Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogródek Gosi

Ogródek Gosi 2018/09/15 22:41 #131424

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4659
  • Otrzymane podziękowania: 8482
Nelu, ja mrówki też miałam, ale w tym roku to prawdziwa plaga. To na 100% mrówki niszczą mi trawnik, bo po sypaniu proszkiem trawnik zaczął odżywać .
Tylko, że jak mrówki znikają w jednym miejscu, pojawiają się w innym
Mam wrażenie, że są nie do zwalczenia

Efciu, ja regularnie wycinam przekwitnięte kwiaty, więc pewnie dlatego nie mam siewek. To znaczy sypię nasionka, ale często jakby nie zimowały
Jak jest ich za dużo, wyrywam.
To samo mam z kłosowcami



Nareszcie dzisiaj troszeczkę popadało. Ale to zdecydowanie za mało, Na dokładkę na najbliższe dni nie zapowiadają opadów. Jutro jesli nie będzie padało, zajmę się czyszczeniem rabat z przekwitniętych kwiatów. Czuć już jesień, ale dzięki słońcu jest bardzo przyjemnie.



































Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, takasobie, edulkot, VERA, inag1, Semper, sierika, Elżbieta, zanetatacz ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Ogródek Gosi 2018/09/24 22:47 #132122

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4659
  • Otrzymane podziękowania: 8482
Czas odświeżyć wątek
W niedzielę byłam na giełdzie ogrodniczej i stałam się posiadaczką kolejnych host: Surn and Substance i Gold Standard. Dopiero w domu przekonałam się, że ta pierwsza to prawdziwy potwór. Chociaż podejrzewam, że w moich warunkach taka nie urośnie.
Oprócz host kupiłam 2 zawilce, oczywiście nn i molinię, też nie znam nazwy.
Hosty i zawilce posadziłam na rabacie za czereśnią, bo tam jest teraz największy cień, a te jasne liście host trochę to miejsce rozświetlą. Przynajmniej mam taką nadzieję.
Musze tam posadzić jeszcze kilka zawilców i może jeszcze jedną hostę, chociaż zauważyłam siewkę jakiejś, zobaczymy co z niej wyrośnie.
Poza tym zaczęłam cięcie żywopłotu i je przetrwałam. Zostawię do wiosny, bo raczej już za późno na cięcie.
W dodatku nie dosięgam do wszystkich gałęzi, chyba będe musiała przejśc się do sąsiadów, no chyba, że oni wcześniej zatrudnią kogoś do cięcia żywopłotów :) Na co po cichu liczę.
Mam do posadzenia ponad 200 cebul. Może to nie jest imponująca ilość, ale jak się tak zastanawiam gdzie ja to wsadzę, to nie wiem. Mam tak gęsto posadzone byliny, że na cebule już mało miejsca zostaje. Koniecznie muszę je posadzić w weekend, żeby nie zgniły.
Poza tym resztę prac zostawiam na wiosnę
Chyba, że coś wypadnie na bieżąco. Powoli nastawiam się na nic nie robienie w ogrodzie i jakoś mi to przychodzi z łatwością, bo w tym roku na ogród poświęciłam bardzo mało czasu.

Powoli przekwitają astry jednoroczne. Ich miejsce zajmują astry wieloletnie. Posadziłam ich kilka w zeszłym roku, jestem bardzo ciekawa kwitnienia
Ale tutaj są zdjęcia jeszcze z początku września







































Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edyta, th, piku, takasobie, edulkot, inag1, zanetatacz, nelu-pelu, Danusia


--=reklama=--

 

Ogródek Gosi 2018/09/26 09:13 #132288

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14602
  • Otrzymane podziękowania: 44113
Hosta S&S urośnie ładnie wszędzie, tylko czasu jej trzeba dać. U mnie rośnie kilka lat i jest słusznych rozmiarów, a jej nie nawożę, a podlewam jak już susza straszna.
Cebul mam mniej więcej tyle samo, ale mam na szczęście trochę miejsca pod dereniami, gdzie nic nie rośnie, a i tak muszę na jesień tam coś nanieść lepszej ziemi, a krzewy przyciąć.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogródek Gosi 2018/09/26 15:32 #132320

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3582
  • Otrzymane podziękowania: 13902
Margosiu, cudna jest ta grupa roślin na tle domu. Mam coraz częściej wrażenie, ze werbena patagońska to roślina uniwersalna, pasuje wszędzie :)
Sum and Substance to faktycznie duże zwierzę :-) ja mam trzy i to stanowczo za dużo jak na mój mały ogródeczek miejski.
Czy dobrze gdzieś przeczytałam, że Ty na architekta krajobrazu się szkolisz? I jak?
Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogródek Gosi 2018/09/26 15:51 #132323

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9850
  • Otrzymane podziękowania: 21383
Gosiu - ogród wygląda rewelacyjnie a jeszcze piszesz ,że nie miałaś dla niego czasu ,ale to pewnie też kwestia dojrzałości ......też się już cieszę na odpoczynek bo ja z kolei bardzo dużo czasu poświęciłam na ogród a głownie na podlewanie ,więc z chęcią teraz poleżę i poczytam.....no jeszcze tylko posadzę cebulowe,których jeszcze nie kupiłam czekam na wyprzedaże...
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogródek Gosi 2018/09/26 19:11 #132341

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11359
  • Otrzymane podziękowania: 21006
Gosiu ja mam jeszcze kilka luk do obsadzania ale jeszcze myślę co tam dać żeby fajnie wyglądało juz teraz nie pcham byle co byle zapełnić tak jak robiłam do tej pory rotfl Cebulek nie mam zbyt duż ale chyba w tym roku więcej nie będę kupować bo też nie wiem gdzie sadzić :)
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogródek Gosi 2018/09/26 22:02 #132381

  • Gabriel
  • Gabriel Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Rośliny moją radością
  • Posty: 730
  • Otrzymane podziękowania: 2375
Witam Gosiu, Twój ogród coraz piękniejszy. Kolorowy i zadbany do jesieni. Wcale nie jest za dużo gatunków, poza tym są dobrze rozmieszczone i dobrze to wygląda. A chaos to jest u mnie gwizdac
Z mrówkami też walczę, w tym roku była plaga. Na szczęście odkryłem skuteczny biały proszek. Jednak zawsze nowe przyjdą, obok w lesie ich pełno.
Kosmosy mam od zawsze, to jedna z pierwszych roślin w moim ogrodzie, zawsze same się sieją. Muszę się rozejrzeć za nasionami tych drzewiastych, pasowały by mi do ogrodu.
Chociaż moje jak trafią do dobrej ziemi też czasem rosną wysokie, więc już sam nie wiem którą odmianę mam rotfl .
Floksy w tym roku kwitną wyjątkowo długo i obficie :lol: . A te 200 cebul to wszystko nowe, czy wykopane stare? Będzie na wiosnę co pooglądać :)
Pozdrawiam, Gabriel
Ogród nadal moją radością
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogródek Gosi 2018/09/27 21:15 #132479

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4659
  • Otrzymane podziękowania: 8482
Miłko, u mnie ona będzie miała normalne nawożenie i podlewanie, czyli wychodzi na to, że urośnie bardzo. Już się boję, że źle ją posadziłam, ale na razie zostawię.
Na razie zimnica, nawet nie chce mi się myśleć o sadzeniu cebul, ale będę musiała za to się zabrać, bo zgniją w torebkach, a w lodówce nie mam tyle miejsca.

Zuziu, ja stosuję werbenę prawie wszędzie, tak samo jak trawy. Dla mnie nie ma kanonów. Lubię nowe zestawienia. Oczywiście dotyczy to tylko mojego ogrodu.
Masz rację. Skończyłam kurs, dzisiaj byłam na kursie obsługi programu Gardenphilia. Tylko nie wiem co dalej. Nie umiem za to się zabrać.
Brak mi odwagi.Mam całą zimę na rozpoczęcie działalności. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Żanetko
, naprawdę w tym roku prawie nic nie robiłam w ogrodzie, oprócz jak u Ciebie podlewania. Ogród jest dojrzały, więc już sam sobie radzi. Pielenie mam na wiosnę, nawożenie też. Sadzenie, przesadzanie to wiosna i jesień. Chociaż jesienią nie lubię już wychodzić do ogrodu kiedy jest zimno. Wszystkie prace, jakie tylko są możliwe odkładam na wiosnę. Ja systematycznie kupuję cebule w Auchanie jak tylko robię zakupy. Dlatego nie odczuwam, że coś wydałam na nie. Giną wśród innych zakupów gwizdac

Danusiu, ja nie kupowałam cebul w zeszłym roku, bo wiedziałam, że wiosną będę miała przesadzanie. W tym roku kupiłam, ale tak naprawdę nie mam pojęcia gdzie je posadzić, bo wszędzie byliny. Nie mam pojęcia jak to robią dziewczyny, że mają łany tulipanów i do tego potem masę bylin.


Gabrielu, bardzo miło mi czytać takie słowa vishenka . Zawsze swój ogród najbardziej krytykuję, bo oglądając Wasze mam wrażenie, że jest taki niedoskonały.
Z tymi gatunkami zaczełam od jakiegoś czasu robić porządek. Ograniczyłam ilość, za to wprowadziłam kilka odmian takich jak floksy, astry jesienne. Poza tym często sadzę ten tę samą odmianę co jakiś czas, żeby była ciągłość. Trochę mnie to boli, bo ogranicza możliwości zakupowe, ale trudno.
Niestety kosmosy nie zawsze mi się wysiewają. Jakieś 4 lata temu straciłam kosmosy, rok ich w ogóle nie miałam. Potem kupiłam w sklepie, ale jak pisałam wyrosły giganty, Teraz dostalam nasionka od koleżanki i te kosmosy są ok. Czasem rosną wyższe, ale nie gęste. Te sklepowe mają bardzo gęste, zwarte ulistnienie i później kwitną. Nauczona doświadczeniem zostawiłam nasiona od koleżanki na przyszły rok, gdyby te rosnące nie rozsiały się.
Cebule są nowe. Nie miałam do tej pory czasu na wykopywanie. Nie miałam czasu na cięcie bukszpanów, a co dopiero na cebule. Co roku kupuję nowe i dosadzam w miejscach, w których wypadły. Niestety wiąże się to z tym, że wiosną są często puste miejsca, bo stare cebule wypadły. Trudno. Nie mam na razie głowy do tego. Może za jakiś czas?




























Ostatnio zmieniany: 2018/09/28 08:33 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, takasobie, dorkow0, Elżbieta, zanetatacz, Danusia

Ogródek Gosi 2018/09/28 08:36 #132518

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14602
  • Otrzymane podziękowania: 44113
Cudownie to wygląda! Bardzo lubię ten czas, pod warunkiem, że słońce świeci! wink-3
Na wiosnę kupie nasiona kosmosów karłowych. Bo z tymi pagajami sobie nie radzę, choć piękne są bardzo!
Dalia ślicznie kwitnie! :buziak
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2

Ogródek Gosi 2018/09/28 21:27 #132594

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4659
  • Otrzymane podziękowania: 8482
Miłeczko, dalia to prawdopodobnie Whine eyed jill. Kupiłam ją w Auchanie.
Uwielbiam takie pompony. Tylko w przyszłym roku muszę zadbać o podpory od samego początku ich wzrostu. Teraz wszystkie leżą
Szkoda, że nie ma sposobu na to, żeby rosły wyprostowane
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogródek Gosi 2018/09/28 22:58 #132615

  • Gabriel
  • Gabriel Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Rośliny moją radością
  • Posty: 730
  • Otrzymane podziękowania: 2375
Też nie wykopuję żadnych cebul, tylko dosadzam nowe, ale w tym roku tyle wymarzło, że chwilowo nie dokupuję.
Kilka sztuk tej samej rośliny do dobry pomysł, czasem tak sadzę, ale raczej dlatego, że się rozrosła i szkoda wyrzucać :silly:
Nadal pięknie i kolorowo :) Widzę że pogoda dopisuje, można jeszcze się cieszyć ogrodem.
Czytałem, że jednak nie wszyscy wiążą dalie i się im nie łamią, ciekawe od czego to zależy.
Pozdrawiam, Gabriel
Ogród nadal moją radością
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogródek Gosi 2018/10/03 21:58 #133269

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4659
  • Otrzymane podziękowania: 8482
A mnie wiosną bardzo brakuje kwiatów, dlatego dokupuję je ciągle i ciągle.
Ja też często dzielę jakaś roślinę i rozsadzam. Kiedyś było to nie do pomyślenia, bo szkoda mi było miejsca na te same rośliny
Chciałam mieć coś nowego. Powstał totalny misz masz, zaczęło mnie to męczyć i zaczęłam się pozbywac niektórych roslin na rzecz tych, które lubię.
Rabaty dzięki temu troszeczkę się uspokoiły. Chociaż mój mąż nadal twierdzi że za dużo się dzieje. Trudno.
Jak odkryjesz od czego zależy pokładanie sie dalii to daj znać.


Dawno mnie nie było. Ostatnio znowu skumulowało się kilka spraw. Ogród poszedł w odstawkę, bo teraz mogę przede wszystkim leżeć. Na forum więc nie mam za dużo czasu. Ale na trochę wpadam, żeby odrobić zaległości.
Aktualnie przeglądam stare gazety ogrodnicze i zastanawiam się, czy trzymać je, czy nie. Chyba się ich pozbęde, bo przecież nie zaglądałam do nich od tak dawna, a wszystkie informacje znajduję w necie.
Kot chyba się zadomowił na dobre, Przychodzi na nocowanie, wypuszczam go dopiero koło 6 rano, a potem co jakiś czas się zjawia zjeść i odpocząć.
Sąsiadka co prawda jeszcze się nie określiła na 100% czy go zabiera czy nie, ale chyba raczej zostanie.
Mam zatem zwierzaka clap
I dobrze, bo właśnie wywiozłam syna na studia. Zrobiło się bardzo pusto.

Nowych zdjęć brak, nadal archiwalne





























B-Man ze zmienioną kolorystyką


A tu, ze zjedzonymi płatkami







Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, piku, takasobie, edulkot, inag1, zuzanna2418, Elżbieta, nelu-pelu, Danusia

Ogródek Gosi 2018/10/04 11:55 #133306

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14602
  • Otrzymane podziękowania: 44113
Dalie komuś zasmakowały! wink-3 Ale i tak as piękne!
To masz syndrom opuszczonego gniazda! :P Ja też mam tak trochę, bo jeden synuś też mi wybył, co prawda niedaleko, ale zawsze... :(
Czasopisma mam, ale niewiele i trudno mi się z nimi rozstać, to tylko kilka Gardener's World :nie_wiem
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogródek Gosi 2018/10/04 15:59 #133313

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4659
  • Otrzymane podziękowania: 8482
Miłeczko, mój wyjechał do Torunia, czyli jakieś 1,5 godziny. Na dokładkę do tej pory nigdzie nie wyjeżdżał. To dla mnie nowość. No i na razie nie zamierza przyjeżdżać.
Całe szczęście dzwoni :)
Dalie w tym roku marnie kwitną, ale nie poddaję się. Liczę na przyszły rok
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Elżbieta

Ogródek Gosi 2018/10/07 00:56 #133593

  • Elżbieta
  • Elżbieta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2646
  • Otrzymane podziękowania: 7005
Pospacerowałam, odrobiłam zaległości i jestem pod wrażeniem. :woohoo:
Poza ulubioną ścieżką, szczególnie ujęła mnie rabata z trawami, werbeną i bodziszkami. :kocham
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2

Ogródek Gosi 2018/10/07 21:15 #133677

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4659
  • Otrzymane podziękowania: 8482
Elu, cieszę się, że już jesteś z nami,
Powoli i ja nadrabiam zaległości i niedługo wpadnę do Ciebie.
Czytałam o spotkaniu u Ciebie. Jak żałuję, że mnie nie było, ale niestety ostatnio musiałam zająć się innymi rzeczami.
Ostatnio tylko chodzę po ogrodzie i muszę Ci powiedzieć, że jestem zadowolona. Wiadomo, jakieś szczegóły są do zmiany, ale to są już drobiazgi.











Ostatnio zmieniany: 2018/10/07 21:26 przez Margo2.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, edulkot, Elżbieta, Danusia

Ogródek Gosi 2018/10/07 21:31 #133680

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
Gosia, miło czytać, że jesteś zadowolona, nareszcie 2smiech
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogródek Gosi 2018/10/07 22:23 #133687

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4659
  • Otrzymane podziękowania: 8482
Ewciu, naprawdę jestem. Cieszę się każdą roślinką, wszystkim co mam. Wiem, że to nie jest idealne, ale mnie się podoba :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): sierika

Ogródek Gosi 2018/10/08 09:18 #133694

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3582
  • Otrzymane podziękowania: 13902
No, ja też bym była zadowolona! Piękne bukiety różu i fioletu, kamienna ścieżka nieodmiennie mnie zachwyca.
Co do rozpoczęcia działalności: może trzeba zacząć od rozreklamowania? Stronka internetowa najprostsza, jakieś ogłoszenia w prasie lokalnej. Pomyślałam sobie, że mogłabyś wybrać kilka miejsc np. w swojej okolicy, takich zaniedbanych skwerków czy czegoś takiego, cyknąć fotki a potem zaaranżować ich zmianę na projekcie, żeby było widać przed i po. Jako przykłady swoich pomysłów.
Tak czy siak-trzymam kciuki!
Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2

Ogródek Gosi 2018/10/08 09:25 #133695

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14602
  • Otrzymane podziękowania: 44113
Werben Ci u mnie dostatek, ale traw brakuje! A to u Ciebie naprawdę fajnie wygląda!
Róże to zawsze miły widok, choć jesienne kwitnienie już nie są takie spektakularne! Pięknie wyglądają!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.224 s.