniądze za stracone zdrowie w chemikaliach .Oj teraz tylko być politykiem ,to niczego Ci nie zabraknie :diabelek


Martuś trochę padało ,ale jak sadziłam wczoraj iryska ,to wilgoć była tylko na wierzchu ,a pod spodem suchy piach ,czyli moja ziemia ogrodowa .
Ciekawa jestem ,czy chociaż zima będzie z śniegiem .Jeśli chodzi o moją emeryturę ,to nie spodziewam się kokosów ,bo ona jest wcześniejsza .Gdyby nie to ,że w miejscu mojego zakładu pracy stoi już Biedronka ,to pewnie jeszcze bym pracowała .Ale w tej sytuacji ,to już nie miałam innego wyboru. Lepszy wróbel w garści ,niż gołąb na dachu :na_ucho


Maryniu ,no z ciebie to już prawdziwy krezus 2smiech


Edytko i co Ty byś zrobiła z taką kasą ? rotfl Mnie pewnie nisdługo przyślą decyzję o wysokości .Aż się boję :bezsil


Ewciu ,szałwia jest byliną ,ale pewnie kwitnie dopiero na drugi rok .Ja na wszelki wypadek zbieram wszystkie siewki ,żeby jej nie stracić .Jak już Ci zacznie kwitnąć ,to będzie kwitła dwa razy w roku ,tak jak wszystkie szałwie ozdobne .Ja sobie na wiosnę posiałam jakąś szałwię(allegro)i też mam tylko rozety . Boję się że ona nie przetrwa ,bo jakoś tak delikatnie wygląda :buziak


Ewciu ,tylko jak wystarać się inną kasę na stare lata .Z niczego ,to możesz się dorobić tylko niczego .Przegrana sprawa :(
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): nowababka

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2016/08/07 14:38 #18680

  • beatrix+
  • beatrix+ Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Czarownica z tych czarujących...:)
  • Posty: 3021
  • Otrzymane podziękowania: 5274
Grunt,żeby na waciki starczyło! hu_rra

Super tą ziemiankę obsadziłaś,czy co to jest... :bravo
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2016/08/07 15:33 #18683

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Ostatnio zmieniany: 2016/08/07 15:33 przez Nowinka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, edyta, hanya, edulkot, VERA

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2016/08/07 15:39 #18685

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Betinko ,to jest piwniczka mężowa .A ja chcę na niej zrobić skalniak .Pomału przekonuję swojego uparciucha ,że świetnie będzie tam wyglądał .
A jeśli chodzi o waciki ,to mnie nie potrzebne ,bo się nie maluję .Chyba ,że miałaś na myśli waciki roślinne rotfl
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): nowababka

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2016/08/07 17:43 #18699

  • Krzysia
  • Krzysia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2772
  • Otrzymane podziękowania: 7407
Skalniakiem na piwniczce jestem zachwycona, jako że kocham wszelkie skalniaki, a takie nietypowe, wykorzystujące nasypy, budowle i naturalne ukształtowania terenu zwłaszcza :kocham i jeszcze te drzwi vintage do piwniczki - cudo.

Ewo, zachłystuję się kolorami w Twoim ogrodzie, oglądam wielokrotnie każde zdjęcie, każda roślinka bardzo mi się podoba i chciałabym wiedzieć jak się nazywają te mi nieznane, ale w ostatnim wpisie coś szczególnego przykuło moją uwagę, różowa pysznogłówka. Już nic nie rozumiem, bo ani różowe, ani monardy nie należą do szczególnie ukochanych. Kiedyś się nawet jej pozbyłam krecigl .
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2016/08/07 19:14 #18710

  • Dorota15
  • Dorota15 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
  • Posty: 54
  • Otrzymane podziękowania: 39
Ewciu strasznie się stęskniłam za Twoim tajemniczym ogrodem :kocham
Podczytywałam po cichu ale czas się wpisać oficjalnie :buziak
Jak zawsze gęsto i pięknie. Skalniak cuuuuuuuuuuuudo.
Cieszę się, że sprawa z ZUS-em na dobrej drodze :)
Wstaję wcześnie, bo życie jest za krótkie żeby spać.
Temat został zablokowany.

A Nowinka wciąż w ogrodzie 2016/08/07 20:02 #18718

  • hanya
  • hanya Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 564
  • Otrzymane podziękowania: 1251
Cześć Ewcia, oglądam, podziwiam i gratuluję wygranej wojny szampan
Bardzo długo otwierają mi się Twoje zdjęcia, to u mnie coś nie tak, czy są duże? Cierpliwie czekam, bo lubię oglądać, jak wszystko u Ciebie kwitnie, pysznogłówki w pełnej krasie, lilie, floksy...moje już prawie przekwitły, niektóre sponiewierane ulewani, a tu jakby czas się zatrzymał :bravo
Miłego wieczoru :przytulam
Temat został zablokowany.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.195 s.