Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ogród takisobie

Ogród takisobie 2020/01/29 09:37 #187837

  • Elżbieta
  • Elżbieta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2644
  • Otrzymane podziękowania: 7002
Miłeczko swoimi zdjęciami pokazujesz nam świat, który jest obok nas, ale go nie widzimy. recourse
Porosty i mchy z bliska są arcyciekawe.
" Salamandra" cudna !
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku

Ogród takisobie 2020/01/29 10:14 #187839

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8384
  • Otrzymane podziękowania: 24992
Takie porosty bywają u mnie na drzewach ale częściej szare niż żółte, pięknie wyglądają na zdjęciach :slonko
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.


--=reklama=--

 

Ogród takisobie 2020/01/29 18:51 #187895

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11260
  • Otrzymane podziękowania: 20702
Miłeczko śliczne te Twoje fotki no śliczne :bravo :bravo
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2020/01/31 08:26 #188037

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14463
  • Otrzymane podziękowania: 43402
Danusiu! Cieszę się, że się podobają! To świetna zabawa!

Wiesiu! Muszę zrobić te żółte tak z daleka, żeby było widać, jakie to gołym okiem malutkie. Niewiele zdjęć mi wyszło. Głębia ostrości bardzo mała. Czekam na światło!

Aniu! Niesamowite, ze wychwyciłaś salamandrę w tym obrazie! Jakie to trafne! zwyc Jeśli tylko dam radę, pofocę coś tam jeszcze, bo to naprawdę ciekawy świat!

Wczoraj poczułam już wiosnę! Ba! Nawet lato! Pojechałam do Auchana i nakupowałam sobie dalii! Wróciłam do Ewelinki, kupiłam też Mambo, Soulman (w zeszłym roku tez kupiłam, ale nie wyszedł), Jowey Josua i Sunny Boy, Myrtle's Folly. Już widziałam jak kwitną. Kupiłam też sobie oplątwy dwie, bo były po dychaczu w szklanych butelkach. Potem zrobię im zdjęcie. I muszę się nauczyć, co z nimi robić think: Ponoć nic.
Kupiłam też papier do malowania Canson. Wyjątkowo po taniości i w ogóle się nie spodziewałam, ze tam dostanę. Ale to sklep, który mnie wiecznie zaskakuje 2smiech
Tyle, ze ja tam jestem 3-4 razy do roku wink-3

Na dziś:
Tak wyglądają krokusy

tak przebiśniegi

tak koper włoski i pietruszka

tak ranniki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, Gabriel, piku, edulkot, zuzanna2418, chester633, nowababka, Elżbieta, zanetatacz, Danusia ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2020/01/31 18:26 #188076

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9729
  • Otrzymane podziękowania: 20850
Miłko - dalie sobie pooglądałam -piękności a zdjęcia jak zawsze powalają urodą i Twoim bystrym okiem:bravo :bravo :bravo
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Ostatnio zmieniany: 2020/01/31 18:27 przez zanetatacz.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2020/01/31 18:34 #188078

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 9996
  • Otrzymane podziękowania: 22871
Jak to dobrze że mnie nigdzie nie ciągnie, a syn też nigdzie nie jeździ więc nie mam okazji na kwiatowe zakupy 2smiech
U mnie małe zieloności które powinny zmarznąć rosną w najlepsze, ot chłodna pora roku :diabelek
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2020/02/02 18:18 #188361

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14463
  • Otrzymane podziękowania: 43402
Majeczko! Dziś zauważyłam, ze wyszła większość cebulowych. Oby przeżyły kolejny miesiąc! resztę zostawiam Opatrzności! Krokusy to pikuś, ale o tulipany się martwię.
Zakupy też już w zasadzie zakończyłam, No chyba, ze na Gardenii coś kupię, ale to niepewne. Kasy brak, bo czeka mnie jeszcze wyjazd pod koniec lutego, a to kosztuje.

Żanetko!
Niestety pogoda kiepska i pomimo ambitnych planów fotograficznych, nie zrobiłam dziś żadnego zdjęcia. Ciemno, wieje i pada. Od 11, choć rano było pogodnie. Ale bardzo się cieszę,z e zdjęcia CI się podobają. Niestety weny i warunków brak - fotek jakichś artystycznych nie mam, jedynie dokumentacyjne, ale to za chwilę.

Chciałam wczoraj zasiąść do czatowni, ale wiało, a ja katar miałam, a dziś to kompletny mordor.

Wracając do moich zakupów, pokażę :


I ciekawa historia! Wczoraj przyjechał syn. Podał mi zawiniątko mówiąc, ze to bulwy od kolegi. A kolega dostał te bulwy dla mnie od księdza pracującego w Watykanie, a tu w Polsce w Puszczykowie. Bo opowiadał mu o mnie, a ksiądz zapalony ogrodnik podzielił, co miał i liczy na coś w zamian think:

Bulwy wyglądają tak (podejrzewam, że to kalle, ale zobaczcie, może się mylę)



I popełniłam kwiatka akwarelkami. Trochę jest zmanipulowany, ale jak zauważyłam, było po ptokach.
Nie doszukujcie się jakieś konkretnej odmiany, bo paćkałam kolorami bez sensu. No chyba, ze przypadkiem mi się udało... zwyc

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, Krzysia, edulkot, Pani Bestia, chester633, Semper, Nowinka, Dagusia, nowababka, Elżbieta ten użytkownik otrzymał 4 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2020/02/02 18:47 #188370

  • zanetatacz
  • zanetatacz Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 9729
  • Otrzymane podziękowania: 20850
Miłko -tak też myślę ,że to kalle.....prezent niespodzianka ,będziesz miała okazję je sobie wyhodować ,zapomniałam pochwalić iryska :bravo :bravo :bravo
pozdrawiam Żaneta
"Człowiek potrzebuje do życia ogrodów i bibliotek"-Cyceron
597 metrów zieloności
Ostatnio zmieniany: 2020/02/02 18:48 przez zanetatacz.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2020/02/03 12:24 #188441

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14463
  • Otrzymane podziękowania: 43402
Dzięki Żanetko! Iryski będę malować, bo są same w sobie artystyczne,ale ptaszki tez czekają. Mam plany namalować kilka takich moich ulubionych, ale to nad wyraz trudne zadanie, bo trudno je uchwycić...

Ostatnie moje ptaszki wyglądają tak:

Modraszka

Kos - taki "młodzieżowy"

Dzwoniec na dereniu
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomek Mr, piku, edulkot, chester633, Dagusia, nowababka, Elżbieta, zanetatacz, Danusia, a.nia

Ogród takisobie 2020/02/03 14:42 #188460

  • a.nia
  • a.nia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 4211
  • Otrzymane podziękowania: 16201
Miłko zakupy zacne, ja już omijam z daleka stoiska ... tylko za ciemiernikami zerkam bo mi ostatnio w oko wpadły. O zkupach internetowych juz nie pamietam i bede sie martwić jak przyjdą rotfl
Paćkanie świetne... i ptaszki i kwiatek... podziwiam... idzie Ci coraz lepiej.

Pani to Ty sławna już :lol: bulwy, aż z Watykanu... fiu, fiu gwizdac niespodziankę będziesz miała, ciekawe co wyrośnie...
Pozdrawiam
Ania
Było ściernisko...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2020/02/03 16:03 #188488

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 9996
  • Otrzymane podziękowania: 22871
Malunki jak zwykle superowe clap clap clap
Te bulwki to może będę liatry think: kalli nigdy nie widziałam to nie wiem wink-3
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2020/02/03 22:10 #188556

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8384
  • Otrzymane podziękowania: 24992
Kalle mam i wyglądają podobnie think: , a w Watykanie z pewnością dalie zagoszczą :woohoo: . Do malowania kwiatów też masz talent, popełniaj więc więcej puki zima trwa :lol: . Ptaszki oczywiście piękne :kocham
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): takasobie

Ogród takisobie 2020/02/04 00:42 #188579

  • Elżbieta
  • Elżbieta Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 2644
  • Otrzymane podziękowania: 7002
Miłeczko, paćkaj ile tylko dasz radę, bo robisz to fantastycznie. recourse :bravo
Nie tylko ptaszki i irysek, ale zachwyciła mnie gałązka brzozowa, na której siedzi modraszka. :woohoo: :bravo
Prz zakupach serce mi zapikało do dwóch dalii białych z liliowym środeczkem. :mniam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2020/02/04 09:55 #188596

  • takasobie
  • takasobie Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 14463
  • Otrzymane podziękowania: 43402
Aniu! Wychodzi różnie. Przecież nieudanych malunków Wam nie pokazuję. Z akwarelami jest tak, że jak zrobi się błąd - trudniej z tego wybrnąć niż przy innych farbach.
Irysek powinien mieć jeszcze jakaś pochewkę z pąkiem na łodydze, ale skupiłam się na kwiatku i poznaniu niuansów jego kształtu. I coś tam wyszło... think: akceptowalnego.
Te urocze dalie, to Eveline. Moja najukochańsza dalia, którą raz mam, raz nie. Jakaś kapryśna i nieciekawie się przechowuje więc kupiłam ponownie.

Wiesiu! Dalie do Watykanu pewnie nie pojadą, pozostaną pewnie w Puszczykowie. Jeśli to w ogóle będą dalie. Ale pewnie tak. wink-3 Dzięki, że mnie zachęcasz do malowania. Pewnie Cię posłucham. Lubię malować kwiaty również, ale, jak już pisałam, nie idzie mi malowanie czegoś, co nie ma oczu. 2smiech

No właśnie Majeczko! Miałam dylemat, czy to liatry, czy kalle, ale chyba kalle. Dziękuję, cieszę się, że Ci się podobają! :buziak

Aniu! Niby omijasz stoiska, ale... 2smiech Zawsze tak jest! Z paćkaniem coraz lepiej, jeszcze 2-3 tygodnie już czasu nie będzie tyle. Muszę się sprężać!

Bulwy są z Puszczykowa, ale ksiądz w Watykanie bywa i pracuje. Tak to przynajmniej zrozumiałam. Sławna może nie jestem, ale Michał się wygadał księdzu o moim ogrodzie. My robiliśmy Michałowi zdjęcia ślubne, a plener miał w naszym ogrodzie.





I na dziś z weekendu:





Ostatnio zmieniany: 2020/02/04 10:54 przez takasobie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): th, piku, Krzysia, edulkot, chester633, Dagusia, Elżbieta, zanetatacz, nelu-pelu, Danusia ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych

Ogród takisobie 2020/02/04 10:08 #188597

  • nelu-pelu
  • nelu-pelu Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 6631
  • Otrzymane podziękowania: 14381
Maluj maluj... :)

Tak jak nie lubię tych ślubnych sesji - to fotka młodych ze stokrotkami mnie zachwyciła.. :kocham
Pozdrawiam, Nela
Moje metamorfozy - zapraszam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2020/02/04 17:05 #188639

  • Nowinka
  • Nowinka Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 3262
  • Otrzymane podziękowania: 5567
Nie do wiary ,co też u Ciebie kwitnie :woohoo: chociaż i u mnie przebiśniegi wylazły ,ale raczej to wszystko .Ja ogólnie wiosennych mam mało .Przeważnie dlatego ,że w sezonie zapominam i przekopię gwizdac Irys ci wyszedł fajnie ,mogłabym go mieć na rabatce :zielony
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2020/02/04 17:32 #188642

  • piku
  • piku Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • "Zielono mi..."
  • Posty: 8384
  • Otrzymane podziękowania: 24992
takasobie napisał:

Wiesiu! Pewnie Cię posłucham. Lubię malować kwiaty również, ale, jak już pisałam, nie idzie mi malowanie czegoś, co nie ma oczu. 2smiech

To maluj stokrotki 2smiech , tak pięknie się zaprezentowały na ślubnej sesji flower , a może bratki, lub fiołki think:
pozdrawiam z ziemi przodków
Wiesia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2020/02/04 19:33 #188675

  • Danusia
  • Danusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 11260
  • Otrzymane podziękowania: 20702
Miłeczko ślicznie Ci ten irysek wyszedł tak że dawaj dalej :buziak wiosenka już u Ciebie niesamowita ja nie miałam śniegu do tej pory to teraz mam rotfl
Danusia

Człowiek jest kowalem swego losu.Może dlatego znajdujemy się tak często miedzy młotem a kowadłem. HORACY
Moje małe szczęścia i porażki
WIZYTÓWKA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2020/02/04 22:48 #188748

  • edulkot
  • edulkot Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Posty: 9996
  • Otrzymane podziękowania: 22871
Miłko czy to jakaś hosta wystawiła kły :ohmy:
Popatrz, nawet bym nie pomyślała że kępa zwykłych stokrotek może posłużyć jako element ślubnej sesji :woohoo:
Majka - "Pamiętajcie o ogrodach"
Domek pod Dębami w różanym ogrodzie część II
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ogród takisobie 2020/02/05 10:58 #188794

  • Dagusia
  • Dagusia Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forowicz
  • Posty: 1730
  • Otrzymane podziękowania: 7062
Majko myślę że to krokusy sesja super ja wreszcie wywołałam zdjęcia które robiłam córce na Babiej i powiem że niektóre są piękne,a młodych w swoim ogrodzie też mam ale nie w sukni slubnej bo już w tedy było wszystko zmrożone.
Zakupy zacne ja na szczęście nie mam takich sklepów u siebie 2smiech
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: Efkaraj
Czas generowania strony: 0.200 s.