Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogródek Gosi

Ogródek Gosi 2017/03/10 12:53 #52298

  • Fabiola
  • Fabiola Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1040
  • Otrzymane podziękowania: 1930
Gosiu a co to za piękności na drugim zdjęciu :kocham
Pozdrawiam Fabiola.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogródek Gosi 2017/03/10 14:17 #52305

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13598
  • Otrzymane podziękowania: 31816
Gosia clap clap clap dobrze, że jesteś znowu flower

Ja nie wiem zupełnie co Ty chcesz od tylnej rabatki, jest zarąbista. Ten busz kolorów mnie urzeka. Wszystko ze sobą się przeplata, kolory, faktury, zapachy. A ja to właśnie lubię najbardziej.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.


--=reklama=--

 

Ogródek Gosi 2017/03/10 22:41 #52487

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4633
  • Otrzymane podziękowania: 8385
Nareszcie weekend clap
Ostatnio mam jakąś niechęć do chodzenia do pracy i odliczam dni od weekendu do weekendu. Ale chyba przez to dni szybciej płyną, a to mimo wszystko mi się nie podoba, bo i wolne też.
Ciekawe jak to będzie na emeryturze? B)

Wiesiu, ja tnę bardzo, ale nie przycinam aż tak bardzo, żeby nie wystawała żadna gałązka. Te tuje mają taką zaletę. Codziennie do w drodze do pracy mijam perfekcyjnie przycięty żywopłot. Chyba z takich samych tuj jak moje, ale to jest zbyt dokładne. Może przy nim poziomicę ustawiać i sprawdzać gdzie jest pion. Moje sa bardziej rozwichrzone, jak zresztą cały mój ogród :)

Paweł, czyżbyś tak hucznie obchodził dzień mężczyzny, że jesteś tak zadowolony z cudownego dnia gwizdac
Wszystkiego najlepszego :buziak
Mam chęć opisac powstawanie ścieżki, ale niestety to nie my ją robiliśmy tylko majstry, zresztą jak wszystkie kamienne elementy
Taras jak większość chyba mam na podwyższeniu, ale nie chcieliśmy schodów, ani rabat kaskadowych. W dodatku nasze dziecię było wtedy bardzo małe i nie chcieliśmy, żeby spadło, ale żeby miało trochę zabawy, więc postanowiliśmy, że usypiemy ziemię wokół tarasu i posiejemy trawę, żeby dzieciaki mogły się na tym turlać. Ale jednak jakies zejście musiało być i powstała skarpa. Najpierw postawiliśmy drewniany płotek, który przytrzymywał ziemię przy schodkach, ale drewno szybko zbutwiało. Postanowiliśmy wprowadzić kamień do ogrodu.

Pierwszy powstał murek oporowy.









Potem powstały schodki. Wymusił je nasz pomocnik :silly: , ponieważ wydeptał sobie ścieżkę biegnąc do furtki. Przy okazji wnosił masę ziemi do domu.
Powstały w 2010 roku









Potem stwierdziłam, że trawnik przy tarasie nie jest podlewany podczas deszczu przez okap, wiec powtało jakby przedłużenie tarasu









A w zeszłym roku doszła ścieżka, bo przecież schodki nie mogą prowadzić do nikąd





Prace rozpoczęły się w marcu. Panowie wykopali rów, a potem położyli masę betonu :unsure: , a na to kładli połamane płyty. Bo kamień to jakiś łupek. Nie chiałam jednolitych płyt, a na dokładkę taka metoda jest dużo tańsza, bo łupek jest gruby, a na tak solidną podwalinę nie potrzeba grubej warstwy kamienia.
Jak widać kamienie są bardzo różnej wielkości. Na początku starali się bardzo dokładnie je układać, ale ja stwierdziłam, ze wygląda to sztucznie i poprosiłam o trochę mniej dokładności, ale tez o mniejsze fugi.
Tak wyglądało po pierwszym dniu prac











A tak efekt końcowy















Mam nadzieję, że odpowiedziałam wyczerpująco, mimo, że chyba jednak nie tak jak tego oczekiwałeś 2smiech
Piętro pośrednie dopiero za jakiś czas będzie widoczne, bo to zeszłoroczny zakup.

Danusiu, mimo, że nie mam miejsca już kombinuję, gdzie by tu jeszcze jakąś rózyczkę upchnąc. To jest chore. :blink:
Kombinowałam, kombinowałam i chyba wykombinowałam. Może jutro złożę zamówienie B)
Tutaj na forum mało jest różanych miłośniczek. Cały czas działam na moim pierwszym forum, gdzie jest ich zdecydowanie więcej. Tam to dopiero można dostac oczopląsu.
Całe szczęście, że tutaj są Majeczka, Franusiowa i Markita, które bronią pozycji róż. No jeszcze jest Dodad, ale ona ostatnio coś się ociąga :patel

Maju, jałowce cięłam ale te płożące. Czyli aż takich gałęzi nie miały. Chociaż w moim żywopłocie tez zostawiłam kilka takich, którym nie dałam rady. Muszę zagonić m. na drabinę, żeby wyrównał.
Jałowce to ja mam do całkowitego wycięcia, bo chyba pod wpływem wiatrów położyły sie całkowicie
Będę miała cały kąt do zagospodarowania clap
Tylko też czekam na m. bo jednak piły spalinowej nie umiem obsłużyc.
Chyba, że się zdenerwuję i pożyczę od sąsiada elektrycznej. gwizdac

Fabi, chodzi o róże na pierwszym planie? To najlepsza, najpiękniejsza dla mnie róża - Pashmina.
Jedyna wada, to, że pod wpływem deszczu dostaje piegów, ale ja lubię te piegi

Ewa, Paweł własnie najlepiej określił wadę tej rabaty. Piętra. Nie umiem sobie z nimi poradzić. Może teraz kiedy posadziłam krzaczaste róże to się wyrówna. Ale na to trzeba poczekać jakieś 2-3 lata. W dodatku tak są jeszcze puste miejsca gwizdac
A ja tak samo jak Ty takich nie lubię :)
Ale bardzo się cieszę, że podoba Ci się mój gąszcz :buziak
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, edyta, takasobie, Krzysia, edulkot, VERA, chester633, nowababka, zanetatacz

Ogródek Gosi 2017/03/11 10:00 #52535

  • Semper
  • Semper Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2320
  • Otrzymane podziękowania: 5622
Gosieńko clap
Brawa dla fachowców :bravo
Kamienna ścieżka super!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogródek Gosi 2017/03/11 11:10 #52544

  • Amarant
  • Amarant Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1439
  • Otrzymane podziękowania: 2719
Witaj Gosiu ponownie :)
Będę zaglądał do Twojego ogrodu jeśli pozwolisz :)
Za drugim razem wydaje się być jeszcze piękniejszy :)
Pozdrawiam
Marek

Markowy Ogródek Hostowo-Żurawkowy
Zaprasza
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogródek Gosi 2017/03/11 13:58 #52554

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6672
  • Otrzymane podziękowania: 14494
Zastanawiały mnie znajome widoki, aż pokazałaś schodki i już wiem gdzie jestem, witaj! flower
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogródek Gosi 2017/03/11 16:29 #52577

  • mewa
  • mewa Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forowicz
  • Posty: 194
  • Otrzymane podziękowania: 452
Gosiu czy na tym zdjęciu masz ostnicę?

zielonozakreceni.pl/attachment/65011
Pozdrawiam, Ewa
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogródek Gosi 2017/03/11 19:19 #52622

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11327
  • Otrzymane podziękowania: 20865
Gosiu super to wygląda :bravo my mieliśmy trochę grubych płaskich kamieni więc M sam ułożył ścieżki w trawniku bardzo lubię kamień i też go trochę mam w ogródku :) co do róż to na razie zobaczę jak sobie poradzę zeszłoroczne zakupy i może jeszcze sie na jakieś skuszę ale nie w tym roku juz chyba bo pod koniec marca maję przyjść trzy zamówione paczki 2smiech
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogródek Gosi 2017/03/11 19:26 #52625

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7485
  • Otrzymane podziękowania: 16399
Niezmiennie wzdycham z zachwytu nad Twoimi schodkami. Mi zeżarło m.in. wątek o budowie ścieżki z kamienia. Powoli odtwarzam różne rzeczy, wiec pewnie i do tego dojdę. A może Ty masz ochotę podzielić się swoimi doświadczeniami tutaj?
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogródek Gosi 2017/03/11 19:31 #52627

  • fexo
  • fexo Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Posty: 1
Szukam właśnie w necie rozmaitych ściezek ogrodowych, Twoje są niezlą inspiracja :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogródek Gosi 2017/03/11 19:42 #52632

  • chester633
  • chester633 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1182
  • Otrzymane podziękowania: 3085
Gosiu wielkie dzięki za wyczerpującą odpowiedź recourse ,ścieżka super wygląda ...czy materiał to sejsenit....u mnie na składzie kruszyw ten materiał jest dość drogi no i takiej ścieżki nie przestawię jak zmieni mi się koncepcja ogrodowa... :grabie .Moje dwa burki a w szczególności Kokos wydeptał mi takie eleganckie rowy w których biega że tylko mogę je zasypywać....nie wybetonuję całej działki wink-3 .
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogródek Gosi 2017/03/11 20:05 #52648

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 982
  • Otrzymane podziękowania: 2242
Gosiu, ogród masz piękny, a te ścieżki, schodki, murki, cud miód malina clap
Nie sugeruj się cudzymi ogrodami, bo masz mieć swój własny, a nie przerabiany na modłę i podobieństwo cudzych ogrodów, a że niesymetryczny, czy że mniejsze rośliny rosną za większymi ;), wszyscy na początku takie babole robimy, ale to nic złego, błędy zawsze można naprawić
Twórz swój autorski ogród, na pewno będzie piękny bo....już jest
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): dorkow0, zanetatacz

Ogródek Gosi 2017/03/12 12:02 #52822

  • dorkow0
  • dorkow0 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 580
  • Otrzymane podziękowania: 988
Gosiu, witaj.
Ciekawe miejsce, kamienne ścieżki i schodki bajka. Moje marzenie, w dalekich planach, niestety.
Ogród tworzysz dla siebie, Tobie ma być w nim dobrze, a jak inni pochwalą, to bonus dodatkowy. Sama tworzę, buduję, sadzę, przesadzam, od wielu lat i czasem strzelę taką gafę, że nie wiem, czy się śmiać, czy płakać.
Piszesz o różach, no podziwiam u innych, zachwycam się u innych. Sama mam kilka sztuk, kupionych pod wpływem forum, ale nie wiem, czy będzie więcej. Podobają mi się w innych ogrodach, u mnie ich jakoś nie widzę. Ale kto wie, co będzie dalej, bo miłości ogrodowe są dziwne i czasem nie do ogarnięcia :diabelek
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogródek Gosi 2017/03/12 19:20 #52903

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
Masz się czym pochwalić a zawsze narzekasz na swój ogród, niesłusznie bo podoba się bardzo.....
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogródek Gosi 2017/03/12 19:38 #52915

  • VERA
  • VERA Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 5962
  • Otrzymane podziękowania: 24696
sierika napisał:
Masz się czym pochwalić a zawsze narzekasz na swój ogród, niesłusznie bo podoba się bardzo.....


Mogę tylko podpisać się pod tym, co napisała Ewa clap
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogródek Gosi 2017/03/12 23:03 #52984

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4633
  • Otrzymane podziękowania: 8385
Jak ja się cieszę, ze mnie odwiedzacie clap
Od razu lepiej się pisze, a jak widać czasem lubię sobie pogadać :)
Tak jak napisała Zielonajagoda ogród tworzymy dla siebie, ale jak inni to co robimy podoba się, to cieszy bardzo.
Dziękuję wszystkim z tak pozytywne opinie
Ale czekam tez na te krytyczne. Nie zawsze słucham :diabelek , ale może po jakimś czasie zmienię zdanie.

Jurku, przekażę im gratulacje :)


Nelu, jesli to są znajome dla Ciebie widoki, znaczy to, że odwiedzałaś mnie już gdzie indziej. Cieszę się, że mnie juz znasz :)

Ewo,Danusiu, Pawle ze względu na kłopoty ze zdjęciami odpowiem w następnym poście


Edytko, ale Ty robisz ścieżki sama. Ja wynajęłam fachowców. Nie mogę się chyba wypowiadać w tym temacie.
W dodatku to chyba zbyt mało materiału na taki wątek
Chyba, że jest jakiś taki ogólny o ścieżkach. Mogę wtedy pokazać swoją

Fexo, cieszę się, ze moje ścieżki moga być inspiracją.
A Ty masz dużo do wykonania tych ścieżek?



Iwonko
,myślę, że oglądanie cudzych ogrodów jest bardzo inspirujące. Uwielbiam oglądac super urządzone ogrody, bo zawsze można coś podpatrzeć, a przede wszystkim z estetycznego punktu widzenia. Bardzo się cieszę jeśli mój ogród podoba się innym, ale chyba każdy patrzy na swój bardziej krytycznym okiem. Widzę to na przykładzie Izy Tamaryszka. Dla mnie ten ogród jest idealny, ale ona cały czas go ulepsza, upiększa. Ciągle jest niezadowolona. Jest perfekcjonistką. Ja tez ciągle coś zmieniam, ale chyba nie podchodzę do tego aż tak emocjonalnie.
Tak jak napisałam cieszę się, ze ogród podoba się innym, ale to ja mam się w nim czuć dobrze. Często sadziłam rosliny, które według innych nie pasowały do siebie. Dla mnie są ok. To chyba kwestia gustu, a z tym się nie dyskutuje :diabelek
Mam takie rabaty, które akceptuję w 100%, ale i takie, gdzie zmieniam i ciągle mi coś nie pasuje. To jest pewnie tylko moje odczucie, ale tak jest, ale za wszystkie słowa wsparcia bardzo serdecznie dziękuję


Dorotko, o podejściu do tworzenia ogrodu napisałam już Jagodzie. Podziwiam wszystkich, którzy robią to sami.Lubię odwiedzać nawet takie zwykłe ogródki ROD, bo tam coraz częściej ludzie tworzą piękne ogródki dla siebie. Strasznie lubię śledzić ich poczynania, odkrywanie nowych roslin, zestawienia. Wiele można się nauczyć. Tam projektanta nie uświadczysz.
Wiele osób nie pała miłością do róż, lokując uczucia w innych roślinach
Ja niestety mam tę przypadłość, ze kocham wszystkie, więc wszystkiego mam po trochu. Róża zawładnęła mnie niespodziewanie Jak pisałam miała być tylko jedna.Potem forum zrobiło swoje. Utonęłam, ale miałam na tyle rozsądku, że stanęło na 70, a nie 200-300 jak u niektórych gwizdac
Także pilnuj się, bo nie wiadomo czy różyczka i Ciebie nie zaatakuje :diabelek

Ewciu, Vero
,narzekam, bo chyba każdy widzi swój ogród inaczej niż inni. Macie przykład Izy Tamaryszka.
Mój ogród na pewno nie jest profesjonalnie urządzony. Ma za dużo szczegółów, za dużą ilość gatunków roślin. Nie ma dużych plam, które robią wrażenie. Po prostu taki misz masz. Ale ja lubię taki lekki chaos. Chociaż ostatnio coraz bardziej zaczynają mi się podobać proste uporządkowane ogrody. Mam nadzieję, że to nie zmiana upodobań, bo mój m. tego chyba nie przezyje polewkamax
Ostatnio zmieniany: 2017/03/13 00:09 przez Margo2.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Ogródek Gosi 2017/03/12 23:35 #52986

  • edyta
  • edyta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 7485
  • Otrzymane podziękowania: 16399
Gosiu, nie widzę zdjęć w Twoim ostatnim poście :( .
W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę. Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Pozdrawiam,
Edyta
Kamienne ścieżki wśród kwiecistych rabat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogródek Gosi 2017/03/12 23:37 #52987

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4633
  • Otrzymane podziękowania: 8385
No właśnie nie wiem co się dzieje, siedzę już godzinę nad tym postem. Trzy razy już edytowałam
Za każdym razem mnie wywala na główną stronę forum
Może jutro uzupełnię, bo dzisiaj mam już dosyć :unsure:
Ostatnio zmieniany: 2017/03/12 23:38 przez Margo2.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogródek Gosi 2017/03/12 23:50 #52988

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4633
  • Otrzymane podziękowania: 8385
Ewo, tak to jest ostnica, ale ta wlasnie to niestety przemarzła :placz
Uwielbiam ostnicę. Nie chcę się chwalić, ale chyba byłam jedną z pierwszych ktora wprowadziła ją do ogrodu. Szczególnie podoba mi się w nietypowym połączeniu z różami, ale ona pasuje do wszystkiego według mnie.
Tak to wyglądało wcześniej











Myślałam, że ją straciłam, ale wysiało się masę siewek. Niestety w zeszłym roku były niewidoczne.
Co jakiś czas wychodzę i sprawdzam, czy jeszcze żyją. Jak na razie tak
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, Krzysia, edulkot, VERA, chester633

Ogródek Gosi 2017/03/13 00:04 #52989

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4633
  • Otrzymane podziękowania: 8385
Danusiu, ja uwielbiam kamień. Wprowadzam gdzie się da. Niestety nie mam skąd brak łąkowego kamienia, więc musze kupować, a to ogranicza moje zapędy

Na razie mam takie zakamarki z kamieniami









Niestety to miejsce tak zarosło, że będę musiała kogoś poprosić o wyciągnięcie tych kamieni, żeby znowu je uwydatnić
Teraz wygląda to tak





Poza tym lubię też te kamienie







Mam ich kilka. Oczywiście są to stare zdjęcia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, Krzysia, edulkot, VERA, dorkow0, chester633, nowababka, nelu-pelu
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.243 s.