Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogród takisobie

Ogród takisobie 2019/05/17 22:08 #162594

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9847
  • Otrzymane podziękowania: 21368
Fajna kolekcja rodkowa -helsinki mam ,ale jeszcze nie kwitnie to możemy porównać....
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2019/05/18 22:44 #162741

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14599
  • Otrzymane podziękowania: 44108
Żanetko! Koniecznie, bo zaczynam wątpić! Ale ten jest i tak uroczy! Jak zwał, tak zwał! wink-3

Olusiu! Dokładnie tak!

Wszyscy penie dziś korzystali z poprawy pogody i słońca! Cudownie jest spędzić dzień w ogrodzie! Ja miałam dziś niesamowity motorek, Aż się dziwię, że jeszcze żyję! Rano zakupy w markecie (kupiłam sobie laur, tymianek, rozmaryn). Porem pierwszy raz w życiu robiłam kiełbasę (Dagusia mnie zainspirowała), potem walka nz podagrycznikiem, sprzatanie altany i dość spora sesja fotograficzna. Potem podyndałam z cydrem na hamaku! Zasłużyłam!

Na dziś:










Ostatnio zmieniany: 2019/05/18 22:46 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, edulkot, Dagusia, nowababka, Elżbieta, zanetatacz, Danusia, a.nia, Maggie ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych


--=reklama=--

 

Ogród takisobie 2019/05/19 10:53 #162790

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8426
  • Otrzymane podziękowania: 25220
O, przypomniałaś mi o ziołowym ogródku w donicy :) , muszę wyciągnąć z kąta i zrobić w nim porządek :oops:
Zdjęcie świetlistego listeczka urokliwe wielce :kocham
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2019/05/19 19:56 #162860

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14599
  • Otrzymane podziękowania: 44108
Ja Wiesiu nawet swojego nie chowałam. Donicę pozostawiłam na bruku za domem, na tzw tarasie. Myślałam, ze nic z tego nie będzie i będę musiała wszystko wymienić. Ale zioła czyli mięta ananasowa, szałwia i curry doskonale przetrwały. Nie przeżył tylko rozmaryn, ale on nigdy nie przeżywa. Wczorajsze zakupy urozmaiciły mi zielnik, ale nie mam gdzie ich posadzić. Marzy mi się kolejna donica, ale nie było żadnych w Auchan, a gdzie indziej nie mam jak teraz pojechać.

Dziś kolejne pielenie podagrycznika. Tym razem wokół hosty Sum and Substance. Mam tam też sporo innych host, ale też hortensje i stanowisko dla jednorocznych. Boję się tam sadzić kolejne hosty, bo stamtąd wykopałam chorą hostę. Przez moje dzisiejsze prace i wczorajsze trochę się nadwyrężyłam i dziś jestem pokręcona. Już miałam masaż kręgosłupa, teraz odpoczywam.
Rano była u nas pierwsza burza., ale pomimo obiecanek, deszcz padał tylko rano, choć miał być cały dzień.
Kiełbasy wyszły dobre, ale jeszcze musimy udoskonalić technologię think:

Na dziś:

Dla Wiesi kolejne ujęcie chmielu zza śliwki:


I inne takie tam:






Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, Kalmia, piku, edulkot, nowababka, Elżbieta, Danusia, a.nia, Maggie

Ogród takisobie 2019/05/19 20:11 #162866

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14599
  • Otrzymane podziękowania: 44108
Postanowiłam wypróbować, czy można wstawić zdjęcia z fonu na forum.
Z reguły takie zdjęcie jest zbyt duże. Moje miało ponad 4M. Ale wysłałm sobie to zdjęcie mms-em i
automatycznie się zmniejszyło do 200K, nie tracąc specjalnie na jakości. Potemściągnęłam do folderu downland i stamtąd załaczyłam do posta.

To piwonia z ogrodu botanicznego w Poznaniu, którą chcę mieć. A post w całości proszę uznać za ćwiczebny!

Ostatnio zmieniany: 2019/05/20 21:45 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Kalmia, edulkot, Dagusia, Elżbieta, Danusia, a.nia

Ogród takisobie 2019/05/19 20:14 #162867

  • nowababka
  • nowababka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • A na drogę w nieznane - nadzieję…
  • Posty: 3692
  • Otrzymane podziękowania: 11793
Mnie to zdjęcie też bardzo się podobało, i dopiero teraz widzę, ze to chmiel :diabelek
pozdrawiam (◕‿◕✿)
Marysia [a.k.a olibabka]
"Jeśli masz dwa bochenki chleba, sprzedaj jeden i kup liliowca" - przysłowie chińskie
:tup u mnie
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2019/05/19 21:20 #162890

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10017
  • Otrzymane podziękowania: 22980
Miłko o zdjęciach artystycznych się nie wypowiadam :bravo :bravo
Próba i wyjaśnienie wstawienia zdjęcia z fonu bardzo przydatne zwyc ja to się gubię w tych folderach w fonie wink-3
Piwonia śliczna :woohoo: wiesz jak ma na imię question
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2019/05/20 09:22 #162985

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14599
  • Otrzymane podziękowania: 44108
Majka! Jakie tam one artystyczne! 2smiech Ale cieszę się, że Ci się podobają!
Piwonię zidentyfikowałam jako Pastel Splendor. think: Naprawdę robi wrażenie! Do mojego ogrodu chyba za piękna! think:

Marysiu! Chmiel jest bardzo malowniczy, ale dlaczego jest taki upierdliwy? :mur

Na dziś:





Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, Kalmia, piku, edulkot, inag1, Dagusia, nowababka, Elżbieta, Danusia ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2019/05/20 11:03 #162998

  • Dagusia
  • Dagusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1729
  • Otrzymane podziękowania: 7062
Miłko i jak kiełbasa :woohoo: oj to ja też nie próżnowałam w sobotę pobudka 2 w nocy i marsz na Babią wink-3
O 6.30 prosto po Babiej jarmarczek zakup brakujących kwiatów na balkon i do ogrodu,potem pieczenie chlebusia i gotowanie obiadu,a na koniec koszenie ogrodu tego płaskiego 2smiech i wyłożyłam ścieżkę aby trawa nie rosła tylko teraz murze dwa worki nanieść kory z pni modrzej owych.
Zdjęcia jak i ogród piękny :buziak a na taką piwonię też choruję :mlotek
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2019/05/20 12:57 #163013

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4243
  • Otrzymane podziękowania: 16416
Majka mnie ubiegła z pytaniem o nazwę piwonii... mnie też urzekła..cena już nie do końca ale trafiła na listę chciejstw rotfl :diabelek Absolutnie nie jest za ładna do Twojego ogródka... już sobie wyobrażam jej portrety zdziwko
Pajęczyna zrobiła fajne tło na ostatniej fotce... tak się rozświetliła...
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2019/05/21 09:30 #163205

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14599
  • Otrzymane podziękowania: 44108
Aniu! Ja to nawet bym kupiła za te pieniądze. Zawsze mówię, że nie kupię sobie nowej kiecki albo perfum i będzie miała na roślinę! 2smiech Ale mam problem, gdzie to mogłabym posadzić think:
A z tymi pajęczynami to jest tak, że szukam ich przy roślinach, bo zawsze to czynnik malowniczości! wink-3

Dagusiu! Kiełbasa wyszła bardzo smaczna, ale wymaga poprawek. Trochę za długo wędziłam i za szybko po nadzianiu powiesiłam w wędzarni, ale następnym razem poprawię. Wyszły nawet zgrabne i baaardzo fajnie się wypełniły. A piwonie sobie spraw, jak będziesz mogła! Ty masz warunki, żeby ją posadzić! Bedzie się cudownie prezentować w Twoim ogrodzie.

Już trzeci dzień łupie mnie w kręgosłupie. Powinnam w zasadzie położyć się na 2-3 dni. W niedzielę idę na wesele, muszę do tego czasu się wykurować.
Wczoraj nie wytrzymałam i dłubałam wkoło host siedząc po turecku. Posadziłam tez do końca dalie do ostatniej już skrzynki i mieczyki do donic. W międzyczasie odpoczywałam w hamaku.
Zrobił się nieco bałagan wokół altany, bo maż robi zadaszenie do drewna i wokół wędzarni. I ja tez jestem winna nieco tego bajzlu, bo jeszcze sporo doniczek z rozsadami mam w skrzynkach.
Jarmuż mam w dwóch kolorach. Chcę posadzić pomiędzy daliami. Widziałam kiedyś coś podobnego i wyglądało bardzo fajnie!
Poza tym cynie, aksamitki, maczek, cukinie, dynie, zioła... jeszcze chwila, a wsadzę do gruntu.

Na dziś:






Ostatnio zmieniany: 2019/05/21 09:31 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, Kalmia, piku, Dagusia, Elżbieta, nelu-pelu, Franusiowa, Danusia, Zawszewiosna ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2019/05/21 09:40 #163210

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 10017
  • Otrzymane podziękowania: 22980
a.nia napisał:
Majka mnie ubiegła z pytaniem o nazwę piwonii... mnie też urzekła..cena już nie do końca ale trafiła na listę chciejstw rotfl :diabelek Absolutnie nie jest za ładna do Twojego ogródka... już sobie wyobrażam jej portrety zdziwko
Pajęczyna zrobiła fajne tło na ostatniej fotce... tak się rozświetliła...
Tym razem Ania mnie uprzedziła 2smiech cena mnie powaliła podobnie jak jej uroda :woohoo:

takasobie napisał:
Chmiel jest bardzo malowniczy, ale dlaczego jest taki upierdliwy? :mur
O to to, muszę w końcu ściąć tego co mi się wsiał w żywopłot jałowcowy bo znowu zaczął go pożerać :angry:
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Ostatnio zmieniany: 2019/05/21 09:41 przez edulkot.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2019/05/21 21:03 #163310

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8426
  • Otrzymane podziękowania: 25220
Czy to trzmielina u Ciebie już w pączkach? A moja znów nic :unsure: , chyba muszę jej zmienić miejsce bo pewnie za mało słońca ma think:
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2019/05/22 10:43 #163453

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14599
  • Otrzymane podziękowania: 44108
Tak Wiesiu! Trzmielina cała w pąkach! Fajna koroneczka z tego wychodzi. I pomyśleć, ze wzięłam ją od koleżanki Majeczki bez przekonania. Moja rośnie pod śliwką i ma słońce przez koronę drzewa.

Majka! Więcej ludzie wydają na rośliny! 2smiech
mam kilka ognisk chmielu, niestety wyrywanie nic nie daje. Nawet rundupem próbowałam i niewiele pomogło. Jak nie można zwalczyć - trzeba pokochać. Lubie go tylko tam, gdzie pnie się po sośnie sąsiadki i potem na szyszkach żerują różne fajne ptaki.

Wczoraj po południu lało więc nie wychodziłam wiele do ogródka, zajęłam się innymi zaległymi sprawami. A mam ich sporo. think:
Na dziś:






Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, edulkot, Dagusia, nowababka, Elżbieta, Franusiowa, Zawszewiosna, Maggie, Maryna44

Ogród takisobie 2019/05/22 18:41 #163531

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Widzę ,że i u Ciebie Calsap daje po oczach .Mój tez szaleje .On jest niezniszczalny i chociażby z tego względu warto go mieć .Foteczki piękne ,najbardziej podoba mi się ta z różowa róża w której się słonko przegląda :slonko
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2019/05/22 19:08 #163539

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11359
  • Otrzymane podziękowania: 21003
Miłeczko u mnie trzmielina też rośnie i zaczyna kwitnąc ale fotek nie umiem jej zrobić za nic więc będe podziwiać u Ciebie :)
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2019/05/22 20:26 #163580

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4243
  • Otrzymane podziękowania: 16416
Że niby trzmielina wdzięczy się na pierwszym zdjęciu ? Upraszam się o nazwę, pierwszy raz takie cudo widzę :P
Hościorki świetne...
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Ostatnio zmieniany: 2019/05/23 10:12 przez a.nia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2019/05/22 21:55 #163623

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8426
  • Otrzymane podziękowania: 25220
Moja rośnie pod wiśnią think: , to może ja zbyt niecierpliwa jestem a krzaczek jeszcze za mały aby zakwitnąć think: , to może jeszcze poczekam :tup
Aniu, no nie podpowiem Ci po zapomniałam jak się zwie, może Miłka pamięta :)
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2019/05/23 08:16 #163691

  • Elżbieta
  • Elżbieta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2646
  • Otrzymane podziękowania: 7005
Miłka, zdjęcia jak zwykle. :mniam

Co do trzmieliny, Miłeczko nie gniewaj się, że pozwolę sobie na chwilę - potem skasuję - wstawić oryginalny opis z Wojsławic,
a fotki z mojego ogródka.





Ostatnio zmieniany: 2019/05/23 08:18 przez Elżbieta.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, takasobie, edulkot, a.nia

Ogród takisobie 2019/05/23 09:31 #163705

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14599
  • Otrzymane podziękowania: 44108
Niczego Elu nie kasuj! Dziękuję bardzo, ze pokazałaś opis i zdjęcia, bo zaoszczędziłaś mi szukania! :buziak Ja nie przywiązuję uwagi do nazw, jedynie wtedy, jak mi się coś spodoba i muszę wiedzieć czego szukać. Potem zapominam o nazwie. Często mam gdzieś zapisane, bo bym zginęła, ale w zasadzie nie potrzebuje tego.

Wiesiu! Ja ją tam posadziłam, bo tylko tam miałam miejsce. Ale dostałam już chyba taki krzaczek, który kwitł. To chyba jakiś odrost od większego krzewu. Może dlatego już rozhulany. Nie pamiętam dokładnie, ale chyba jest już piąty sezon w moim ogrodzie.

Aniu! Dziekuję w imieniu moich myszek. No i Warwick Comet. :buziak Nazwę trzmieliny podała Ela i mam to z głowy! 2smiech

Danusiu! Pamiętam Twoją trzmielinę, która zgrabnie podparłaś. Moja puszczona samopas . Nie za bardzo mam pomysł, co z nią zrobić, by prezentowała się jak najlepiej. :nie_wiem

Nowinko! Ja w ogóle uważam, że rododendrony są wdzięczne i niezniszczalne, jak tylko na starcie zapewni im się odpowiednie warunki. Tam gdzie rośnie u mnie Calsap, rosną również trzy inne rodki. Wszystkie na słońcu, bo sąsiadka wycięła wierzbę, która je osłaniała. No i dają radę zwyc

Pogoda nie sprzyja ogrodowaniu. Wczoraj nad Poznaniem przewalały się deszcze. po południu niby nie padało, ale było mokro strasznie.Poprzechadzałam się i kilka zdjęć zrobiłam oraz posadziłam kosmos pod płotem (ułomkiem i resztką z przodu). Stwierdziłam, że skoro on taki wielki rośnie a wymagań nie ma, to będzie dobre dla niego miejsce, a i ludzie z ulicy będą mieli ładny widok. Niestety stoi tam wrak mojego poprzedniego auta i psuje mi widok. :mur
Dalie powoli wychodzą. Cieszą mnie zwłaszcza wszystkie te nowości, które kupiłam i dostałam. Jeszcze kilka rozwija się w doniczkach, ale potem je gdzieś powtykam. pewnie i tak, jak co roku kilka w gruncie mi wypadnie, to pójdą w ich miejsce.

Na dziś:





Ostatnio zmieniany: 2019/05/23 09:32 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, piku, edulkot, inag1, Dagusia, Elżbieta, Lukrecja, Danusia, a.nia ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.199 s.