Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogródek Gosi

Ogródek Gosi 2018/05/08 18:56 #116149

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3582
  • Otrzymane podziękowania: 13902
Margosiu, masz bardzo fajnie zaaranżowaną ścieżkę przy tym żywopłocie z żywotników. W takich wąskich miejscach zazwyczaj sadzi się beleco, a u Ciebie uroczo z tymi kępami bylin.
Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2

Ogródek Gosi 2018/05/08 20:43 #116181

  • Lukrecja
  • Lukrecja Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 904
  • Otrzymane podziękowania: 1930
Z nazwami to jest jakoś dzina sprawa, raz pamiętam coś. i wydaje mi się, że tak już będzie zawsze, kartke usuwam (albo się sama wymyje) a niektórych odmian za Chiny spamiętać nie mogę. Nie da się chyba tak ogarniać wszelkich odmian. To chyba niemożliwe.
O pracy nawet nie mów... już ktos kiedyż powiedział, że "lepsze jest wrogiem dobrego" - u mnie to samo. Staram się bardzo, ale to bardzo odrzucać tę myśl że praca, która była pasją stała się koniecznością, której powoli zaczynam nienawidzić. Nie o samo zajęcie chodzi, ale o ludzi. A jak już widzę w wolnym czasie, że znów "praca dzwoni" to mam ochotę pizgnąć telefonem za płot.

Też jestem zmęczona okrutnie, bo tez solidnie sobie dałam w kość, ale psychicznie trochę złapałam oddech.

Ja czekam aż na tej ścieżce szpilki nie wetkniesz, a to już niedługo! :woohoo:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2


--=reklama=--

 

Ogródek Gosi 2018/05/08 22:02 #116223

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4652
  • Otrzymane podziękowania: 8450
Ewciu, ja wiem, że rh to Twoja miłość. Może to na tym polega? Chociaż ja róże uwielbiam, ale czy je aż tak kocham?
Nie wiem jak rozkminić te nazwy.
W każdym bądź razie staram się zapisywać sobie, a nawet jesli chodzi o irysy to pisze w jakim miejscu rosną, żebym skojarzyła nazwę z miejscem posadzenia. Różom takich zapisków nie robię, pamiętam gdzie która rośnie.
Porządek w miarę. Też chodzę i ciągle chwasty wyrywam, ale jak już kiedyś pisałam, najwięcej mam wiosną. Latem jakoś jest ich mniej. Może dlatego, że gąszcz?

Beatko, porządek mam większy w ogrodzie niż w domu, uwierz mi.
Jakoś tam mi nie przeszkadza bałagan.

Aga, wszystko ruszyło bardzo, nawet chyba za bardzo. Już przekwitają iryski, zaraz zaczną kwitnąć te większe, potem piwonie. Czas ucieka. Cieszę się, że nareszcie znalazłam czas na ogród w takim stopniu, że jakoś już wychodzę na prostą.

Zuziu, to jest ścieżka na taras, nie może być beleco. Obok na kostce też chcę postawić takie skrzynie jak na warzywnik, ale w nich będą rosły rośliny ozdobne, żeby podnieść trochę wizualnie to miejsce. Zobaczymy jak to wyjdzie. Tylko, żebym te skrzynie dostała :unsure:

Lukrecjo, nawet nie chodzi, że nie pamiętam nazw, bo czasem zapominam nazwę róży, ale jak spojrzę na kartkę to od razu wiem, że to ona. Natomiast ja mam problem z dopasowaniem nazwy do rosliny jeśli chodzi o inne gatunki. Co z tego, żę karteczka, że wiem, że to irys, jak nie mam pojęcia który to. Dlatego teraz pisze sobie obok nazwy miejscówkę.
Praca to temat rzeka. Mam nadzieję, że nauczyłam się już mieć dystans do niej, Chociaż nadal trochę boli, że firma tak źle jest zarządzana. Żal ludzi w niej pracujących.

Dzisiaj iryski

nn



Możliwe, że Dixie pixie


Nie mam pojęcia która nazwa prawidłowa Gingerbread Man, Dacota czy Aladdin's Flame


Music




GREEN HALO?


Pele



Cocoa Pink
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, takasobie, edulkot, nowababka, Elżbieta

Ogródek Gosi 2018/05/08 22:10 #116233

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11359
  • Otrzymane podziękowania: 21002
Gosiu wszystkie piękne ale Music-cudeńko jeszcze w takiej kępie :bravo
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogródek Gosi 2018/05/13 21:44 #117075

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4652
  • Otrzymane podziękowania: 8450
Danusiu, faktycznie ilość robi wrażenie :)

Za nami cudowny weekend. Nadrobiłam nareszcie zaległości. Zrobiłam w końcu warzywnik. Posadziłam co miałam posadzić. Zaczęłam przycinanie bukszpanów.
W prognozach nie widać przymrozków, dlatego zdecydowałam się na cięcie. Chwasty i mrówki mnie zaleją. Walka jest nierówna, bo ja sama a ich setki.
Najważniejsze, ze za jakiś czas chwasty już nie będa miały tak łatwo się wysiać.




























Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot, beatrix+, nowababka, Elżbieta, zanetatacz, Danusia

Ogródek Gosi 2018/05/13 22:28 #117088

  • piku
  • piku Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8425
  • Otrzymane podziękowania: 25218
Danusia napisał:
Gosiu wszystkie piękne ale Music-cudeńko jeszcze w takiej kępie :bravo

Jak dla mnie GREEN HALO najpiękniejszy choć tylko jeden :woohoo:
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogródek Gosi 2018/05/14 12:21 #117159

  • Lukrecja
  • Lukrecja Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 904
  • Otrzymane podziękowania: 1930
I na mnie Green halo zrobił wrażenie. Ech te irysowe rarytaski. Już zaczęłam dokupywać, ale chyba za mało. Choć kwitną tak krótko i myślałam, że nie robią na mnie wrażenia, to jednak warte są naszej uwagi.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogródek Gosi 2018/05/14 16:50 #117186

  • nowababka
  • nowababka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • A na drogę w nieznane - nadzieję…
  • Posty: 3692
  • Otrzymane podziękowania: 11792
Na mnie zrobił wrażenie piękny trawnik, no wzorzec trawnika - zielony, równy, bez chwastów - bajka! Iryski piękne, ale trzeba im się przygladać w powiększeniu, albo zdobia dużą plamą jak Music, właśnie u Ciebie.
U mnie warzywnik nadal czeka na deszcz :angry:
pozdrawiam (◕‿◕✿)
Marysia [a.k.a olibabka]
"Jeśli masz dwa bochenki chleba, sprzedaj jeden i kup liliowca" - przysłowie chińskie
:tup u mnie
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogródek Gosi 2018/05/14 21:00 #117231

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13609
  • Otrzymane podziękowania: 31917
Piękne zakątki Małgosiu, wszystkie. Nawet ta sterta suchelców wygląda malowniczo i sielsko :kocham
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogródek Gosi 2018/05/14 22:12 #117262

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4652
  • Otrzymane podziękowania: 8450
Wiesiu, Gren Halo miał więcej kwiatków, ale zrobiłam zdjęcie jednemu. Zresztą w tym roku kępy wszystkich rozrosły się, Mam jeszcze kilka, które jeszcze ani razu nie zakwitły, bo są to pojedyncze kłącza posadzone w zeszłym roku. Czekam niecierpliwie na nie.
Miałam już nic nie zamawiać, bo przecież miejsca brak, ale nie mogłam się powstrzymać gwizdac

Lukrecjo, a ja pomyślałabym, że on taki skromny, że nie zrobi wrażenia. Jak to można sie pomylić.
Nie wiem dlaczego, ale od jakiegoś czasu pokochałam irysy. Faktycznie kwitną krótko, ale za to w kępie robią niesamowite wrażenie.
Lubię nawet te tak zwane poluchy, I pomyśleć, że pierwsze wyrzuciłam, nawet ich nie sadząc. Dostałam je od sąsiadki. :oops:
A potem moja przyjaciółka wcisnęła mi kilka i nie umiałam odmówić. Musiałam posadzić, bo kontrola była czy rosną polewkamax
No i stało się.

Marysiu, one rosną w większej grupie, więc widać je z daleka.
Trawnik to tylko pozory. Został w połowie tak załatwiony przez mrówki, że trzeba go reanimować. Z boku wygląda dobrze, ale jak się przyjrzy bliżej to masakra
zobacz jak jest różnica w trawie na lewo od ogniska. I mam na przeciwko tarasu całe połacie takie. Wokół ogniska to wypalona trawa, ale pod stertą gałęzi mrówki urządziły sobie wejście do gniazda, a gniazdo rozciąga się na tej powierzchni, która jest jaśniejsza od reszty trawnika.





Ja warzywnik mam tak mały, że podlewam. W dodatku pod okapem domu to mało tego deszczu zawsze napada. Na razie mnie to bawi.

Ewciu, sterty już nie ma. M. w zeszłym tygodniu spalił wszystkie gałęzie. Teraz się zastanawiam, czy popiół z iglaków nadaje się do zasilania rh. Musze o tym poczytać.


Jak pisałam w weekend sporo zrobiłam. Przycięłam połowę moich bukszpanów. Nie wiem czy dobrze, bo niby ziemnej Zośki nie będzie, ale zapowiadają deszczową pogodę a to może sprzyjać chorobom grzybowym.
Chociaż zaczynam podejrzewać, że choroby moga roznosić też ślimaki zostawiając maź na liściach. Dzisiaj zebrałam pół wiaderka ich z bukszpanów i koło nich. Za to hosty w ogóle ich nie mają. Jutro rano znowu musze wyjść na obchód.
Cięcie było wręcz konieczne, ponieważ w ogóle nie cieła w zeszłym roku
Tak bukszpany wyglądały przed cięciem





Dla Moniki Th zrobiłam zdjęcia kwitnącej azalii Orlice i Madame van Hecke

Orlice


Madame van Hecke








No i zdjęcia moich rodków, których nazwy nie znam, wydawało mi się do tej pory, że są identyczne, ale jednak chyba nie

To prawy


A to lewy





Zakwitł mi ostani irys pumila

Whididi



No i zakwitły pierwsze róże. Nie tak jak u Mai, ale już są
Na razie tylko zrobiłam zdjęcie Oczętom





a poza tym


















Ostatnio zmieniany: 2018/05/15 20:57 przez Margo2.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, edulkot, Elżbieta

Ogródek Gosi 2018/05/14 22:58 #117277

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10016
  • Otrzymane podziękowania: 22978
No widzisz i Ty masz już kwitnące róże clap
Co do nazw to jedynym sprawdzonym sposobem są znaczniki z nazwami obok każdej roślinki teacher tak mam choć czasami znacznik przepadnie i trzeba kombinować think: jesienią przesadzałam hosty i sadziłam nowe, oczywiście ze znacznikami, wiosną kilku brakuje i teraz metodą eliminacji usiłuję dopasować nazwy co mnie jako laikowi hostowemu robi mętlik w głowie 037
Tniesz już bukszpany :woohoo: a ja jeszcze nie skończyłam wiosennej roboty :mur
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogródek Gosi 2018/05/14 23:11 #117282

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4652
  • Otrzymane podziękowania: 8450
Maju, zaczęłam cięcie, ponieważ jak widziałaś na zdjęciach w tym roku im się to bardzo należało. Zimnej Zośki juz nie będzie, a ja mam ograniczony czas do końca czerwca. Jeszcze tylko następny weekend mam wolny, więc wykorzystałam sytuację. Ale nie wiem, czy nie popełniłam błędu.
Ze względu na to, że u niektórych osób pojawiły się choroby bukszpanów doszliśmy do wniosku, że zaczynam się zastanawiać, czy ich przyczyną nie były zeszłoroczne deszcze, które przyniosły choroby grzybowe. Czyli liczy się czas cięcia. Nie może być za gorąco i za mokro.
Cięłam w sobotę, a w niedzielę grzało porządnie, a od dzisiaj mają być deszcze. Już widać lekkie zmiany na liściach. Mogą być spowodowane tym, że cięłam drastycznie a liście pod spodem nie były przyzwyczajone do słońca i trochę się przypaliły. Mam nadzieję, że to tylko to, a nie choroba
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): edulkot

Ogródek Gosi 2018/05/15 10:16 #117371

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 14599
  • Otrzymane podziękowania: 44108
Co to za tulipany? :mur Na pewno nie masz też karteczki 2smiech Ładne, chyba nie ma ich w bazie think:

Piękne masz irysy, aż mnie nimi drażnisz, bo u mnie tak ładnie nie kwitną! Cudowności!
Ostatnio zmieniany: 2018/05/15 10:19 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogródek Gosi 2018/05/15 14:08 #117407

  • karolacha
  • karolacha Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 138
  • Otrzymane podziękowania: 204
Śliczny masz ogród, masa roślin, piękna ścieżka wśród zieleni...pięknie :)
Pytasz o niebieskie. to jest Paulownia , chyba ,ze Ci idzie o Glicynię, bo też niebieska :)
Zapraszam do Mojego Arboretum
Karolina
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogródek Gosi 2018/05/15 20:27 #117446

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13609
  • Otrzymane podziękowania: 31917
Małgosiu, pokazałaś dwa rodki bezimienne, dla mnie to one są identyczne. Wyglądają jak jedno zdjęcie wklejone dwa razy :)
Oglądnęłam jeszcze raz i to chyba jest to samo zdjęcie. Na obu jest dokładnie ten sam układ płatków i pręcików :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogródek Gosi 2018/05/15 20:56 #117449

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
Gosia, z mrówkami chyba każdy ma kłopot, tak cięzko pozbyc się ich, sa w każdym kącie i często niszczą korzenie. Zawsze jakas plaga, dobrze, że jest czym pocieszyć oko, ogród wydoroslał i wypiekniał :bravo
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogródek Gosi 2018/05/15 21:23 #117455

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4652
  • Otrzymane podziękowania: 8450
Miłko, no niestety nie znam nazwy, bo tak jak pisałam nie mam pojęcia gdzie schowałam (czy wyrzuciłam) kartki :patel
Na 100% kupowałam w Auchanie. Następne tulipany będe już zaznaczała.
Na pewno irysy pięknie kwitną, może ich nie zauważasz? 2smiech
Dalie powoli zaczynają wystawiać nosy z ziemi clap

Karolciu, na pewno chodzi o Paulownię, bo kwiaty glicynii znam.
Paulowania kwitnie przepięknie :kocham

Efciu, dobrze, że zauważyłaś. :buziak
Faktycznie to były te same zdjęcia. Już zmieniłam i dopiero teraz zauważyłam faktyczną różnicę.
Kropeczki tego prawego są różowe, a lewego żółtawe.
No i ten lewy jest ciut jasniejszy
Czyli na 100% to sa 2 różne rodki

Ewciu, jestem załamana tymi mrówkami. Niszczą mi strasznie trawnik o który tak walczyłam. Chyba trzeba będzie zrobić wszędzie rabaty :unsure: , polewkamax
Na razie próbuję jeszcze walczyć, ale widzę, że tam gdzie jest gorsza ziemia jest ich zdecydowanie więcej, czyli z tyłu działki
W tym roku nie zdołałam podlać jej biohumusem, a zauważyłam, że mimo wszystko powoli zaczyna poprawiać strukturę ziemi. Już nie jest taki pył, ale do porządnej gleby jeszcze daleko, dlatego mrówki będa chętnie się gnieździły.

Jak tam z deszczem u Was? U mnie wczoraj leciutko pokropiło, więc dzisiaj korzystając, że wróciłam z pracy o w miarę normalnej godzinie poszłam podlewać. jakos nie wierzę w prognozy. Może tym razem się sprawdzą deszcz spadnie.






Nova Zemla






























Załączniki:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogródek Gosi 2018/05/15 21:31 #117458

  • sierika
  • sierika Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2475
  • Otrzymane podziękowania: 3614
Śliczne dziewanny, jak one się sprawują? mam w jednym kąciku i sieja się ale jakoś mało dorodne, kupiłam 2 doniczki z różowymi wypasione to jest na co patrzeć.
Wybierasz się do ZP na zakupy?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogródek Gosi 2018/05/15 22:14 #117476

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11359
  • Otrzymane podziękowania: 21002
Gosiu dziewanny i rodki śliczne ale mnie w oko wpadła kalinka tam z boku :)
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogródek Gosi 2018/05/15 22:30 #117481

  • Margo2
  • Margo2 Avatar
  • Online
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4652
  • Otrzymane podziękowania: 8450
Ewa, nie wiem jak wyglądają wypasione dziewanny, a jak nie.
Zobacz na zdjęciu gdzie widać kawałek tarasu jest koło sosenki na pniu ta różowa.
Czy to jest wypasiona?
Ja tam jestem ze swoich zadowolona. U mnie też się sieją
I dobrze. Ostatnio doszłam do wniosku, że jak jakaś roślina mi wypadnie to poprzesadzam to co mi się sieje, będe miała święty spokój.

Danusiu, kalina Kilimandżaro. Mam ją od roku. Jest dla mnie cudowna. Na początku byłam zawiedziona kwiatami, bo wydawały mi się małe, ale teraz kiedy porządnie się rozwineły wyglądają cudownie. Widać ją z daleka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.210 s.