Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogród takisobie

Ogród takisobie 2019/05/13 14:32 #161503

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14463
  • Otrzymane podziękowania: 43409
Dziewczyny! Nawet nie wiecie, jak mi miło się zrobiło! :buziak Staram się bardzo, by zdjęcia były przyzwoite! I cały czas się uczę! :fotka

Inuś! Zazdraszczam murka! ja naprawdę nie wiedziałam, gdzie wcisnąć te paprotki! :mur W oczy mi się rzuciła pustawa donica więc tam wsadziłam. A paprotki kupiłam na kiermaszu podczas majówki w botaniku.
Jeszcze kilka dni zimnych nas czeka! Ja mam sporo pracy, bo już podagrycznik mi się rozszalał.

Swietka! Już wszystko wiesz! wink-3 Sprawia mi to frajdę i w każdej roślinie widzę modelkę. :kocham

Bestyjko Reniu! Bardzo Ci dziekuję za pomysł! Jak mrozy będą tęgie, to zawsze mogę doniczkę wrzucić do pomieszczenia, gdzie przechowuje dalie, a tam mam +10stC.
Pozdrowienie od sikoreczki! :buziak

Zrobiło sie mokro po ostatnim deszczu i niestety wyłażą ślimaki. Trochę przy jednym spędziłam czasu 2smiech :




I roslinność:





Ostatnio zmieniany: 2019/05/13 14:33 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, Kalmia, piku, edulkot, Pani Bestia, inag1, zanetatacz, Lukrecja, April ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2019/05/13 18:22 #161546

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Krople na roślinach ,to piękny widok u mnie niestety rzadki .Ale na trochę wilgoci to i moje rośliny się doczekały .Niewiele wprawdzie ,ale chociaż trochę się odświeżyły :zielony brawa dla pani fotografki :bravo
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie


--=reklama=--

 

Ogród takisobie 2019/05/13 21:30 #161610

  • Gabriel
  • Gabriel Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Rośliny moją radością
  • Posty: 730
  • Otrzymane podziękowania: 2375
Miłko, Twoje zdjęcia są zawsze przepiękne :bravo
Ciekawe, jak dalie znoszą ten deszcz i zimno. Moje słabo wychodzą, oprócz tych podpędzonych. :P
Z wirusami u mnie również jest nieciekawie, bardzo psują radość z kolejnych roślin.
Widzę że też wysiałaś aksamitki, ja wczoraj sadziłem swoje, teraz tylko trzeba im dużo ciepła. :)
Paprocie w donicach też mi się spodobały, ale czy one będą na słońcu? Bo ten rojnik do towarzystwa mnie trochę zastanowił. think:
Pozdrawiam, Gabriel
Ogród nadal moją radością
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2019/05/14 10:23 #161706

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14463
  • Otrzymane podziękowania: 43409
Dziekuję Gabrielu! :buziak Moje dalie wychodzą bardzo niemrawo. Te, co wypuściły wcześniej, zatrzymały się w fazie kikutka. Ale za kilka dni ma się zrobić ciepło i wtedy położę się w hamaku i będę patrzeć, jak dalie rosną w oczach! 2smiech Ja aksamitki wysadzam, jak mają kilka centymetrów i 2-3 pary liści. W innym wypadku zdarza się,z e wypielę, wyskrobię haczką think:
Te paprocie są takie, ze lubią słońce i sucho. Takie specjalne odmiany na murki i skalniaki. Rojnik będzie dobrym towarzystwem.

Nowinko! Każda kropla deszczu teraz jest potrzebna. Nie wiemy, jaki będzie sezon, ale zaczął się nieciekawą suszą i cieszy każdy, choćby najmniejszy deszczyk. My kupiliśmy kolejne urządzenie do zraszania. To niewątpliwy znak, że sprawy nie mają się dobrze. :nie
Dobrze, że jak nie ma słońce - są krople! Zawsze jakaś atrakcja do focenia! wink-3

Wczoraj po pracy miałam kolejną bitwę z podagrycznikiem. niestety nie dokończę jej dziś, bo po południu mam inne plany, ale wygląda to już lepiej. W tym tygodniu zakupię rundup w żelu i kolejnym etapem będzie walka z tym, co po pieleniu jednak wylezie. Posadziłam jeszcze następne dalie, które bez sensu kupiłam w wątpliwym sklepie, ale mam nadzieję,z e te moje będą zgodne. Zobaczymy think:
Przy okazji rozsadziłam pierwiosnka gruzińskiego i zamiast się go pozbyć, będę miała go więcej. wink-3

Na dziś:







Ostatnio zmieniany: 2019/05/14 10:24 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, piku, edulkot, Semper, zanetatacz, Franusiowa, Lukrecja, Danusia, a.nia ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2019/05/14 10:47 #161709

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4211
  • Otrzymane podziękowania: 16202
Miłko nie ma sprawiedliwości na tym świecie... u Ciebie susza a u mnie leje i leje i patrząc na prognozę lać ma przez najbliższe 9 dni. Makabra jakaś.
Twoje dalie posadziłam tylko do donic na razie, nie było warunków na kopanie w gruncie... ale deszczyk je podlewa więc mam nadzieję, że urosną piękne i dorodne :)
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2019/05/14 10:54 #161711

  • April
  • April Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Posty: 102
  • Otrzymane podziękowania: 49
Podziwiam i zdjęcia ( nic nowego :kocham )
i ogrom wykonanych prac. Też nic nowego pracusiu :przytulam
Ja dalie sadziłam w marcu do donic. Niestety tylko połowa wypuściła liście. Nie wiem co jest przyczyną że reszta śpi. Jeszcze wypuści czy raczej marne szanse? Karpy z pewnego źródła. Więc może coś robię źle :bezsil
April
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2019/05/14 11:21 #161723

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11260
  • Otrzymane podziękowania: 20702
Miłeczko ja nie mam pojęcie jak to jest jedni czekają na deszcz jak na zbawienie i u nich nie pada a u mnie leje już od półtora tygodnia i oszaleć można a dzisiaj miałam rano śnieg potem deszcz ,pochmurno,zimno i dobijająco :(
Fotki robisz cudne ale to wszyscy wiemy ale te ze ślimakami mi się nie podobają bo ja już muszę z nimi walczyć rotfl
Pierwiosnki cudne są przecież czyli nic tylko dzielić wink-3
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2019/05/14 13:42 #161751

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 9996
  • Otrzymane podziękowania: 22872
Miłko jak to, chciałaś się pozbyć pierwiosnka :ohmy: wszak to takie śliczności wiosenne, nie ładnie :nie_wolno
Fajnie że uporałaś się z daliami, to zawsze sporo roboty zwyc moje w doniczkach siedzą, ale dobrze że nie chcą zbytnio się uwijać bo taka zimnica że strach krecigl
Na blogu byłam i :kawa
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2019/05/14 16:06 #161781

  • zuzanna2418
  • zuzanna2418 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3576
  • Otrzymane podziękowania: 13811
No, to ja poproszę takiego kryzysa. Chociaż kawałek!
No, ale wiem o czym piszesz. Czasem przychodzi taki moment, na szczęście mija :D
Och! warzywnik cudny!
U mnie wczoraj popadało i dziś cały dzień! Tylko po co tak zimno zaraz? (o, widzę, ze Ina dokładnie to samo napisała)
A co to to biało kwitnące pomiędzy fotkami z ciemnymi tulipanami? Nad tym tak szeroko otwartym?
Nie rozmnażaj, nie porzucaj-sterylizuj!
Miejska i wiejska dżungla
Blog wiejski

Zuzanna
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2019/05/15 14:57 #162035

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14463
  • Otrzymane podziękowania: 43409
Zuza! Mechanizm kryzysu już wyjaśniłam. wink-3 Teraz się ciągnie, bo słońca brak, a ja, jak wiesz, potrzebuję światła!!!
Warzywnik maleńki, ale taki jestem w stanie ogarnąć - większy niestety nie. :nie
U nas też zimno paskudnie, w zasadzie tak jak zimą, tylko gorzej, bo wieje. Pada też od niedzieli (może poprzednio źle się wyraziłam, ale ja po prostu przewiduję późniejszą suszę w tym roku również)
To biało kwitnące to przekwitający rododendron Graf Lenart.

Majeczko! Nie do końca chciałam się pozbyć pierwiosnka. Ja po prostu nie lubię tych wściekłych kolorów. Pierwiosnka lekarskiego mam sporo w ogrodzie i go uwielbiam, ale inne mają zakaz wstępu! A z daliami nie do końca się uporałam, jeszcze jakieś mi zostały w ręce i donicach. Zamierzam uruchomić jeszcze jedną skrzynkę na niskie kołnierzykowe i gdzieś innych kilka sztuk wcisnąć muszę.

Danusiu! Ze ślimakami wszyscy walczymy, ale są częścią przyrody, naszej fauny ogrodowej i nic na to nie poradzę, ze się lansują i pchają przed obiektyw. :nie_wiem
A pierwiosnki to jak tylko ktoś będzie chciał - będę rozdawać, bo naprawdę nie pasują mi strasznie. :mur

April! Dzięki! :buziak Jest za zimno, żeby dalie ruszyły, ale jak tylko dostana trochę ciepła - ruszą z kopyta! Ja nie sadzę dalii do donic, bo potem muszę czekać właśnie na to ciepło. Kilka sztuk mam w donicach, bo nie byłam pewna, czy cokolwiek wypuszczą.

Aniu! Wcześniej wyjaśniłam, że u mnie była susza, ale tylko do niedzieli. Od niedzieli pada, albo kropi i mam wszystko podlane. Tyle, ze zaraz deszcze się skończą, tak jakoś czuję. Może mam traumę po zeszłym sezonie! 2smiech A Twoje dalie na pewno urosną i pięknie zakwitną, ale czasami trzeba czekać do pełni lata. Ale zawsze warto!!!

Pogoda nadal kiepska do pracy i wypoczynku w ogrodzie. Pozytywy to, ze jutro odbieram paprocie od Tomka i bardzo się z tego powodu cieszę. Kupiłam też storczyki - zdechlaki w Brico po 5zł sztuka. Będę uprawiać w pracy.
Ze storczykami to zaobserwowałam taki mechanizm, ze dopóki mi się nie udało odratować zdechlaka sprzed śmietnika, to nie miałam kompletnie do nich ręki. A od tamtego czasu jakoś mi się ich uprawa udaje. A wszystko robię tak samo! 2smiech No może nie do końca, bo teraz się mniej przejmuję i często zaniedbuję.

Zdjęć z ogrodu brak, a na dziś moje nabytki robione komórką:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel, edulkot, Dagusia, zanetatacz, Danusia, a.nia

Ogród takisobie 2019/05/15 17:04 #162060

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 9996
  • Otrzymane podziękowania: 22872
A wiesz że ze storczykami mam podobnie wink-3 jak dostałam na urodziny to albo zamordowałam albo oddałam, potem razem z odpadami organicznymi z marketu przyjechał storczyk i dał się odratować i choć teraz mam tylko dwa i maluszka to świetnie sobie radzą 2smiech
Leje nieprzerwanie kolejny dzień i wcale mi się to nie podoba B) oby potem rzeczywiście nie było suszy think:
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2019/05/15 18:30 #162082

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4211
  • Otrzymane podziękowania: 16202
Miłeczko storczyki są niezniszczalne...w zasadzie .. dopóki jakiegoś choróbska nie przywlecze się e z nową sztuką :angry:
Fajna osłonka w kwiatki :diabelek 2smiech
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Ostatnio zmieniany: 2019/05/15 18:31 przez a.nia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2019/05/15 19:55 #162125

  • Gosia1
  • Gosia1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 480
  • Otrzymane podziękowania: 1308
Miłeczko .Twoje fotki jak zawsze cudne,Ty nawet wstrętnego ślimora umiesz pokazać tak że jest śliczny.Jeśli chodzi o storczyki to ja się poddaje ,nie umiem się z nimi dogadać
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2019/05/16 10:22 #162271

  • Lukrecja
  • Lukrecja Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 904
  • Otrzymane podziękowania: 1930
I to się nazywa magia zdjęć! Ślimory w ogrodzie działają niezwykle irytująco, a w fotce ze ślimorem można się zakochać! :kocham
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2019/05/16 13:12 #162307

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14463
  • Otrzymane podziękowania: 43409
Nelu! Tak właśnie to działa! Póki nie zobaczyć w kontekście, z bliska, nie zobaczysz, jakie to piękne! Ja to z makrofotografii nie jestem dobra, ale zawsze zachwycałam się zdjęciami mojego męża, który nawet miał wystawę w tym temacie. To dopiero frajda mieć przed oczami 1mm insekta jak ... je!

Gosiu! Na fotografie często patrzymy oczyma dziecka. Dzieciom podobają się ślimaczki, bo ... są ładne. I dzieci nie myślą o nich w kategoriach szkód, jakie ślimory wyrządzają!
A co będzie z tymi storczykami w pracy - czas pokaże! Mam nadzieję, ze 2 z 3 będą żyć i kwitnąć. Z jednym przewiduję problemy think:

Aniu! Śmiejesz się z mojego garnuszka? Taki znalazłam w biurowej kuchni. Ktoś przywlókł z obiadem i zapomniał o nim. A może nawet ja 2smiech
Postępy z reanimacji będę relacjonować!

Majka! U mnie też pada już regularnie. Dziś od rana podawało ostro. A ja się z Asia na odbiór paprot u niej na działce umówiłam. Potopimy się w błocie. :burza
Trzymaj kciuki za moje storczyki. Dziś im trochę poopowiadałam więc może zrozumiały :nie_wiem

Wczoraj po dwóch tygodniach poszłam wreszcie na kije! Dopiero zauważyłam jak wszystko pokwitło/ przekwitło/urosło w ogrodach które zazwyczaj mijam. Zrobiłam tez kilka zdjęć:

Czas rododendronów - Duke of York


Calsap


Sammetglut

Cunningham's White

Schneverdingen
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, edulkot, inag1, zuzanna2418, zanetatacz, Danusia, a.nia, Maggie

Ogród takisobie 2019/05/16 13:47 #162313

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6631
  • Otrzymane podziękowania: 14381
Miłko podziwiam Twój Calsap.. bo mój z reguły kwitnie jako jeden z ostatnich.. ale pewnie wszystko zależy od stanowiska..
no i klimatu.. :P
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2019/05/16 13:55 #162314

  • Efkaraj
  • Efkaraj Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Każdy kolor jest piękny, pod warunkiem, że jest czerwony :)
  • Posty: 13501
  • Otrzymane podziękowania: 31378
Miłko, przepraszam, że tak póxno, ale wielkie dzięki za nagrodowe dalie :buziak
I ja posadziłam je w donicach, bo u mnie leje bez przerwy i nie ma jak gliny rozkopać, Jak troszkę obeschnie, przesadzę razem z ziemią na stałe miejsce :)

Zachwyciłam się zdjeciem z lewitującą sikoreczką :kocham

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie, Franusiowa

Ogród takisobie 2019/05/16 19:50 #162364

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14463
  • Otrzymane podziękowania: 43409
Jak widzisz Ewka sikorka jest nieostra. Tak dokazywały wśród gałęzi, że trudno było je złapać. I złapałam w takiej dziwnej pozycji 2smiech
Cieszę się, że Ty się cieszysz na dalie. Niech pięknie rosną i kwitną!

Nelu! Nie zastanawiałam się zbytnio nad miejscem, gdzie go posadzić, bo nie miałam wtedy wyjścia. Rośnie w słońcu przed domem :slonko
Klimat może u mnie cieplejszy, ale kto go tam wie... :nie_wiem

Dziś byłam u Asi2 na działeczce. Piękne klimatyczne miejsce, ale niestety nie miałam aparatu i Wam niczego nie pokażę. Najlepsze wrażenie zrobiły na mnie potężne tulipany. Chyba ją kochają! :kocham Odebrałam moje paprocie od Tomka i wysłuchałam ich historii 2smiech 2smiech 2smiech



Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, piku, edulkot, zanetatacz, Franusiowa, Danusia, a.nia

Ogród takisobie 2019/05/17 12:27 #162525

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14463
  • Otrzymane podziękowania: 43409
Pokażę jeszcze kolejne zdjęcia, bo jutro zamierzam zrobić świeże.

Szałwia zaczyna kwitnienie. Miałam jeszcze inne odmiany, ale chyba ta jest bylinowa, a inne były nie na nasz klimat.

Hiacyntowce kwitną w tm roku słabo. Zaledwie kilka kwiatów dorwałam. Ale zielone wypuściły wszędzie więc jest nadzieja.

Piwonia lekarska zaraz rozkwitnie. Bardzo ja lubię, jest niezawodna.

Bodziszki kwitną niemrawo po kątach.

Kupiony w biedrze w tym roku Uniwersytet Helsinki. W rodkowym dziale ktoś stwierdził, ze to nie on. Zobaczymy!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, Kalmia, piku, edulkot, Dagusia, Elżbieta, zanetatacz, Danusia, a.nia ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2019/05/17 21:30 #162579

  • Olusia
  • Olusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3928
  • Otrzymane podziękowania: 10514
Czy to szałwia od Gosi ? Mam taką od niej . Bardzo dobrze daje sobie radę w donicy , już chyba 3 sezon .
OLUSIA !!
Zapraszam do podziwiania: Moje hosty od A do Z
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.208 s.